Rüya yorumu

2019 ayları için ay ekim takvimi: ayın evreleri ve burçlar

Pin
Send
Share
Send
Send


Uzun zamandır profesyonel düzeyde bahçecilik yapıyorum. Bugün size ay takviminin ekinleri nasıl etkilediğini anlatacağım ve bunu aylara göre detaylı olarak anlatacağım.

Ay ekim takvimine sahiptir

Birçok insan, süs veya yenilebilir olan arazilerine farklı bitki türleri ekler. Ancak, bu ürünlerin ekilmesi özel bir dikkatle ve ay takviminin belirli günleri dikkate alınarak yapılır.

Bu takvime inanılabilir ya da inanılmayabilir, ancak yine de, içinde sunulan bilgiler genellikle uygulamada onaylanır. Dahası, ay takvimi daha sonra daha fazla hasat alabilmek için bahçıvanı veya bahçıvanı belirli bir mahsulü ne zaman ve hangi zamanda ekmesi gerektiğini yönlendirebilir.

Hepimiz gezegenimizin uydusunun, bunun üzerinde meydana gelen süreçler üzerinde önemli bir etkisi olduğunu biliyoruz. Örneğin, gelgitler ayın denizin belirli bölgeleri üzerindeki etkisiyle gerçekleşiyor. Bu nedenle, bahçıvanlar ve bahçıvanlar, ay takvimi tahminlerine güvenme eğilimindedir.

Ay evreleri bitki büyümesini nasıl etkiler?

Uydunun gökyüzündeki konumu, bitkinin belirli bir süre boyunca nasıl davranacağı hakkında çok şey söyleyebilir. Bu nedenle, kural olarak, aralarında aşağıdakiler bulunan birkaç ay evresi vardır:

 1. Yeni ay Bu zamanda, ay gökyüzünde görmek neredeyse imkansızdır, çünkü o Dünya'nın karanlık tarafına döner. Yeni ayın döneminde, bitkilerin inişi istenmez, uydunun enerjisi minimum seviyede olduğundan, büyüyen ay boyunca bazı bitki türlerinin ekilmesine başlamak mümkündür, çünkü uygun enerji seviyesi birkaç kez artar.
 2. Sızan ay Ayın yavaş yavaş nasıl azaldığı sürecinde, tüm enerji yapraklardan kök sistemine akar, bu nedenle bu süre boyunca bitki köklerine bakmaya zaman ayırmak çok önemlidir.
 3. Dolunay Bu pozitif enerjinin zirvesidir ve bu süre zarfında ekilen bitkilerin çoğu daha sonra başarılı bir şekilde çimlenir, bu durumda bu anı kaçırmamak çok önemlidir.
 4. Büyüyen ay Bu süre zarfında, mevcut tüm enerji kök sisteminden yapraklara akar ve gövdeyi güçlendirir. Bu nedenle, bitkinin her türlü haşereye karşı korunmasına ve onların hastalanmamasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Büyüyen ay döneminde, sadece bitkileri püskürtmek değil, aynı zamanda onları bitkilendirmek de iyidir.

2019'da büyüyen ay boyunca en iyi hangi bitkilerin yetiştirildiği

Büyüyen ay döneminde, daha sonra öğütülmüş meyveler ve dekoratif çiçek türleri üretecek olan mahsulleri tercih etmek daha iyidir. Bunlara biber, domates, salatalık, mısır ve baklagiller dahildir.

Mükemmel tomurcukları kesinlikle her türlü çiçek, yaz aylarında tomurcukları ortaya çıkar. Ancak, bu bitkilerin büyük bir özenle bakmaları gerektiğini, çünkü bu dönemde kök sisteminin yardımını gerektireceğini unutmayın.

Bitkileri gelişimin erken aşamalarında beslemek iyi bir çözüm olabilir, böylece daha sonra topraktan kendi yiyeceklerini alabilirler. Aynı zamanda, toprağı verimli bir şekilde seçmek ve daha önce bir şeylerin ekildiği yerlerden kaçınmak daha iyidir, çünkü bu tür bölgelerdeki toprak çok tükenmiştir.

Büyüyen ayın döneminde, bitkilerin büyümesi büyük ölçüde arttıkça çimler de kesilebilir ve çimler yakında tekrar büyür. Özellikle ay aşağıdaki burç belirtilerindeyseniz, toprağı sulama riski yoktur:

 1. Kova.
 2. Terazi.
 3. İkizler.

Çok yüksek toprak nemi bitkilerde bazı mantar hastalıklarının ortaya çıkmasına neden olabilir, dahası, bitkilerde bazı enfeksiyon türlerine karşı direnç önemli ölçüde azalır, biraz zayıflayabilir.

Ayın Yengeç, Akrep veya Balık gibi burçlarda olması durumunda, fide ve hali hazırda oluşmuş bitkilere fayda sağlayacağı için, bu süre zarfında sulamanın tersi yönde birkaç kez arttırılması gerekecektir.

