Rüya yorumu

2019 ayları için balıkçı balıkları için detaylı ay takvimi

Pin
Send
Share
Send
Send


Uzun zamandır balık tutuyorum ve bu sürecin birçok inceliklerini biliyorum. Bugün size ay takviminin balık avını nasıl etkilediğini anlatacağım ve 2019'da her fener için neler bekleyeceğini detaylı olarak anlatacağım.

Ay takvimi özellikleri

Balıkçılık, modern dünyanın pek çok insanı için bir hobidir, bu nedenle çoğunun en başarılı av için en uygun zamanı hesaplamak için ay takvimini takip etmesi şaşırtıcı değildir.

Ay takviminin en çok yıldan yıla yinelenen istatistiksel bir veri topluluğudur. Ancak, insanlar kendilerini inanıp inanmamayı seçmelerine rağmen, tamamen gözardı edilmeleri mümkün değildir.

Gezegenimizin uydusunun, üzerinde meydana gelen süreçleri büyük ölçüde etkilediği unutulmamalıdır. Bu nedenle, aynı ebb'ler veya akışlar balıkların belirli bir süre boyunca ne kadar aktif olacağı üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Bu sadece deniz türleri için değil aynı zamanda nehir türleri için de geçerlidir.

Ay boyunca, ay aşağıdakilerden oluşan birkaç döngüyü değiştirir:

  • yeni ay;
  • yükselen ay;
  • dolunay;
  • azalan ay.

Bu gibi anlar sizin avantajınıza kullanılmalıdır, aksi takdirde başarılı balıkçılık sizi yakalayamayabilir.

Ocak 2019'da balıkçı ne bekliyor?

Yeni yılın ilk ayı genellikle balıkçılar balığa çıkmazlar, aileleriyle birlikte tatil yapmayı tercih ettikleri için değil, aynı zamanda Ocak aylarının çalışmalarının profesyonelleri tarafından sıkıcı bir ay olarak kabul edilmeleri nedeniyle. Uzmanların dediği gibi, Ocak ayında herhangi birinin iyi bir ısırık beklememesi gerektiği ve avlanmanın, küçük bir bile olsa, nadir görülen bir kaza olacağı belirtiliyor.

Haklılar ama hepsi değil. Balıkçılık açısından bu kadar işe yaramaz bir ay içinde bile, hangi günlerde balık avı için en uygun olduğunu biliyorsanız iyi bir av yakalayabilirsiniz. Bu ay, minnow, pike veya crucian sazan gibi balıkları ısırma olasılığı var.

Ek olarak, gece avcılığını özellikle de yarasa feneriyle küçümsememelisiniz. Bununla birlikte, özellikle test yöntemiyle, özel dikkatle bir yer seçmek gereklidir. Nehrin farklı yerlerinde birkaç delik açmaya çalışın ve bu şekilde ısırığın nerede daha iyi olduğunu tespit edebileceksiniz. Balıklar yeminizi hemen gagalamayacaklarından, mümkün olduğunca sıcak giyinmeniz ve sabrınızın olması önerilir.

Ocak balıkçılığı için en uygun günler ayın ilk ve son günleridir, yani 5 ila 7 Ocak ve 20 ila 22 Ocak. 3, 8, 18 ve 24 Ocak'ta balık avlama önerilmemektedir, çünkü bu günlerin en uygun olduğu düşünülmektedir.

Fenerbahçe Şubat 2019’da neler bekliyor?

Şubat, bir çözülmenin aniden gelebildiği çok kararsız bir aydır ve ardından hemen yağmur yağar. Bu nedenle balıkçı, nehrin farklı yerlerine yerleştireceği birkaç düzine teçhizatı dikkatlice hazırlamalı ve seçmeli ya da en başarılı olarak sunulacak belirli bir yere konsantre etmelidir. Şu anda, pike, levrek veya crucian sazan yakalanabilir. Derin yerleri seçmek en iyisidir, çünkü en çok balık avlayabileceğiniz yer burasıdır.

