Rüya yorumu

Dövme kafatasında içsel olan kutsal anlam

Pin
Send
Share
Send
Send


Dövmeler vücudunuzu dekore etmenin çok ilginç bir yoludur. Ancak sadece sevdiğiniz bir çizimi seçmek yeterli değildir - dövmenizin neyi tanımladığını bilmek gerekir. Ne de olsa, üzerlerinde bulunan sembollerin genel olarak sağlığınız ve yaşamınız üzerinde hem olumlu hem de olumsuz etkileri olabilir. Bu nedenle, aşağıdaki malzemede, kafatası dövmesinin anlamını incelemenizi öneriyorum.

Bir kafatası dövmesi ne anlama geliyor?

Kafatası dövme yapar ve insanlara birçok farklı duygu verir. Genel olarak, bir dövme kafatasının özelliği, insan varlığının geçici olacağı tehlikesi, ölümü ve farkındalığı ile ilgilidir. Çoğu durumda, herkes bu konuyu tartışmak istemese de, her insan bir dereceye kadar benzer konularla şaşırır.

Ek olarak, kafatasına sahip bir dövme, zaman içindeki her şeyi yok etme ve öldürme gerçeğini, zamanın acı gerçeğini sembolize eder. Böyle bir başka dövme affetmeyi ve fedakarlığı sembolize edebilir.

Bu atama Hristiyanlığın başından beri bize geldi. Eski bir geleneğe göre, İsa Mesih çarmıhta öldüğünde, kanı haç ve yeryüzünden aktı ve yeryüzündeki ilk insan olan Adem'in kafatasına battı. Bu sayede İsa, ölümüyle Adem ve Havva'nın işlediği günahın kefaretini kazanabildi.

Bu nedenle, haç altındaki çarmıha germe ikonlarının çapraz kemikleri olan bir kafatasını göstermesi - Adam'ın mezarı.

Budist dini örgütlerin bazı bölümlerinde kafatasları, düzenli olarak insan yaşamının kutsallığını hatırlatmak için tasarlanmış bir tılsım olarak kullanılır.

Neredeyse tüm Avrupa'da seyahat eden eski Keltler, insanın ebedi ruhunun kafatasının içinde saklandığına inanıyordu. Sonuç olarak, kabilenin önde gelen üyelerinin kafataslarını, ünlü savaşçıları tutma ve onlara çok dikkatli ve dikkatli davranma geleneği vardı. Birinin kafatası olan bir kişinin, ölen kişinin gücünü ve büyüklüğünü benimsediğine inanılıyordu.

Kafatası dövmesinin yorumunun eski versiyonlarını inceledikten sonra, modern versiyonların incelemesine başvuruyoruz.

Erkeklerde dövmenin değeri

Kafatası dövmesinin evrensel bir değere sahip olduğu ve çoğunun her iki cinsiyet için genel anlamlarında farklılık gösterdiğine dikkat edilmelidir. Kafatasındaki çizimlerdeki farklılıklar sadece görüntülerin varyasyonlarında ve üzerinde bulundukları vücudun bazı kısımlarında olabilir.

Özellikle, güçlü yarı temsilcileri, kafataslarını kendi başlarına ateşe sokmayı ya da yardımcı parçaları olmayan siyah kafataslarını koymaktan hoşlanıyor.

Erkeklerin çapraz kemikleri olan bir kafatası gösteren dövmeleri gözlemlemeleri de yaygındır (eski bir korsan sembolü olarak işlev görür). Eski zamanlarda, yalnızca suçla ilişkisi olan kişiler bedenlerinde benzer dövmeler yapabilirdi. Ancak zamanla, sembolün anlamı değişti ve ölümü daha büyük ölçüde ve bununla ilgili her şeyde göstermeye başladı.

Bedenlerinde kafatasları olan bir dövme yapmak isteyen bireyler, defalarca ölüm yüzüne bakabilmiş ya da kaderin iradesiyle karşılaşabilmişlerdir. Sonsuzlukla ilgili alınan izlenimlerin veya düşüncelerin, bir insan üzerinde, vücudunda ölüm yüzünü yakalamak isteyen bir derin ize sahip olabileceği muhtemeldir.

Bazı durumlarda, bir kafatası dövmesi kurbanı simgelemektedir. Bu nedenle, görüntü, genellikle sırt ve omuzlarda görüntüye neden olan, belirli bir altkültür veya harekete mensup erkekler tarafından seçilir. Bu tür organizasyonlarda kafatasına sahip bir dövmenin açıklık ve hatta ölüm bakanlığından korkma ihtimalinden daha fazla bahsetme olasılığı dikkat çekicidir.

Dövme kafatasında güzel bayanlar ne yapar

Genellikle, adil seks kafatasları ile dövmenin daha hafif ve daha güzel varyasyonlarını seçer: çiçeklerle veya aksesuarlarla süslenmiş.

Ve dövme için vücudun en popüler bölgelerinden kalça, bel veya omuz olarak adlandırılabilir. Belirlenen planın dövmesi, sonsuza dek yaşayacağınızı ve sonsuza dek genç ve çekici olacağınızı gösterecektir.

