Rüya yorumu

Hamile kadınlar için batıl inançlar ve omens - ne yapmamak

Pin
Send
Share
Send
Send


Kadınlar için hamilelik sadece en mutlu değil, aynı zamanda endişe verici bir zamandır. Gelecekte anne bebeğin sağlığı ve yaklaşmakta olan doğum hakkında sürekli endişe duyuyor. Her şeyi doğru yapmaya çalışır ve çoğu kesinlikle hiçbir gerekçeye sahip olmayan çeşitli kural ve işaretleri takip etmeye başlar.

Yakında ilk kez bir anne olacağım ve doğal olarak çevremdekilerden, batıl inançları ve işaretleri duyuyorum. Bunlardan hangisinin gerçekten doğru olduğunu ve hamile kadınlar için hangi belirtilerin dikkat edemediğini belirlemeye karar verdim.

Gerçek işaretler

Çocuğun sağlığı büyük ölçüde gelecekteki annenin psikolojik durumuna bağlıdır. Sakin olması, ölçülen bir yaşam tarzı olması ve negatiflerden olabildiğince korumaya çalışması gerekiyor. Ama yardım etmek isteyen diğerleri, şimdi ve sonra tavsiyelerde bulunun ve halk belirtilerine hamile kalamayacağınızı söyleyin. Sonuç olarak, bir kadın sürekli endişe verici bir durumdadır, çünkü davranışlarını izlemesi ve bebeğe zarar vermemesi için kendisini bir şeyle sınırlandırması gerekir.

Neyse ki, bilinen batıl inançların çoğu doğru değil, ancak hamilelik sırasında bazı belirtiler hala daha iyi gözleniyor, çünkü mantıklı bir açıklamaları var. Örneğin, hamile kadınların aşağıdakileri yapmamaları şiddetle tavsiye edilir:

 1. İkinci üç aylık döneme kadar hamilelik hakkında konuşun. İlk üç aylık dönem en zor ve tehlikeli dönem olarak kabul edilir, çünkü şu anda gelecekteki annenin herhangi bir duygusal karışıklığı veya sağlık sorunlarının feci sonuçları olabilir. Eski günlerde, gebeliğin ilk 3 ayında, bir kadının olumsuz etkilere karşı özellikle hassas olduğu düşünülüyordu; böylelikle düşmanlar onu ve çocuğunu kolayca şımartabiliyordu.
 2. Kırmızı yiyecekleri ye. Büyük büyükanneler bile, hamileliğin son aylarındaki hamile annenin kırmızı sebzeler, meyveler veya meyveler yiyeceği takdirde çocuğun kırmızı doğacağını söyledi. Çocukların çoğunluğunun kırmızı ten tonuyla doğduğu ve bu durumun beslenmeden hiç etkilenmediği unutulmamalıdır. Ancak, doktorlar gerçekten çok fazla kırmızı meyveler, meyveler ve sebzeler yemeyi önermemektedir, çünkü alerjiye neden olabilirler.
 3. Yıkanmış kıyafetleri ipe asın. Eski günlerde, böyle bir işaret, bir kadının aktif olarak hareket ettiği ve kollarını kaldırdığı bir zamanda, göbek kordonunun bebeğin etrafında dolanabileceği ve hatta doğum sırasında onu boğabileceği gerçeğiyle açıklandı. Uzmanlar bu görüşü çürütüyor, ancak hamile kadınlara ellerini yukarı kaldırmaları ve uzatmalarını tavsiye etmiyorlar. Bu gibi hareketlerden dolayı, uterus tonu artar ve fetusta oksijen eksikliği veya göbek kordonunun sıkışması olabilir.
 4. Örgü. Bu işaret popüler olarak giysi asmakla aynı şekilde yorumlanır, ancak bu doğru olarak değerlendirilmemelidir. Örgüden kaynaklanan tek zarar, oturma pozisyonu nedeniyle pelvik organlarda kan dolaşımının bozulmasıdır. Hamile kadınların sedanter çalışmaya girmeleri istenmez veya periyodik olarak ısınmanız gerekir.
 5. Korkutucu veya sakat kalmış hayvanları ve insanları tedavi edin. Eski günlerde, bu nedenle, çirkin bir çocuğun doğabileceğine inanılıyordu. Fakat gerçekte, olumsuz sonuçlar gördüklerinden duyulan duygusal şokla tetiklenebilir, çünkü “pozisyonda” kızlar çok etkilenebilir.
 6. Kedilerle temas. Popüler inanca göre, hamilelik sırasında kedilerle dünyaya gelen bir kadının hasta bir çocuğu olacak. Bilim, kısmen bu gerçeği doğrular çünkü kediler bir düşüklüğü tetikleyebilecek toksoplazmoz taşıyıcıları olabilir.
 7. Bacaklarını at. Büyükanneler, benzer bir pozisyonda oturmanın bir çocuğun ayak izine neden olabileceğini ya da bacaklarının çarpık olabileceğini savundu. Tıbbi açıdan bakıldığında, bacak-ayak postürü pelvik organlardaki kan dolaşımını bozar ve varisli damarların gelişimini tetikler.
 8. Sıcak bir banyo yap. Bu durumda, doktorlar bu işareti tam olarak teyit eder, çünkü ona göre, erken dönemde sıcak banyo yapmak düşüklere neden olabilir ve daha sonraki dönemde doğum doğurur.
 9. Arkasında ol. Bu batıl inancına göre, bir kadın ölü bir çocuğu doğurabilirdi, ancak modern tıbba göre bu tamamen doğru değil. Gerçekten de, bir kadının arkasında “pozisyonda” uyuması tavsiye edilmez, çünkü Bu pozisyonda, fetüse kan temini bozulur ve daha sonra bazen yaşamla uyumsuz olan patolojilerle doğabilir.

