Rüya yorumu

Kızlar, erkekler ve mahkumlar için örümcek dövmesinin değeri

Pin
Send
Share
Send
Send


Toplumdaki örümceklere karşı tutumlar çoğunlukla olumsuzdur, ancak bazı insanlar bu böceği daha fazla bir şey olarak görür, bu yüzden bedenlerini imajı ile dövmelerle dekore etmeye bile karar verirler. Dünyanın farklı ülkelerinde bu eklembacaklı yaratığın pozitif ilişkileri vardı. Antik yazılarda ve kaya resimlerinde görülebilir. Fakat modern dünyadaki örümcek dövmesinin önemi ve bunun daha iyi yerleştirildiği yer bu makalede anlatacağım.

Tarihsel gerçekler

Antik çağlardan beri, örümceklere büyülü mülkler verildi ve hatta "dünyadaki efendisi" olarak adlandırıldılar, çünkü 8 ayağı kardinal nokta sayısı ile ilişkiliydi. Hemen hemen her antik insan, mitolojide ve tarihte bahsedilen bu böceklere karşı tuhaf bir tavır sergiliyordu.

 1. Yunanistan'da, örümcek servet, doğurganlık ve bolluğu kişileştirdi. Ek olarak, örümcek ağlarını örme kabiliyeti sayesinde bu bir kabiliyet sembolüdür.
 2. Mısırlılar bu eklembacaklıların evrenin yaratıcısı olduğuna inanıyorlardı ve ağı, birbirleriyle sinsice iç içe geçmiş insan hayatının iplikleri dışında bir şey değildi.
 3. Eski Roma'da, örümcek kötü güçlerden gelen iyi bir tılsım ve ocağın bekçisi olarak kabul edildi. Romalılar, imgesi olan tılsımın bir insana iyi bir kader verebileceğine inanıyordu.
 4. Hıristiyanlar için, örümcek iyi haberlerin habercisi oldu. İncil, İsa'yı ölümden kurtarabilen bu böceklerin ağı olduğunu söyler.

Çoğu kültürde, örümceklerin olumlu bir anlama sahip olmalarına rağmen, gizli bilimlerde ve sihirde, onların görüşü tam tersidir. Bu böcek zulüm, kurnazlık, gizlilik ile ilişkilidir. Aynı zamanda karanlık büyülü güçlerin varlığını da gösterir. Kötü büyücüler genellikle kurutulmuş örümcekler veya görüntüleri ile muska kullanırlar.

Dövme kültüründe değer

Bir örümcek dövmesi çoğunlukla erkekler tarafından “doldurulur” ve nadiren 3D çizim şeklinde değildir. Bu şekilde güçlerini, el becerilerini ve erkekliklerini vurgularlar. Bir örümceğin başını takan adam, kişisel çıkarlarını ve görüşünü her şeyden önce öne çıkaran inatçı ve ödünsüz bir kişi olarak tanımlanır. Böyle bir kişi güç ister ve herkesin değerini kanıtlamasını ister. Genellikle benzer görüntüler ticaret yapan cilt iş adamlarınızı süslüyor.

Kızlar bedenlerini örümcek dövmesiyle daha az sıklıkta süslüyor ve kural olarak küçük boyutlu eskizleri seçiyorlar. Böyle bir desen, güçlü ve kalıcı bir karaktere sahip güçlü kişilikleri için uygundur. Her zaman hedeflerine ulaşırlar, yaşam zorluklarından şikayet etmezler ve duygularını gizlemeyi tercih ederler.

Bir örümcek şeklinde dövme yapan kızlar, aşağıdaki karakter özelliklerini vurgulamak ister:

 • sıkı çalışma;
 • doğruluk;
 • gizlilik;
 • liderlik arzusu;
 • zulüm eğilimi;
 • bencillik;
 • hüner.

Örümcek dövmesine karar veren kadınların, nadiren erkeklere gizli bir hakaret etmedikleri ve bilinçaltında onlardan intikam almak istedikleri belirtilmelidir. Genellikle bu gibi durumlarda görüntüyü boyuna yerleştirirler. Böcek ayağa ya da parmağa dökülürse, o zaman bu kız her şeyde ilk olmak istediğini gösterebilir. Erkekler pahasına yaşamak isteyen sinsi aldatıcı kadınlar bikini bölgesinde bir dövme yaparlar.