2019 yılında azalan ay döneminde neler ekilmeli

Büyüyen ay boyunca, meyvelerin toprağın üzerinde geliştiği mahsullere tam olarak dikkat edilmesi gerekiyorsa, o zaman azalan ayın döneminde, yeraltında yetişen mahsullerin ekimine gücünü vermek gerekir.

Her şeyden önce, ay programına tabi olan, daha sonra oldukça yüksek bir verim sağlayabilen patateslerdir. Ay azalıyorsa, bu zaman toprağı çeşitli türden besinler ve mineral veya organik nitelikteki gübrelerle donatmak için uygun sayılır.

Bitkilerin kendilerini hızlı bir şekilde kabul etmeleri ve ihtiyaç duydukları maddelerle kendilerini zenginleştirme olasılıkları yüksektir. Bununla birlikte, ayın burçta Leo olacağı bir zamanda topraktaki gübreleme ve çeşitli besin türleri terk edilmelidir.

Büyüyen bir ay ile çok yararlı bir işgal ayıklayacaktır. Kesin olarak, bu süre zarfında, bitkilerin yeraltı kısmının özel dikkat gerektirmesi nedeniyle, yabani otlar daha sonra hiç görünmeyebilir. Mesele şu ki, onları kök sistemle birlikte kaldırırsanız, yakın gelecekte kesinlikle çimlenmeyecekleridir.

Düşen bir ayda kök bitkileri toplamaya başlarsanız pişman olmayacaksınız, çünkü şu anda kendi içlerinde en fazla miktarda faydalı vitamin ve diğer maddeleri topladıkları için.

Zodyak işaretleri bitki büyümesini nasıl etkiler?

Ay fazlarına ek olarak, burç işaretinin uyduda olması, bitkilerin büyümesi ve gelişmesi üzerinde çok önemli bir etkiye sahiptir. Kendi başlarına, zodyak işaretleri birkaç türe ayrılır:

 • ekim ve diğer bahçe işleri için elverişli (bunlar Akrep, Kanser ve Balık);
 • bahçenizi nötr tutanlar (Terazi, Toros ve Oğlak);
 • bitki dikimi ve bahçe veya bahçe işleri yapmak için elverişli değildir (İkizler, Başak, Koç ve Aslan).

Çayırlar burç ilk belirtilerinden birinde ise, o zaman güvenle ekime devam edebilirsiniz. Aynı zamanda, endişelerinizin yakında meyve vereceğinden ve hasatın oldukça büyük olacağından kesinlikle emin olabilirsiniz. Bu durumda, en yüksek pozitif enerji konsantrasyonuna sahip olan Kansere eşlik etmek en iyisi olacaktır.

Ay nötr bir burçta olduğunda, o zaman siteniz için gerekli olduğunu düşündüğünüz herhangi bir çalışmayı şimdiki zamanda gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte, özellikle yüksek verimler beklenmemelidir, çünkü pozitif enerji konsantrasyonu hafifçe düşer.

Ay, zodyakın işaretlerini olumsuz etkiliyorsa, bitkilerin ekilmesi tavsiye edilmez, çünkü fidelerin basitçe büyümemesi veya daha sonra meyve vermemesi muhtemeldir. Özellikle negatif enerji zodyak Leo'nun işaretidir.

Hangi bitkileri ekmenin en iyisi olduğu

İyi bir hasat, diğer ürünlerin yanında ekilen bitkilerin bir mahallesidir.

Bu nedenle, bahçedeki bitkilerin kombinasyonunun önemli değerlerden biri olduğunu hatırlamak gerekir. Aşağıdaki gibi olabilir:

 1. Kuşkonmaz. Neredeyse her ev bitkisi ile başa çıkabildiği için evrensel bir komşudur. Yeşillikler ve domateslerle harika hissettiriyor.
 2. Fasulye biraz daha titiz, bu yüzden çilek, patates veya mısırın yanına koymak en iyisidir.
 3. Kabak mısırın ve fasulyenin yanında iyi büyüyecek. Bu kombinasyon, Kızılderililer tarafından icat edildi ve en başarılısı olarak kabul edildi.
 4. Havuç, soğanların yanında tutulmalıdır, zira bunların zararlı böceklerden korunmasına yardımcı olacaktır.
 5. Domates en iyi fesleğen yanında ekilir. Bu çiftin birbirlerine neredeyse uygun olduğu düşünülüyor. Güzel kokulu fesleğen, domatesleri bu meyveleri çok seven tırtıllardan korumaya yardımcı olur.
 6. Patlıcanlar fasulye ve biberle iyi geçiniyor. Gerçek şu ki, bu tesisler aynı bakım ve bakım şartlarına ihtiyaç duyuyor.
 7. Kereviz aynı zamanda hemen hemen diğer mahsullerle birlikte ekilebilecek çok yönlü bir bitkidir.

Sonuç

 • Ay takvimi, pratikte onaylanan ve bu nedenle dinlenmesi gereken istatistiksel bir veri topluluğudur.
 • Bitki dikim yaparken, dikmek istediğiniz bitkinin yanında hangi bitkilerin büyüyeceğine dikkat etmek önemlidir.

Pin
Send
Share
Send
Send