Rüya yorumu

Kıtlıktan nasıl kurtulacağınızı ve mutlu bir şekilde yaşamaya başlamayı öğrenin.

Pin
Send
Share
Send
Send


Kızgınlık. Günlük hayatımızda onlarla ne sıklıkta karşılaştığımız ve ne kadar ahlaki acı çektiğimiz, bazen bize neden oldukları ... Hakaretler bizi çok daha makul bir şekilde kullanabileceğimiz çok fazla hayati enerjiden mahrum ediyor.

Suçtan nasıl kurtulacağınız ve hayatta daha az hassas olacağınız - bu, birçoğunuzu kesinlikle endişelendiren bir sorudur. Bir cevap almak ve suç mekanizmasını bulmakla ilgileniyorsanız, bu makaleyi okuyun.

Hakaret nedir?

Hakaret bir kırgın bir şekilde kıpırdama hissi, kırgın bir şekilde “kendi” kişiyle ilgili dikkat, saygı, özen, tövbe ve diğer duyguları tezahür ettirici ifadelerinden “zorla sokması”. Bu, suçlunun tutumunu değiştirmek, tövbe kazanmak ve yanlışlığını kabul etmek amacıyla cezalandırmanın özel bir yöntemidir.

Etimolojik olarak, "hakaret" kelimesinin "deprive" kelimesiyle ortak bir kökü vardır. Dolayısıyla hakaretler doğrudan adalet kavramıyla ilgilidir. Ne de olsa, kırıldığımızda, bize karşı haksız bir tavrımız olduğuna inanıyoruz. Bu durumda, kızgınlık hissi farklı bir ölçekte olabilir: kızgınlık ışıktan, dakikadan ömür boyu sürenlere kadar değişir.

Yevgeny Grishkovets'e göre:

“Rahatsız edilmeyi öğrenir öğrenmez, aynı anda, bir sonrakinde değil, aynı anda, aynı anda, kırılmayı öğreneceksin.”

Kızgınlık, çok fazla emen gerçek bir duygusal hunidir. Kendimizi sürekli kafamızın içinde sinir bozucu bir durum içinde kaydırırken yakalarız. Ayrıca, hakaret kalpte birikir ve genellikle sonunda öfke, saldırganlık ve hatta nefret şeklinde kendini gösterir. Aynı zamanda, çocukluğumuzdan beri, affetmenin ve affetmemiz gerektiği, çoğu zaman gerçek affetmek yerine sahte affetmeyi kullanan gerçeği öğretiyoruz.

Nedir psevdoproschenie? Hayatta kaç tane suç işleyenleri affettiniz? Ve kaç tanesi tamamen serbest bırakıldı? Bunu farklı şekilde açıklarsanız, “affetme” ve “yoksunluk” kavramları arasında çok büyük bir fark vardır. Ve, uygulamanın gösterdiği gibi, çoğu zaman insanlar tam anlamıyla sahte affetmeyle meşguller.

Bu kavramın elleri kibarlıktan büyür. Pek çok insan gerçekten affetmeye hazır değil ve bunu kendilerine bile itiraf etmiyorlar, bu yüzden affedilme görünümü yaratıyorlar, gerçekte gerçekte bu olumsuz duygu tarafından yenilmeye devam ediyorlar. Ancak hakaretin asıl yok edilmesi, Ego'muz için çok sık kârsızdır.

Kızgınlık hayatınızı nasıl mahvedebilir?

Kızgınlık, en kırgın bir şekilde en kırgın şekilde davranan yıkıcı bir tepki olarak hareket eder. Ne de olsa, öfke, öfke ve saldırganlığın kışkırtıcısı olan bir hakarettir - yani son derece olumsuz duygular.

Sadece kendisini ve çevresindeki gerçeğe uyumu olan bir kişiyi tamamen mahrum edemezler, aynı zamanda sağlık üzerinde de çok kötü bir etkiye sahip olamazlar - sinir, kardiyovasküler sistemlerin ve ayrıca sindirim sisteminin tahrip olmasına katkıda bulunurlar. Örneğin, mide ülseri gelişiminin, mide suyunun asidini artıran ve bunun sonucunda midenin mukoza zarının aşındığı, olumsuz duygular yaşayan bir insanın doğrudan bir sonucu olduğu bulundu.

