Rüya yorumu

Çalışma Takvimi Temmuz 2019 - ay ekim takvimi önerileri

Pin
Send
Share
Send
Send


Temmuz yaz mevsiminin zirvesidir. Bu dönemde, hava her zaman güneşli ve sıcak, dinlenme ve aktif eğlence için vardır. Ancak bahçıvanlar Temmuz ayında sıkılmazlar ve asıl iş sadece toprağı sulamak ve yabani otları yok etmek değil, aynı zamanda bitkileri hızlı bir kışa hazırlamaktır. Sonbahar başlangıcının yakında olmadığı anlaşılıyor, ancak yazın ortasında bir takım önemli görevler tamamlanmadıysa, bu mahsul verimini olumsuz yönde etkileyecektir. Ne tür bir çalışma ve ne zaman yapmaları gerekiyorsa, bahçıvan ve bahçıvan için Temmuz 2019'daki ay ekim takvimini ister.

Temmuz ayında yazlık önemli iş

Temmuz ayındaki ana eserler, Haziran ayındakilerle neredeyse aynı. Sıcak dönemde, bitki ve çiçeklerin düzenli sulanmasına dikkat etmeniz gerekir. Bu ay bitkilerin organik ve mineral bileşiklerle gübrelenmesine devam edileceği kesindir. Bahçıvanlar toprağı gevşetmeyi ve yabancı otların imha edilmesini unutmamalıdır. Temmuz ayında, hasat etmeye şimdiden başlamak mümkündür - bu süre zarfında meyve çalılıkları, yeşillikler ve erken sebze çeşitleri sulu ve sağlıklı meyvelerle doludur.

Bahçede çalışıyor

Temmuz ayının başından itibaren, domateslerin önleyici işlemlerinin yanı sıra, fitoftoralardan patates ekimine de dikkat etmek gerekiyor. Bakır bazlı preparatlar dezenfeksiyon için kullanılır - bu bir Bordeaux karışımı veya bakır sülfattır. Patateslerin büyüme mevsimi boyunca püskürtülmesine izin verilir ve hasattan 3 hafta önce domateslerin işlenmesi için durdurulması gerekir.

Yaz ortasında, daha fazla hasat için hızla büyüyen mahsulleri başarıyla yetiştirebilirsiniz. Bu dönemde, iyi iniş:

 • ıspanak;
 • kişniş;
 • turp;
 • salata sosu;
 • dereotu;
 • şalgam.

15. günden sonra çok yıllık bitkileri ekmeye başlayabilirsiniz - kuzukulağı, çok yıllık soğan, ravent. Ekinlerin meyvelerinin tam olması için yeterli sulama sağlamaları önemlidir.

Temmuz ayında, kış sarımsak ve soğanları kazmaya başlayabilirsiniz. Sebzelerin uygun depolama koşullarını sağlamaları gerekir. Soğan hasadı başlamadan yaklaşık 20 gün önce toprağın sulanmasının durdurulması gerektiğini bilmek önemlidir.

Kök bitkilerinin ekimine yeterli zaman verilmelidir. Temmuz ayında pancarın son incelmesi, maydanoz kökü, havuç yapılır. Büyük ve tam teşekküllü meyveler oluşturabilmeleri için bitkiler arasında bir mesafe bırakılması gerekir:

 • havuç ve maydanoz kökü için - en az 4 cm;
 • pancar için - 10 cm;
 • turp için - 8 cm.

Aynı dönemde, kök sebzeleri potasyum gübre ile beslemek faydalıdır. Besin takviyesi için iyi seçenekler kül çözeltisi (1:10) veya kalsiyum sülfat (10 litre suya 1 g ilaç) olacaktır. Ek beslenme ve salatalık ve domates ekimi gereklidir. Bu ürünler için yararlı bir gübre kül (1:10) veya mullein (1:10) çözeltisi olacaktır.

Bahçede çalışıyor

Zaten Temmuz ayının ilk günlerinden itibaren, meyve ağaçları ve çalılardaki kırılmış ve hastalıklı dalların kademeli olarak budamasına devam edebilirsiniz. Yeşil yapraklar sayesinde acilen kesilmesi gereken ölü dalları kolayca görebilirsiniz. Patojenik enfeksiyonlardan veya zararlılardan etkilenen dalları kesmek de gereklidir. Hastalıklı sürgünleri kestikten sonra, bitki bir dezenfektanla tedavi edilmelidir. Bagajda yaralanmalar (kesikler, cipsler) oluşursa, Garden Var.

Temmuz, bulaşıcı ve bakteriyel hastalıkların oluşumuna karşı önleyici tedbirler için uygun bir zamandır. Bitkilerin korunmasına yazın başında bakarsanız, yakında tam ve güçlü bir ürün elde edebileceksiniz. Önleyici tedbirlerin eksikliği ağaçların ve çeşitli hastalıkların çalılıklarının bulaşmasına neden olabilir.

Temmuz ayında, armutların ve elma ağaçlarının kabuk oluşumuna karşı önleyici işlemi gerçekleştirilir ve bu sırada onları kokokomikoz ve siyah nokta oluşumundan korumak için kiraz püskürtmek faydalıdır. Dezenfekte etme işlemi sadece büyük hastalıkların oluşma riskini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda testere böcekleri ve yaprak bitleri gibi sık görülen meyve ağaçlarının zararlılarını da ortadan kaldırır.

Yaklaşık temmuz ayının ortasında (yazlık bölgenin bulunduğu yere bağlı olarak olgunlaşma süresi değişebilir), ahududu, frenk üzümü, erik, elma ve armut ağaçlarının meyveleri olgunlaşmaya başlar. Meyvelerin zamanında toplanmasına dikkat etmek önemlidir. Meyvelerin ve meyvelerin olgunluğu, cildin zengin renklendirilmesi ve sulu tatlı eti ile gösterilir.

