Rüya yorumu

Haziran 2019’da bahçıvanlar ve bahçıvanlar için ay takviminin sırları

Pin
Send
Share
Send
Send


Haziran, bahçıvanlar ve bahçıvanlar için sıcak mevsimi tamamlar. Ve herhangi bir mevsimde arazi üzerinde yeterli çalışma olsa da, onlara dikim ve bakım, tüm yıl boyunca mahsul ve olumlu duygular sağlar. Deneyimli çiftçiler, ay ekim takvimi ile ekim zamanlamasının bitkilerin büyüme ve verim gücünü arttırdığını biliyor.

Bahçıvanlar ve bahçıvanlar için Haziran 2019'daki ay ekim takvimini öneriyorum. Hayatımdaki koordineli iniş uygulamaları tamamen haklı olduğundan, önerilerimin size yardımcı olacağından eminim.

Ay bitkileri nasıl etkiler - bahçıvanlar ve bahçıvanlar için genel kurallar

Tam ay döngüsü 28 gündür, bu nedenle her ay bitki ekim, ayıklama, budama, gübreleme için elverişlidir, terimler değişir. Ay bitkilerin özünü etkiler. Yeni aydan dolunağa kadar olan dönemde yaşam gücü artar ve enerji yer üstündeki kısma girer.

Dikkat! Dolunaydan önceki günlerde, dolunay ve sonraki günlerde - hasat için en iyi zaman, şifalı bitkilerin havadan kalan kısımları. Bu zamanda, meyveler meyve sularına doyurulur ve otlar mümkün olduğu kadar etkilidir.

2019 Haziran'ında, ayın yeni ayı 3 sayı olacak.

Ay 3 ila 16 Haziran arasında büyür.

Haziran 2019'da büyüyen ay üzerinde etkili bir şekilde ne yapmalı? Ay takvimi, yeni aydan birkaç gün önce ekinlerin başlamasını tavsiye ediyor. Böylece, bu yıl açık toprağa fide ekiyoruz, ayın başından itibaren kalan tohumları ekiyoruz.

Büyüyen ayın zamanı, "yerin üstünde" meyve veren bitkiler için elverişlidir. Kök bitkileri için, azalan gece ışığı periyodu uygundur.

17 Haziran 2019 - dolunay.

Dolunay günü, bitkilerin enerji içeriğinin zirvesidir. Herhangi bir aşırılık gibi, dolunay canlı organizmalar tarafından zorlukla tolere edilir. Bu süre zarfında bahçedeki tüm işler askıya alınmalıdır. Bitkilerin yaşamındaki herhangi bir müdahale faydalı değildir ve canlılıklarını baltalar.

18 Haziran’dan ayın sonuna kadar ay azalıyor.

Azalan ay, toprağın altında, enerji ve bitki özsu indirir. Bu kök bitkilerin zamanı. Ayın son on ayında, Haziran 2019 ayındaki ay takvimindeki bahçıvanlar ve bahçıvanlar, budama, sıkma, gübre, gübreleme - kök sistemini güçlendiren ve güçlendiren şeylere katılmaya teşvik edilir.

19 Haziran ve ayların sonu arasında beslenme özellikle etkili olacak. Fakat ayıklama ve gevşetme ile, hayati kuvvetlerin kök sistemine akması solmaya başladığında, temmuzun başına kadar beklemek daha iyidir.

Haziran 2019 için detaylı ay takvimi - gün ve zodyak işaretleri

Zodyak takımyıldızlarının ayın evreleri ile birleşimi daha deneyimli bahçıvanlar ve bahçıvanlar tarafından dikkate alınır. Ay, aşamalı olarak bir zodyak takımyıldızının etkisinden başkasının etkisi altında hareket eder. Zodyak işaretlerinin hepsi bitki yaşamını engellemekte eşit derecede elverişli değildir. Önerilen ay takviminde, ayın belirli bir işarette var olduğu dönemler, önerilen çalışmaların bir listesi gösterilir.

Dikkat! Ayın doruğa ulaştığı ve minimum olduğu günler (yeni ay, dolunay) bahçedeki ve bahçe yataklarındaki her türlü çalışma için elverişli değildir.

