Rüya yorumu

Ortodoks kilisesinde itiraf etmeden cemaat almak mümkün mü

Pin
Send
Share
Send
Send


Arkadaşım modern koşullarda itiraf etmeden bir araya gelmenin mümkün olduğunu söyledi. Buna izin verildiğinden ve hiçbir günah taşımadığından emin. Örneğin, Rum Kilisesi'nde inananlar sürekli olarak Komünyon alabilir ve yalnızca yükü ruhtan kaldırmak için gerekirse itiraf edebilirler. Confessorümden açıklama talebinde bulundum, itiraf etmeden cemaat almak mümkün mü? Rus Ortodoks Kilisesi'nde Kutsal Hediyeler'in tövbe etmeden almasının alışılmış olmadığı ortaya çıktı. Ve bununla bağlantılı.

Neden itirafa ihtiyacın var

İlk ebeveynlerimiz Adam ve Eve, Cennet Bahçesi'nde tertemizdi. İyilik ve Kötülük Bilgi Ağacı yasağını kırana kadar günah tanımadılar. Bu andan itibaren, günah, kendisini Tanrı'dan ayırarak, insanı yönetmeye başladı. Bu nedenle, bu ayrımın üstesinden gelmek için bir kişi köle günahlarından ve bilinmeyenlerden sürekli tövbe etmelidir.

Tövbe etmeden kurtuluş imkansızdır. Tövbe etmeden, bir Hristiyanın ruhsal hayatı ikiyüzlü bir saçmalık olur.

İtiraf ettikten sonra rahip, Kutsal Komünyon için Kutsal Komünyon'u kutsar. İnanan, günahkar nitelikten kurtulmak için Mesih'in Etini ve Kanını alabilir.

Birçok inanan ilgileniyor Evde tövbe edebilir miyim? Rab ayrıca kişisel tövbe duyar, ancak kilisenin kutsallığı değildir. Bu tüm farkı yaratıyor. Kilise tövbe edildikten sonra, bir kişi sadece günahların affedilmesi için değil, aynı zamanda Tanrı'dan lütuf alır. Evde zarafet elde etmek mümkün değildir. Grace, bir kişinin artık rahiplerin itiraf ettiği günahı taahhüt etmemesi için gereklidir.

Rus Ortodoks Kilisesi'nde, her cemaatten önce itiraf etme geleneği var. Kanlı bir ruhsal yaşam sürmek için bu gelenek kesinlikle gözetilmelidir.

komünyon

Sadece İsa Mesih günahsızdır, şeytanı ezebilir ve ölümü yenebilir. Bir insanın affedilmesi ve Tanrı'nın krallığını sonsuza dek kazanması kutsal Mesih'in kanıdır. Haçun işkenceleri karşısında, Kurtarıcı, Ekmeği Vücudu olarak adlandırdığı Son Akşam Yemeği'ni düzenledi ve Kanını şarapladı.

Bu inanan için ne anlama geliyor? Bu, İsa'nın Kanı ve Eti aracılığıyla bir kişinin ruhun kurtuluşuna katıldığı anlamına gelir. Şimdi soru ortaya çıkıyor: itiraf etmeden cemaat almak mümkün mü? Vicdan izin veriyorsa, yapabilirsiniz. Ancak havarilerin inananlara söylediği gibi böyle bir kutsallık gerçekleşecek mi?

Bir inanan, Birliğin yalnızca açık bir vicdanla alınabileceğinin ve açık bir vicdanın ancak Kefaretin Saklanmasından sonra olabileceğini anlamalıdır.

Cemaat kararında

Uygun olmayan cemaat Hıristiyanlar, Tanrı'nın lütfunu alamadılar ve kendilerini cezalandırdılar. Bir kişi, Kurtarıcı’nın çarmıhtaki acılarının anlamını tam olarak anlamıyorsa ve ekmeği basit bir ürün olarak kabul ederse, inançsızlığından dolayı kendisini kınıyor.

Ayrıca, kalplerinde komşularına düşman olan, gizlice okültizme katılan ve ölümcül günahları itiraf etmeyenler de değersiz cemaatine aittir. Uygun olmayan cemaat, ruhsal ve fiziksel rahatsızlıklara yol açar..

Bununla birlikte, günahkar doğanın gerçekleşmesine bağlı olarak kutsallığın kaçması da doğru değildir. Kişi günahkâr doğasının farkında olmalı, Kutsal Ruh'un yardımıyla günahlarını tövbe etmeli ve günahlarından tövbe etmelidir. Aksi takdirde, göksel meskene giden yol kapanacaktır.

İnananın hayatı, şeytani cazibelerle sürekli bir mücadele ve Kutsal Ruh'un gücüyle onlara karşı çıkmadır. Bütün büyük azizler günahkâr doğasını fark ettiler, ona karşı savaştı ve Kutsal Gizemleri kabul etmeyi reddetmediler.

Ölümden önce katılmadım

Ani bir ölümden önce bir araya gelmek için vakti yoksa, bir kişinin ruhu cehenneme gider mi? Kesin bir cevap yok, çünkü her şey insan ruhunun durumuna bağlı. Kalbinde günahkâr doğasını anladı ve içtenlikle tövbe ederse affedilirdi. Bu vaftiz edilmiş bir insan, ateist değil.

Örneğin, eğer bir rahip ciddi bir hasta mümin için gelmek için zamanın olmasaydı, hasta günahlarından dolayı içten bir şekilde acı çekerse ruh cennete giderdi. Rahibin ölümünden önce onu toparlamak için vakti olamaması onun suçu değildi.

Unction ve Cemaat

Birçok inanan, kutsamaların tüm günahları otomatik olarak sildiğine inandığından itiraf etmeniz gerekmez. Bu büyük bir yanılgıdır. Şifa, bir kişinin unuttuğu veya ruhsal cehaletinden dolayı dikkat etmediği günahları ortadan kaldırır. Bununla birlikte, kutsanma, bir kişinin kasten herhangi bir sebepten rahibe itiraf etmediği gizli bir günahı ortadan kaldırmaz.

Bu nedenle, toplantıdan sonra inanan günahı hatırladıysa, itirafta anlatması gerekir. Önemli değil, kurbandan sonraki gün, tartışmasız bir günah keşfedildi, ya da bir ay sonra - itiraf etmeniz gerekiyor.

Sonuç

Bir inanan kutsal olmadan itiraf edebilir, ancak itiraf etmeden cemaatle kabul edilmez. Rum Kilisesi'nde inananların itiraf etmeden cemaat almaları gerçeğine rağmen, Rus Kilisesi'nde cemaatin tövbe etmeden katılmasına izin vermeyecekler. İlk önce günah vicdanını tamamen temizlemelisin, sonra da Kutsal Armağanları almak için açık bir vicdanla.

Pin
Send
Share
Send
Send