Rüya yorumu

Fizyodomi: Bir insanın yüzündeki karakterini yorumlama

Pin
Send
Share
Send
Send


Gençliğimde, çeşitli ezoterik öğretilerden çok hoşlanıyordum. İnternet az gelişmiştir, ancak kitapçılarda her zaman çeşitli yönlerde birçok ilginç kitap buldum. Fizyodomi beni hemen ilgilendi. Doğası gereği iç içe geçmiş biriyle, bir insanın yüzüne bakmak ve onun hakkında bir konuşma başlatmak yerine bir şey öğrenmek benim için her zaman daha kolaydı. Bu yüzden fizyodomi konusundaki literatür uzun zamandan beri kitap rafımda bir yer edindi.

Bu öğretimle ilgili en ilginç şeyleri açıklamadan önce, bugün bu bilgi alanının ruhanilik, frenoloji ve diğerleri ile birlikte sahte bilim olarak adlandırıldığını söyleyeceğim.

Bu yazıda, bir insanın suratını nasıl okuyacağı hakkında biraz konuşacağım.

Karşısında tahmin

Fizyolojisi - Bu, yüzünde söyleyen bir servet. Bu, bu bilgi alanının adının Yunancadan yazılmış çevirisidir. İlk ustalığı, görünüşümüzün iç dünyamız hakkında çok şey söyleyebileceğine inanan Galen'di. Bu arada, diğer psikologların, filozofların ve diğer bilim adamlarının tanımları yukarıdakilerden çok farklı değildir.

Bu takma bilimlerin ve bugünün birçok taraftarı, arzularının ve özlemlerinin çoğu karşısında "okur". Bu becerilerin bir kişinin belirli bir davranışını öngördüğüne inanırlar. Belki de böyle uzmanlar bundan bir miktar fayda bile elde etmişlerdir.

Japon fizyogomi geleneği

Batı'da, bu bilim Yunanistan'da ve Doğu'da - Çin'de. Çin'den, Asya'ya yayıldı. Japonya'da yüz fizyolojisinin yaygınlaşması çok ilginç. Japon tiyatrosunun güzel tiyatro maskelerinin kültürünü başka nasıl açıklayabilirim?

Bir insan hakkında bir şey hakkında yüzünü anlamak için Japonlar, spekülatif olarak vücudun bu bölümünü üç parçaya böler:

 • üst;
 • ortalama;
 • daha düşüktür.

Yüzün tepesi - alın, ortaya çıktığımız yıllar boyunca bize neredeyse yüzün geri kalanından daha fazlasını söyleyebilir. Ancak bu şaşırtıcı değil. Alnınızın durumu 15 ila 30 yaşları hakkında sizlere çok şey söyleyebilir.

 • Alnında güzel pürüzsüz bir cilt - bir kişi fiziksel ve ruhsal olarak sağlıklı.

35 ila 40 yaş arasındaki yaşam, en çok yüzün orta kısmına yansır (kaşlardan burnun ucuna kadar).

 • Sağlık ve karnaval zevkleriyle dolu ahenkli bir yaşam, asimetriler ve kırışıklıklar olmadan düzenli, düzenli bir orta bölge ile ifade edilir.

50 ila 70 yaşları arasında, alt bölge sorumludur, ki bu çok mantıklıdır. Burada ve kırışıklıklar ve ağzın köşelerinde aşağı.

 • Güzelce dengelenmiş insanlar bu bölgede sakince yaşlanırlar.

Tabii ki, bu şemaya göre “yüz okumak” göründüğü kadar kolay değildir. Öğrenmesi gerekiyor. Ancak, Japon fizyolojisi hakkında okumaya başladığınızda, her gün yüzleri sizi çevreleyen akrabalarınız ve arkadaşlarınız hakkında daha ilginç şeyler keşfedeceksiniz.

Karakterimizde turnusol testi olarak kaşlar

Neredeyse en önemli fizyogonomistlerin rolü yüzün bu özel bölümünü verir. Tutumumuzu etrafımızdaki dünyaya gösteriyorlar. Kesintisiz kaşlar, asimetriler, genel olarak bir kişinin dış dünyayla iyi geçindiğini söylüyor.

Sert, sak gibi, kaşlar tam tersini söylüyor - bir kişi dünyada pek çok şeyi düşmanlıkla algılıyor ve bu yüzden çok iyi yaşamıyor.

