Rüya yorumu

Karakter ve favori renk: kendini tanı

Pin
Send
Share
Send
Send


Bilim adamları uzun zamandan beri belirli renklerin ve bir kişinin karakterinin özellikleri arasında bir bağlantı kurmuştur. Bu, herkesin dikkatinin merkezinde olmaya alışkın olanların, parlak, sulu gölgelerden ve daha mütevazı kişilikleri, aksine pastel veya nötr renklere bağlı kalmasından etkilenmez. Karakter ve favori renk: bu malzemedeki renk sayesinde kendinizi daha iyi tanıyın.

Renk - çiçek doktrini

Renkler renklerin doğası bilgisine dayanan, temel, bileşik ve tamamlayıcı renkler içeren, renklerin temel özelliklerini, renk kontrastlarını, renk uyumunu, renk dilini ve renk kültürünü dikkate alan renk bilimidir.

Renk çalışması, kişinin renk türünü belirlemenizi sağlar ve ayrıca belirli renklerin ve gölgelerin, bireyin kişiliği ve karakteri üzerindeki etkisi hakkında bilgi verir.

Renkçiliğin bir bilim olarak yapılandırılması ve araştırılmasıyla meşgul olan ilk kişi Leonardo da Vinci'nin olması dikkat çekicidir.

Toplamda, doğada dört basit renk vardır: kırmızı, mavi, yeşil ve sarı. Ve diğer tüm renkler bu tonları karıştırmanın sonucudur.

Karakter ve favori renk: kendini tanı!

En sevdiğiniz rengin ne anlama geldiğini bilmek ister misiniz? O zaman okumaya dikkat edin.

Karakteristik beyaz

Of olumlu özellikler beyaz renk ayırt edilebilir: mengenelerin yokluğu, kendine verme arzusu, açıklık, saklı olanı bulma kabiliyeti, adalet arzusu.

Rengin olumsuz yönlerini göz önünde bulundurarak, şunları söylüyorlar: hayal kırıklığı, kopma, can sıkıntısı, meyvesizlik.

Dolapta beyaz şeyler “başlangıç” kavramıyla ilişkilendirilir. Bu tür kıyafetler giymek, cildiniz gerçekte olduğundan daha beyazmış gibi görünür, hatta yüz tonu bile uzuyor. Kendileri için beyazı seçen kişiler, karşılığında başka hiçbir şey talep etmeden, doğası gereği başkalarına yardım etmeye meyillidirler.

Karakteristik siyah

Of "Plus" Rengin özellikleri denilebilir: yaratıcı güç, geleceği tahmin edebilme yeteneği, şıklık.

Of "Eksi" hakkında konuşmak: bir depresyon hissi, depresyon, saldırganlık, yok etme arzusu.

Gecenin gölgesi, insan zihnine açıklanamayan her şeyle ve aynı zamanda bilgiye olan susuzlukla bir ilişki kuruyor. Fakat aynı zamanda hepimiz biliyoruz ki ünlü “kara grubu” yaşamak için, korkularınızdan ve iç korkunuzdan baştan kurtulmanız gerektiğini.

Siyah giysilere olan sevgi, bir insanın hayatında önemli bir bileşen olmadığını söyler, ayrıca saklanma, saklanma arzusunu gösterir. Bu durumdan çıkış yolu yavaş olmalı, diğer gölgelerin yardımı ile imajınıza kademeli olarak çeşitlenmeye başlamanız tavsiye edilir.

Kural olarak, dolaptaki siyahlıktaki artış, bireyin dış gerçeklikten kaçınma isteğini belirtir veya kişinin durumu nasıl çözeceğini bilmediğini gösterir.

Gerçekten dikkat ve sevgiye ihtiyacı olan çocukların çizimlerinde siyah renk kullanmaya başlaması dikkat çekicidir. Normal durumda, çoğu durumda kömür rengi reddedilir.

Karakteristik gri

olumlu bir şekilde gri renk tonu şunları söyleyecektir: dünyanın gerçekçi algısı, pragmatizm, akıl sağlığı, bilgi sahibi olma, karşıtların birleşimiyle ilişkili.

Ve içinde olumsuz duyumelankoliyi, diğer insanlarla birleşme arzusunu, "gri kütleden" sıyrılmayı ve bireyselliklerini gösterme isteksizliğini gösterir, inisiyatif yok, üzüntü durumu var.

Gri olan her şeyi sevenler, duyguların tamamen uygunsuz ve anlamsız bir şey olduğuna inançlıdırlar. Ancak içsel kısıtlamaları pahasına, kendilerini içten yok etmeye ve tüketmeye başlarlar.

Gri şeyler bir kişinin gardırobunda ağır basarsa, onun rahatlamasına ve içsel bir uyum halini elde etmesine yardımcı olabilecek bu duygu ve duyguları aradığı anlamına gelir. Ayrıca, zayıf ve savunmasız insanlar gri renk onlara gerekli canlılığı verir.

