Rüya yorumu

Dolar ağacı: onunla ilişkili omens ve batıl inançlar

Pin
Send
Share
Send
Send


Dolar ağacı (veya zamiokulkas), evdeki favori bitkilerden biridir. Ve kesinlikle şaşırtıcı değil: dış güzelliği ile çiçek, kendine özgü özel bir bakım gerektirmiyor ve son derece basitliğini gösteriyor. Bir dolar ağacı - işaretleri ve batıl inançlar, birçoğu, bir sonraki makalede en popüler düşünmeyi teklif ediyorum.

Bitkinin adı nereden geldi?

Popüler söylentiler çiçek zamiokulkas'a para veya bir dolar ağacı adı verdi. Bu bitkiye karşı bu tutumun nedeni nedir? İnsanlar uzun zamandan beri sahibinin evine fon girişi sağladığına ve kendisini zenginleştirmesine yardımcı olacağına inanıyor.

Doğru, halk işaretleri, bir çiçekten yardım almak istiyorsanız, buna göre - yaşayan bir insan olarak - davranmanız gerektiğini söylüyor.

Afrika'nın tropikal ormanları Zamiokulkas'ın doğum yeridir. Bitkinin sadece suyu sevmesi şaşırtıcı değildir, bu da sık sık sulamanız gerektiği anlamına gelir - toprak örtüsü kuruduğunda. Çiçek ile nazikçe "konuşması", hayatınıza zenginlik ve bolluk çekmesini istemeniz önerilir. Artan ayda Salı günü dolar ağacından yardım almanız önerilir. Zamiokulkas'ın da yardımı ile konutun finansmanı çekilmesine yardım eden özel bir tören bile var.

Uygulanması için bir dolarlık banknot (ne tür olursa olsun) alınır ve konik bir piramitle katlanır. Piramidin tepesi bitkiye bağlanmıştır ve daha sonra düşmediğini dikkatlice izlemelisiniz. Ek olarak, bir saksıyı standına bir kuruş para koyabilirsiniz.

Sulama için, zamiokulkas'a özel "parasal" su kullanılması tavsiye edilir. Üretimi için birkaç jeton alır, soğuk suyla doldurulur ve iki gün boyunca ısrar eder. Sonraki - su gibi bir su bitkisi para bitkisi. Ancak madeni paraları tanktan çıkarmayın, tüm su tükenene kadar yalan söylemeliler.

Dikkat! Bitki ile etkileşime girerek eldiven giydiğinizden emin olun - hücresel meyve suyu zehirlidir!

Başka bir inanışa göre, size bir dolar çiçeği sunulduysa, vericiye kesinlikle birkaç madeni para vermelisiniz. Bu durumda, ağacın gerçekten maddi faydalar sağladığı düşünülmektedir.

Zamioculkas aşkı mı çekiyor?

Ayrıca çiçeğin adıyla tanışabilirsiniz - "kadın mutluluğu". Doğrudan bitkinin şekli ile ilgili olması mümkündür: çiçeklenme döneminde, belli belirsiz erkek üyeye benzer.

İnsanlar, Zamiokulkas’a özen göstererek, ruh eşinizle gerçekten tanıştığını düşünüyor. Ancak bunun için bitkinin hediye olarak sunulması ve satın alınmaması son derece önemlidir. İkinci durumda, aksine, yalnızlığa yol açabilecek aşk başarısızlıklarına katkıda bulunacaktır.

Ayrıca, sadece çiçek açan Zamiokulkas'ın kadına bir erkek çektiği düşünülmektedir. Ve çok nadiren çiçek açar.

Çok kötü bir işaret - dolar ağacı soldığında. Çöpe atmak kabul edilemez: ya tedavisini yapmalısın, ya da tam olarak bunu almalısın. O zaman sağlıklı bir çiçeğin enerjisinin bir kısmını solucanlaştırarak şifa vereceğine inanılır.

Bekarlığa veda ettiğim bir çiçek mi?

Genellikle, işaretler çok çelişkilidir. Burada da aynı şekilde: bir yandan zamiokulkas'a, kadınlara aşık olmalarını sağlama özelliklerini, diğer yandan da bitkisini muzlugon olarak buluyorlar. Ve bunlara göre, ikinci işaretler, adil sekse bir bekarlık tacı verebilir.

Bu kadar korkutucu omenlerin bacakları nereden büyür? Görünüşe göre, görünüşte para ağacının başka bir bitki - spathiphyllum'a çok benzer olması ile ilgilidir. Ve sonuncusu, sadece ve bir muzhegon. Kendiniz için seçeceğiniz iki inançtan hangisi? Kararını kendin vermelisin.

