Rüya yorumu

Sahip olunan şey ve kendinizi şeytanı paylaşmaktan nasıl koruyacağınız

Pin
Send
Share
Send
Send


Sahiplik - bize Ortaçağ'dan gelen bir mit mi, yoksa gerçeklik mi? Tıp eğitimi aldım, insan vücuduna bağlı şeytanlara asla inanmadım, çünkü bu fenomenin bilimsel bir açıklaması olduğunu biliyordu ve genellikle zihinsel bozuklukların varlığı ile ilişkiliydi. Fakat bir psikhoneuroloji kliniğinde pratik yaparken, sahip olduğum bir insanla karşılaştım, bu fenomenin belirtileri akıl hastalığının semptomlarından belirgin şekilde farklıydı. Bu makalede, sahip olduğunuz bir insanı nasıl tanıyacağınızı ve kendinizi böyle bir kaderden nasıl koruyacağınızı anlatacağım.

Sahip olunan başlıca işaretler

Birçok dinde, "sahip olunan" veya "takıntı" gibi kavramlar vardır, onun içinde bir veya birkaç diğer dünyaya ait varlığa tabi olduğu bir kişinin durumunu tanımlar. Bunlar genellikle şeytanlar, şeytanlar veya ruhlardır. Fiziksel ve ahlaki hasara neden olarak insan vücudunu paralize ederler. Takıntılı kişiler yetersiz ve bazen çok garip davranır, bu genellikle zihinsel bir bozukluğu andırır.

Din adamlarına göre, şeytani takıntı, ortaçağ kurgu değil sert bir gerçekliktir. Etrafta çok sayıda ele geçirilmiş insan var, ama kötü güç fark edilmek istemediğinden, ustalıkla kurbanının vücudunda saklanıyor. Rahipler, bir insandaki şeytanın gözler tarafından tanınabileceğini iddia ediyorlar. Soğuk ve algısal bakışından rahatsız edici hale gelir.

İblisin bağlandığı insanlar dine bağlı her şeye tahammül etmez. Geniş bir bakış açısına sahip olabilir, farklı hobileri olabilir, başkalarının görüşlerini dikkate alabilir ve başkalarına anlayışlı davranabilir. Ancak, Tanrı hakkında ve onunla neyin bağlantılı olduğu, yüzünde derhal nasıl değiştiği hakkında bir konuşmaya başlamakta fayda var, ancak nezaket ve saygılarından bir iz kalmadı. Şeytan, ebedi rakibi hakkında bir şeyler duyduğunda varlığını gizleyemez. Ayrıca kilisede ya da rahibin yanında olamazlar.

Yukarıdakilere ek olarak, sahip olunan aşağıdaki özelliklerle tanınabilir:

 • saldırgan davranış, paspasların küfür edilmesi;
 • garip bir seste, nadiren üçüncü bir kişiden değil, bilinmeyen bir dilde konuşmalar;
 • epileptik nöbetler, kasılmalar;
 • kükürt kokusu insandan doğar;
 • telekinezi, havaya kaldırma, düşüncelerin okunması;
 • cinayet veya intihar düşünceleri;
 • sempati eksikliği, yazık ve utanç.

Sahip olan kişilerin bağımlılık ve bağımlılıkları

İnsanlardaki şeytanlar kendilerini sağlıksız bağımlılıklar ve aşağıdakileri de içeren çeşitli bağımlılıklar olarak sunarlar:

 1. Zina, söndürülemez tutku ve zina. Kiliseye göre, evlilik dışı cinsel ilişkilerin kabul edilemez olduğu ve karanlık güçlerin insanları buna itmekte olduğuna inanılıyor. Sahip olunan insanlar gevşek ve şehvetli davranırlar. Çekimlerini karşı cinsiyete ve bazen de kendi cinsiyetlerinin temsilcilerine sınırlayamazlar, bu yüzden cinsel ilişkilerini sıklıkla değiştirirler. Evli olmak, böyle insanlar eşlerini aldatır.
 2. Kötü alışkanlıkların varlığı. Ele geçirilmiş insanlar genellikle alkolikler veya uyuşturucu bağımlılarıdır. İnsan vücudunda bulunan iblis, kişiliğin imha sürecini hızlandırmak için alkol ve uyuşturucu kullanmaya zorlar ve sadece bedenini değil aynı zamanda zihnini de fethetmek için onu zorlar. Değişmiş bir durumda olmak, sahip olunan insanların agresif ve yetersiz davranmalarını sağlar ve aymadan sonra hiçbir şey hatırlamaz.
 3. Oburluk veya oburluk. Doyumsuz bir iştah ve yiyecekle ilgili sürekli düşünceler, bir insanda şeytanın varlığını gösterebilir. Bu kişilikleri her yemek 3 kişilik bir şirket için büyük bir bayram gibi görünüyor. Buna ek olarak, onlar her zaman ve her yerde bir şeyler çiğner - evde, işte, ulaşımda, sokakta veya bir partide.
 4. Envy. Diğer insanların normal bir insandaki başarısı, kendini geliştirmeye ve kendi yüksekliklerine ulaşmaya motive eder. Sahip olan insanlar, diğer insanların zaferi ve mutluluğuna bakarken, onlara her şekilde zarar vermeye başlar. Kıskançlık hissi onları tamamen emer ve düşünülemez davranışlarda bulunmalarını sağlar.