Karakteristik kırmızı

Olumlu özellikler Kırmızı: sebat, liderlik, hedeflere sürekli ulaşmak, yaratıcı güç, iç enerjinin varlığı, tutku.

Olumsuz gelen: kırmızı, zulüm, hoşgörüsüzlük, otoriterlik, inatçılık, şehvet ve saldırganlığı anlatır.

Kazanma ve iktidar arzusunun kişileşmesi olarak konuşan kırmızı, hedeflerine daima ulaşmaya çalışır. Ancak kırmızı tonu ne kadar canlıysa kastedilmektedir - kişi hayallerine giderken daha agresif kullanır. Kırmızı sürekli hareket halinde ve güçlü bir enerjiye sahiptir.

Ateşin gölgesi sevgi ve tutkuyu simgelemektedir, ancak aynı zamanda saldırganlık ve tehlike ile de ilişkilidir.

Kanın rengini seven bir insan, “gel, gör, kazan” ilkesiyle hareket etmeye alışkındır, ancak yalnızca düşüncesiz davranmazsa başarılı olur. Renk tonu aktif hareketlere ve başlamanın bitmesine neden olur. Öyle görünüyor ki, böyle bir kişi ateşli bir şekilde adalet için savaşıyor gibi görünebilir, ancak aslında, böyle bir mücadelenin boşluğunu fark ettiğinde hemen durdurur.

Kırmızı fandan gelen etkinliği nedeniyle iyi bir reformcu elde edildi. Bu, bir insanı her zaman başkalarını gerçek lider olduğuna ikna etme arzusundan kaynaklanmaktadır. Böyle bir koşul gözlenmezse, güçlü bir iç güç, etrafta kimseyi gözetmemek için her şeyi ve herkesi yolundan çekmeye başlayacaktır.

Popüler Luscher testine dönersek, kırmızı sevginin, hayatı dolu dolu yaşama arzusunun, yeni izlenimler almanın ve bir insanı çok çalışkan olarak nitelendirmesinin arzusu anlamına gelir. Ve bu gölgenin reddedilmesi entelektüel, duygusal ve fiziksel yorgunluktan bahsedecektir. Doğru, birçok ergen ergenliğe girdiğinde kırmızı rengi reddeder.

Karakteristik pembe

Gülün görkemli rengi, kadınsılık, samimiyeti ve içindeki kolaylıkla ilişkilidir. olumlu özellikler.

Ancak öte yandan, bu renk anlamsızlık, kibir ve anlamsız niyetleri anlatabilir. Negatif niteliklerinde bir diğer pembe renk aşırı hassasiyet ve saflık ile kişileştirilmiştir.

Pembe ton, iyiliğin, romantizmin, tutkunun ve sevginin sembolüdür. Kritik durumlardan ortaya çıkmayı kolaylaştırır, üzüntüyü ortadan kaldırır, takıntılı düşünceleri ortadan kaldırır, kişinin iç huzuru ve uyum durumuna ulaşmasını sağlar.

Renk uzmanları uzmanları, iş toplantıları ve röportajlar için pembe kıyafetler kullanmanızı önermez, çünkü ciddi bir imaj oluşturabilirsiniz.

Karakteristik sarı

Gölgenin güçlü yönleri: yaşam sevgisi, gelişmiş akıl, hoşgörü, hakikat sevgisi, özgürlük için can atma, kendi gücüne inanma, özgünlük.

Ve konuşma zayıf özellikleri Devamsızlığı, eğlenmeyi boşvermeyi, iğrençliği, başkalarının eleştirisini, egoizmi belirtmek gerekir.

Bu güneşli renge ilgi duyuyorsanız, içsel bir uyum sağlamak ve yaşamınızdaki sorunları gidermek istediğiniz anlamına gelir. Bilinçalt düzeyinde, sarı severler çevrelerindeki dünyayı etkileyebilir, bu nedenle, pembe durumunda olduğu gibi, bir iş için sarı kıyafet giymeyi reddetmeye değer.

En sevdiği rengi sarı olan herkesin temel arzusu, kendilerini dünyaya açıklama isteğidir. Bu renk ile gereksiz utangaçlığı ortadan kaldırabilir ve kendinize olan güveninizi artırabilirsiniz.

Karakteristik turuncu

Onların içinde olumlu yönler gücü, özgürlük sevgisi, sabır, büyük enerji potansiyeli ve neşe ile ilişkilidir. Portakalın rengi, kırmızı renkte doğal olan gereksiz saldırganlıktan yoksundur.

Ama var olumsuz noktalar: turuncu renk ayrıca şişirilmiş öz-davranış ve çok açıklayıcı davranış tarzı ile de ilişkilidir.

Portakal rengi, sadece “çok” ağır ve agresif olmamakla birlikte kibar bir kırmızıdır. Turuncu renk tonlara neden olabilir ve yaratıcı enerji yükü verebilir. Ancak portakalın hassas etkisi bazen zararlı olabilir: kırmızıdan aldığı enerjisinden dolayı diğer tüm gölgeleri gölgeleyebilir.

