Rüya yorumu

Canlılık: terimi ve nasıl geliştirileceği hakkında

Pin
Send
Share
Send
Send


Merhaba, adım Marina, ve psikolog olmak için çalışıyorum. Amacım insanlara gerçek yardım sağlamak. Bugün canlılık ve bunun nasıl iyileştirileceği hakkında konuşacağım.

Canlılık nedir ve nelerden oluşur?

Terimin kendisi bir psikolog tarafından değil, teknik bilimler doktoru V. Volchenko tarafından icat edildi. Bugün, canlılık altında, bir insanın nasıl yaşadığını belirlemeye izin veren özelliklerini ve özelliklerini anlayın. Psikoloji araştırmalarında, canlılığa dayanıklılık, coşku ve enerji ile karakterize edilen bir davranış şekli denir.

İnsan canlılığını ölçmek oldukça mümkündür. Bunu yapmak için aşağıdaki formülü kullanın: V = I: E. Bu durumda:

  • V- bu canlılık;
  • Ben bilgidir;
  • E enerjidir.

Bilgi (“haritalar” dır) dünya ile ilgili düşüncelerimizi ifade eder. Bence gerçek dünyada değil, bu dünya hakkındaki düşüncelerimizin dünyasında yaşadığımızı çok iyi biliyorsunuz. Çocukluğumuzdan beri yetişkinlerden bazı inançlar ve "dünya haritası" alıyoruz. Çerçevesinde yaşıyoruz. En azından, bu kartın yalnızca genişletilebileceğini veya değiştirilebileceğini değil, tamamen gerçeğe ve daha iyi bir hayata daha uygun bir kartla değiştirildiğini anlamaya başlayana kadar.

Eğer şehirde doğup büyüdüyseniz, o zaman dünya tam olarak bina ve sanayi ile dolu olarak algılanacaktır. Bu senin kartın.

Şamanlar arasında doğup büyüdüyseniz, o zaman doğanın güçleriyle eşit bir şekilde iletişim kuracaksınız, dünya bir kutsallık olarak sunulacak. Fakat metropol size net bir şekilde yaşayamayacağınız gerçek bir cehennem gibi görünecek. Bu da bir harita.

Enerji (veya programlar) etkili yaşam aktivitesini teşvik eden veya sınırlayan inanç ve tutumlarımızın bir sistemidir.

Yaşamı değiştirmenin imkansız olduğu hissi, tam da bu programlar yüzünden ortaya çıkar. Kendinize sormaya çalışın: Bir şey yaptığınızda neden yapıyorsunuz?

Bu nedenle, yaşamın yaşamla dolu olması haritalı programlarımıza bağlıdır. Formülden biri, canlılığın temettüyü azaltarak veya bölücüyü artırarak değişebileceğini tahmin edebilir.

Canlılık düşükse

Aslında, güvenlik payı bize doğumdan itibaren verilir. Fakat canlılığı düşük bir insan olsanız bile, birçok avantaja sahipsiniz:

  • Enerjinizi rasyonel olarak nasıl harcayacağınızı biliyorsunuz;
  • Davranışlarınızda öngörü var, bu da yaşlanana kadar çalışma kapasitesini koruyabileceğiniz anlamına geliyor;
  • Kendi yaşamınız için iyi bir yer ve zaman planlıyor ve organize ediyorsunuz;
  • Siz çatışmasız bir insansınız, çünkü çatışmaların ve gösterilerin çok fazla enerji aldığını biliyorsunuz;
  • Diğer insanların kaynaklarını nasıl yöneteceğinizi biliyorsunuz, yani lider olabilirsiniz.

Bunların hepsini henüz yapamıyorsanız, bunların potansiyel potansiyelleriniz olduğunu bilmeniz yeterli. Geliştirilebilirler ve geliştirilmelidirler.

Ve bir önemli nokta daha. Enerji potansiyelinizin o kadar küçük olmaması, bir kez kompleksler veya negatif programlar tarafından boğulmuş olması muhtemeldir. Bununla bir psikoterapistin yardımı ile uğraşmak daha iyidir.

Nasıl yükseltilir

Canlılığınızı artırmak için yapabileceğiniz en basit şey kendi haritanızı genişletmektir. Diğer dünyalarla tanışın, kendi farkındalığınızı arttırın. Burada yapamayacağınız dünyalar olduğunu bilin. Hayat ve dünya hakkında ne kadar fazla bilgiye sahipseniz, o kadar az sıklıkta size hiçbir çıkış yolu olmadığı anlaşılacaktır. O, ama dünya haritanızın sınırlarının ötesinde. Sadece bilgi toplamak değil, aynı zamanda kullanmak da önemlidir.

Ayrıca, gelişiminizi ve büyümenizi engelleyen etkisiz programları aramanız gerekir. Peki, aynı anda yapın.

Ayrıca, iç kaynakları arttırmak için, her zaman olumlu olanları değil, sürekli yaşamdan izlenimler edinilmelidir. Yeni deneyimler açmayı, her şeyi denemeyi, kendini test etmeyi öğren ... Yeterince garip, stres de enerji veriyor.

Bir psikoterapistle çalışmanın yanı sıra iç rezervleri ve her türlü eğitimi artırın. Peki, meditasyon veya yoga gibi her türlü enerji uygulaması enerji potansiyelinizi de besler. Nefes egzersizleri de uygun olacaktır.

Nefes alıştırmalarına "Tekne" egzersizi ile başlayabilirsiniz. Bu gibi yürütülür:

Yerde uzanır, sırt üstü uzanır, bacakları esnetir ve kapatırız, üst uzuvları vücudun etrafına koyar, başın altına bir rulo koyarız.

Dörte kadar sayıyoruz, ayağımızı 14 santimetre yükseltiyoruz, çoraplar uzuyor. Bacaklarla birlikte üst gövdeyi kaldırıyoruz. Yorgun hissetmeye oyalanmak. Rahatlarız. Düzgün ve gecikmeden nefes alıyoruz.

Buradan biraz pratik ile başlayabilirsiniz. Pazar günü her hafta, stok almak ve bu yedi günde neyin daha iyi hale geldiğini anlamak için yaklaşık 20 dakika harcıyoruz. En önemsiz değişiklikleri bile kaydedin ve sonuçlarını haftaya kaydedin. Ne verecek? Öncelikle, beyninize düzenli olarak ilave dopamin ve serotonin porsiyonları salmayı öğretin. İkincisi, irademizi bu şekilde eğitiyorsunuz, yani ekibinizi belirli bir şeye odaklama yeteneği.

Beynin ilk başta podzhuzhivat olacağı gerçeğine hazırlıklı olun: "Peki, ne tür bir zafer? Bu hafta hiçbir şey başaramadınız!". Yani, öyle değil. Basitçe, zaferlerini kaydetmek için eğitilmedi. Öğrenin.

Enerji potansiyelinizi iyi işler yaparak da artırabilirsiniz. Basitçe, mutlu eden insanlardan pozitif enerji alacaksınız.

Özetliyor

Her birimizin kendi emniyet ve enerji potansiyeli, yani canlılık marjı vardır. Ancak bu özellik kendiniz de geliştirilebilir. Bunu yapmak için ufkunuzu genişletmeniz ve yeni deneyimlere açık olmanız gerekir.

Videoyu izle: Kas Sistemi Bölüm 2 - Kas Filamentleri ve Kasılma Teorisi (Ekim 2021).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send