Rüya yorumu

Bakire Meryem'in mucizevi simgeleri fotoğraf ve açıklamalarla birlikte

Pin
Send
Share
Send
Send


Benim için, Kutsal Bakire Meryem'in simgesi, bir kadının ne kadar güçlü olduğu, ne kadar acı çekeceği ve kedere katlanabileceği, fedakarlığın kişiliğinin ve sonsuz sabrın bir sembolüdür. Kutsal yüzdeki bir bakıştan korkma doğar. Bu makalede, bu kutsal görüntünün tarihi ve önemi ile Meryem Ana'nın görüntüsüne dönebileceğiniz dualardan bahsedeceğim.

Kutsal bakire görüntüsü

Tanrı'nın Kutsal Annesinin simgesi olağandışı olarak ilahi ışıkla doludur. Ondan gelen ışık ışınları yayılıyor - yumuşak, sıcak, fakat sakin, mütevazi ve yıkıcı ve yanmayan.

Meryem Ana'nın görüntüsü sayısız ıstırap ve talihsizliklere dayanan dünyasal bir kadındır. Kilisenin erken saatlerinde öldü, kocasının ihanetine maruz kaldı. Böylece hayatı başladı. Evet, ve sonra her türlü zorbalığa, şehitliğe katlanmak zorunda kaldım. Sadece sonsuz sabır ve Tanrı'ya koşulsuz sevgi, Meryem Ana'nın tüm bu talihsizliklere katlanmasına yardımcı oldu.

Tanrı'nın Annesinin Simgeleri isimleri ve açıklamaları ile

Hristiyan dünyasında, Kutsal Bakire Meryem'in imajı saygı görüyor ve ikonları mucizevi sayılıyor. Kutsal yüzü yardımcı olur, iyileşir, iyi gönderir ve insanların hayatlarını daha iyi hale getirir. Bakire'nin bilinen dört tür ikonu vardır:

 1. Hodegetria veya Seyahat Rehberi. Meryem Ana'nın kollarında oğlu bebeklik döneminde. Annesi küçük İsa'sını eliyle tutar ve bakışları derin ve bilgelikle doludur. Ortodoks, Meryem'in gözündeki bu ikona gerçek bir Hristiyanın bütün yaşam tarzını yansıttığına inanıyor.
 2. Eleusa veya Milila. Bu simge üzerindeki Meryem ve İsa, birbirlerine sarılarak yapışırlar. Bu görüntünün en iyi koşulsuz sevgi ve içten anne duygularını içerdiğine inanılmaktadır. Aynı zamanda, Mesih'in ilahi özünün ve yeryüzünün annesinin birliğinin bir sembolüdür.
 3. Oranta veya "İşaret". Bu simge üzerinde, Meryem Ana dua ediyormuş gibi ellerini cennete yükseltir. Zamanın bu döneminde, İsa hala annenin rahmetindedir, ancak yüzü annenin madalyonunda tasvir edilmiştir; bu, her birimizde iki prensibin varlığını kişileştirir - insan ve ilahi.
 4. Akathist ikonu geri kalanının bütün anlamlarını emdi. İkon ressamları, İncil'de ortaya konan kutsal metinlerden derinden etkilenerek onu boyadı. Bakire'nin yüzü Kurtarıcı'nın kaderindeki büyük rolünü anlatıyor, simge bencilce olmayan davranışlarını gösteriyor.

Bakire'nin mucizevi ikonları dünya çapında bilinir. Şifa almak, affetmek ve Tanrı'nın kendilerine lütfunu almak için istek ve arzularla dualarda konuşulur.

Bebekle Tanrı'nın Annesi'nin ikonları hakkındaki videoyu izleyin:

Bakire simgesine ne yardımcı olur

Kucağında bebeğin bulunduğu Meryem Ana'nın kutsal imgeleri dünya genelinde yaygındır. Bu, Hıristiyan inananların diğerlerinden daha sık dua ettiği en popüler ikonlardan biridir.

