Rüya yorumu

Simge Fadeless Renk: Anlamı, Dua Hakkında

Pin
Send
Share
Send
Send


Tanrı'nın Annesinin elinde bir çiçek ile tasvir edildiği simgesine “Solmaz Renk” denir. Hayatımdaki ilginç bir hikaye bu simgeyle bağlantılı. İnanılmaz arkadaşımın büyük acılar çekmesine neden olan sivilce dolu bir yüzü vardı. Hiçbir ilaç ve merhem yardımcı olmadı ve akne yüzünde izler kaldı. Kız çok acı çekti. Ve inanan büyükannelerden biri kıza Solmayan renk simgesinin onun korkunç sivilcelerini iyileştirebileceğini söyledi. Lena ilk başta inanmadı, ama yaşlı kadının sözleri onun kalbine battı. Şimdi kız zambak gibi temiz ve narin bir cilde sahip - beyaz ve güzel. Bakire Meryem, çirkin suratından kurtulmasına yardım etti, çünkü saf ve sadık yürekleri görüyor.

Simge geçmişi

Athos Dağı'ndaki Panteleimon Manastırı, bir mucizevi iyileşmenin hikayesinin kaydedildiği, Tanrı'nın Annesi Masallarını yayınladı. Şifa Athos Dağı'nda yetişen Tanrı'nın Annesi çiçeği yardımı ile gerçekleşti. Bu çiçek ölümsüz ve hayat veren kabul edilir. Efsaneye göre, baş melek Gabriel, Meryem Ana'ya bir bebeğin Kutsal Ruh'tan gelen mucizevi anlayışını açıkladığında saflık ve masumiyet sembolü olarak bir çiçek verdi.

Çiçek, Bakire Meryem'in sahip olduğu manevi saflığı ve kutsallığı sembolize ediyor. Bu kadın, bedensiz melekleri, Tanrı'nın lütfu ile aştı. Teninde insan yapan Rab'bin annesi olarak seçildi.

Bu görüntü, XVII. Yüzyılda Athos Dağı'nda ortaya çıktı. Kutsal imgeyi yazma sebebi, Akathist'ten Meryem Ana'ya, o soluk saflık rengine denilen sözlerdi.

Duyuruda, Başmelek Gabriel tarafından Tanrı'nın Annesine getirilenleri anımsatan beyaz çiçekleri Bakire Solma Rengi'nin ikonuna getirmek gelenekseldir. Athos'ta Duyuru ziyafetine getirilen çiçek aranjmanları, Yurtlar döneminde taze kalır ve hiç sulanmaz.

Simgelerin çeşitli

Çarlık Rusyası'nda kızlar, düğünden önce bakir saflığın korunması için bir rivayete sahip, solusuz renkte Tanrının Annesi'nin ikonuna döndü. Bu nedenle, simgenin özellikle kızlar tarafından evlilik için kaplandığını söyleyebiliriz. Kutsal yüzün en eski örneği Alekseevski Manastırı'nda (Moskova) saklanır. Üzerinde, Tanrı-çocuk İsa tam büyüme ile tasvir edilmiştir, dirseğini annesinin omzuna koymaktadır. Çiçek dalı pitoresk bir vazoda resmedildi ve tahtaya yerleştirildi.

Mogilyts Varsayım Kilisesi'nde, tanrının annesinin sağ elinde beyaz bir zambak bulundurduğu ikonun başka bir görüntüsü tutulur. Simge Our Lady başının üstünde bulunan melekleri göstermektedir. Melekler Meryem Ana'nın tepesinde bir taç tutuyorlar. Maalesef, Sovyet hükümetinin hükümdarlığı sırasında orijinal simge ortadan kayboldu ve şimdi manastırda bu simgenin bir kopyası var.

Ryazan'da Kadom kasabasının manastırına birisini Bogdanov veren inanılmaz bir simge listesi var. Bu simge Gürcistan'dan getirildi, askeri keşiflerde her zaman Bogdanov'a eşlik etti. Bu mucizevi görüntü özellikle Sarov'un yaşlı Seraphim'i tarafından saygı görüyordu.

Perm Bölgesinin Kungur şehrinde, Tanrı'nın Annesinin çiçeklerle çerçeveli bel yüksekliğinde tasvir edildiği mucizevi bir görüntü vardı. Kutsal görüntünün bir kopyası Moskova'daki Tretyakov Galerisi'nde saklanır. Fotoğraf simgeleri Soluk Renk:

Bazen Tanrı'nın Annesinin ellerinde çiçek açmış bir çubuk olabilir. Çubuğun görüntüsü, tahta bir çubuk üzerindeki çiçeklerin, yüksek rahiplik sembolü olarak mucizevi bir şekilde çiçeklendiği, İncil'deki Aaron hikayesi ile ilişkilidir.

Daha sonraki simgelerde birçok özellik yok olur ve Tanrı'nın Annesi elinde mütevazı bir çiçekle kalır. İkon ressamlar inananların dikkatini ana imgeler üzerine odaklamışlardır - Tanrı'nın Annesi ve İlahi Bebek.

Yardım simgeleri

Solmaz renk simgesinin anlamı nedir ve nasıl yardımcı olur? Kutsal imge teklifinden önce dualar:

  • mutlu bir evlilik hakkında;
  • iffet ve manevi saflığın korunması hakkında;
  • doğru eşi seçme konusunda;
  • evlilikten tasarruf hakkında;
  • kadınların refahı hakkında;
  • aile sorunlarının çözümünde;
  • güzellik ve gençliğin yayılması hakkında.

İkondan önce, güçlü bir Ortodoks aile kurmayı hayal eden hem kızlar hem de gençler için dua ederler. Tanrı'nın Annesi içten ve saf duayı yanıtlar, gençlerin aile uyumu bulmasına yardımcı olur.

Aile Mutluluğu için Solma Renk simgesinin değerini abartmak zordur. Bakire'nin yüzü gelini düğünden önce kutsadı. Ortodoks, ikonun kutsanmasının, kızın kocasıyla uyum içinde ve anlayışlı olarak mutlu bir evlilik bulmasına yardımcı olacağına inanıyor. Bu simge daima eşlerin evinde olmalı, aile ocaklarını beklenmedik talihsizliklerden ve cezbedilmeden koruyacaktır.

Simge onur günü - 16 Nisan.

Yaşlı insanlar et ve ruhsal karışıklık tutkularının üstesinden gelmekten memnuniyet duyar. Tanrı'nın Annesi, gönül rahatlığı ve uyumu bulmaya yardım eder, kalpleri sessiz neşe ve mutlulukla doldurur. Aile kavgalarında, En Saf'ın görüntüsü eşler arasındaki barışı ve anlayışı yeniden sağlamaya yardımcı olur.

Fadeless Color simgesinden önce uzun süre konuşmayan veya konuşma problemi yaşayan çocuklar için dualar sunar. İyileşme mucizeleri, inananları kutsal imgeye şükranla doludur.

Solmayan renkteki bakire için dua:

Dua simgesi Solmayan renk:

Videoyu izle: Peygamber Efendimiz Define Hakkında Ne Söyledi? HADİS İ ŞERİF. Kayıp Dualar (Ocak 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send