Dokunaklı insanlar çok mutsuz insanlar. Çok tehlikeli olan mağdurların rolünü üstleniyorlar: bilinçaltı düzeyde mağdur gibi hisseden ve davranan insanların suçluları ve hatta suçluları cezbetmeye başladıkları uzun zamandır kanıtlandı!

Suçlar nasıl ortaya çıkar?

Şimdi suçların gelişim mekanizmasını ele almaya çalışalım.

Günlük yaşamda, genellikle belli bir durumun veya bir başkasının bize karşı tavrının haksız ve haksız göründüğü görülür. Gerçekte, hakaret, kendi içinde derinden bastırılmış bir öfkeden başka bir şey değildir. Başkaları tarafından rencide edilen insanlar, kendilerine yönelik tutumları değiştirmeyi, daha fazla dikkat, sevgi, saygı duymayı, başkalarının hayatlarında değerli ve anlamlı hissetmeyi istemeyi hayal ederler.

Kızgınlık, bir kişinin suçluya karşı hayatta kalma saldırganlığından ve kendi kişisi için üzülmekten ibarettir. Ve tüm bunları kışkırtıyor, bize göründüğü gibi, haksız, insanlık dışı, bize karşı dostça olmayan bir tavır.

Suç mekanizması oldukça basittir: diğer insanlar bizim gibi bizim istediğimiz şekilde davranmazlar. Ya da onlardan beklediğimiz eylemleri yapmayın. Kelimenin tam anlamıyla, suç, bireyin kararıdır: "Ben kırgın olmaya karar verdim." Ama aslında, gerçek şu ki, hiç kimse size zarar veremez, sadece birileri tarafından rahatsız edilebilirsiniz.

Kızgınlığın merkezinde derin yaşayan insanlar, durumu kabul eder ve değiştirmek için herhangi bir çaba göstermekten vazgeçerler. Kendi içlerinde, şikâyetlerini sürdürmeye, kendileri için üzülmeye ve buna bağlı olarak kurban olmaya devam etmeye devam ediyorlar.

Zamanla, uzun vadeli kızgınlık acılığa dönüşür. Sonra bir insanın hayatının tüm alanları olumsuz bir tutumla “aşılanır”, her şeyi çok acı verici bir şekilde algılamaya başlar.

Aynı zamanda, çevreleyen dünyaya ve belirli yaşam koşullarına, diğer insanlara yeterince tepki verebilme yeteneğini de kaybeder. Örneğin, kendisini rahatsız eden kişiyi gördüğünde, sokağın diğer tarafına gider. Her ikisi de "tekerleklerindeki çubukları kötüye kullanması" için uygun bir fırsat dener. Şikayetler insanın kendisine çok nüfuz eder, çünkü kanser hücreleri düşüncelerini vurur ve kelimenin tam anlamıyla kişiliğinin ayrılmaz bir parçası olur.

Sürekli kızgınlık yaşayan insanlar acı hale gelir ve bu nedenle tüm hayatları büyük ölçüde acı çeker.

Tüm insanların kırılmanın farklı yolları vardır. Bu yüzden bazıları tüm dünyaya kızgınlık gösterileri yapmaya meyillidir. Ve başka bir kategori - hakaretini gizlemeye çalışmak ve mümkün olan her şeyi yapmak, böylece hiç kimse tüm insan eylemlerinin güvenilir bir şekilde gizlenmiş bir hakaret tarafından dikte edildiğinden şüphelenmeyecek.

Her suç her zaman üç bileşenle temsil edilir: öfke, gurur ve sorumsuzluk.

Materyalin ilerleyen kısımlarında, hangi suç çeşitlerinin mevcut olduğunu anlamanızı öneririm.

Suç çeşitleri

Tüm şikayetler, kişiye veya dış dünyadan bir şeye yönelik olmalarına bağlı olarak birkaç ana alt gruba ayrılır. Sahip oldukları özellikler nelerdir?

Koşullara yönelik suçlar içerir

Bu durumda, bir kişi onun etrafındaki her şeyin kendisine karşı olduğunu düşünmeye başladığında, çok ün salmış "kara grup" hakkında konuşabilirsiniz. Örneğin, iş yerindeki meslektaşınız terfi ettiğinde ve siz - hayır. İş hayatında sorunların yanı sıra kişisel yaşamınızdaki zorluklarla da karşılaşırsınız. Kendiniz için hedefler belirlemeye, elde ettikleri enerjiye yatırım yapmaya çalışıyorsunuz ama sonunda sıfır sonuç elde ediyorsunuz.

