Rüya yorumu

Hasta sağlığı için Ortodoks duaları

Pin
Send
Share
Send
Send


Sağlık sorunları ve çeşitli hastalıklar, yaşamları boyunca bir insanı rahatsız eder. Bir istisna değilim, sistematik spor egzersizine rağmen yenilmez düzenlilikten hastayım ve son zamanlarda babam çok hastalandı. Bu sorunu, babamın, Ortodoks duasını hasta için okumasını tavsiye ettiği Alexander ile paylaşmaya geldim: Şimdi seçenekleri sizlerle paylaşacağım.

Hastalıklarla, özellikle de mezar ve ölümcül insanlarla tanışan sezgi seviyesindeki insanlar, yardım için nereye gideceklerini, ilahi müdahaleyi ümit ettiklerini anlarlar. Sina'nın müsteşarlığı, hazırlıkları yapan Neil, sertifikalı doktorların teşhisini kabul etmek için acele etmemeyi tavsiye etti, ancak önce hasta sağlığı için dua etme gücüne dönüştü: Ortodoks dua kitapları seçeneklerle doludur. Rahipler, sizin için seçiminizi bırakarak, herhangi bir duayı vermezler.

Neden hasta için dua ediyorum

Archimandrite John, yardımcısına verdiği yanıt mektubunda Rab'bin merhametinin hastalıkta tezahür ettiğini söyledi. Bir kişinin davranışlarının yanlışlığının bir göstergesi olan hastalık, günahları yakan bir işaret, haç olarak gönderilir.

Her durumda değil, hastalık geçişler için bir cezadır. Hieromonk Dmitry'e (Pershin) göre, acı çekmek, bazen acı çekmektan çok daha yüksek bir amaç taşır. Rab, Eski Ahit İsraillileri arasında ortadan kaldırmak için İş'in cüzzamdan etkilenmesine izin verdi. İsrailliler, günahlarındaki insani üzüntülerin nedenini görerek, O'nun sevgisinin ölçüsünü ortaya çıkardı. Mesleğini yitirmiş, ruhunu tersine çeviren ve talihsizlikleri, onu daha derin bir şekilde Rab'bi kavramasını sağlayan talihsizlikler.

Kutsal Babalar, insan hastalıklarının aşağıdaki manevi sebeplerine işaret etmektedir:

  • Hastalıkların çoğu insan günahlarından, bilinçli ve bilinçsizdir;
  • dikkatsizlik;
  • İyilik testi, ardından ödül olarak. Doğru Mesleğin tarihi, testlerin yapılmadığını, çünkü Rab inanandan ayrıldığını, ancak onu bir süre sonra yüceltmenin, bu nedenle birinin sabırlı olması gerektiğini gösteriyor.

Hastalığın birçok ruhsal nedeni vardır. Onlar, Tanrı tarafından insanlara, daha büyük talihsizlikleri, sebep olarak muhakeme veya önleme amacıyla gönderilir. Birisi sabırlı olmalı ya da gereksiz dünyasal tutkulardan kurtulmalı.

Tıp olarak dua

Din adamları, dua, tövbe, hastalığın manevi nedenlerini tedavi etmenin ana yolu çağırırlar. Güçleri ve değerleri, kesinlikle yüksek beklentileri olan talimatlara uymaktan ibaret değildir (bu duayı okuyun ve dileklerin yerine getirilecektir), ama kutsal dindarlık örneğini takip ederken, saf bir kalbi ve düşünceleriyle, manevi bir başarı sergiler. Azizlerin sözleri, insanlara işkence eden duyguları ve düşünceleri yansıtır, ancak daha doğru bir manevi mesaj gönderebilirler.

Tanrı'ya düzgün bir tutum olmadan bir dua sunmak yeterli değildir - azizler bize, hastalığa ve talihsizliğe yol açan, sabırlı olmayı, yaşamın zorluklarını aşmamızı, Tanrı'nın yardımlarını tedavi etmeyi bırakan doktorlara düzgün ve saygılı bir şekilde davranmayı O'na güvenmemizi öğretir.

Rahipler, şikâyet ve öfke yokluğunda sabırlı olmalarını, dualara Rab sayesinde teşekkür etmelerini önerirler: Bu, hastalığın gücünü köreltmeye yardımcı olur, ruhsal rahatlık getirir.

Hastanın ruhsal ve fiziksel sağlığı için yürekten dua edebilmek çok önemlidir: size yakın bir kişi ve yardıma ihtiyacı olan bir yabancı.

Nerede, nasıl ve ne için dua

Cennetten yardım alma dürtüsünü hissetmek, insanlar, hatta inananlar bile, hangi kelimelerin doğru ses çıkarması gerektiğini her zaman bilemezler. Tavsiye için Ortodoks Kilisesi'ne gelen, genellikle bir kişi beklediği tamamen farklı reçeteler alır.

Berbat bir tanıdan korkan bir cemaatçi, “Nasıl olunur? Ne yapmalı? İsteğimi Rabbe nasıl iletirim?” Diye sorar. - sensiz her şeyi yapacaklar. Rab'bin kulaklarına başkalarının ağzından yapılan bir çeşit kolay yol.

Tartışmıyorum, kilise duası özel bir güce sahip ve küçük notlar içeren dualar var, ama bu sizin sağlığınız, isteğiniz ve hizmete katılarak bin defa güçlendiriyorsunuz. Hizmetçiler, dua sırasında hatırlananlar için sık sık acı çekmez (ruh).

Ancak, duyulmak için kilisede dua etmek gerekli değildir. Her şeyi Tanrı'nın altında yürüyoruz, herkesi görüyor ve namazın gücü yerinden akmıyor, bir kişinin kalbinden ve inancından, dürüstlüğünden ve yardım etme arzusundan kaynaklanıyor. İstediğiniz ruhun Ruhu, Cennete ulaşmanın kesin bir yoludur. Bu nedenle, kutsal sözleri evde okuyabilir, bir dua kitabını emrinizde alabilirsiniz.

Geleneksel Ortodoks duaları, kilise görevlilerinin kullanabileceği Kilise Slav metinleridir ve inananlara Rusça konuşan versiyonlar verilmiştir. Mümkün olan tüm duaları Rab Tanrı'ya yeniden okumak hiç mantıklı gelmiyorsa, eğer bu kalite pahasına ise, ama yasak değil - kalbinizin istediği kadar okumak için özgürsünüz. Duanın anlamı kelimelerin sayısında değil, ruhtan gelen mesajdadır.

Kutsal metinler Kilise tarafından namaz için daha kabul edilebilir bir seçenek olarak görülse de, kendi sözlerinizle, kanonlardan uzaklaşarak O'na dönebilirsiniz.

Oturup durma, yalan söyleme, gündüz veya gece, başınızın örtülüp örtülmeyeceği önemli değildir - dualarınızda samimi olun, ama sakın unutmayın: Rab, eylemlerin desteklediği inancı takdir eder.

Pin
Send
Share
Send
Send