Rüya yorumu

Muzaffer Aziz George'un Simgesi: tanımı, anlamı, ne yardımcı olur, nasıl dua edilir

Pin
Send
Share
Send
Send


Büyük Şehit George imajı, Ortodoks Hıristiyanlar tarafından uzun zamandır saygı görüyor. Tapınaklar arasında en popüler olarak kabul edilir. Yüzü sadece ikonlarda değil, aynı zamanda farklı milletlerden, şehir bayraklarından ve armalardan da oluşuyor. İnançların, özellikle de bir şekilde, en azından dolaylı olarak askeri gemi ile bağlantılı olanların en güçlü savunucusu olduğu kabul edilir.

Ama sadece değil. Onun patronu ve çiftçileri olarak kabul edilir. Muzaffer Aziz George'un birçok ikonu bilinmektedir, burada bir atlı olarak ya da bir mızrak ve kılıcı olan bir savaşçı olarak tasvir edilebilir.

St. George imajını ne yardımcı olur

Bu türbe için, daha önce de söylendiği gibi, askerler bir istekte bulunabilir ve dua edebilir, savaşçılar - orduyla bağlantılı bir şekilde ya da başka biri olan herkes. Askeri ihtilaf durumunda, oğlunun hizmete veda ettiği Kutsal Kutsal'a. Aziz'i ciddi zorluklardan korumak, onları bir mermiden kurtarmak, bir insana sadık ve sağlıklı bir şekilde aileye geri dönmeleri istenir.

Her inanan bir aziz bilir. Bununla birlikte, Tanrı'nın tapınağına katılmayan insanlar arasında, Muzaffer iyi bilinmektedir. Savaşla ilgili olmanın yanı sıra ne sorabilirsiniz. Samimi bir dua ile ilahi yüzün birçok rahatsızlığa yardımcı olabileceği ortaya çıktı.

Birincil anlam

George'un ikonları muzaffer, atının üstünde bir atlı, mızrağıyla canavarca bir yılanı delip geçiyor. Bu, asil ve korkusuz bir savaşçının ihtişamını ve cesaretini kişileştirir. Savaşçı birçok ülkede onurlandırıldı, Gürcistan Cumhuriyeti Bakire Meryem'den sonra onurlandırıldı.

Zamanında Muzaffer olan George çok acı çekti, ancak inancına çok güveniyordu. Hiçbir zenginlik ve hazine yok, güç onu sallamadı ve onu savaşçının aydınlık yolundan uzağa götürmediler.

İnsanlığın anısına, hapishanedeyken, Kutsal Bir'in ondan yardım isteyenler için nasıl dua ettiği ile ilgili hikayeler var. Hastalıktan veya başka bir yardımdan kurtulmaya ihtiyaç duyan herkes bunu aldı, çünkü Rab George'un kendisine söylediklerini dinledi.

Beyrut şehrinin bilinen efsanesi. Yakınında, yılanın yaşadığı ve tüm kasaba halkının ebedi korkusuyla bir göl vardı. Ne de olsa insan etini yedi. Birçok sakin, canavarı yatıştırmak için gençler arasında çok şey bıraktı. Düştüğü kişi yenilmeye mahkum edildi. Oldukça birkaç kız ve genç adam o sırada öldü.

Kralın kızı da pek kaçmadı. Yılanın önünde çoktan göründüğünde, Wonderworker ortaya çıktı ve yamyamın içine bir mızrak soktu.

Canavarıyla canavarı öldürerek yalnızca vatandaşlarını kurtarmakla kalmadı, aynı zamanda Rab’ye olan inancını güçlendirdi ve yılanı öldürdükten sonra inanmayanları inandı. Çünkü Hıristiyanlıklarını içtenlikle kabul etmeye çağırdı. Bu hikaye, St. George'un birçok ikonu için yapılan arsanın temelidir.

Kısa ömür

Pagan günlerinde, Hristiyanların fiziksel olarak imha edildiği bir dönemde yaşadı. Cetvel Diocletian, Mesih'e inanan herkesin korkunç idamını emretti. Asil bir ailenin temsilcisi olan George imparatora hizmet etti. Bu zamanda gizli bir Hıristiyan oldu.