Elbette ki tarihlerdeki çalışma türlerinin ayrıntılı bir cümle değildir. Ay takvimine ek olarak, bahçıvanlar ve bahçıvanlar hava durumu, serbest zaman durumu ve çoğu sağlık durumuna göre yönlendirilir. Yaklaşan eserlerin listesi bölgeye göre değişir. Kuzeyde fideler hâlâ yataklara ekiliyorsa, güneyde erken mahsuller hasat ediliyor. Ancak, Haziran 2019'daki gösterge niteliğindeki kilometre taşları herkesin bilmesi için faydalıdır.

 • 1-2 haziran Boğa burcu. Düşen ayın son günleri. Yataklarda özel aktivite olmamalıdır. İğrenç ekmek ekebilir, erken patates kazmak, soğanlı çok yıllık çiçekleri nakletmek.
 • 2-4 Haziran, İkizler. 3 Haziran 2019’da, ay takviminin yeni bir ay olduğunu hatırlıyoruz. Bu gün bahçıvanlar ve bahçıvanlar rahatlamak veya envanter almak daha iyidir.
 • 4-6 Haziran, Yengeç. Ekim, ekme, gübreleme, gevşetme, yabani otlara izin verme zamanı. Kanser çiftçiler için iyi bir zamandır. Nötr halde olan bitkiler ve herhangi bir manipülasyona tolerans gösterirler.
 • 6-9 Haziran, Leo. Bitki yaşamı için kötü olan burç. Bu dönemde, saman toplamak, ot, tohum, meyve toplamak iyidir.
 • 9-11 Haziran, Başak. Bu dönemde 2019 ay takvimi ekim yapılması önerilmez. İyi bahçe, nakli çilek, çilek, bıyık kaldırmak. Ağaçlar zaten bu yıl kırılmayı gerektirir. Çit kesme etkilidir.
 • 11-13 Haziran, Terazi. Geç hasat için salatalık ekmek. Bahçede üremek için otvodki yapıyoruz. Biz ayıklamak, gevşetmek, malçlamakla meşgulüz.
 • 14-15 Haziran, Akrep. Ekim tohumları için en iyi dönem. Sonbahar tüketimi için yeşillikleri ekebilirsin. Açık toprağa balkabağı, kabak, salatalık ekiyoruz. İkinci ürün turp ekiyoruz. Lahana ekiyoruz.
 • 16-18 Haziran, Yay ve Oğlak (18). Zodyak takımyıldızlarının etkisi, 17 Haziran'da dolunay seviyesini yükseltir. Bunlar bahçıvanlar için üç gün dinleniyor. Ekim işi zaten tamamlandı, hasatla birlikte birkaç gün bekleyebilirsiniz.
 • 19 Haziran, Oğlak burcundaki ay. Sular, gevşer, incelir, kök sistemine zarar vermemeye çalışırız. Şifalı bitkiler toplamaya devam ediyoruz. Solmuş olan uzun ömürlü nakli.
 • Kova'daki ayın 20'den 22'ye. Gevşetin, yabani otları ve bahçe bahçesini kesin. Salatalık oluşturur, kabakları ve kabakları sıkar, üvey çocukları domateslerden ayırırız. Meyveleri topluyoruz.
 • 23.24 Haziran, Balık. Azalan ayda bereketli işareti. Üst giyinme ve sulama bu günlerde özellikle etkilidir. Gerektiğinde tüm çalışmalara izin verilir.
 • 25-27 Haziran, Koç. Işaret nakli ve köklenme lehine değildir. Bahçenin sıhhi budamasına, meyveleri toplamaya, yabani otları ayıklamaya, inceltmeye, gevşetmeye odaklanın.
 • 28-29 Haziran, Boğa. Zodyak takımyıldızı bereketli, ay azalıyor. Bitkilerin kök sistemine dokunulması önerilmez. Diğer tüm çalışmalara izin verilir.
 • 30 Haziran, İkizler. Ayın son günü, hasatın tadını çıkarın veya yabani otlarla savaşın. Gün doğurganlığa çok az katkıda bulunur. Sulayabilirsin, besleyebilirsin.

2019 Haziran ayına ait ay takvimi, orta Rusya'nın bahçıvanlarının ve bahçıvanlarının mevsimsel çalışmaları ile olumlu şekilde örtüşüyor. Ayın başlangıcı, açık arazide ve seralarda ekim alanlarının tamamlanmasını desteklemektedir. İnsanların deneyimleri, inişi 20 Haziran’dan önce tamamlamayı tavsiye ediyor. Ay takvimine göre, bu öneriler aynı.

Pin
Send
Share
Send
Send