Rüya yorumu

Sağlık ve repose hakkında nasıl notlar yazılır?

Pin
Send
Share
Send
Send


Genç bir kız olarak nadiren kiliseye giderdim. Fakat büyükbabam öldüğünde, büyükannem (iyi hareket etmeyen) benden dinlenmesi için bir not almamı istedi. İlk başta doğru yapmayı bilmiyordum, ancak “dil Kiev'i bana getirecek” - kiliseye gittim, herkese hizmetçiler hakkında sordum. Yaşamın sağlığı hakkında yazabileceği ortaya çıktı ve kilisemizde birçok ismin olduğu memnuniyetle karşılandı. Şimdi tüm akrabalarım için dua ediyorum - benimle ve zaten Rab'le olanlar. Ve benimle birlikte baba ve cemaat dua ediyor.

Kilise notları ne için yazılmıştır?

Tapınakta akrabalarınızın isimlerinin ortak bir dua ile iç içe olmasını sağlamak. Ne kadar çok insan bir şey için dua ederse, o kadar çabuk Rab bu talebi dikkate alır.

Bu makalede ele alınacak tüm notlar - bir gün. Ama ayrıca namaz (Bir kişinin 40 günlük anısına) yarı yıllık, yıllık anma. Bu isimler anıt anıta kaydedildi. Bu tür bir anma töreni sadece kiliselerde değil, aynı zamanda manastırlarda da yapılabilir. Örneğin, manastır Sorokoust, sevilen birisini kaybetmiş bir kişiye önerilebilir ve uzun süre bu kaybı kabul edemez.

İçinde "nominal tuğla" alabileceğiniz tapınaklar var. Yapım aşamasında olan tapınağın tuğlalarından birine kişinin adını yazarlar ve bu tapınak dururken her Pazar günü (tatil günlerinde olduğu gibi) onun hakkında bir dua yapılır. Bu sözde sonsuz anma.

Birçok Ortodoks ailenin küçük bir kitapçığı var - pomyannik (aşağıda resimde). Bu, yaşayan ve vefat eden tüm akrabaların isimlerini (kilise) içerir. Bu kitapçık ayrıca ilahi hizmette de sunulabilir.

Bir ağızlık nereden bulabilirim? Tapınaklarda satılıyorlar.

Bu küçük kitaplar çok elverişlidir, çünkü zamanla çocuklara ve hatta torunlara geçen bir tür soy ağacı bile denebilir. Evde onlar simgeler arkasında tutulur.

Notlar nelerdir (normal, yani bir gün)?

 • Aksine (sağlık hakkında). Yani, yaşam hakkında. Şu anda yalnızca hasta kişilerin adlarını girmek gerekli değildir. Asla incitmek istemediğiniz veya güçlü bir metanet vermek istediğiniz akrabalarınızı yazın, inanç. Notta herkes için yeterli alan yoksa, hasta, çocuk, yaşlı ebeveyn veya büyükanne veya büyükbaba veya büyükanne / babaların isimlerini yazan ilk kişi olun. Sen de kendine girebilirsin.
 • Anıt (repose, anma, anma hakkında). Bu, ölenlerin hepsini içerir. Ancak kişi intihara giremez (istisna, piskoposun, piskoposun verdiği cenaze töreni için nimeti veya kişinin akıl hastası olduğunu ve yaşamı boyunca bir psikiyatrist tarafından tedavi edildiğini belirten bir sertifika). Ayrıca, anatemaya adanmış kişiler yazmak da imkansızdır (ailenizde kesinlikle sonuncular olmasa da, dünyada çok az insan vardır ve bunların çoğu çok uzun bir süre yaşayan tarihi insanlardır).

İsimler nasıl yazılır?

Genel olarak, her şey çok basit bir şekilde yapılır:

 • İsimleri genel davaya yazınız (yani, "Meryem" ve "İvan" değil, "Meryem", "İvan"),
 • satır başına bir ad
 • el yazısını okunaklı hale getirmeye çalış
 • Kısaltmalar yazmayın ("Kate"), adın eksiksiz olması gerekir,
 • Genellikle kiliselerden tek bir notta 15'ten fazla isim yazmamaları istenir.

Asıl mesele Liturgy, hizmet, dua başlamadan önce bir not yazmak ve göndermek için zamana sahip olmaktır.. Onları akşam getirebilirsin.

Sadece kiliseye bir parça kağıt bırakmak ve ayrılmak yeterli değildir - akrabalarınız için de dua etmeniz gerekir. Ve yazarken bunu otomatik olarak değil, sevgiyle herkesi hatırlamak.

Ayrıca, yazarken, kırılmaması gereken kurallar vardır.