Ancak, onu verdiler ve işkence ettiler. Amaç, askeri lideri inancından vazgeçmeye zorlamaktı. Askerleri almamak için, George acıya katlandı. Bir kireç ocağında ölmedi, Diocletian'ın sertleşmiş hizmetkarlarının mızrakları onu delmedi.

Çocuk zehirli içeceklerle beslendi, ama hayatta kaldı. Kuvvetler şiddetli dayaklar sonra bile ona geri döndü. Ölümcül bir işkence sonrasında 8 kez restore edildi ve ardından imparator pagan ona kafalarının kesilmesini emretti.

Ancak, ölümden sonra bile, George insanları kendine çekerek bir mucize yarattı. Muhafızlara rüşvet verdiler, böylece bedenin yanında durup dua edebileceklerdi.

St simgesi ne yardımcı olur Muzaffer Aziz George

 • Savaşta hayatta kal.
 • Düşmanlara karşı koruma sağlar.
 • Dua ve istediği kişi için onu bulmak, barışın sağlanmasına yardımcı olur.
 • Kadın kısırlığından ve diğer hastalıklardan.
 • Savaşta kazanmak için.
 • Sadece yetişkin erkeklere değil aynı zamanda çocuklara ve kadınlara da yardım eder.

Duanı daha etkili hale getirmek için görüntünün önüne bir kilise mumu yerleştirilir. Yanar, duanın sözleri tüm manevi güçle söylenir. Nasıl dua edileceğini ve tapınağın gücüne içtenlikle inanmayı bilerek, kendinize ve sevdiklerinize yardım edebilirsiniz.

Aziz George Günü

St. George onuruna kutlamalar takip eden günlerde yılda bir defadan fazla Hıristiyanlar tarafından yapılır:

 • 09.12. (sanat tarzı 26.11'e göre ...) - Hristiyan bir ismi olan George adındaki bilge Yaroslav, ilk defa Rus kilisesinde yapmasını emretti.
 • 23.11. (Madde 10.11'e göre.) - Giorgoba, Gürcistan Cumhuriyeti'ndeki aziz onuruna bir bayramdır.
 • 16.11 (eski 02.11'e göre).
 • 06.05. (makaleye göre. 23.04.).

Tapınağın tutulduğu yer

Zamanımıza inen ve Hıristiyanlar arasında ünlü olan mucizevi türbeler vardır. Bu tapınaklarda bulunabilirler ve yardım isteyebilirler.

 1. En ünlülerden biri olan Muzaffer Aziz George'un mucizevi simgesi Moskova'daki Büyük Şehit Katedrali'nde (Eski Okçularda) tutulmaktadır.
 2. Monino da kilisede St. George onuruna.
 3. George'un Odintsovo dekanlığı katedralini ziyaret etmek.
 4. Moskova yakınlarındaki bir dizi katedral.

Tapınağa dokunmak isteyenler, bunu bir parça St .. Poklonnaya Tepesi'ndeki Moskova kilisesinde emanetler var.

St. George'a nasıl dua edilir?

Bugün sadece savaşçılar değil, aynı zamanda diğer mesleklerden insanlar da simgeye dönüşüyor. Özellikle, rekabet, asil hedeflere ulaşma ile ilgili güçlü faaliyetlerde bulunanlara yardımcı olur. Sporcular, cankurtaranlar, saygın politikacılar olabilir.

Tapınakta veya evde dua edebilirsiniz. Sadece bir simge değil, aynı zamanda her zaman yanınızda taşıması kolay olan küçük bir kürekçi olması iyidir. Aziz için birçok dua vardır, ancak aşağıdakiler en sık kullanılanlardır. En güçlü oldukları kabul edilir.

Koruma için dua

İyi işte ve işte yardım için dua

Rakip veya düşmana karşı zafer kazanmak için dua

Pin
Send
Share
Send
Send