Rüya yorumu

40 yaşında: Bu tarihi kutlamak mümkün mü değil mi

Pin
Send
Share
Send
Send


Elbette 40 yıl dönümü kutlamak için yasak duydun. Bu işaretin nedeni nedir ve ne kadar gerekçelidir? İmkansız mı yoksa hala misafir çağırıp kırkıncı yıldönümünü kutlayabilir misin? Aşağıdaki materyalde verilen soruların cevaplarını bulmayı öneriyorum. Kadınlara odaklanıyoruz.

Neden 40 yılını kutlamıyorsun?

Bunun için insanlar arasında birçok neden toplanmış ve kabul edecektir. En popüler yedi taneye yakından bakalım. Peki neden bir kadını 40 yılını kutlamıyorsun?

Sebep 1: İncil'de

Yerli ülkelerde, 40 yılı kutlamanın neden imkansız olduğunu anlamaya çalışırken, genellikle İncil'e dönün. Ebedi Kitap, kırk sayıya ilişkin çok olumsuz bir kronolojiye sahiptir, yani:

  • İsa Mesih, Şeytan'ın onu özendirmeye çalıştığı çölde 40 gün geçirdi.
  • Büyük Sel'in süresi de kırk gündü.
  • İnsan ruhunun, ölümden sonra dünya düzleminde de 40 gün boyunca kurtarıldığı düşünülmektedir.
  • 40 yıl boyunca Yahudi halkı çölde yolculuk yapmak zorunda kaldı.

Ayrıca genç annenin “kirli” olduğu düşünüldüğü için kırk gün boyunca tapınağa girmesine izin verilmediği de belirtilebilir.

Sebep 2: Koruyucu Melek Emekli

Yeterince popüler bir inanç, kırk yaşına geldiğinde bir kişinin meleksel korumasını yitirdiğini söylüyor. Kelimenin tam anlamıyla - koruyucu melek "emekli" dir.

Sebep 3: Tarot Kartı Uyarısı

Ezoterikle ciddi şekilde ilgilenen birçok insan, Tarot kart sisteminin yanı sıra numerolojide kadınlar ve erkekler için 40 yılını neden kutlamadıklarını öğrendi. Doğu büyüsü kırk ölüm sayısını çağrıştırıyor (daha kesin olmak gerekirse, 40 değil, 4, ancak 0 bu durumda çok fazla oynamıyor).

Ayrıca, Tarot kartlarında, arcana "Death" dan biri "M" harfi ile yazıldığından. İbrani alfabesinde kırk sayı ile ilişkili kişidir.

Sebep 4: Asya Sürümü

Ve Doğu ve Orta Asya'nın sakinleri arasında dördü, talihsizlik ve kıyameti simgeleyen son derece olumsuz bir rakam. Dördüncü kat, apartman, hastane koğuşu, televizyon kanalı bile yok. Üçü derhal Troyka'yı izler.

Sebep 5: Dil Sürümü

Filologlar, 40 yılı kutlamanın yasaklanmasında eşdeğer bir özel mektup olduğunu fark ettiler. Yani - "kırk" sayısı iki "sor" ve "rock" kelimesinden oluşur. Yani, kombinasyon kavga (çatışma, kirlilik) ve ölümcül kaçınılmazlığı anlatmaya yöneliktir.

Sebep 6: Gezegensel Ölçek

Bazı astroloji uzmanları, 40 yaşındaki çocuğa kriz dönemi diyor. 39 ve 43 yaşına geldiğinde, bir kişinin burçta kendisine karşı olduğu ortaya çıkan ağır Uranüs gezegeni tarafından “denetlendiğini” iddia ediyorlar.

Uranüs'ün bu pozisyonu beklenmedik ciddi yaşam değişikliklerine neden olabilir - ikamet yerinin değişmesi ile başlayarak, çalışma ve hayatın tamamı, iflaslar, krizler, hastalıkların önemli bir şekilde yeniden değerlenmesiyle sona erebilir.