 • Ortodoks Kilisesi'ndeki notlar uygun Sadece Ortodoks isimleri. Örneğin, akrabalarınız Katolikler ise, girmeleri gerekmez.
 • Dünyevi isimler yazmayın. Çocukları Hollywood aktörlerinden veya efsanevi karakterlerden sonra adlandırmak çok moda. Nicole, Medea. Ayrıca aramızda Sovyet isimleri olan bir kuşak insan yaşıyor - Kim, Lenin. Kilisede böyle bir isim yoktur, bu yüzden notu göndermeden önce ikincisini, kişinin kilisesinin adını bulun.
 • Eğer bir rahibe girersen, onun saygınlığını yaz.. Ve kısa bir "o" değil, yani "baba", ama tam bir onur: "archimandrite", "deacon".
 • Azizlerin isimlerinin girilmesine gerek yok. Dinlenmeleri için dua etmeye gerek yok - onlar zaten Rabbin tahtına yakınlar.
 • çocuklar. 7 yaşından küçük bebeklerin isimleri "genç" kısaltması ile yazılmıştır. (Bebek). 7-14 arası - "neg" ("erkek" veya "erkek"). Bir bebek vaftiz edilmemiş bir şekilde ölmüşse, adı girilemez (bunun için dua etmek mümkün olsa da - ama bu bir ev "özel" dua olmalıdır).
 • hamile. Sağlığınız için bir not yazabilirsiniz, ancak giydiğiniz bebek için değil, çünkü henüz vaftiz edilmedi.
 • İsim Kayıt Sırası. Rahipler - manevi rehberiniz - çocuklar (önce genç, sonra yaşlı) - ebeveynleriniz (önce baba, sonra anne) - kendi adınız - diğer akrabalarınız - hayırseverler - düşmanlar (eğer istersen). Bazı insanlar sonunda yazıyor: "Bütün dindar Hıristiyanlar."

Karalama defteri keser

Dua etmek için neye ihtiyacın olduğunu vurgulamak için, bazı insanlar ismin yanına yazıyor:

 • "Neprazd." (yani, "boşta olmayan" hamile ile aynıdır),
 • "Bolyasch." (Aching'daki)
 • "Favori". (Sonuçlanan)
 • "SEYAHAT". (Yolculukta bulunan)
 • "Savaşçı"
 • “Yanlış yönlendirilmiş” (eğer bir kişi vaftiz edilirse, ancak kiliseye gitmiyorsa - ancak ikna olmuş teomachistler ve ateistler için notlar veremezsiniz).

Hatıra:

 • "unutulmaz" (not aldığı gün unutulmaz bir tarihe sahip vefat eden bir kişi - ölüm günü demek),
 • "n / n" ("yeni tanımlı" - ölümünden sonra 40 gün geçmemiş bir adam.

Bu kısaltmalar gerekli olmasa da.

Kilisede, her şeyi sormaktan her zaman memnuniyet duyarsın. Birçok yerde kesin yönleri olan standlar vardır. Tabii ki, büyük bir hizmet sırasında tapınağı ziyaret etmeyi planlıyorsanız, ipuçlarını sormanız ve aramanız uygun olmayacaktır. Bu nedenle, size bu tür notların nasıl yapıldığını göstereceğim:

Form nereden alınır?

Orada, tapınakta.

Bazı modern inananlar şunu soruyor: formu evde basmak, evde doldurmak ve sadece tapınağa göndermek mümkün mü? Ne de olsa, hizmetkarın yakınında titremekten kaçınmak mümkün mü? Evet, bu mümkün ve hiç bir günah değil. Rahip yazdıkları bazı dini yerler, cemaatlere güzel formlar bile sunar. Dahası, bazı tapınaklarda insanlar genellikle sıradan bir kağıda yazarlar, tepede sekiz köşeli bir çarpı işareti bulunur ve tam olarak notun ne için olduğunu işaret ederler. Sonuçta, asıl şey dekorasyon değil, duanın kendisidir.

Buradaki boşluklar:

Bu, kilisenin sağlığa dair dua ettiği Saint Panteleimon'a böyle geliyor. Bu harika! Video, evde namaz sırasında bile eklenebilir, bu nedenle Kilise ve dünyanın tüm ibadetçileri ile birliğinizi hissedeceksiniz:

Ve böylece ayrılanların duaları. Bu aynı zamanda kilise şarkısıdır. Bu duaların sesi, ağır bir acı çeken insanlara, ruhu parlak gözyaşlarıyla temizlemeye ve sevdiklerinin ruhunun şu anda Rab ile yaşadığını kabul etmelerine yardımcı olacaktır:

Videoyu izle: Bruce Feiler: Agile programming -- for your family (Ağustos 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send