Tanrı'nın Annesinin kim ve ne koruduğunu:

 1. Meryem Ana, koruyucu, yorgan, himaye ve işlemci işlevlerini birleştirir. Düşmanlardan koruma sağlaması, keder içinde çığlık atması, karmaşık konularda ilahi korumayı istemesi ve zorlayıcı problemler istenebilir.
 2. Bu kutsal görüntünün yalnızca Allah'ın emirlerine saygı göstermeyenlere değil, sevgi, şükran ve koruma da taşıdığına inanılmaktadır. Tövbe etmeye ve affedilmeye hazır olan günahkârlarla enerjisini korur ve paylaşır. Görünmez, henüz gözlerini Tanrı'ya çevirmeye hazır olmayan ruhları yönlendirir ve yanlış yönlendirir.
 3. Bir kişi hasta veya yaslı olduğunda, düşmanları tarafından taciz edildiğinde ve korunmak istediğinde Tanrı'nın Annesine döner. Herhangi bir olumsuz durumda, kutsal imaja dua edebilir ve ilahi destek alabilirsiniz.
 4. Meryem Ana'ya hitap eden duaların kısırlığın iyileşmesine, gebe kalmasına, doğurmasına ve acı çekmeden ve hayatı tehdit etmeden sağlıklı bir bebek doğurmasına yardımcı olduğuna inanılmaktadır.
 5. Konfor ve korumaya ihtiyaç duyan erkekler de simge için dua edebilir. Önemli olan bu duanın ne kadar samimi olduğudur.
 6. Virgin'dan zor doğumları hafifletmesi, düşmanlara ve kötü güçlere karşı koruma sağlaması, nazar veya hasarı iyileştirmesi, baş ağrısı veya diş ağrısını iyileştirmesi istenebilir. Daha az sıklıkta, bağımlılıkların iyileştirilmesinde yardım talep etmezler: alkoliklerin ve uyuşturucu bağımlılarının anneleri, yavrularını aydınlatmak için Tanrı'nın Annesine dua eder.

Bu simge muazzam bir güce sahip ve iyi bir nedenle mucizevi denir. 1395'de Rusların Tamerlane’nin ordusunu yenmelerine yardım eden, toprağımızı yok etmeye gelen, ancak sonunda askerleri ile kaçtıklarına inandığı sanılıyor.

Kulikovo savaşındaki zafer aynı zamanda Bakire'ye de atfedilir. Kazanmaya gitmeden önce, Korkunç İvan'ın Bakire Meryem'e yardım için başvurduğu ve kabul ettiği görüşünde.

Nasıl dua edilir

Kutsal imgeye dönebileceğiniz çok sayıda dua var. Fakat bir keresinde, bilmese bile, kendi sözlerinle konuşabileceğini not etmek istiyorum. Asıl mesele, sesinizin yürekten gittiği - ezberlenmiş olanlardan daha iyi çalışacak, ancak mekanik olarak telaffuz edilmiş ifadeler.

Ne isteyebilirim ki:

 • Açlıktan kurtulun.
 • Kederdeki rahatlık, hastalıktan iyileşir.
 • Evi su basma riski altında koruma isteyin, ateş.
 • İşitme yanı sıra fiziksel ağrı, körlük ve göz hastalıklarını tedavi etmeyi isteyin.
 • Kanser hastasının hızlı iyileşmesi hakkında.
 • Zor yaşam zorluklarına katlanmak için sabır ve güç isteyin.
 • İntihar düşüncelerinden kurtul, yaşama ve canlanma isteği kazan.

Bu, simgenin mucizevi özelliklerinin tam bir listesi değildir. Eğer Tanrı ile olan bağlantınızı hissediyor ve tam olarak Tanrı'nın Annesine yöneltilen dualardan bir cevap alıyorsanız, manevi ritüelinizde istediğiniz sıklıkta kullanın.

Pin
Send
Share
Send
Send