Balıkçılık için en uygun günler 4-6 Şubat tarihleri ​​ve 18-20 Şubat tarihleri ​​arasında olacak. Şu anda bazı balıkların kancasına yapışacağından emin olabilirsin. Ay, şu anda balık avlama işinizi sevmeyeceğinden 2, 6 Şubat ve 16 ve 22 Şubat’a karşı dikkatli olun.

Mart 2019'da balıkçı ne bekliyor?

Anavatanımızın güneyinde Mart ayında nehirlerdeki buzun incelmeye başlaması ve kademeli olarak çatlaması başladı. Güneş ışınları gittikçe ılıklaşıyor, bu yüzden buzun hala tuttuğu yerlerde daha fazla balık tutmak için iyi bir yer bulabilirsiniz. Balık, hala ince bir buz kabuğu ile kaplı alanda tam olarak katlanmaya başlar. İyi yerlerde yakalamak için ihtiyacınız olan yerlerde.

Sadece küçük balıkları değil, aynı zamanda pike, yayın balığı veya sazan balığı da yakalayabilirsiniz. Böyle bir baskın için en iyi günler 5 ila 7 sayı ve 20 ila 22 Mart arasında olacak. Aynı zamanda, Mart ayının başlangıcı ve ortası da olumsuz günler olacak, bu nedenle balık avı gezilerinden kaçınmaya çalışın.

Fener avcısı Nisan 2019’da neler bekliyor?

Bu sırada nehirlerde yüksek su başlıyor, ancak nisan ayının sonuna doğru su seviyesi düşecek, bu yüzden balık tutmaya gitmek güvenli olacak. Nisan ayındaki havanın oldukça dengesiz olduğunu, gün boyunca güneşin yavaş yavaş yanmaya başladığını ve geceleri hala don olabileceğini unutmayın.

Nisan ayında, balık yumurtlamaya başlar, bu yüzden en fazla konsantre olacağı yeri tam olarak seçmenin zamanı gelmiştir. Bu tür pozisyonlar en avantajlıdır, çünkü şu anda balıklar dikkatini kaybeder ve onları yakalamakta daha az zorluk çekersiniz.

Nisan ayında balık avlamak için en uygun günler 4 ve 6 Nisan’ın yanı sıra ayın son günleri olacak. 22 nisan sayısının yanı sıra nisan ayının başında nehre çıkmamalısınız. Bu ay güvenle bir pike veya pike levrek güvenebilirsiniz.

Mayıs 2019'da balıkçı ne bekliyor?

Mayıs ayı, iyi havanın az ya da çok üzerinde durduğu bir aydır, bu nedenle güvenle balık avına çıkabilirsiniz. Bu ay sadece levrek veya sazan balıklarını değil, aynı zamanda pike veya alabalığı da yakalayabilirsiniz.

Balıkçılık için en uygun günler mayıs ayının aynı günleri olacak. Mayıs ayının ilk günleri, belirtilen ayın 18. ve 22. günlerinin yanı sıra olumsuz da olacak.

Haziran 2019'da balıkçı ne bekliyor?

Haziran oldukça dengesiz bir aydır. İyi havalarda sizi mutlu edebilir ya da yağmur getirmek için tam tersi olabilir.

Balıkçılık için en başarılı günler dikkat çekicidir:

  • haziran ayının ilk günleri, havanın en çok istediği gibi;
  • Son rakamlar, iyi havanın halihazırda kurulu olduğu yerler.

6, 18 ve 20 Haziran tarihlerinde balığa çıkılması tavsiye edilmez.

Temmuz 2019'da balıkçı ne bekliyor?

Temmuz, yüksek sıcaklıklarıyla ünlüdür, bu nedenle gündüz ısırığı önemli ölçüde zayıflatabilir, ancak sabah saatlerinde balık en iyi şekilde gagalar.

En uygun günler 1-3 Temmuz ve 16, 18 ve 31 sayıdır. Olumsuz - 5, 14, 20 ve 29.

Fener Ağustos 2019 yılında neler bekliyor

Denizin bulunduğu şehirlerde, Ağustos balıkçılık için mükemmel bir aydır. Özellikle sıcak havalarda tercih edilir.