Saçları uzatan kaşlar karakterin cömertliğini söyler. Kaşların uçları alçaltılmış, mütevazı bir insan verir.

Bir çizgide birbirine bağlanan kaşlar genellikle tıkalı, kalıcı ve uzlaşmaz insanlardır. Hem kadın hem de erkeklerin böyle bir yüzü var olağanüstü bir karaktere sahip.

Gözler ruhun aynasıdır

Yukarıdakilerin hepsine şüphe ile tepki vermiş olsanız bile, gözlerimizin “ruhun pencereleri” olduğu iddiasında bulunmak sizin için zor olacaktır. Fizygnomist olmamak, insanın gözlerindeki karakterini kabaca tanımlayabilir.

İri gözler geleneksel olarak liderlik, cesaret belirtisidir. Küçük gözler - genellikle insanlarda iletişimsiz, inatçı bulunur.

Sakin, huzurlu insanların geniş bir irisleri var. Sinir tiplerinde, genellikle küçüktür.

Renklerini görmezden gelemezsiniz:

 • inatçı insanlar için yeşil;
 • kahverengi - çok enerjik;
 • mavi - sakin;
 • açık kahverengi - mütevazı için.

Gözlerin yeri ve ana eksenlerinin yönü, tüm fizyodomistlerin bakmayı sevdiği şeydir.

 • Gözlerin aşağı doğru köşeleri - kızarıklık eğilimi hareket eder.
 • Biraz ihmal edilen yüzyıl - enerji fazlası.
 • Alt kapakta şişlik, isyan hayatının bir işaretidir.
 • Şişmiş göz kapakları - yorgunluk.

Şaşırtıcı Japon 40 tür göz saydı!

 • Ejderhanın gözleri büyük. Bunlar güç insanları.
 • Aslanın gözleri - liderler, şimdi ve gelecek.

Burun karakteri ne diyor

Yüzün bu kısmı bir insanın hayati ve manevi enerjisinden sorumludur. Fizyodomistler bile ideal burnu - simetrik, hatta kanatlı ve yuvarlak uçlu olarak tanımlamaktadır.

 • Uzun burun - orijinalin insanları.
 • Kavisli burun - güçlü ruhu içinde.
 • İnce, kemikli burun - kibirli.
 • Snub burunlu, kısa burun - açık fikirli insanlarda.

Burun delikleri ve burnun ucu da bir kişinin kişiliği hakkında çok şey söyleyebilir.

 • Büyük burun delikleri - zihinsel kusurları olan bir kişi.
 • Bölünmüş ipucu çekingen insanlar içindir.
 • Küçük burun delikleri - hızla vazgeçmeye eğilimlidir.

Burun yukarı doğru kalkar, zırhlı bir şekilde hareket eden bir adamdan söz eder. Bir kadının büyük burnu bazen gençliğindeki isyan hayatından bahseder.

Ağız ve dudaklar

İnsan yüzünün bu kısmı, bir kural olarak, bir kişinin iç enerjisinin boyutunu belirler. Norm, erkekler için büyük bir ağız ve kadınlar için küçük bir şey olarak kabul edilir.

Kadınlarda koca ağız çok iyi algılanmıyor, çünkü bu bayanlar güçlü bir karaktere sahip. Ne yazık ki, burada, yüzün diğer kısımlarından daha fazla, kural işe yarıyor:

 • küçük ağzı olan insanlar hayatta kalmak için ne yapıyorlarsa onu yaparlar.

İnce dudaklar kapalı bir doğayı gösterir, aşağı düşen dudaklar güçlü bir iradeye sahip bir insandan söz eder, bunu etkilemek zordur.

Dolgun dudaklar - başarılı insanlarda. Bir yayda kavisli bir ağız, bir kişinin duyarlılığından bahseder. Ağzının inatçı bir köşesinde aşağı. Dudak üst kısmındaki kırışıklıklar sakin gençlikten söz eder, ancak vadede yıllarca yoksunluktan söz eder.

özetlemek gerekirse

Size bir kez daha hatırlatmama izin verin - fizyomomi resmen sahte bilim olarak kabul edilir. Ancak bu yasadışı kılmaz. Fizyodomist kişinin görünüşünü anlamak için yüzüne dikkatlice bakar ve inceler, duygularını izler.

Pin
Send
Share
Send
Send