Rüya yorumu

Kutsal Üçlü simgesinin şaşırtıcı gücü

Pin
Send
Share
Send
Send


Toplamda çok sayıda Ortodoks simge var. Her biri kendine has özellikleri ve değerleri nedeniyle toplam kütleden sıyrılıyor. Bu makalede, oldukça bilinen bir Kutsal Üçlü simgesine aşina olmanızı, Kutsal Üçlü simgesinin önemini ve insanlara nasıl yardımcı olduğunu öğrenin.

Tapınağın tarihsel arka planı

Kutsal Üçleme'nin mucizevi simgesi, on sekizinci bölümün üç yolcunun buluşmasını anlattığı Yaratılış Kitabı'ndan bir hikayeye dayanan farklı bir komplodur (Yüce ve İbrahim'in trinitesini kişileştirir).

Başlangıçta, kompozisyon İncil'den alınmış aynı sahneler kullanılarak yaratıldı: gezginler, Abraham ve karısı ve çeşitli günlük sahneler. Bundan dolayı türbeye başka bir isim verildi ve sadece "Kutsal Üçlü" değil, "İbrahim'in Konukseverliği" demeye başladı.

Zamanın geçişi ile, ikondaki gerçek olayların bir kısmı sembolik olarak tamamen yeni bir anlamla dolmaya başladı. Aynı zamanda, (gezginlerin ikonunda beliren) melekler, En Yüce Kutsal Üçleme'nin sembolü gibi saygı görmeye başladı ve sonuncusunun İbrahim'e tezahürü, "Kutsal Üçlü'nün görünümü" adını aldı.

Bu nedenle, ikonun yazılmasında çeşitli varyasyonlar vardır:

 1. ilk - Üç meleksel varlığın da eşit olduğunu gösteriyor.
 2. İkinci - merkezi melek üzerinde ayrı olarak göze çarpıyor, başında büyük bir halo var (bazı versiyonlarda melek En Yüksek'in işaretini işaret ediyor).

Kutsal Üçlü simgesinin değeri

Kutsal Üçleme'nin yüzünün, Hıristiyan bir dünya görüşünün taraftarları için özel bir anlamı vardır, çünkü bir kişinin Rab'be içtenlikle hizmet ettiği takdirde Yüce ile birleşmenin yüksekliğini gösterir.

İlginç bir gerçek. "Kutsal Üçlü" simgesi yalnızca Hıristiyanlığa atıfta bulunur. Zamanında Abraham'a görünen üç yolcuyu kişileştiren üç meleksel varlığı betimliyor.

"Kutsal Üçlü" simgesini oluşturmanın asıl amacı - Her Ortodoks Hıristiyanının En Yüksek'in trisolar ışığını hayal etmesini sağlamak. İnananlar simgeye hayran olduklarında, ilahi lütufla doldurulurlar ve Rab'bin sahip olduğu büyük gücü anlarlar.

Hangi durumlarda Yaşam Verici Üçlülük size yardımcı olacaktır?

Şimdi, kutsal yüzün size hangi durumlarda yardımcı olabileceğini öğrenelim.

Yani, simge ile yalvaran bu tür sorunları ile olmalı

 • Kutsal Üçleme'nin simgesiyle ciddiyetle dua eden Ortodoks Hristiyanları günahlarının bağışlanmasını alabilirler;
 • Ayrıca görüntü, yaşamın zorlu yolunda gezinmelerine, doğru yolu bulmalarına ve ayrıca kader denemeleri ve darbeleriyle başarılı bir şekilde baş etmelerine yardımcı olacaktır;
 • Buna ek olarak, simge, inananın, kendisi için arzulanan ve gerekli olan umudu düşünmesini, ruhu baskıcı deneyimlerden ve endişelerden kurtarmasını sağlar;
 • Bir kişi kendini zor durumda bulursa, üzerine çok sayıda sorun düştü - yüzü onlarla en kolay ve en uyumlu şekilde başa çıkmaya yardımcı oluyor;
 • Kutsal Üçleme'nin imgesi, bir insanın enerji alanından negatif olanı ortadan kaldırmamıza izin verir, ancak bunun gerçekleşmesi için önemli bir koşulun karşılanması gerekir - isteklerinde şüphe gölgesi olmayan bir inanç varlığı ve tam bir samimiyet.

Bu arada yaratılan mucizeler

Kutsal Üçleme'nin etkileyici yüzü uzun zamandır çok sayıda hikaye tarafından onaylanan etkileyici özelliklere bağlanmıştır. Rus İmparatorluğu'nun ünlü hakimi Ivan Terrible'ın adıyla ilgili bu harika hikayelerden biri. Size daha fazla anlatacağız.

