Rüya yorumu

Kilisede bir itirafta ne söyleyeceğiniz ve kutsallara nasıl hazırlanacağınız

Pin
Send
Share
Send
Send


Günahlarımdan tövbe etmek, ruhumu arındırmak ve Tanrı'nın affını almak için kiliseye sık sık itirafta bulunmak için gelirim. Bu kutsal kutsallık diğer arınma ritüellerinden daha güçlü ve daha güçlüdür, bu yüzden tapınakta düzenli olarak herkese itiraf etmenizi öneriyorum. Bu makalede, bir cemaatçinin ilk defa bu törene kimin karar verdiğini bilmesi veya itirafın manevi anlamını daha iyi anlamasını istediği her şeyi anlatacağım.

İtiraf için hazırlık

İtiraf için hazırlık önceden olmalı. Eğitime birkaç gün ayırmak en iyisidir.

Ne yapılmalı:

 1. Bir kağıda, kilisedeki rahiplere tövbe edeceğiniz günahların bir listesini yazın.
 2. İtiraf ibadetinin tüm özelliklerini tanımlayan kilise literatürünü okuyun.
 3. Günahlarını var olduklarını ve onları taahhüt ettiğini kabul et. Suçluyu aramanıza, kendinizi haklı çıkarmaya ve sorumluluk değiştirmenize gerek yok. İlk önce kendinize tövbe edin: "Evet, yaptım ve yalnızca yaptıklarımdan suçluyum."
 4. Listede hangi günahların bulunması gerektiğine dair bir ipucu, gün içinde ne yaptığınızı not edeceğiniz günlük bir günlük olabilir. İçinde ne yaptığını ve ne kötü olduğunu işaretle. Olumsuz durumlarda kendinizi dikkatlice izlemek ve "yakalamak" için düşüncelerinizi, duygularınızı ve eylemlerinizi deneyin.
 5. Küstürdüğün affetmeyi isteyin. Düşmanlarla anlaşmaya gelmeye çalış. Uzun zamandır kavga etmiş ve iletişim kurmayanlarla iletişim kurmaya çalışın. İletişimi sürdürmeseniz bile, samimi konuşma kalbinizi ve ruhunuzu temizler.
 6. Dua günlük rutinini girin. Akşamları kanunları okuyun: Penitent ve Bakire Meryem'e döndü.

Kişisel itirafın (kendi günahlarınızı itiraf ettiğiniz ve tövbe ettiğinizde) kilisenin ayininden (anlamının derin tövbede olduğu ve günahlarınızı temizlemenin arzusu) gelecekte de tekrar etmemeniz gerektiğini anlamak önemlidir.

Bir rahip tarafından yapılan itiraf bir sonraki aşamadır. Kendinizi aşmanız gerektiğinden, zorlayıcı davranışlarınız hakkında bir yabancıya anlatırken, onları derinlemesine gerçekleştirebilir, suçluluk ve utanç duygularını yenebilir ve doğru sonuçları çıkarabilirsiniz.

Günahların listesini listeleme konusunda güçlük çekiyorsanız, kutsalın tam bir tanımını içeren kilise dükkanından özel bir kitap ve günahların ayrıntılı bir listesini satın alın. Ayrıca, itirafa hazırlanma konusunda gerekli tüm materyalleri de içermektedir.

Tapınakta itiraf ve davranış nasıl

Ruhunuzda kendinizi ağır hissetmeye başlar başlamaz, işlenen suçlar dinlenemediğinde ve düşünceleriniz olumsuzluklarla doluysa, kilisede itiraf etmenin zamanı geldi.

Samimi tövbeden sonra aldığınız affetme size bir rahatlama ve salıverme hissi verir. İtiraf kuralları nelerdir?