Sahip olunan veya zihinsel anormallikler?

Sahip olunan deliliğin ve zihinsel bozuklukların belirtilerinin bazı benzerlikleri olmasına rağmen, sahip olunan bir kişiyi hastadan ayırt etmek oldukça mümkündür. İçinde şeytanı yaşayan kişi başkalarına karşı saldırgan davranıyor. Tabii ki, bazı zihinsel bozukluklar da kendilerini benzer bir şekilde ortaya koyabilirler; bu nedenle, durumdan bağımsız olarak, kişinin sürekli olarak şiddetli davrandığı durumları hesaba katmalısınız.

Psikiyatriyi ele geçirilmiş insanlardan ayırmak için, şeytan gücünün kesinlikle kendini göstereceği bir takım özel kontroller yapılabilir:

 • din hakkında konuşun ya da dua etmeye başlayın;
 • bir kişinin ya da hafif tütsünün önüne bir simge koy;
 • Kutsal suyu bir içeceğe dökün ve sözde takıntılı bir insana bir içecek verin.

Başka basit bir şey var, ama aynı zamanda etkili olan şeytanları tanımlamanın bir yolu var, sadece rastgeleliği ortadan kaldırmak için diğer yöntemlerle birlikte kullanılmalıdır. Birinin sade su, diğeri kutsal olan kişinin önüne 2 bardak koyun. Şeytanlar derhal tehlikeyi hissederler ve hiçbir durumda ard arda bir bardak suya ulaşamazlar.

Din adamlarının deliye inanmasına rağmen, bugün sözde sahip kişilerin çoğunun aslında zihinsel olarak hasta olduğunu iddia ediyorlar. Hatta bazı kişiler başkalarının dikkatini çekmek için şeytani davranıyorlar.

Tipik hastalıklar

Şeytani varlıklar kendilerini yalnızca bir kişinin saldırgan davranışlarında değil, aynı zamanda fiziksel rahatsızlıklar biçiminde de gösterebilir:

 • genel zayıflık;
 • yorgunluk;
 • konvülsiyonlar ve konvülsiyonlar;
 • baş ağrısı;
 • nedensiz bulantı;
 • aşırı yağsızlık veya şişmanlık;
 • uzuvların titremesi;
 • ateş veya düşük vücut ısısı;
 • vücut parçalarının mumyalanması.

Tabii ki, delilik için tüm endişe verici semptomları almak gerekli değildir, önce kötü sağlık nedenini belirlemek için bir doktora danışmalısınız. Bir hastalığın varlığı doğrulanmazsa, o zaman, büyük olasılıkla, adam şeytanı ele geçirdi ve sağlığına zarar vermek için mümkün olan her şekilde çalışıyor.

Din adamları ayrıca, iblisin ebeveynin aklına sahip olduğu ve onu çocuğun takıntısına şiddetle ikna ettiği durumlarda bu tür vakalardan bahseder. Sonuç olarak, hastaneye gitmek yerine, nadiren ölümüne yol açmayan yavrularından mümkün olan her şekilde kirli olanı boşaltmaya çalışırlar. Kural olarak, bu tür insanlar, büyük bir güvensizliği savunarak, geleneksel tıbbı kategorik olarak reddediyorlar.

İblislerin paylaşımından kendinizi nasıl korursunuz?

Rahiplere göre, insanlar yanlış bir yaşam tarzı kurmaya başladığında kendilerini tehlikeye atıyorlar. Bir iblis günahla birlikte alkol, uyuşturucu, zina, sinizm, cinayet gibi insanlara girebilir. Günahkarların güçlü bir koruyucu meleği yoktur ve Tanrı'nın lütfundan de mahrumdurlar, bu yüzden şeytani varlıkların bedenini ve zihnini boyun eğdirmeleri zor değildir.

Kendinizi kötü güçlerden korumak için Hristiyan ahlakına bağlı kalmanız, İncil emirlerini uygulamanız, düzenli olarak kiliseye gitmeniz, cemaat almanız, günahlarınızı itiraf etmeniz, duaları okumanız ve oruç tutmanız gerekir. Şeytanlar inananlara yaklaşmaktan korkuyor çünkü o Tanrı'nın koruması altındadır. Ayrıca, doğru bir yaşam sürmeye başlamak ve şeytan sizi ele geçirmeye çalışmadan önce eklerinizin üstesinden gelmek için asla geç değildir.

Videoyu izle: Sahip Olup Farkında Olmadığınız 10 Süper Güç! (Aralık 2021).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send