Rüya yorumu

El yazısı ve insan karakteri: güzelleşmenin sırları

Pin
Send
Share
Send
Send


İlk iletişimdeki bir insanın karakterini nasıl öğrenirim? Boş bir kağıda elle bir şeyler yazmasını istemek yeterli. Bir işe başvururken, karakterinin temel özelliklerini ve eğilimlerini öğrenmek için genellikle potansiyel çalışanlarla küçük bir test yaparım. Grafoloji analizinin temel parametreleri bana bu konuda yardımcı oluyor. Bu makalede size iyi bir çalışanı, güvenilir bir arkadaşı, aptal veya duygusal açıdan dengesiz bir bireyi el yazısı ile nasıl tanıyacağınızı anlatacağım.

Grafoloji nedir?

Her insanın kendine özgü ve eşsiz bir el yazısı vardır. Birinin kaligrafisini kopyalamaya çalışırken bile, kendi tarzınızı görebilirsiniz. El yazısı oluşumunun başlangıcı 8-10 yaşları arasındadır ve yalnızca 20 yaşında kesin formunu kazanacaktır. Ancak, eğer isterse, yazma stilini bir şekilde değiştirebileceği not edilmelidir. Ayrıca, el yazısı insanların psikolojik ve fiziksel durumuna bağlı olarak değişir.

Stil yazarak, bireyin karakteri, eğilimleri ve yetenekleri hakkında çok şey öğrenebilirsiniz. Bu ilişki XIX'in ortasındaki bilim adamları tarafından keşfedildi ve o zaman graphology biliminin ortaya çıkmasıydı. Bugün tamamen farklı alanlarda kullanılıyor:

 • Psikolojik testler;
 • personel alımı;
 • criminology;
 • iş;
 • askerlik;
 • kariyer rehberliği vb.

Grafoloji, bütünüyle sahibinin kişisel özelliklerini öğrenmenize olanak tanıyan çok çeşitli el yazısı parametrelerine dayanmaktadır.

Analizin ana parametreleri

Grafoloji uzmanı, yani grapholog, aldatmak imkansızdır. El yazınızı değiştirme girişimi kesinlikle ortaya çıkacaktır. Bu, bir kişinin otomatik olarak normal hat stiline geri dönmesi gerçeği ile açıklanmaktadır ve bu özellikle dikte metni yazarken dikkat çekicidir.

Bir kişinin psikolojik özelliklerini derlemek için el yazısıyla yazılmış bir metni analiz ederken, bazı temel parametrelere dikkat çekilir:

