Rüya yorumu

Günlük dualar

Pin
Send
Share
Send
Send


Eskiden sabahları çok sinirli hissediyordum, sebepsiz yere birisini kızdırmak istiyordum. Şimdi böyle bir şey yok ve iç devlet sakinleşti, istikrarlı, çelişkili duygular geçti. Bütün bunlar hayatımdaki günlük duaların sonucudur. Bu konuda benim tavsiyem ve rahibin tavsiyelerine dayanarak tavsiyelerde bulunabilir ve görüşlerimi paylaşabilirim.

Ortodokside her gün okunması önerilen dualar vardır: inancı olan bir kişiyi destekler, güç verir ve güçlendirir, zihni arındırırlar. Her insan tapınağa günlük ziyaretler için zaman bulamaz, ancak dua Tanrı'ya hitap eder, Melekleri ve Azizleri çok zaman almaz ve bir insanın hayatını önemli ölçüde değiştirebilir, zihniyetini değiştirir ve güvence altına alır. Bunu kendimden biliyorum: sabaha "Babamız" duasıyla güne başlamanın ve günü dua ile de sonlandırmamın bir kuralı olduğum için de çok değiştim. Tüm girişimlerimin başarılı olacağına, gereksiz rahatsız edici düşüncelere ve şüphelere yol açacağına dair bir güven vardı.

Her gün hangi duaları okumalısınız?

Bir inanan sürekli olarak Tanrıya dönmeyi unutmaz. Gereksiz, dikkat dağıtıcı düşüncelerle başa çıkmaya yardımcı olur, yüce yola göre ayarlama yapar. Artık sorumsuz bir komşu veya kötü bir patron için saate kızgın değilsin. Dua ettim - ve kafamda daha fazla netlik vardı, Tanrı'nın her zaman tam olarak doğru şekilde yardım edeceğine dair bir kesinlik vardı.

Günlük ana dualar, kısa bir İsa namazı olan “Babamız” dır, En Kutsal Theotokos'a, Kutsal Üçleme'ye, koruyucu meleğe ve sizin tarafınızdan seçilen azize hitap eder, ayrıca yemek için dua eder, günü bitirir ve evi terk eder. Dua, sizin için anlamlı olan her durumu aydınlatır ve iyi düşünmeyi düşünür. Günlük dua hayatınıza girerse, ruh halinizi, sağlığınızı ve diğer insanlarla ilişkilerinizi büyük ölçüde iyileştirir. Refah artar, ailede karşılıklı anlayış gelişir. Tanrı'ya ne kadar sık ​​dönersek, bize o kadar yaklaşır.

Her günün başlangıcında, ana Hristiyan duası "Babamız" ı örtmek önerilir, Kurtarıcı tarafından verilir. Yüce İsa'ya, İsa Mesih tarafından konuşulan kelimelerle hitap ediyoruz ve bu, hem Yaratan hem de Oğlu ile ayrılmaz bir ilişki hissetmemize yardımcı oluyor.

“Babamız” okuyor, yaptığımız işlerden herhangi birini kutsuyoruz, Tanrı'ya olan sevginizi ifade ediyor ve yardım için O'na teşekkür ediyoruz. Bu dua sadece sabahları değil, aynı zamanda herhangi bir zamanda, gündüz veya gece, Tanrı ile cemaat için ihtiyaç duyulursa okunabilir ve okunmalıdır.

Gün içinde hatırlanması kolay ve tekrarlanabilen bir başka önemli Ortodoks dua, İsa duasıdır: "Tanrı İsa Mesih, Tanrı'nın oğlu, bana merhamet et, günahkâr". Kaygılara, yoğun duygulara, sevdiklerinize ve işlerine kaygı duymanıza yardımcı olur.

Diğer önemli dualar - evden çıkmadan önce, günün sonunda, bir işe başlamadan önce veya yemek yemeden önce - herhangi bir dua kitabında bulunabilir, ancak “Baba” ve İsa Namazını yürekten tanımanız tavsiye edilir.