Bir zamanlar, başka bir fiyaskodan geçtikten sonra, ayağa kalkıp kendinizi tamamen olumsuz duygularla kaplamış bulmazsınız. Elbette, bu durumda başka hiçbir kimsenin suçlu olmadığını biliyorsunuz. Ve sonra tüm olumsuz duygular tamamen olumsuz bir şekilde gelişen koşullara yönlendirilir. Bu, kendisini Tanrı'ya, Yüksek Kuvvetlere, "kötü kayaya" vb. Hakaret şeklinde gösterebilir.

Diğer insanlara yönelik kızgınlık özellikleri

Bütün insanlar doğası gereği bencildir. Bazen hepimizin farklı olduğumuzu ve çevremizdeki gerçekliğin farklı görüşlerine sahip olduğumuzu hatırlamıyoruz. Bu kategoride, suçlar belirli durumlara veya başkalarının eylemlerine yönelik beklentilerle karşılanmamaktadır. Daha açık konuşmak gerekirse, böyle bir hakaret diğer insanları manipüle etmenin bir yoludur.

Ayrıca, insanlar başkalarına göre üstünlüklerini hissetmek için sık sık insanlar rahatsız edilir, onu bir suçluluk duygusu uyandırır. Örneğin, eşinizle önceden görüşmüşseniz, bugün yemek hazırlıyor. Fakat iş yerinde oyalanabileceğini ya da anlaşmayı unutabileceğini düşünüyorsun.

Kendinizi aşağıdaki gibi ayarlayarak mutfakta hiç hazır yemek olmadığını görürseniz kesinlikle hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Ve ocakta lezzetli bir akşam yemeği görürseniz, o zaman bir mutluluk dalgası hissedeceksiniz.

Ebeveynlere yönelik suçların özellikleri

Ebeveynlerle ilgili hakaret en tehlikeli olanıdır. Aslında, bu durumda, aynı zamanda hem sevgi yasasını hem de saygı yasasını çiğniyorsunuz. Kutsal Kitap'ın bilge kitabının hepimizin babamızı ve annemizi onurlandırmamızın söylendiğini öğretmediği bir şey değildir ve ondan sonra sonsuza dek mutlu yaşayabiliriz.

Ve sizi doğuran ve büyüten insanlara karşı saygısızlık gösterirseniz, o zaman yaşamınızdaki iyilik halini engellemeye ve daha kısa ve daha kötü hale getirmeye başlarsınız. Genelde insanlar, ebeveynlerinin (özellikle çocuklukta) haksız muamele gördüklerinden veya normal bir ailede doğduklarından ve bir milyonerin çocuğu olmadıklarından şikayet ederler.

Her zaman hatırlamalıyız ki, bu dünyada doğan tüm insanlar, en baştan, mutluluk ve başarı için gerekli her şeye zaten sahipler. Ve hepimiz o yerde, o zaman ve olması gereken ailede doğarız. Doğumunuzun gerçeği bir hata olamaz ve ayrıca bir kişinin başarısının göstergesi hiçbir şekilde ebeveynlerinin maddi durumuna bağlıdır.

Kendisine yönelik suçun tanımı

“Nasıl böyle bir şey başıma gelebilirdi? Her şeyi sağladım! Ben kaybedenim, her şeyi doğru yapmaya çalıştım, ama yine hiçbir şey gelmedi” - birçok insan düzenli olarak bu tür düşüncelerle ilgileniyor. Birçoğu uzun yıllar boyunca kendileri üzerinde kınamalar biriktiriyor, bazıları ise tüm yaşamlarını.

Kendine yönelik şikayetler, tüm şikayetlerin en yıkıcı duygularıdır. Genelde iç çatışmalarımıza, kendimize acıma ve kendini beğenmeye odaklanıyoruz.