Uygun günler 1-2 Ağustos 14-16. Olumsuz - 4, 12 ve 18 Ağustos.

Eylül 2019’da balıkçı ne bekliyor?

Sonbaharın ilk ayı, yakında doğanın yavaş yavaş soğuk bir uykuya dalması gerçeğinin ilk zilidir. Gün yavaş yavaş azalır, bu yüzden balık avına daha az zaman verilir. Bir balıkçı serin içinde harika hissedebilir, ancak aynı zamanda kuru ve yağmurlu havalarda değil.

En uygun günler 13-15 ve ayrıca 18-22 Eylül arasındadır. Olumsuz - 11, 17 ve 25 Eylül.

Ekim 2019’da balıkçı ne bekliyor?

Ağaçlardaki yapraklar yavaş yavaş renklerini değiştirmeye başladıklarında ve çim yavaş yavaş sararmaya başladığında, bazı balık türleri hala belirli bir aktivite göstermektedir. Yavaş yavaş derinliğe inmesine rağmen balığa yem yapabilirsiniz.

En uygun günler 15-17 ve 27-29 Ekim tarihleri ​​arasında. Olumsuz - 11, 12, 25.

Fener avcısı Kasım 2019’da neler bekliyor?

Kasım zaten yavaş yavaş ilk donları getiriyor ve ayrıca gözle görülür şekilde soğutulmuş deniz veya nehre ince bir buz kabuğu geri getiriyor. Buzun henüz yeni ortaya çıktığı yerlerde, pike veya crucian sıklıkla yakalanır. Bu balığı canlı yemde yakalamak en iyisidir. Buna ek olarak, balıkçılar sık ​​sık roach yakalama şansını daraltıyor.

Balıkçılık için sonbaharın son ayında en uygun günler 11-13 Kasım, 17-20 Kasım arasında.

Fener avcısı Kasım 2019’da neler bekliyor?

Güneyde nehirlerdeki buz güçlenmeye yeni başlıyorsa, kuzey bölgeleri neredeyse tamamen kaplanmıştır. Bununla birlikte, dikkatli olmak gerekir, çünkü şu anda buz, özellikle Aralık ayı başlarında, oldukça güçlü değildir. Ancak karda balık tutmak size inanılmaz bir zevk verebilir. Burbot, alabalık veya nelma şu anda iyi yakalandı. Bu süre zarfında, balıklar oldukça yavaş ve yavaştır, ancak doğru yem seçimi ile ellerinize oynayabilir.

Balıkçılık için en uygun günler 11-13 Aralık ve 20-27 Aralık tarihleri ​​arasındadır.

İşlevsel olmayan günler - 9, 15 ve 23.

Sonuç

  1. Ay takvimi, hevesli bir balıkçıya ne zaman ve hangi ekipmanla balık tutmaya değer olduğunu tam zamanında yönlendirebilir. Ayrıca, olumlu ve olumsuz günlerin bilgisi, balıkların çoğunun yaşadığı yerin önceden aranmasına yardımcı olabilir.
  2. Ay takvimi kesinlikle ve koşulsuz bir şekilde takip edilmek zorunda değildir, çünkü yalnızca zaman içinde test edilmiş balık tutkunlarının bazı yönlerini yönlendiren bir istatistiksel veri topluluğudur.
  3. Balığın davranışını bir veya başka bir zaman diliminde bilmek ve gözlemlemek çok önemlidir, çünkü bu bilgiler size nerede ve hangi balıkları yakalayacağınızı tam olarak söyleyecektir. Ayrıca, ay takvimi yardımıyla, ihtiyaç duyduğunuz ayda en aktif balık türlerini bulabilirsiniz. Bununla birlikte, başarılı bir ısırmanın sadece ayın bulunduğu yere değil, aynı zamanda balıkçının beceri ve becerisine, seçilen yere yönelme yeteneğine de bağlı olduğunu unutmamalıyız.

Pin
Send
Share
Send
Send