 1. Basmak. Enerjik, sert ve kendine güvenen bireyler kelimeleri yazarken güçlü bir şekilde bir kalem veya kurşun kalemle bastırınız. Kural olarak, iyimser, amaçlı ve yüksek performansa sahipler. Romantik, hassas ve rüya gibi tabiatlar biraz baskı altında kalıyor. Bu insanlar doğruluk, sorumluluk, yavaşlık ve zayıflık ile karakterizedir. Çoğunlukla kendi iç dünyalarına odaklanırlar.
 2. Harflerin eğimi. Çoğu zaman, insanlar sağa hafif bir eğim ile yazarlar. Bu tür el yazısının sahipleri dengeli, sakin, girişken ve açıktır. Sağa eğimli, ısrarcı, maksatlı, kıskanç ve aşk dolu yazılar yazan kişiler. Onlar doğuştan gelen maksimalizm ve ilk olma arzusu. Sola yazılan harflerin kuvvetli bir şekilde eğilmesi kişinin kendi kendine yeterliliğini ve bağımsızlığını gösterebilir. Ancak sola hafif bir eğim ile yazan insanlar bireycilerdir. Bencil davranışları ve eleştirel düşünceleri var. Düz dikey el yazısına gelince, sahipleri içsel uyum, rasyonellik ve duygusal istikrar ile karakterize edilir. Çok inatçıdırlar, asla aceleci kararlar ve eylemlerde bulunmazlar, ancak durumu dikkatlice analiz ederler.
 3. Harflerin boyutu. Büyük el yazısı açıklığı, girişkenliği ve iyi doğayı gösterir. Bu tabiatlar herhangi bir şirketin liderleri ve ruhlarıdır. Büyüklüğü 3 mm'yi geçmeyen küçük harflerle yazanlar, izolasyon, ihtiyat, gizlilik ve kısıtlama ile nitelendirilir. Herhangi bir işletmeye sorumlu bir şekilde yaklaşırlar ve kesin olarak belirlenmiş işleri yaparlar. Geniş, kapsamlı hatlara sahip olanların yaratıcı yetenekleri vardır ve dar olanlar da tutumlu ve rasyoneldir.
  Harflerin ana hatları. Uzlaşmaya istekli ve kibar ve duyarlı insanlar genellikle harflere yuvarlak bir şekil verir. Aynı zamanda bencil ve bağımsız insanlar açısal hatları tercih ederler. Sadece eleştirilere değil, tavsiyelere de sert tepki verebilirler.
 4. Satır düzeni Tam olarak yazılı çizgiler denge, ihtiyat ve sakinliği gösterir. Çizgiler düz değilse, bu bireyin zihinsel durumunun dengesizliğini ve dengesizliğini gösterebilir. Ayrıca, iyimser doğaların çizgilerin sonu genellikle hafifçe yükselir ve karamsarlar aşağıya iner. Ayrıca çizgiler arasındaki boşluğa dikkat etmelisiniz. Küçük bir boşluk genellikle kendi zamanını nasıl elden çıkaracağını bilemeyenler tarafından bırakılır ve büyük bir boşluk, planlı bir yapı ve izin verilen sınırlara uyumu gösterir.
 5. Harflerin birleşimi. Bir kişi, bir metin yazarken, kelimelerdeki tüm harfleri birbirine bağlarsa, o zaman gelişmiş kararlar vermenin yanı sıra, gelişmiş mantıksal düşüncenin varlığına dayak kararları verme eğiliminde olmadığı anlamına gelir. Bağlantıların eksikliği gelişmiş bir sezgiyi ve zekayı gösterir.

Karakter özelliği tayini

El yazısının özelliklerine dikkat çekerek, bir kişinin karakterinin belirli özelliklerini doğru bir şekilde belirlemek ve kısa bir psikolojik portre oluşturmak mümkündür.