Bir kafatasının dövmesinde, bir yılan gözün dışına çıkarsa, o zaman böyle bir dövme ruhunun bilgeliğini, denemelerini ve ebedi hayatını kişileştirir. Bu tür pedler, insanlar yaşamda bazı ciddi ayaklanmalara maruz kaldıklarında ve hafızasını devam ettirmeye çalıştıklarında sıklıkla yapılırlar.


Yılda bir kez, Ölüm Festivali adı verilen çok garip bir kutlama, Meksika halkı arasında gerçekleşiyor. Bu tür bir karnaval, ölümün ibadetinin yanı sıra bir süre fiziksel gerçeklikte yaşama olasılığının kutlanmasını, her bir yaşam anına saygı gösterilmesini gerektirir. Kutlamada insanlar çok çeşitli kafatası varyasyonları ile vücutlarını boyadılar.

Cezaevinde dövmenin değeri

Mahkumlar tarafından gerçekleştirilen böyle bir dövmede doğası gereği özellikle önemlidir. Kural olarak, özgürlüğünden yoksun bırakılmayan yerlerde böyle bir dövme yapmak, hırsızların çevrelerine girmeyi veya bir tür iktidarı belirtir.

Kafataslı dövmelerin çoğu, kolonide bulunan saygın kişilikler tarafından seçiliyor.

Dövmelerin çeşitleri ile anlamları

Gül ile kafatası

Dövme, korku ve güzelliği birleştirir. Bu dövme ne anlatıyor? Bu, büyük ölçüde başlık ayrıntılarının konumuna bağlı olacaktır:

  • Bir çiçeğin veya bitkinin etrafına sarılı bir kafatası yanına uzanır. Bu, sevilen, beklenmeyen bir ölümün kaybının bir simgesidir. Dövme keder ve derin üzüntüyü yansıtıyor.
  • Dişlerde gül. Efendisinin riskli doğasını anlatıyor. Kanında çok fazla heyecan var, sınırsız bir yaşam sürmek ve maksimum zevk almak istiyor.

Kafatası ve Yılanlı Dövme

Sürüngen kıyameti sembolize etse de, bu dövme size edinilen bilgeliği ve ruhun ölümsüzlüğünü anlatır. Yılanın kompozisyonu gözün içinde sürünerek canlanırsa dövmenin değeri de artacaktır.

Ek olarak, böyle bir kombinasyon bilgi ve zekayı gösterebilir. Birçoğu böyle bir dövmenin sahibini daha başarılı hale getirebileceğine ve ona çok kolay para getireceğine inanıyor.

Kafatası yapışmasını hançer ile

Böyle bir dövmenin değeri tek ölüm olacaktır. Ayrıca, özellikle ahlaksız olmak üzere herhangi bir eylemde bulunma isteğini de söyleyebilir.

Kuzgun ile kafatası

Muhtemelen, böyle bir dövme yapan kişi gerçekte olduğundan daha acımasız görünme eğilimindedir. Büyük olasılıkla, ölüm onu ​​hiç korkutmaz ve kendisi için başkaları için bir ölüm kaynağı olabilir.

Böyle bir dövmenin bir anlamı daha var - düşmanlara karşı bir zafer. Ayrıca, benzer bir komploda, keder ve sevilen birinin kaybı temasını da izleyebilirsiniz.

Kafatası ve taç

İstediğini elde etmek istiyorsa hiçbir şeyde durmayacak olan zorlu bir insanı karakterize eder. Herhangi bir savaşta kazanır.

Kafatası yanıyor

Uzun süre duramayacak kadar parlak bir kişiliğin sembolü olarak hareket eder. Yaşam, böyle bir kişi tarafından inanılmaz bir macera olarak algılanır.

Kafatası ve saat

Bu dövme, sona ermekte olan ve genellikle beklenmedik bir şekilde yaşamın geçiciliğini düşünmek için sizi motive etmek için tasarlanmıştır. Birçoğu boşuna düşünmez.

Bu nedenle, böyle bir dövme daima ebediyi hatırlamanız gereken bir hatırlatma görevi görür.

Hint kafatası

Böyle bir dövme yapan bir kişi, doğanın güçlerine sahip olduğundan ve kendi kendine bilgi edinmeyi sevdiğinden emindir.

Şeker kafatası dövmesi

"Kalavera" adıyla bilinir. Sonsuz ruhun sembolü olarak hareket eder.

Dövmenin değerinin incelenmesi çok ilginç ve gizemli bir konudur. Dövme ve vücut sanatı dünyasında daha iyi dolaşmanıza yardımcı olacak sembollerin tüm yeni ilginç ayrıntılarını bulabilirsiniz.

Daha fazla dövme değeri öğrenmek istiyorsanız - Bu siteyi yer imlerinize eklemenizi ve diğer bölümleri dikkatlice okumanızı tavsiye ederim.

Ve konunun sonunda videoyu dövme kafatasının küçük resimleriyle izlemeyi teklif ediyorum:

Pin
Send
Share
Send
Send