Rüya yorumu

Neden okuma-okuma simgesi: Ortodoks dünyasının harikaları ve bilim adamlarının karışıklığı

Pin
Send
Share
Send
Send


Arkadaşım ikonların çıkışını kendi gözleriyle gördü ve izlenimleri hakkında büyük heyecan duydu. Ünlü Valentina Zhuchkova'yı ziyaret etti ve yanında mira damlacıkları olan bir simge getirdi. Klinskoe mucizesi tüm Rusya'da tanındı. Myrrh akışının simgesinin neden ve bu fenomenin neyle bağlantılı olduğunu bulmaya karar verdim. Bilim insanlarının bile bu fenomeni ve omuz silkme olayını açıklayamadıkları ortaya çıktı.

Kutsal dünya

İkonlar ve kutsal emanetler üzerindeki hiçbir şeyden ortaya çıkmayan hafif bir gölgenin yağlı bir sıvısıdır. Yunanca sözcük miro kokulu yağ olarak tercüme eder. Bu kutsal yağ Hıristiyanlıkta belirginleştirmek için kullanılır.

Myrrh akışı damlacıklar biçiminde olabilir, bazen sıvı akış halinde akar. Fakat hepsi bu değil: dünya, farkedilmemesi imkansız olan yardımsever bir aroma yayıyor.

Holy Myro, çeşitli rahatsızlıkları tedavi edebilir, aynı zamanda yaşamdaki sıkıntı ve problemlerden kurtulmaya yardımcı olabilir.

Myrr-akan simgeler mutlaka mucizevi değil, ama dünyanın onlardan iyileştirici özellikleri vardır - bu inananların iyileşmesinin çokluğu ile kanıtlanmıştır. Hatta bir kilise takvimi üzerinde bir simgenin baskısı ve bir simgelerin listesi zamotorochit olabilir.

Rusya'da, ikonlar 1991'den beri dünyaya akmaya başladı ve fenomen yaygınlaştı. Bu olayı incelemek için özel bir komisyon kuruldu.

Rusya kiliselerinde mür akışı simgeleri:

Mür ikonları Ortodoks Hristiyan kadın Valentina Zhuchkova'nın evinde. Evinde tüm simgeler ağlıyor - demir, kağıt, tahta. Koku, sadece bir apartman dairesi değil tüm merdivenleri dolduruyor. Kadın, sürekli dua eden ve cemaat alan, tedavi edilemez bir hastalıktan acı çekti. Bir keresinde bir barış simgesinin bir ev simgesinde göründüğünü fark etti. Sonra ikinci simge yanıp söndü, üçüncü vb. Hastalıktan, kadın tamamen iyileşmiş, çünkü Tanrı'yı ​​durmadan övüyor.

Her bir simgenin altındaki evdeki Valentina, temiz bezler ve pamuktur, böylece harika dünya yere akmaz. Kumaş dünyasına batırılmış kadın herkese dağıtır. Bir kere öğrenilmiş bir fizikçi evine geldi ve inanan bir kadını elde etmeye başladı. Ama elindeki simge ısırıldığında, inandı ve tövbe etti. Miro ve simge, dairedeki basit yoğunlaşma ile hiçbir şekilde açıklanmayan, elleri boyunca akıyordu.

Bir kadın sürekli ziyaretçi kalabalığını alır, herkese hoş kokulu bir dünya ile kabarcıklar ve paçavralar verir, sürekli inandığı fizikten söz eder. Bazen apartman dairesinde, yanlarına getirdikleri ikonları hayrete düşüren insanların önüne getirmeye başlarlar. Bu, Tanrı'nın lütfu.

Myrrh nedenleri

Rahipler, gözyaşı ikonlarının çarpıklığını küresel değişimin ya da tehlikeli olayların habercisi olarak yorumluyorlar. Örneğin, doğal bir felaket veya savaş olabilir. Simge dairede ağlamaya başladıysa, ev sahipleri dua etmek ve tapınak servislerini ziyaret etmek için daha fazla zaman harcamalıdırlar.

Evdeki Myrrh akışı, Tanrı'nın simgenin sahibi ile özel ilişkisini gösterir. İnananlar bu evi ziyaret edebilir, yanlarında bir miktar kutsal mira alabilirler. Bu yer kutsanmış sayılıyor.

Sahte olandan gerçek bir mürit kokusu ile ayırt edilebilir: şimdiki mür, hoş bir aroma yayar.

Kilisenin babaları üç tür mürrünü ayırt eder:

  1. gözyaşı (karartma);
  2. mür (eleotochenie);
  3. kanar.

Bir sıvı gözyaşı şeklindeki simgeden akarsa, bu durumun olası bir sorun için bir uyarı işareti olarak kabul edilir. Yağlı damlaların aşağı akması durumunda, bu iyi bir işarettir. Kanama, müthiş denemeler için zorlu bir işarettir.

Bilimsel açıklama

Doğrulukla ilgili bir laboratuar çalışması sonuç vermedi. Bilim adamları neden myrrh-stream ikonlarının olduğunu bulamadılar. Tuvalin kompozisyonunun özellikleri veya numunenin antikliği nedeniyle mürünme akan ikonların versiyonları doğrulanmadı. En çeşitli malzemeden gelen simgeler ağlayabilir:

  • ağaç;
  • kağıt;
  • cam;
  • farklı üretim zamanı.

Myrrh akışının mucizesi fizik yasalarına aykırı olabilir, çünkü myro akışları aşağıdan yukarıya ve yandan yana görüntünün merkezine akabilir. İnsan mantığı ve bilimsel düşünce, doğa yasalarına aykırı olan olguyu açıklayamaz, bilim adamları omuzlarını şaşkına çeviriyorlar.

Bununla birlikte, sıvının bileşiminin tamamen organik ve insan gözyaşlarının bileşimi ile aynı olduğu tespit edildi. Miro'nun tutarlılığı değişebilir. Bazen akan bir sıvı, bazen daha fazla sıvı akar. Görüntülerde kanlı gözyaşı vakaları var.

Simgelerin mürbünün bilimsel açıklaması eksik. Video kamerada simgeler çekildi, ama hepsi bitti. Harika sıvı damlacıkları hem simgenin üzerinde akabilir hem de simge kılıfında belirebilir. Sıvı, sadece canlı bir organizma tarafından sentezlenebilen çok miktarda protein içerir. Bunun simgelerle nasıl bir ilişkisi olduğu hiç kimse için net değil. Myrr-stream, modern bilimin çözülemeyen gizemini koruyor.

Sonuç

Kilisenin babaları, insanlar gerçek inanç yerine mucizeler tarafından baştan çıkarılma eğiliminde olduklarından, simgelerin havasını duyurmazlar. Eğer simge bir akıntı ise, dua işini güçlendirmek, mucizelerin tefekkürine hayran olmamak gerektiği anlamına gelir. İsa Mesih, inananların mucizelere değil, gerçek tanrıya ibadet etmeleri konusunda uyardı. Bununla birlikte, eğer bir Hristiyan acı çeken tanrıya yardım etmek için gönderildiğini anlarsa, mucizevi bir miralo iyileşmeye yardımcı olabilir.

Pin
Send
Share
Send
Send