 • Entelektüel olarak gelişmiş bir analitik zihniyete sahip insanlar düzgün bir el yazısına sahipken harfler sık ​​sık dikey olarak, bazen bir eğimle yerleştirilir, herhangi bir kıvrım olmaz ve birbirine bağlıdır. El yazısı okunaklı, yuvarlak şeklinde, bazı harfler bitmemiş görünüyor. Kelimeler ve satır aralığı arasındaki özdeş boşluklar.
 • Doğanın kurnazlığı, sağduyulu ve rahatlığı kasıtlı olarak bile yazma stilini gösterir. Harfler tek parça yazılır, bazen hafifçe gerilir ve kelimeler arasındaki boşluklar aynı değildir. Temel özellik, kelimelerin neredeyse hiçbir zaman bir aktarıma sahip olmaması ve alanın dışına çıkmamasıdır; kişi, harfleri uzatarak veya azaltarak bir satırda sığmaya çalışır.
 • Aptalca ve cahil doğa, genellikle geniş aralıklı ve bağlantısı olmayan uzun ve "süslü" harflerle verilir. Büyük harf, tarzında nadiren sanatsal değildir - hacimsel, yuvarlak, zarif bukleler ile. Neredeyse her zaman harfler ve kelimeler arasındaki mesafe farklıdır. Ayrıca, bir kişinin aptallığı ve rüyası, metni yazarken aşırı titizlik gösterebilir.
 • Kaygı, bireyin kırılganlığı ve kırılganlığı hakkında, çok az veya eşit olmayan bir baskıyla el yazısı olduğunu söylüyor. Örneğin, sözcüklerin yazımlarının sonunda baskı yapılmamasından dolayı eksik görünebilir. Harflerin hafifçe sağa eğimli, eşitsiz ana hatları vardır.
 • Duygusal açıdan dengesiz, agresif ve hızlı temperlenmiş insanlar, çizilen çizgilerin sınırlarının ötesine geçmeyen büyük harflerle yazmaktadır. Baskı oldukça güçlüydü, bu özellikle kelimelerin sonunda göze çarpıyor. Harfler aniden yazılır ve kuyrukları ve kancaları olması gerekenden daha büyüktür.
 • Sorumsuzluk, süreksizlik ve tutarsızlık, el yazısı ile kanıtlanır. Harfler sarkan kancalarla keskin biçimde yazılmıştır ve pratik olarak aralarında mesafe yoktur. Mektuptaki vuruşlar kesinlikle aynı yönde.
 • Sahte ve suç niteliği küçük bir çömelme el yazısı verir. Harfler düz görünüyor, kemerli, altı çizili ve kancalar da var. Bu yazı stilinin sahibi, güçlü baskı kullanarak kelimeleri kaba bir şekilde reçete eder, bu da kaba görünmelerini sağlar.
 • Eğer bir kişi bunalır veya şaşırırsa, orta baskı ile yazacaktır. Bazen çizgiler üzerinde nadiren el sallamazlar. Harfler yuvarlak ve sarsıntılıdır, süslemeler halinde bölümler ve ek elemanlar olabilir. Genel olarak, el yazısı güzel görünüyor, ama kasıtlı olarak dikkatli.
 • Analitik bir zihniyete sahip sakin, dengeli bir kişi, tek tip ve dokuma bir el yazısı ile tanınabilir. Aynı baskı altında yazıyor ve neredeyse her zaman harfleri birleştiriyor. Bazen metni okunaksız görünüyor ve kişinin aceleyle yazdığı görülüyor.
 • Yetenekli, yaratıcı bir insan, sofistike ve zarif bir hat sanatının sahibidir. Çizgiler düzdür, harfler bazen biraz çizgi dışındadır. Kelimeler her zaman net olamaz ve bazen lekelenir.

Mizaç ve el yazısı ilişkisi

Bildiğiniz gibi, her biri belirli karakter özelliklerine sahip 4 tip mizaç vardır. Ancak çok az kişi, özel testler yapmadan belirli bir kişinin hangi tipe ait olduğunu tespit etmenin mümkün olduğunu biliyor - el yazısının özelliklerine dikkat etmek yeterli. Bu yöntem, işe alım konusunda çok sayıda şirket tarafından başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

 1. Sanguine güzel ve kapsamlı bir el yazısına sahiptir. Harfler genellikle eğriseldir, kelimelerde aralıklı vuruşlar vardır. Metindeki satırlar genellikle düzdür, ancak belirli koşullar altında hafifçe "tarama" yapabilirler.
 2. Sarılmış veya kıvrılmış vuruşlar, küçük, kapalı harfler bir karışıklığı gösterir. Böyle bir mizaç olan insanlar, güçlü bir baskıyla, sağa doğru eğimli, harfler genellikle bağlantılara sahip değil, çok yakınlar.
 3. Melankolik mektubu okumak ve anlamak genellikle zordur. Zayıf baskı ile yazıyor, "dans" kelimeleri ve uzun vuruşları içeriyor. Kelimeleri alanların önünde aktarırken çok uzak olabilir.
 4. Flegmatik içsel kaligrafi, uzatılmış el yazısı, bukleler ile süslenmiş. Eşit olmayan bir basınçta kullanılır, bu nedenle bazı harfler "yağ" gibi görünür ve diğerleri - neredeyse farkedilemez. Kelimelerin tutarlı yazılışlarına rağmen, harfler arasında uzun bir mesafe vardır.

El yazısına göre bir kişinin karakterini belirlemek için verilen parametreler yüzeyseldir. Daha ayrıntılı bilgi için grafologlar el yazısı metinlerin derinlemesine analizini yapar. Ancak, yukarıdaki örnekleri kullanarak, kiminle uğraştığınızı anlamak için bir kişinin kısa bir tanımını yapmak oldukça mümkündür.

Pin
Send
Share
Send
Send