Rüya yorumu

Umutsuzluk, depresyon, umutsuzluk ve depresyon duaları

Pin
Send
Share
Send
Send


Depresyon, gücü ortadan kaldıran ve geleceğe neşe ve güvenle bakmamıza izin vermeyen tehlikeli ve sinsi bir rahatsızlıktır. Tecrübelerinizden depresyon ile savaşmanın nasıl bir şey olduğunu öğrendiyseniz, ne yazık ki tuzağına düştüğü insanların sorunlarına kayıtsız kalmazsınız. Ne de olsa, doktorlar ve psikologlar bile böyle bir tanı alanlara ne olduğunu ve nasıl kazanılacağını her zaman anlamıyorlar.

Deneyimlerimden ne olduğunu öğrendim - klinik depresyon. Duanın benim için en iyi tedavilerden biri olduğunu söyleyebilirim. Sadece dua yardımcı oldu - Tanrı ile iletişim, yanı sıra beni dinlemek ve sorunlarımı kabul etmeye istekli olan insanlarla ilgilenmek için canlı iletişim. Umutsuzluk çok yaklaştı, ancak Rab'be, Meraklı Nicholas'a ve Tanrı'nın Annesine yapılan bir çağrı her zaman beni yeni güçlerle doldurdu.

Depresyon işte sorunlar başladıktan sonra ortaya çıktı. Bana yapabileceğimi düşündüm, ama her zaman istediğimiz gibi gitmiyor ... Şimdi depresyon ve ızdırap geçti, tekrar aktif ve zinde hissedebiliyorum. Ama namaz kılmayı unutma. Ne de olsa, sadece onun yardımı ile depresyonu yenmek ve kendime yeni bir hayata başlamak mümkündü.

Umutsuzluk duası neden yardımcı olur?

Birçok depresif devlet araştırmacısı bunun sadece kötü bir ruh hali veya kötü bir öfkenin sonucu değil, gerçek bir hastalık olduğuna inanıyor. Bu durumda, hastalık kolay değildir, onunla başa çıkmak çok zordur.

İlginç bir bakış açısı var. hangi depresyonun en çok kararsız dünya görüşü olan insanlarda gerçekleştiğine göre. Bilinçaltında, konumlarının kırılganlığını hissediyorlar, dünyaya güvenemiyorlar, sürekli ayak parmaklarındalar. Aslında, bir kişi kendini inanan olarak görse bile, bu bir inanç meselesidir.

Bir kişi dua etmeye başladığında, Tanrı'yı ​​düşünmeye başlar. Aklında, dünyadaki her şeyin tesadüf olmadığı, dünyanın Yaradan tarafından yaratıldığı ve ayrıca yardım almak ve yardım almak için Rabbe dönebileceğimiz düşüncesi ortaya çıkmaktadır.

Bu etkiye ek olarak, duamızı duyan bedensiz güçlerin gerçek yardımını da unutmamalıyız. Fakat namazın işe yarayabilmesi ve kişinin daha kolay hale gelebilmesi için bu konuda ciddi çaba sarf eder. Çok samimi ve sıcak olsa bile, hastalığın bir namazdan sonra iyileşmesi olası değildir. Dua, sabah ve akşamları tanıdık bir şey olarak hayatınızın bir parçası olmalıdır.

Özlem, o zaman sadece duayı okumak, en güçlüsü bile, yeterli olmayacaktır. Gerçekten kötü bir depresyon varsa üç kez bile yeterli değildir. Tüm bilinçliliğinizle duaya girmeye çalışın, metni bir miktar rahatlama hissedene kadar tekrarlayın. Gelecekte, eğer iyileştirilirse, namaz vakti azaltılabilir.

İman anlamında hüzün ve umutsuzluk

Hıristiyanlıkta özlem ve umutsuzluk ölümcül günahlardan biri olarak kabul edilir. Bu şaşırtıcı değil, çünkü depresyondaki bir kişi diğer insanlara karşı sevgiyi hissedemez, Tanrı'ya güvenir. Sonuç olarak, tamamen mantıksız ve ahlaksız davranışlarda bulunabilir. Tek bir arzuyla hareket ediyor - özlemden kurtulmak için ve bunun için alkol, uyuşturucu gibi tehlikeli araçları kullanabilir.

Depresyonda olan bir kişi Tanrı ile temasını kaybeder, dua edemez, intihar düşüncelerine katılır. Hristiyan düşünürlerin fikirlerine göre, bir kişi özlemden vazgeçmeli, onu fethetmeli, üstesinden gelmelidir. Tanrı ile bağlantı kurmak huzur ve neşe getirir ve bunun için çaba göstermeliyiz.

Hristiyanlık'ta aynı zamanda, mesele ve kasvet meselesine anlayışla yaklaşmak gelenekseldir. Birçok azizin ruhsal deneyimlerden de acı çektiği biliniyor, ancak onları dua aracılığıyla yenmişler - yani Tanrı'ya yaşayan bir mesaj. Ayrıca onların örneğini takip edebiliriz ve bu tehlikeli ıstırabın içinden Tanrı'nın yardımı ile iyileştirilebiliriz.

Depresyona yardım eden azizler

Depresyonlar çeşitli azizlere yardımcı olabilir, örneğin, sevgili azizinize veya adını taşıyan kişiye dua edebilirsiniz. Lord Tanrı'ya veya Meryem Ana'ya, Koruyucu Meleğe itiraz edebilirsiniz. Sadece, tam olarak hangi duanın size uygun olduğunu kalbinizle hissedin.

Gelenekler gereği, Ortodoks inananlar, Kronstadt'ın St. John'una ve Moskova Matrona'sı St.

Meryem Ana'nın iyi bir yardım sağladığı bilinmektedir: "Tüm kederli sevinç" görüntüsünü satın alın ve ona bakmak için dua edin. Yüksek Kuvvetlerden yardım isteyin, yalnızca zor düşüncelerinizi listeleyin, onlardan kurtulmak ve daha neşeli, daha neşeli, daha güvenli hissetmek istediğinizi söyleyin.

Güçlü duygusal ıstırabı ile, akrabaları ve arkadaşları hasta için dua edebilir. Bu, depresif bozukluğu olan kişilerin gerçekte çok az güç alması ile olur, bu yüzden sevdiklerinize dua yardımı çok değerli ve etkili olabilir. Hem En Yüksekler hem de Azizler sıcak, samimi bir duaya cevap verir ve hasta kişiyi iyileştirmek için her şeyi yapar.

Bazen sorun karşılıksız sevgidir, bu da çok fazla deneyime ve acıya neden olur. Bu durumda, hastaya bir kişi yüzünden acı çektiği hatırlatılmalıdır ve tüm ruhsal yönünü Tanrı sevgisine göndermek iyi olur. Temel tavsiyeler tam olarak aynı: Bir kişi daha sık ve daha sık dua etmeli ve yalnızca bizi manevi olanlar da dahil olmak üzere herhangi bir hastalıktan kurtarabilen Tanrı'nın rahmetine güvenmelidir.

Videoyu izle: UMUDUNU YİTİRMİŞ KAFANIN SAHİBİ! ŞU AYETLERİ DİNLEYİP İMANINI TAZELE! Nureddin Yıldız (Aralık 2021).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send