Sebepsiz batıl inançlar

Hamile kadınlar için kadınların bu dönemde yapmaması gereken birçok saçma işaret vardır:

 1. Yaklaşan teslimat tarihini bildirin. Atalar, hamileliğin son ayında, kıskançların anne adayını zedeleyebileceğine ve doğumun çok zor olacağına inanıyordu.
 2. Eşik üzerine oturun. Uzun bir süre boyunca eşiğin iki dünya arasındaki bölünmüş sınır olduğuna inanılıyordu. Bu nedenle, eşik üstünde oturan bir kadın kötülüğü “kaldırabilir”.
 3. Saçı kesin. Bu işaret şimdi birçok kadının "pozisyonda" olmaları nedeniyle bile görülecektir. Büyük anneannelere göre, hayati güçler, çocuk taşıyan bir kız için çok gerekli olan kıllarda toplanır. Enerjisini kestikten sonra zayıflamış ve hasta istemciler için kolay bir hedef haline gelmiştir.
 4. Çocuklar için ön alım öğeleri. Slav geleneklerine göre, bu tür eylemler felaket getirebilir ve çocuk hiç doğamadı. Aynı zamanda, doğumdan 1-2 ay önce Batı ülkelerinin sakinlerinden bebek kıyafetleri almak ve vermek gelenekseldir.
 5. Sinsi buzdolabından yemek yiyin. Bu işaret, gelecekteki çocuğun bir hırsız yetiştirebileceği gerçeğiyle ilişkilendirildi.
 6. İpliği, örgüyü, ağı, hortumu ve ipi çaprazlayın. Atalarımız, böyle eylemler nedeniyle çocuğun göbek kordonuna dolanabileceğini söyledi.
 7. Fotoğraf çekmek. Eski zamanlardan beri, fotoğrafların enerjinin bir kişiden geldiğine inanılıyor, bu yüzden büyücüler onları çeşitli büyülü ritüellerde kullanıyorlar. Ayrıca atalar, çocuğu taşıyan bir kadının fotoğraf filmi üzerine basılması durumunda, doğumda zorlanacağını savundu.
 8. Saçını boya. Bugün, bu işaret, boyanın kimyasal bileşiminin, bekleyen anneye zarar verebileceği gerçeğiyle açıklanabilir, ancak insanlar buklelerin renklenmesi nedeniyle çocuğun vücutta bir leke ile doğabileceğini düşünmeden önce. Bir işaret aynı şekilde yorumlanır, ki bu hamile bir kadının vücudun herhangi bir bölümünü, örneğin yerde bebeğin doğum lekesi olacak.

Erkek ya da kız

Hamilelik sırasında bazı işaretler doğmamış çocuğun cinsiyetini belirlemenizi sağlar.

 • Karın geniş, yuvarlak ve yüksekse, o zaman bir kız beklenmeli ve eğer düşük ve sivri ise, bir erkek çocuk olmalıdır.
 • Mide, hamilelikten önce olmayan kılların ortaya çıkması, kızın bir varis taşıdığını gösteriyor.
 • Hamileliğin ilk aylarında zor olan zorlu toksik, hamilelik ve ağrı hissi ile bir kızın doğacağını gösterir.
 • Bir oğlunu taşırken, bir kadın genellikle et yemekleri yemek ister ve kızının tatlılar için can atması gerekir.
 • Hamile bir kadın son aylarda özellikle çekici hale geldiğinde, “çiçek açtığını” söylüyorlar, bir erkek çocuğu olacak ve tam tersine, kızları güzelliği annesinden alacaklar.
 • Hamile annenin kızının hamileliği sırasında bacakları çok şişmiş olur.

Doğum yaklaşımı hakkında işaretler

Hamileliğin halk belirtileri sadece bebeğin cinsiyetini değil, aynı zamanda yaklaşmakta olan doğum tarihini de belirleyebilir. Bazılarının yardımı ile, hamile kadın vade tarihini “geçmiş” ise, bu işlem hızlandırılabilir.

 • eve giren bir hayvan ya da pencereden akan bir kuş;
 • hastanede bir şeyler hazırladı;
 • genel temizlik

Doğumu kolaylaştırmak için, doğumun başladığı andan itibaren, kadının saçını çözmesi ve eğer varsa sabahlık kemerini çözmesi gerekir. Buna ek olarak, birçok kişi hastaneye gitmeden önce düğün peçelerine basmalarını ve tüm süsleri evde bırakmalarını önermektedir. Doğumdan 3 gün önce, daireden hiçbir şey alınamaz. Ayrıca anne adayının yaşadığı evde, doğum sırasında tüm pencereleri ve kapıları açmanız gerekir.

Hamilelik sırasında belirtilere inanmak ya da inanmamak herkesin işidir. Ancak bazılarının makul bir açıklaması olduğundan, bebeğin sağlığına zarar vermemek için uyulmalıdır.

sonuçlar

 • Bazı işaretlerin gözlenmesi tavsiye edilir, çünkü Tıp açısından bakıldığında, tamamen haklı.
 • Tüm batıl inançlara kesin olarak inanmanıza ve kendinizi bir şeyle sınırlamanıza gerek yok, çünkü gelecekteki annenin psikolojik durumunu olumsuz yönde etkiler.
 • Çoğu insan bebeğin cinsiyetini belirlemeye yardımcı olur, ancak hatalı olmamak için bir ultrason için gitmek daha iyidir.

Pin
Send
Share
Send
Send