Yaz ortasında çilek meyvesi biter. Meyveleri topladıktan sonra, sırtların işlenmesi gerekir: toprağı delin, köklerin altına taze bitkiler serpin. Bu, sonbahar çileklerinin başlangıcından önce, bitkinin şiddetli donlara karşı korunmasına yardımcı olacak, genç sürgün ve bitki yapraklarını serbest bırakmak için zamana sahip olması için gereklidir.

Çiçek bahçesinde çalışır

Çiçek bahçesinde ana Temmuz çalışmaları, mantar ve bakteri hastalıklarının gelişmesine karşı korunma ile bağlantılıdır. Çiçeklerin külleme riskine karşı önleyici işlemlerini yaptığınızdan emin olun. Tehlikeli bir hastalığa karşı iyi ilaçlar Skor veya Topaz'dır. Çiçekleri mantar hastalıklarından korumak için, bakır bazlı ilaçların kullanılması daha iyidir: Bordeaux karışımı, bakır sülfat çözeltisi.

Çiçek bahçesinde Temmuz ayında başka ne yapılması gerekiyor?

 • Derhal kurutulmuş çiçekleri ve sürgünleri çıkarın. Bitki artıkları derhal toplanmalı ve atılmalıdır.
 • Büyük çiçek saplarının kırılmasını önlemek için (gladioli, ebegümeci, dahlias) sapları desteklemek ve sapları kalın iplerle bağlamak gerekir.
 • Gül çalıları işlemek için: ince dalları kesin, yedi parçalı sürgünler (wilds), bitkileri besleyin. Aşağıdaki bileşim üst pansuman olarak kullanılabilir - 20 l su için 30 g süperfosfat, 8 g potasyum klorür, 20 g amonyum nitrat alın.
 • Şakayıkların çiçek açtıktan sonra da beslenmeleri gerekir. İyi bir seçenek gübre bir mullein (1:10) veya kompost çözeltisi olacaktır.
 • Ayın sonunda yıllık çiçekler beslenir.

Bahçıvanın temmuz ayı takvimi

Ay ekim takvimini dikkate alarak bahçedeki ve bahçedeki tüm çalışmaların planlanması önerilir. Uzun yıllar boyunca, ay takvimi, zengin ve kaliteli bir hasat elde etmenin ana yardımcılarından biri olmuştur.

 • Ayın başından itibaren ve dördüncü gün dahil olmak üzere herhangi bir ekim işine katılmak mümkün değildir. Bu dönemde, ay ekim için elverişsiz bir aşamadadır ve 2. aydaki ay takvimi güneş tutulması anlamına gelir - toprak ve bitkilerle çalışmanın kesinlikle kontrendike olduğu bir dönem.
 • 4 ila 6 arasında bir sayı pasynkovanie domates tarafından işgal edilebilir, bu süre zarfında, çim çimen ve ekimi hızlı ekili bitkilerin ekimi. Ayın büyüme evresinde olduğu dönem kök bitkileri ekimi için uygun değildir.
 • 10 numara dahil çalılar ve meyve ağaçlarının işlenmesi ile meşgul olabilir. Büyüyen ayda, soğan çiçeklerinin kazılmasının gerçekleştirilmesi ve toplanan ampullerin daha fazla depolanması için bodrumda bırakılması yararlıdır.
 • 11'den 16'ya kadar, gece yıldızının büyüme aşaması devam ediyor. Bu süre zarfında, aşağıdaki çalışmaları planlamanız önerilir: yan bitkilerin ekimi, hızlı büyüyen tarımsal bitkilerin tohumlarının ekimi, ekili bitkilerin ve çiçeklerin önlenmesi, mantar ve bakteri hastalıklarının gelişme riskine karşı, bitkilerin organik ve mineral bileşiklerle beslenmesi. Ayın tüm büyüme aşaması boyunca, bitkilere zamanında sulama ve yabancı otlardan koruma sağlamak önemlidir.

 • 17 Temmuz gökyüzünde dolunay olacak. Aşama dikim için uygun değildir. Ancak bu süre zarfında toprağa gübre uygulanabilir ve olgun bir ürün elde edilebilir.
 • 18'inde, azalan ay gökyüzünde hüküm sürmeye başlar. Aşama şu işler için elverişlidir: Çayırı zararlılardan tedavi etmek, bitkisel çöpleri toplamak ve tahrip etmek, çalıları süslemek.
 • 20 Temmuz'a kadar, sitenin yabani otlardan ve zararlılardan arıtılması iyi olur. Bunun için herbisitler ve böcek öldürücüler kullanılır.
 • 22 adete dahil olmak üzere sideratov ekim yapılması gerek, hem de bölge toprağını bitki artıklarından ve yabani otlardan temizleyin. 22. günde, kış mevsimi için sebze ve meyvelerin toplanması ile ilgili çalışmalar yapılması imkansızdır.
 • 22 Temmuz - 25 Temmuz arasında meyve çalıları ve ağaçları kesebilir, fideler domates, biber ve patlıcanları kesebilir, salatalık toplayabilir ve ev yapımı konserve ürünleri pişirebilirsiniz.
 • 27 Temmuz, kök bitkilerinin ekimi için uygun bir tarihtir. Bu dönemde, turp ve daikon ekime katılabilirsiniz.
 • Temmuz ayının son tarihlerinin, besin karışımlarının toprağa verilmesine ayrılması tavsiye edilir. Aynı dönemde, tohum toplamak ve hasat etmek iyidir.

Sonuç

Pin
Send
Share
Send
Send