Dahası, belirtilen dönemde, Uranüs gezegeni ayrıca Plüton tarafından desteklenmektedir. İkincisi bir kriz, acele, panik, karışık yaşam durumları ile ilişkilidir.

Sebep 7: Atalarla ilgili hafıza

40 yılını kadınlara ve erkeklere kutlamak neden imkansız? Böyle bir yasak atalarımızın düşük yaşam beklentisi ile de ilişkilendirilebilir. Mesela, çok eski zamanlarda, 40 yaşına kadar yaşayan insanlar çok yaşlı insanlara benziyorlardı: dişlerini, saçlarını, yüzlerini kırışıklıklar ile kaplıydılar ve vücutları çeşitli patolojilerle aşılıyordu.

Buna göre, sözde, kırkıncı yıldönümünü kutlayamazsınız.

40 yılını kutlamak mümkün mü: "nedenleri"

Aslında, tüm etnik grupların kırk numarayı kötü bulmadığı not edilmelidir. Örneğin, Slavlar tam olarak 40 yıllık sayı sistemini kullandı. Ve ayrıca, "kırk" nicel bir önlemdi.

Ama daha derinden kazıp, daha eski uygarlıklara, yani Antik Yunanistan ve Roma'ya dönelim. O günlerde, kırkıncı yıldönümü sevdiklerinin hepsini şölene toplayarak kutlandı.

Romalılar ve Yunanlılar, 40 yaşına kadar, yaş ve kaçınılmaz sonun başlamasına rağmen, canlılık ve aklın geliştiğine inanıyordu. Bilindiği gibi, o zamanlar, sonsuz savaşlar insanların mutlu bir yaşlılığa yaşamalarına izin vermedi. Çok az insan elli yıllık kilometre taşını bile aşmayı başardı.

Ancak bugün, bir insanın yaşam beklentisi önemli ölçüde artmıştır. Ve şimdi 40 yıl sadece hızlı yaşlılık ile ilişkili değil, aksine, yaşamda yeni bir dönemin başlangıcı anlamına geliyor. Her ne kadar genç olmasa da, anlamlı, sofistike ve yıllarca yaşadı ama yenisine açık. Buna göre, ataların hafızasına ilişkin olarak, en azından sürüm konusunda bu kadar ciddi olmamak mümkündür.

40 yılını nasıl kutlarsın?

Her durumda, hiçbir rasyonel açıklama ve batıl inanç, insan iyimserliğini ve bir sonraki dönüm noktasını aşma arzusunu ortadan kaldıramaz. Ve en olumlu olanı kutlamak ve yalnızca olumlu duyguları iletmek için aşağıdaki önerileri kullanmanız önerilir:

  • geçmiş yıllara odaklanmak, saldırıya odaklanmak;
  • 40. yıldönümünün başlangıcıyla değil, 39 yıllık limitin tamamlanmasıyla sizi tebrik etmeleri için konuklarla önceden hemfikir olun;
  • ayrıca tüm katılımcılardan kutlama sırasındaki yaşınız hakkında konuşmamalarını isteyin;
  • kutlama için sadece en yakın çevrenizi toplayın;
  • Doğum gününde kırk yılını kutlamayın, birkaç gün bekleyin. Bu durumda, kötü kötüler çalışmayı bırakacaktır;
  • Takvimde başka bir özel etkinlik toplayın ve bir tema partisi düzenleyin.

Böylece 40 yılı kutlayıp kutlamamaya karar verdik. Kesin bir sonuç çıkarmak mümkün değildir: ölüm cezasının cezası altında kırk yaşını kutlamayacak olan batıl inançları kabul edecek ateşli taraftarlar vardır. Ve inançları göz ardı eden ve bu gün biraz eğlenmeyi planlayanlar da var.

Nasıl hareket edeceğiniz size bağlıdır, sezgilerinizi ve kalbinizi dinleyin, en doğru kararı vermelerini sağlayın. Sonuç olarak tematik videoyu izlemenizi tavsiye ederim:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send