Bu tür suçlardan muzdaripseniz, kendinizi affetmeniz çok önemlidir. O zaman suçluluk duygusunu, kendinden memnuniyetsizliği, özeleştiriyi ve merhameti ortadan kaldırabilirsin. Bağışlama, kendini kabul etmeyi ve kendini olduğu gibi sevmeyi öğrendiğin, birisine adapte olmaya çalışmadan veya kişiliğini değiştirmeden kendini gösterir.

Kim hakarete en yatkın

Bazı insanlar dokunuşa diğerlerinden daha hassastır. Bunlar bilinçaltında (ve bazen bilinçli olarak) tüm sorumluluğu başkasına devretmekten sorumlu olmak istemeyen bireylerdir. Bunun nedeni, bu tür bireylerin beklentilerinin esas olarak kendilerine değil diğer insanlara yönelik olmasıdır.

Yani, açıklamak daha uygunsa - bu insanlar istediklerini elde etmek isterler, ancak kendi çabalarıyla değil, başkalarının da yardımıyla. Bu senaryoda, herhangi bir ilişki dengesinin imhası. İyi tanımlanmış hedeflerle beklentiler-hayaller arasındaki ayrımı yakalayabilmek her zaman gereklidir. Hayaller aslında bizim bilinçaltımız seviyesinde gerçekleştirmediğimiz, arzularımız gibi hareket eder.

Sonuçta, sadece oturmak ve beklemek çok daha uygun, bir kez durum sizin için en rahat şekilde değişecek ve çevrenizdeki insanlar istediğimiz gibi davranmaya başlayacak. Diğer insanların da bizim kadar bağımsız bireyler olduğu gerçeğini sık sık unuturuz. Ve sadece bu insanlarla iletişim veya ilişkilerde uyum arayışı içinde olabiliriz, ancak hiçbir durumda onları kendi çıkarlarımıza uymayan bir şey yapmaya zorlayamayız.

Kızgınlık hissiyle uğraşmam gerekir mi?

Belki de çok gürültülü gelebilir, ancak bir kızgınlık duygusunun bir insanı mutlu bir hayattan mahrum bırakabileceği gerçekten doğrudur. İçimizde derine oturmuş hakaretler çeşitli hastalıklara, acı çekmeye ve hatta ölüme neden oluyor.

Ancak, her zaman bir seçeneğiniz vardır: İçinizde veya bu noktadan itibaren şikayetleri biriktirmek, bu olumsuz duyguyu kontrol altına almayı, yemek yemeyi ve yolunuzdaki her şeyi mahvetmeyi öğrenir. Hakaretten kurtulma sürecindeki en önemli adım, hayatınız ve içinde olan her şey için sorumluluk alabilmektir.

Bu sanatı öğrenir öğrenmez duygularını kontrol edebilirsin, o zaman derhal bu duygu üzerinde güç kazanacaksın. Ve sonra farkına varacaksınız ki aslında etrafınızdaki hiç kimse sizi rahatsız edemez.

Ve bunu öğrenmek için, kendinize bir kez ve herkesin hakaretini hayatınızdan çıkaracak yardımcı olacak ipuçlarıyla aşina olmanızı öneriyorum.

Şikayetlerin giderilmesi için etkili öneriler

Birincisi

Birisi tarafından kırgın hissediyor musun? Öyleyse, olumsuz duyguları içinizde kalmayın. Tabii ki, bu anında istismarcınıza gitmeniz ve tüm olumsuzları ona atmanız gerektiği anlamına gelmez. Çok daha kolay ve daha verimli hale getirebilirsiniz.

Sana zarar veren kişiyi görselleştirmelisin. Onun fotoğrafı varsa - çekin ve eğer değilse, o zaman herhangi bir nesneyle içerik olabilir - seçenek olarak, bir yastık.

Bu eşyayı al ve ona suçunu, tam olarak ne yaralandığını ve neyi umduğunu anlatmaya başla. Bu uygulama ile kendiniz için bir çok şeyi netleştirebilirsiniz. Zarar görmeden önce duygularını ve isteklerini ifade etmeyi öğren. Ve bunun sayesinde - önemli bir ahlaki rahatlama hissedeceksiniz.

Tavsiye İki

Yine de, birileri bir sözle veya senetle sizi incitebildi mi? Ardından herhangi bir yumuşak nesneyi alın, bunun sizin istismarcınız olduğunu hayal edin ve ona dokunarak tüm öfkenizi ve kızgınlığınızı gösterin.