Kazan krallığındaki askeri kampanyasından önce Korkunç İvan, ilahi tapınağı ziyaret etmeye karar verdi, bu amaçla Trinity-Sergius Lavra'yı ziyaret ettiler. Günümüze ulaşan kayıtlar, hükümetin Kutsal Yüze çok sıcak ve uzun dualar sunduğunu, askerlerini korumak ve kutsayarak Kazan'ı almak istediğini söylüyor.

Ve Kutsal Üçlü krala yardım etti: sonuçta, Korkunç İvan ordusu düşmanla başa çıkabildi. Kral muzaffer eve döndüğünde, tekrar Lavra'ya gitti ve ilahi yardımları için yine Yüce Tanrı'ya saatlerce süren içten şükran duaları simgesi sundu.

Simgeyi eve yerleştirme yerleri

Kural olarak, geleneğe göre, belirli bir sektördeki bir konutta bir türbe bulunur. Aynı zamanda, hem bir simge hem de tüm iconostasis kullanılabilir.

Kutsal Üçlü'nü evinizde asmanın en iyi olduğu yere bakalım.

 • Bir kişi evin doğu tarafına bakarken Ortodoks Hıristiyanlar namazı geleneksel olarak okunur. Sonuç olarak, din adamları simgeyi doğu tarafına yerleştirmeyi tavsiye ediyorlar.

İlahi görüntünün boş alana sahip olması önemlidir. Bu, herhangi bir iç rahatsızlık hissetmemekle birlikte bir kişinin iyileştirici görüntüye yaklaşabilmesi ve duaların okunmasına tamamen girebilmesi hedefi ile gerekli olacaktır.

 • Evde aynı zamanda bir simgenin yerleştirilebileceği başka bir yer daha var - yatağınızın veya kanepenin başında. Bu düzenleme ile, simge, onu tüm kötülüklerden koruyan kalıcı bir savunmacı haline gelir.
 • Evlerini dışarıdan gelen çeşitli olumsuz etkilerden korumaya çalıştıklarında, giriş kapısının yanında bir yüzleri vardır.

Dikkat! Aslında, simgenin evinizde nerede bulunacağı o kadar önemli değil - dua ve isteklerinizle ruh halinizi ve sıklığınızı nasıl belirlediğiniz çok daha önemlidir. Ayrıca, tam samimiyet çok önemlidir.

Tapınak, duvara asıldığı gibi veya özel bir dolap veya rafa yerleştirilebilir. İkonostazınız zaten çok sayıda mucizevi imge ile desteklenmişse, Kutsal Üçleme'yi en yüksek pozisyona getirmeniz önerilir.

Simgelerin evlerinde doğru bir şekilde konumlandırılması kaydıyla, inancının daha ruhsal ve aydınlık bir dünyayı keşfetme ve aydınlanma elde etme konusunda inanılmaz bir fırsatı olacağı inancıyla.

Dünyadaki Kutsal Üçleme'yi nerede ziyaret edebilirim

 • Peder Andrei Rublev tarafından yaratılan türbe, Tolmachy'de (Aziz Nikolaos Kilisesi) yer almaktadır.
 • Bir diğer ünlü ve saygı duyulan Ortodoks kopyası, Kremlin'de (Kutsal Bakire Meryem'in Ataerkil Varsayım) yer almaktadır.
 • Ostankino'da, Hayat Veren Üçlü Tapınakta, bu tapınağı ilahi tapınağı da keşfedebilirsiniz.

Kutsal Üçleme kutlaması hangi tarihte gerçekleşiyor?

İsa'nın Kıyametinden sonraki ellinci günde kutsal melek varlıklarının şerefini kutlamak gelenekseldir. Bu olay yaklaşık yirmi yüzyıl önce gerçekleşen Pentekost olarak bilinir.

Sonra, Paskalya'dan sonraki ellinci günde, Kutsal Ruh Havarilere göründü ve sonra da Modern Hristiyan inancının ana eseri olan Yeni Ahit'i oluşturdular.

Artık Kutsal Üçleme'nin simgesinin yaratılmasının tarihini, kutsal anlamını ve yardım için ona hangi talepleri yapabileceğinizi biliyorsunuz.

Bir kez daha, vazgeçilmez koşulun, başvuranın azami içten inancının yanı sıra, durumu iyileştirmek için kendi tarafındaki açıklık ve çabaları olduğunu belirtmek isterim.

Makalede, Kutsal Üçleme'nin simgesinin fotoğrafını görebilirsiniz ve son olarak, sizi bir kişiye dua eden bir dua kaydeden videoyu izlemeye davet ediyorum:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send