Rüya yorumu

Vaftiz çocukları için özel bir dua var mı: gelecek vaftiz babalarının bilmesi gereken dualar

Pin
Send
Share
Send
Send


Her zaman vaftiz annesinin böyle nazik bir kadın olduğunu düşündüm, neredeyse bir peri, ziyarete geldiğinde her zaman sevgilisini alır ve Doğum Günü, Yılbaşı vb. İçin her zaman bir hediye getirir.

Ve en iyi arkadaşım beni uzun zamandır beklenen oğlunu vaftiz etmek için aradığında, her şeyden önce finansal yönümü takdir ettim - büyürken vaftiz oğlumu hayal kırıklığına uğratır mıyım? Ama sonra bana öyle geldi ki önemli bir şeyi gözden kaçırıyordum.

Kiliseye gittim, önce hizmetkarla, sonra papazla konuştum. Ve bir vaftiz annesi olmanın sadece oyuncak almaktan çok daha derin ve daha ciddi olduğu ortaya çıktı.

Babalar: onlar kim

Atalarımız bebeğin doğumundan sonraki 8. ya da 40. günde vaftiz yaptılar - kilisede bu şekilde tavsiye edildiler. Ancak günümüzde vaftiz herhangi bir günde ve çocuğun her yaşında yapılabilir.

Tabii ki, çocuğun küçük olması istenir - vaftiz babasının vaftiz babası bile uzun bir tören sırasında kucağında tutması zordur.

Evet ve tanımadığınız bir çevreden korkan ağlama, aylık tot daha az olacaktır (ve hala azarlıyorsa, vaftiz anneleri onu bir meme başı ya da biberonla sakinleştirebilir - unutmayınız, annem kilisenin eşiğinde, sonunda sadece izin verilecektir).

Çoğu insan birkaç vaftiz babası davet eder - bir erkek ve bir kadın (erkek arkadaşı ve kız arkadaşı). Her ne kadar 2 hatta 3 çifti davet eden insanlar var.

Bu arada, herkes bilmez, ancak yalnızca bir kişi vaftiz babası olarak davet edilebilir: bir kız için vaftiz annesi veya bir çocuk için vaftiz babası.

Kim çocuğu vaftiz edemez ve kim vaftiz edemez

Babalar şöyle olmalı:

  • Tanrıça ile ortak inanç (Hristiyanlar Müslümanları veya Budistleri davet etmemelidir; Ortodoks Katolikler veya Protestanları davet etmemelidir);
  • yetişkinler;
  • layık insanlar (uyuşturucu bağımlıları, alkolikler, kart oyuncuları, ahlaki "bar" düşük olanları gelecekteki kumovlara çağırmak gerekmez).

Ayrıca, bu çocuğun babası / annesi, bir rahibe veya bir keşiş ya da yakın ilişki içinde olan insanlar bir bebeği vaftiz edemez (karı koca aynı anda bir çocuğu vaftiz edemez ve bu insanlar bir araya gelse bile, daha sonra bir aileye başlayamazlar).

Bu arada! Halk tarafından "bir haçı reddetmenin imkansız olduğu", yani bir bebeği vaftiz etmeye çağırıldıysanız, sadece bir cevap - "evet" kabul edilir.

Ancak aynı zamanda, bir kişinin böyle bir sorumluluğu üstlenmek istemediği durumlar da vardır (örneğin, çocuğun ebeveynlerinin ateist olduğunu veya bebeği kiliseye gidip kene vaftiz etmeyen veya töreni saymayan Hristiyanlar olduğunu görür ”. tılsım "şans için". Bu durumda, rahipler bile reddetmeyi yasaklamazlar.

Vaftiz babalarının görevleri

Vaftiz hakkında konuşursak, o zaman: vaftiz babası krizhma (bazen - vaftiz kıyafetleri bile) ve bir haç alırlar.

Yani kiliseye gitmeden ve finans konusunda karar vermeden önce gelecekteki vaftiz babalarınızı çağırın: bazen vaftiz babalar kolayca bir altın haç ve büyük bir altın zincirden kolayca katlanabilirler, bazen de basit bir ip üzerinde küçük bir altın (ve hatta gümüş) haç alırlar ve bazen de basit bir tahta haç üzerinde idare ederler. .

Ne kadar doğru? Haç malzemesi önemli değil, inanç önemli! Tabii ki, aynı zamanda, tanrının anısına pahalı bir hediye almak da iyi bir şey. Fakat eğer diğer vaftiz babalar bu kadar değerli bir armağan almaya katlanamazlarsa, kendin satın al ve onlardan bazı krizhma getirmelerini isteyin. Rahatsız etmeyin, çünkü pazarda değilsiniz - Tanrı'nın tapınağında.