Bu eylem sürecinde ağlamak istiyorsanız - gelişen duyguların akışını geri tutmayın.

Tavsiye Üç

Konuşamadı mı? Ardından bir kağıt parçası alın ve kötüye kullanan kişiye bir mektup yazın. İçindeki ruhu dilediğin gibi dök, olanlar hakkında tüm düşüncelerini anlat. Ve sonra mektubu yak.

Dördüncü öneri

Duygularınızın yapıcı ifadesini öğrenmeniz gerekir. Bu ne anlama geliyor? Suistimalcinizle bir diyalog kurmaya çalışın, fakat suçlunun konumundan değil, onun ruhsal deneyimlerini tanımlayan biri olarak.

Örneğin, "Bana hakaret ediyorsun!" İfadesi yerine. ifadesini söyleyin: "Sözleriniz (davranış) yüzünden hakarette bulundum." Ne de olsa, birini bir şey için suçladığımızda - o, kural olarak, bilinçaltı düzeyinde direnç gösterir. Ve duygularını ifade ederken, insanlar arasındaki gerginlikleri azaltabilir hatta onlardan kurtulabilirsin.

Beşinci öneri

Bir insanın bunu sana neden yaptığını anlamaya çalış. Ya davranışları tamamen bilinçsizse?

Altıncı öneri

Birisi tarafından rahatsız mı oldun? Öyleyse bunun için suçluya içten minnettarlığınızı gösterin. Ne de olsa, sana zayıf tarafını gösterdi. Kendini anlamaya başla, hangi sebeple olursa olsun, seni bu kadar çok incitti.

Yedinci öneri

Kendine zarar verdiğin için kendini affetmeni önerir. Evet, kolay ve basit görünebilir, ancak gerçekte çok önemlidir.

Tavsiye Sekiz

Kızgınlık sizi çok fazla incitti, gözyaşlarına boğuldunuz mu? "Burada ve şimdi" ile baş etmenin çok etkili bir yöntemi var. Bunu yapmak için derin bir nefes alın, sizi rahatsız eden kişiyi canlandırın ve kraliyet tonlaması ile yüksek sesle konuşun: "Seni affediyorum!".

Üçüncü ifadeden sonra, suçtan tamamen kurtulmalısın, yüzünde bir gülümseme parlayacak ve ruhun gelişecek.

Diğer insanlar tarafından daha az rahatsız olmanıza yardımcı olacak bazı daha pratik tavsiyeler var:

  • Kendiniz veya çevrenizdeki insanlar hakkında gerçekçi olmayan beklentiler oluşturmakla bitirin;
  • Tamamen haklı olduğunuzdan emin olsanız bile, başka bir kişinin davranışını değerlendirmeye çalışmayın;
  • Beklentilerinizi vurgulamamaya çalışın, mutluluğunuzu, olumlu duygularınızı, yaşam zevklerinizi diğer insanlarla (kişi) ilişkilendirmeye çalışmayın. Kendin için bir mutluluk kaynağı olmalısın.

Sonunda

  • Kızgınlık, bir kişiyi içten erozyona uğratan, ondan çok hayati enerji uzaklaştıran son derece olumsuz bir duygudur. Genellikle çeşitli hastalıkların gelişimini tetikler.
  • Suçların yardımı ile insanlar, dikkatlerini, sevgisini, saygısını, tövbesini ve diğer duyguları suçlularından kendi kişilere “zorlamak” için çabalarlar.
  • Öfke türlerinde yaşam koşulları, diğer insanlar, ebeveynler ve kendisi ile ilgili olabilir.
  • Hakaretlerden kurtulmayı öğrenmek çok önemli, çünkü bunun için birçok farklı teknik var. Bu sayede hayatınızı büyük ölçüde iyileştirirsiniz.

En önemlisi, birileri tarafından rahatsız edildiğinde, sadece kendine zarar verdiğini anlamalısın. Bu yüzden ruhunu hakaretlerden arındırarak sadece iyiyi düşünmeye çalış. Ve elbette, kimsenin sizi rahatsız edemeyeceğini asla unutmayın, çünkü yalnızca kişisel olarak küfür edip edilmediğinize karar verebilirsiniz.

Son olarak, heyecan verici bir tematik video materyali izlemenizi öneriyorum:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send