Bu listeye bir çift ekleyeceğiz:

  • iddiaya göre, evlenmemiş bir kişinin evinde çiçeğin varlığı onu “yaşlı bir hizmetçi” yapabilir;
  • mutluluk sadece sunulan bitkileri getirdi. Mutluluklarını, sevgilerini ve paralarını ustalarının evine çekebilirler;
  • Zamiokulkas'ın hızlı büyümesi, sağlıklı göründüğünde ve hatta çiçeklenmeye başladığında, mutluluğu ve refahı ön plana çıkarır.

Çiçek harabe gösterir mi?

Ve dolar ağacı birçok olumlu özelliğe sahip olsa da, halk omensinin bize sağladığı gibi, bir insana bir harabe gösterme yeteneğine sahiptir, çeşitli yaşam güçlükleri.

Özellikle, bitkinizin sararmış yaprakları bulursanız endişelenmeye değer. Bu, saldırgan "kara" grubu ve parasal zorlukları simgeler. Aynı şey gözünüzün önünden kesilen bir ağaç anlamına gelir.

Elbette, burada, her şeyden önce çiçeğin uygun bakımına katılmanız gerekir. Biraz sularsanız, uygun olmayan bir yere koyun, sevgiyle çekmeyin - o zaman hastalık sahibinin dikkatini bitkiye çekmek için tasarlanmıştır. Ancak, tüm şartlar yerine getirilirse ve zamiokulka'ların hepsi solup yiyorlarsa, o zaman endişe nedeni var. Muhtemelen parasızlık, maddi çöküş ya da aşk hayatındaki hayal kırıklığı tehdidi altındasınız.

Ağacın kesinlikle sağlıklı olduğu görülüyor, ama hoş olmayan kokuyor. Bu başka bir kötü alâmet. Bu şekilde çiçeğin sahibini yakın birinin veya hatta ölümünün ciddi hastalığı konusunda uyardığı düşünülmektedir.

Doğru nakil

Dolar ağacının sizi sürekli memnun ettiğini, mali açıdan, mutluluğu ve evinize iyi şanslar getirdiğini hayal etmek, uygun şekilde nakletmek önemlidir. Bu manipülasyon sadece ayın büyüme safhasında gerçekleştirilir. Aksi takdirde, nakli sürecinde çiçek büyülü özelliklerini kaybedebilir.

Zamioculcas, ay diskinin evreleriyle doğrudan ilgilidir. Faaliyetinin zirvesi büyüyen aya düşer.

Eğer bitmekte olan bir ayda bir bitki nakli riski varsa, o zaman çok yüksek bir olasılık ile onu yok edebilirsiniz. Ve sonra maddi planın çeşitli sorunları hayata geçecektir: harabe, başarısızlık, sorun. O zaman neden kasten gereksiz bir soruna teslim oluyorsun?

Para ağacı ile ilgili diğer inançlar

  1. Sürekli olarak bir houseplant ile konuşun. Daha zengin olmanıza yardımcı olduğu için gösterdiği şükranları "beğenecektir".
  2. Ayrıca, inanışlara göre, Yeni Yıl Arifesinde kültürel arifeye olan saygınızı belirtmelisiniz. Bu amaçla, paralarla süslüdür (gerçek olanları kullanabilir ve bunları çikolata olanlarıyla değiştirebilirsiniz). Seçiminizi gerçek paralar üzerinde yaptıktan sonra her birine bir delik açın, içinden bir iplik geçirin ve bir ağaca asın. Çiçeğin üstüne monte edilen ejderha heykelcikinin, mistik özelliklerini arttırmaya katkıda bulunacağına inanılıyor.
  3. Seyahat etmek, dünyayı görmek ister misiniz? O zaman bitkiyi diğer ülkelerden gelen paralarla süsleyin!
  4. Çiçeğe bir diğer önemli tavsiyeye uymak için gerekli olan parayı, başarıyı ve mutluluğu arttırmada size yardımcı olmaya devam etmek gerekir. Bitki çoğalırsa - kimseye yeni ağaçlar vermeyin, çünkü bu hem sizin hem de alıcı için kötü bir aldatmacadır.
  5. Özellikleri geliştirmek için feng shui sanatına göre, sadece olumlu duygular, neşe ve mutluluktan çiçek almak isteyen - konutun güneydoğu kesiminde yer almaktadır.

Dolar ağacı hakkındaki işaretleri ve batıl inançları inceledikten sonra, evinizden güvenle satın alabilirsiniz. Şimdi onunla nasıl düzgün davranacağını biliyorsun, böylece çiçek Bayan-Fortuna'yı yatıştırmaya yardımcı olacak!

Ve önerilen tematik videonun sonunda:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send