Ek olarak, vaftiz babalarının kilisede ödediği bir gelenek vardır (hayırsever bağış anlamına gelir). Ancak böyle bir bağış için para yoksa, rahip vaftiz reddedemez.

Törenden sonra vaftiz babaları da arka plana düşürülmemelidir.

  • Tanrı oğulları için dua etmeleri gerekiyor.
  • Onu cemaat için tapınağa götürmek, en azından büyük tatillerde.
  • Çocuğa dinin inceliklerini açıklayın, Rab, Mesih ve Meryem Ana'ya aşkı aşılayın.

Ebeveynler çocuğun aç olup olmamasından, ne giydiğinden, dersleri öğrenip öğrenmemesinden sorumlu ise, vaftiz babalarının bakımı bebeğin ruhudur.

Dini karikatürlerle bir disk yakabilir, kişiselleştirilmiş bir simge satın alabilir ve tanrıçana koruyucu meleğini anlatabilir, açıkçası pagan tarihlerini kutlamaktan vazgeçebilir (örneğin, helovin) ve bunun yerine çocuğun doğum gününü güzelce kutlayabilirsiniz (doğum günüyle karıştırmayın) ...

Tabii ki, artık nadir vaftiz babaları, vaftiz oğullarıyla aynı köyde yaşıyorlar, ancak telefonlar ve İnternet var. Yani - bir arzu olurdu!

Vaftiz töreni sırasında vaftiz babaları, Rab'bin bu çocuğu O'na götüreceklerini söylerler. Bu vaadi kırmayın, çünkü resmi değil. Bir sonraki dünyada, Tanrı onu soracak ve “zaman yoktu” gibi cevaplar kabul edilmeyecektir.

Vaftiz törenine hazırlık

Kiliseye giderken düzgün görünmeye özen gösterin:

  • "savaş boyası" tarzında makyaj yok (gözlerini hafifçe getirebilirsin, ama rujdan tamamen reddediyorsun - haçı öpmelisin);
  • mini etek, omuz açma tişört, erkek şortu da hoş karşılanmıyor;
  • kendinize bir haç koyun (eğer unuttuysanız, mağaranın girişinden düzenli bir tahta alınız);
  • kadınların ayrıca başlarını mendil ile örtmeleri gerekir (saçınız üzerinde kaymamalı ve müdahale etmemelidir, çünkü elleriniz bir bebek tarafından işgal edilebilir).

Birçok rahip kadınlara yüksek topuklu ayakkabı giymelerini tavsiye etmiyor - bunda kilise yasakları yok, sadece bir vaftiz annesi neredeyse bir saat boyunca içinde durmaktan rahatsız olurdu. Bu arada, "bu" günlerde tapınağa girme yasağı da yoktur.

Tereddüt etmeden bilmek için hangi duaların tekrarlanması gerekiyor?

Kutsallık sırasında vaftiz babaları üç ana Ortodoks duasını tekrar etmelidir. Sadece kalpten tanımak değil, aynı zamanda anlamak için de arzu edilirler ...

"Babamız":

"İmanın Sembolü":

"Bakire, bakire, sevin" ("Melek selamlaması" olarak da bilinir):

Hangi dualar daha sonra sizin için yararlı olacaktır?

Hepimiz dua ediyoruz - kendimiz hakkında, sonra çocuklarımız veya torunlarımız hakkında. Eğer tanrılarınız varsa, Tanrı'ya sağlık ve mutluluk vermelerini isteyen bir dua okuyabilirsiniz. Bu tür dualar, özellikle bu çocukların hasta veya başlarının dertte olduğu zor zamanlarda geçerlidir.

Ancak unutmayın: Dua bir (iki, üç, yüz) kez okunabilen ve bir başarı hissiyle sakince yaşayabilen bir komplo değildir. Dua, Rab'be olan arkadaşlığımızdır; bu sırada size cennetteki kutsamadan size emanet edilen çocuklara bakmalarını istersiniz.

Eve gelip vaftiz baban / vaftiz kızına daha sık gel. Resimlerdeki ilk çocuk İncil'i, neden dua ettiğimizi ve kiliseye gittiğimizi açıklayabilir, sonra bebeği oraya getirebilirsin. Genç Hristiyan'ı iman ile tanıtın, ona tanrı-yaşama örneği gösterin.

Eğer hayatın kendisi sizi bir tanrıça ile bölüştüyse (diyelim ki ebeveynleri ile olan temaslarınızı kaybettiniz, hatta kavga ettiniz), dua edin!

Ancak baba vaftiz babaları hakkında (ya da kilise dilinde konuşan algılayıcılar) diyor:

Pin
Send
Share
Send
Send