Turuncu kıyafet giyme isteği, böyle bir kişinin kendini başkalarının arka planına karşı savunmaya istekli olduğunu gösterir. Aynı zamanda coşku, zevk, sıcaklık, neşeli duygular ile ilişkili bir gölgedir. Gardırop ürünlerinde kullanılan turuncu renk, ruh halini ve genel refahı iyileştirmeye yardımcı olur (bu nedenle, reklamcılıkta sıklıkla kullanılır).

Karakteristik yeşil

Çimenlerin ve ağaçların rengi, ilerleme, istikrar ve bağlılık konusundaki bilgileri anlatır. iyi taraf. bir kötü - hipokondri, bencillik ve kıskançlıkla ilişkili.

Kural olarak, yeşil severler durumun kapsamlı bir değerlendirmesini vermeye ve genellikle daha da gelişmesini beklemeye alışkındır. Bu tür bireyler çalışma yetenekleriyle ayırt edilir ve ne olduğunu kolayca anlarlar. Dışarıda arkadaşça olma izlenimini vermelerine rağmen, aslında büyük gizlilik ile karakterize edilirler. İç dünyalarını dikkatlice dış istilaya karşı korumaya alışkın.

Psikologlar yeşil renge rağmen sinirleri sakinleştirmelerini tavsiye ederler. Sakinleştirici ve yatıştırıcı özelliklere sahiptir.

Karakteristik mavi

Onun içinde olumlu bağlam mavi renk, aklın gücü, doğruluk, sertlik, nezaket, sadakat ve istikrarla kişiselleştirilir.

Ama ile olumsuz taraf - Fanatizm, çocukçuluk, dipten yoksunluğu anlatır.

Denizin ve gökyüzünün rengi filozoflar ve ruhani bir deneyim bulmak isteyen herkes için çok popülerdir. Yansıma için zorlar, ancak sorulara cevap veremez. Kıyafetlerde mavi rengi tercih edenler, etrafındaki her şeyde düzen ve sistem için delilik. Kesinlikle onların etrafındaki dünyadaki herhangi bir konuda veya fenomen konusunda kendi fikirleri vardır. Öte yandan, bazı meslek veya kişilere olan bağlılıkları ve bağlılıkları nedeniyle, genellikle fanatik olurlar veya slavca itaatkar olurlar.

Mavi renk tonu, bir kişiyi hayallere gönderebilir, yaratıcı enerjiyle şarj edebilir ve gerçeklikten kopardı.

İnsanlar stres altındayken mavi rengi reddetmeye başlarlar.

Karakteristik kahverengi

Of güçlü yönler Çikolatanın renginden güvenilirlik, sağduyu ve sağduyudan söz edilebilir. Ama ile olumsuz taraf Depresif bir durumu, hayal kırıklığını sembolize ediyor.

En sevdiğiniz renk kahverengi ise, ayağınızın üstünde durmadan durmanız, geleneklere saygı duymanız ve kalbinizde fiziksel ve zihinsel huzur hayal etmeniz anlamına gelir. Ancak giyimdeki çikolata tonlarının reddedilmesi sağlıklarını küçümseyen bir algıyı gösterecektir.

Karakteristik mor

Of uygun özellikler Menekşe rengi belirlenebilir: Duygusallığın gelişmesinin yanı sıra artan özgüven.

Of negatif: olgunlaşmamışlığın belirtileri, psikolojik olgunlaşmamışlık.

Mor renk sadece mükemmeliyetçiler tarafından çok sevilir. Bu gölgenin oldukça ağır özelliklere sahip olduğu ve giysilerde sarı yardımıyla seyreltilmesi gerektiği belirtilmelidir. Aksi takdirde, depresif devletlerin gelişimini tetikleyebilir.

Kendileri için menekşe tonu, kendilerini birileriyle tanımlamak istediklerinde veya tamamen ve tamamen duygularını uyandırmak istediklerinde seçilir. Ayrıca, menekşe rengi sevgileri, kendilerini gerçekleştirmek için henüz yeterince güç bulamayan bireyler tarafından tezahür eder. Ayrıca, çocuklar ve ergenler, ilginç bir konumda olan kadınlar ve geleneksel olmayan cinsel yönelim temsilcileri bu rengi tercih eder.

Psikologlar reddedilen menekşe renginin cinsel ve zihinsel olgunluktan bahsettiğini söylüyorlar.

Konunun sonunda

  • Bilim adamları, belirli renklerin insanların fiziksel ve psikolojik durumları üzerindeki etkisini belirlemiştir.
  • Toplamda, doğada dört temel renk vardır (kırmızı, mavi, yeşil ve sarı) ve diğer tüm renkler karışımlarının sonucudur.
  • Herhangi bir renkte hem pozitif hem de negatif bir renk vardır, bu nedenle dolabın dolabında kullanılmalıdır.

Sonunda, sizi çiçekler konulu büyüleyici bir video izlemeye davet etmek istiyorum:

Marissa

Videoyu izle: Bu Test Size Hangi Hayvan Olduğunuzu Söyleyecek! (Mayıs Ayı 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send