 1. Haftada üç defa itiraf edebilirsiniz. Ancak bunu çok sık yapmak gerekli değildir. Günahlarınızın çok şiddetli olmaması iyi olabilir ve bir rahipten yalnızca bir kez veya daha az bir kez tövbe etmeniz gerekebilir. Duygularına dikkat et. Tekrar konuşmanız gerektiğini düşünüyorsanız, bir sonraki itirafa gelin.
 2. Utanç ve sertlik duygularından kurtulmak için, düşüncelerinizi ruhunuzu ve zihninizi olumsuzluktan arındırmak, Tanrı'nın affını ve kutsamalarını almak için samimi arzumuza odaklanmaya çalışın.
 3. Unuttuğunuz şeyi hatırlamakla zaman kaybetmemek için, kutsallığa günah işleyen bir liste hazırlayın.
 4. Sizin tarafınızdan işlenen günahlar yeterince ağırsa, itiraftan sonraki rahip, affetmeyi hak ettiğiniz bir ceza - ceza olarak verebilir. Talimatları izlemeniz gerekeceği anlaşılmalıdır.

İtiraf için en uygun zaman ya akşam yemeğinin ardından ya da hizmet başlamadan önceki sabahtır.

İtiraf nasıl

İtiraf için birkaç seçenek var:

 • Özel hizmet sırasında insanların günahlarını birlikte işlediklerinde yaygındır.
 • Rahiple anlaşarak onun kişisel izleyicisini alabilir ve birebir itirafta bulunabilirsiniz.
 • İstisnai durumlarda (örneğin bir kişi ağır hasta ise), rahibi eve gitmeye davet edebilirsiniz. İstisna, çoğu zaman sadece "günahkarın" öldüğü durumlarda yapılır.

Rahibin size dini toplantıdan önce birkaç soru sorması için hazırlıklı olmalısınız. Onlara cevap verebilmek için içten ve utanmadan. Sık sık dua ederseniz, tapınağa gelirseniz, Tanrı'nın emirlerini yerine getirirseniz, genellikle merak eder.

Böylece, kutsallaştırma birkaç aşamada gerçekleşir:

 1. Rahiplerden sorularla ön görüşme.
 2. Günahları listeye göre okuduğunuzda, tövbe etme ve affetme arzusunun bir ifadesi.
 3. Sonunda, rahip bir dua okuyacak ve günahların listesini kıracak. Bu, itirafın sona ermesi ve sizin de bir yoksunluk olduğu anlamına gelir.
 4. Bundan sonra, başınızın üzerine Tanrı'nın lütfunu ve merhametini simgeleyen bir çalma yerleştirilecektir. Ayin sonunda, dudaklarınızı genellikle tapınağın sonunda bulunan İncil'e ve haça uygulayın.

İtirafta günahları nasıl doğru şekilde adlandıracağınıza dair bir video izleyin:

İtirafta tövbe etmek

Kutsallığı ilk ziyaret ettiğinizde mahcup hissetmemek için, itirafta konuşmanız gerektiğini bilmelisiniz. Çoğu zaman insanların tövbenin yürekten gelmesi gerektiğini unutarak, eylemlerini yalnızca “kafa” ile formüle etmeye çalıştıkları görülür. İfadelerin doğruluğunu çok fazla önemsememenizi, ruhunuzun hissettiği her şeyi telaffuz etmenizi öneririm. Hatta dili bağlı bile ifade edebilirsiniz, fark nedir? Tanrı sizi duyar ve anlar.

İşte bazı öneriler:

 1. Kendinizi asla babanızdan önce haklı çıkarmaya çalışmayın, başarısızlıklarınız, talihsizlikleriniz ve günahlarınız için insanlarınızı suçlamayın. Onlardan tek başına sorumlu olduğunuzu kabul edin.
 2. Çok fazla ayrıntı içeren uzun öyküler de gerekli değildir. Annen ya da kız arkadaşınla böyle konuşabilirsin ve baban bütün günahları listeler. Sadece gerçekler - derecelendirme, açıklama ve mazeret olmadan. Neden her şeyin bu kadar önemli olduğunu düşünmek gerekli değildir.
 3. Tövbe edebilirsiniz: yedi ölümcül günahta, insanlara gösterdiğiniz olumsuz duyguları, suistimal ederek, birine zarar verebilir.

Ve unutma: kuralları bilip bilmediğin önemli değil. Kilisede, eğer bir şeyi unutursanız, her zaman yardım eder ve söylerler. Aptal ve garip görünmekten korkmayın, içten olun ve kalbinizi dinleyin.

Pin
Send
Share
Send
Send