Dövme çeşitleri ve yerleri

Bir dövmenin kesin bir tanımını yapmak için, çizimin kendisinin ve yerinin özelliklerini dikkate almak gerekir. En yaygın olanı aşağıdaki eskizlerdir:

 1. Örümcek ağı - vahşeti, erkekliği, gücü ve cesareti sembolize eder. Resim omuz, göğüs ve sırtta iyi görünüyor.
 2. Böcek yukarı doğru sürünüyor - inatçılık, korkusuzluk, bağlılık. Nadiren bir insana şans, güven ve bağlılık kazandırabilecek bir tılsım ya da tılsım olarak kullanılmaz. Resimde bir web varsa, serveti sembolize edecektir.
 3. Bir haç ile örümcek - insanın Tanrıya olan inancını vurgular, ancak bir Ortodoks haçının bir eklembacaklıya betimlenmesi şartıyla. Böcek bir haç üzerinde oturuyorsa, bu, böyle bir bireyin günahları olduğu ve daha yüksek güçlerin varlığından şüphe ettiği anlamına gelir. Karnında bir çarpı işareti bulunan bir örümceği gösteren dövme, sahibinin gücünü, etkisini ve gücünü gösterir.
 4. Örümcek ağı - fikir ve ilkelerine sadık, isyankarlık ve inatçılık. Efendisinden, sıra dışı, yaratıcı bir kişi olarak konuşabilir veya tasavvuf veya uyuşturucuya olan tutkusunu gösterebilir. Bu örüntü, kötülükten kaynaklanan bir tılsımdır ve iyi şans getirir.

Dövmelerin yeri ise, değerleri şöyle olacak:

 • fırça - kendi kişisine dikkat çekme arzusu, kendini ifade etme sembolü, liderlik;
 • el - bir kişinin daha çalışkan, temiz, sakin ve kendinden emin olma arzusunu gösterir;
 • hasar - olumsuz etkiden parmak çekiciliği, sahibine dayanıklılık ve güven verir;
 • bacak - liderlik, bilgelik, kararlılık ve sıkı çalışmayı vurgular;
 • boyun - irade ve güven geliştirmek için bilgelik ve huzur kazanmaya yardımcı olur;
 • omuz - bireyin saldırganlığını ve fiziksel gücünü gösterir.

Dövme kültüründe, bir örümceğin değeri yalnızca görüntünün özelliklerine değil, renk şemasına da bağlıdır:

 • siyah - bilgelik, kendine güven, güç;
 • menekşe, kırmızı - saldırganlık, öfke, şiddete yatkınlık;
 • kahverengi, yeşil - zehir, sakin, sağduyulu;
 • parlak, renkli görüntü - özgünlük, yaratıcılık.

Zondaki değer

Suç dünyasında, bir örümceğin dövmesi oldukça yaygındır, ancak yorumlanması belirsizdir. Genellikle, böyle bir desen vücut hırsızlarınızı süsler ve onların hassasiyet, kurnazlık ve el becerilerine işaret eder. Bir böceğin bir ağ üzerinde oturması betimlenirse, o zaman böyle bir kişiyi acımasızlıklarından tövbe etmediğini ve serbest bırakıldıktan sonra eski hayatına geri dönme ihtimalinin yüksek olduğunu söylemek mümkündür. Hırsızlıkla “bağlanma” kararı alan mahk cm örümceği “dolduruyor”.

Bölgedeki otoriteler genellikle ağın ortasında oturan, çubukların arkasında harcanan yıl sayısına karşılık gelen daire sayısını gösteren büyük bir tarantula dövmesini görebilirler. Her yıl yeni bir iplik ağı eklenmektedir. Ayrıca, bir eklembacaklı, sahibinin uyuşturucuya bağımlı olduğunu gösterir, ancak bu durumda genellikle örümcek ağlarına karışır. Bazı ülkelerde, bu böcek bir kişiyi şiddete ve zulme eğilimli ırkçı veya dazlak olarak niteleyebilir.

Bir örümcek dövmesi yapmaya karar vermeden önce, anlamını iyice incelemelisiniz, çünkü küçük bir detay bile görüntünün anlamını tamamen değiştirebilir. Tecrübeli bir usta ile görüşmek daha iyidir, çünkü kesin bir geçmişe sahip olmayan bir kişinin cildine hangi kalıpların uygulanmaması gerektiğini tam olarak bilir, böylece gelecekte gelecekte sorun yaşamaz.

Pin
Send
Share
Send
Send