Koruyucu meleğin günlük dua

Koruyucu meleğiniz, size yardım etmeyi ve sizi tüm kötülüklerden korumayı amaçlayan kişisel cennet patronunuzdur. Her gün ona hitap edin, İlahi yardımı hissedeceksiniz. Böyle bir ihtiyaç duyduğunuzda günün herhangi bir saatinde bir koruyucu melek ile iletişim kurabilirsiniz. Sabah dua etmek için en uygun zamandır, çünkü şu anda bütün gün için ayarlanmaktadır. Ancak öğleden sonra veya akşamları kafanız karıştıysa veya endişeli veya şüphe duyuyorsanız, koruyucu meleğinle temas kurmaktan çekinmeyin; yakında kendinden emin ve sakin hissedeceksiniz. Belirli bir durumda nasıl daha iyi yapılacağını anlayacaksınız.

Koruyucu meleğe kendi sözlerinizle bakın. Eğer bu sabah duasıysa, orada olmasını ve günlük aktivitelerinizde size yardımcı olmasını, tavsiye ve destek isteyin ve ona teşekkür edin. Koruyucu meleğe bir sorunla ilgili olarak döndüysen, kısaca açıkla ve yardım isteyin. Ayrıca, destek için sevgili azizinizle veya adını taşıyan azizle günlük olarak iletişim kurabilirsiniz. Doğum gününüzde aziz için dua etmeyi unutmayın.

Davanın başında

Her işletme sizi daha fazla memnun edecek, Rabb'in ondan önce nimetini sorarsanız, sorunsuz ve engelsiz geçecek. Dua kitabından kanonik duayı okuyabilirsiniz, ancak yapamıyorsanız, sadece kendi sözlerinizle, sessizce Yüce'den bir şey veya başka bir şey yaptığınız, seyahat ettiğiniz, pazarlık yaptığınız ve büyük bir tane satın aldığınız için sizi kutsamasını isteyebilirsiniz.

Herhangi bir çalışmanın başlangıcını aydınlatan bir dua olarak, "Cennetteki Kral, Yorgan, Gerçeğin Ruhuna" duasını okuyabilirsiniz. Yazısı kısa ve net, kolayca ezberlenebilir.

Davanın sonunda yardım için Tanrı'ya şükretmek önemlidir, ayrıca Bakire Meryem'e kanonik duaları da okuyabilirsiniz, örneğin, "Yemek yemeye değer".

Haftanın gününe göre dualar

Haftanın günlerinde özel dualar vardır, onlar Tanrı'nın iradesinin ana asistanı ve sanatçısı olan Tanrı'nın Başmeleklerine adanmıştır. Haftanın hangi günü olduğuna bağlı olarak Yardım için Büyük Başmeleklere başvurabilirsiniz ve bu, Tanrı'ya ve Kutsal ev sahibine daha yakın olmanıza yardımcı olacaktır.

Haftanın her günü kendi koruyucu azizi vardır: Pazartesi günü, haftanın başında, Mikhail ile bağlantı kurmalısınız: ondan işinde destek isteyin, düşmanlardan kurtulun. Michael, hafta boyunca size yardım edecek, bu büyük bir güce sahip olan, Tanrı'nın ana başrolüdür.

Başmelek Gabriel - Meryem Ana'ya Kurtarıcı'nın en erken doğumunun haberini getiren ilahi haberci, Salı günü koruyucu azizi. Çarşamba günü, hastalıklara ve hastalıklara yardımcı olan Başmelek Raphael'e dualar sunabilirsiniz.

Perşembe Başmelek Uriel'e adanmıştır: Dua etmek için Tanrı'ya olan sevginizi arttırabilirsiniz. Cuma - Başmelek Selafiel'e dua günü, o iş yardım taleplerine cevap, başarılı iş yardımcı olur.

Giriş günleri Başmelekler Yehudil ve Barahiel'e adanmıştır, manevi konularda ve doğru yolu bulmalarında yardım etmeleri istenir.

Pin
Send
Share
Send
Send