Rüya yorumu

Oburluk ve oburluktan Ortodoks dua

Pin
Send
Share
Send
Send


Birçok insan lezzetli yemekler yemeyi sever, ama bazen yemek hayatın anlamı ve amacı olabilir. Bu, Hıristiyanlık oburluğunda ve dünyada da adlandırılan şeydir - oburluk. Arkadaşlarımdan biri sürekli olarak çok fazla kilo aldığından ve düzenli olarak beslendiğinden şikayet ediyordu. Görünüşe göre, mıknatısı gece gündüz buzdolabına çekildiğinden, planlanan herhangi bir diyete dayanamıyordu. Oburluk ve oburluktan dualar yemek tutkusunun üstesinden gelmeye yardımcı olur mu? Bu kadına kiliseden tövbe etmesini, Kutsal Armağanların toplanmasını, dua etmesini ve Tanrı'nın rahmetine güvenmesini tavsiye ettim. Bir süre sonra, kadın buzdolabına daha az ve daha az çekildiğini fark etmeye başladı ve makul miktarlarda yiyecek almaya başladı.

Oburluk Günah

Bu kötü yemek yeme gibi görünüyor? Dünyada ve ülkemizde kaç aç insan açlık yendi. Bununla birlikte, kurnazlık çok sinsice insanları baştan çıkarıyor, lezzetli ve sağlıklı yemekler hakkında fikir veriyor. Fark edilmeden, bir kişi yemeğe bağımlı hale gelir ve artık duramaz. Fizyolojik olarak midesi gerilir ve yenen miktara bağlı olarak sadece artar. Bir insan sürekli olarak açlık hissetmekte ve yeterince alamamaktadır.

Başka bir oburluk sebebi lezzetlere bağımlı hale gelir. Her şey küçük şeylerle başlar, sonra kişi sürece katılır ve gurme yiyeceklerine bağımlı hale gelir. Sadece rahmini lezzetli yemeklerle doldurmak için çalışır ve varlığının anlamını sadece bu şekilde görür. Ancak müjde, bedeni çarpan solucanları çarptığını söylüyor. Bu adam ruhunun kurtuluşunu değil, ölümlü bedenin doymasını umursamıyor.

Roman Aziz John Kassian, oburluktan bahsetti:

Oburluğun kaçınılmaz olarak herhangi bir fiziksel rahatsızlığa yol açacağının farkına varmak gerekir. Bu aşırı gıda tüketimi ve günahın cezasının bir sonucu olacaktır.

Oburluk nasıl fethedilir

Eğer insan günahın üstesinden gelmezse, o zaman günah onun üstesinden gelir. Bu nedenle, bir Hristiyan bütün çabalarını günahkar arzuyu yenmek için yönlendirmelidir. Obur hiçbir zaman et arzusunu evcilleştirmeyen ve düşünceleri manevi yönlere yönlendiren ortodoks direklere yapışmamıştır. Bu nedenle, öncelikle, gönderilerin zamanlamasını bilmeniz ve onlara bağlı kalmanız gerekir. Zor olacak, ancak oburluktan gelen bir dua yardım etmek için inananlara gelecek:

Düzeltme yolunu almaya kararlıysanız, günahınızı itirafta dürüstçe itiraf etmelisiniz. Bu günah karşısında zafer kazanmanın ilk adımı olacak. Tanıma ve samimi tövbe, başarının anahtarıdır.

Daha sonra, makul bir diyet yapmanız ve kesinlikle buna bağlı kalmanız gerekir. Yiyecekleri düşünürlerse, bir dua okumalılar.. Dua ayrı bir kağıda yazılmalıdır ve daima elinizin altında olmalıdır. Zamanla, dua kalp tarafından öğrenilebilir.

Bir sonraki adım Ortodoks’a hızlı ve eksiksiz bir şekilde girmek. Eğer yetersiz olanı yemediği belirtiliyorsa, bu şekilde yapılması gerekir. Etin cezbedilmesine karşı manevi mücadelede Tanrı'nın sözüne yardımcı olacaktır. Günlük müjdeyi oku, dua et ve Tanrı'nın yardımına güven.

Dua etmeden bir yemeğe başlamamaya karar ver, yemekten sonra, Tanrıya şükür.. Bu ılımlı ve makul yiyecek alımına uyum sağlamaya yardımcı olacaktır.

Yiyeceklerin kutsanması için dua:

Doygunluk duasını okuduktan sonra:

Yokluğun armağanı için dua:

Yemeklerden sonra dua:

Bir insan vücudunu sağlıklı tutmak için yemek yediğini anlarsa, günahkâr düşünceler azalır. Ayrıca, zaman içinde oburluğa ve obeziteye de yol açabilen “stresin yapışmasına” izin verilmemelidir. Bir inanan, dünyadaki tutkulara boyun eğmemeli ve gıda alımını artırarak strese cevap vermemelidir. Sağlığa zararlı değildir ve ruha zarar verir.

Oburlukla mücadele etmeye başlayan bir inanan, kötü hilenin kurnazlığı hakkında bilgi sahibi olmalıdır. oburluğa karşı mücadele uyandıktan hemen sonra başlamalıdır.. Duaları aç karnına okumak, özellikle yataktan kalkmak özellikle faydalıdır. Bu hemen manevi ruh halinize uyum sağlayacaktır. Manevi yiyeceklere yoğunlaşma bedensel tutkuları zorlar.

Bu fikre odaklanmakta fayda var insanın bedeni Kutsal Ruh'un tapınağıdırbu nedenle onu günah ve inkontinans ile kirletmek değersizdir. Ortodoks geleneğinde haftalık hızlı günler vardır (Çarşamba ve Cuma), kesinlikle uyulmalıdır. Bugünlerde sadece bitkisel yiyecekleri yiyebiliyorsunuz, tek bir gram hayvanı yiyemiyorsunuz. Haftalık aç kalma günleri, vücudu hızlı ve uygun beslenmeye alıştırır, biri için ve toksinlerin vücutlarını temizler.

Pin
Send
Share
Send
Send