Rüya yorumu

Bukalemun halkasındaki çiçeklerin anlamına genel bakış

Pin
Send
Share
Send
Send


Ezoterikizmle her zaman ilgilenmiştim: genellikle mantıksal açıklamalara meydan okuyan çeşitli alışılmadık şeyler, ama bu onları daha az ilginç kılmaz. Tarot kartlarına, runelere, astrolojiye ve özel özelliklere sahip eşyalara ilgi duyuyorum. Bunlar arasında şaşırtıcı bukalemun halkası da bulunur (ruh hali halkası olarak da bilinir). Bu makalede, size bukalemun halkasının renklerinin anlamlarını ortaya koymak ve bu konuda maksimum bilgi vermek istiyorum.

Bukalemun halkası nedir?

Bukalemun halkası muhtemelen en sıradışı aksesuardır. Özel sıcaklığa duyarlı elementler nedeniyle rengini farklı sıcaklık koşullarında değiştiren belli bir mücevherin konusudur.

Ve kırmızı halkanın birkaç saniye içinde paletini değiştirdiğini, sarı, yeşil, siyah veya başka bir renkte renkli olduğunu görebilirsiniz.
Tarihsel arka plan

Kuyumcular, geçen yüzyılın 70'lerinden itibaren ısıya duyarlı elementler kullanmaya başladılar. Bu kadar özgün bir fikir edinen ilk kişi, Amerikalı bir mücevher uzmanı olan Marvin Warnik idi.

Marvin'in ilham kaynağı, 1974'te tıbbi uygulamada ısıya duyarlı kristalleri anlatan bir yazıydı. Kuyumcu, 1975'in başından itibaren rengini insan vücuduna yakın bir sıcaklıkta değiştiren bir elementi yakalayabildi. 1975 kışının ikinci ayında, gölgesini değiştiren ilk ürün satın alındı.

Alıcıları reklam propagandasına sokmak, iddia edilen halka-bukalemunun sahibinin ruh halini anlattığını göstermeye başladı. Genel olarak, bu oldukça mantıklıdır, çünkü duyguların etkisi altında, insan vücudunun sıcaklığı hafifçe değişir ve ısınmaya tepki veren mücevher unsurları bu kadar önemsiz değişiklikleri yakalar.

Marvin Wernick o kadar çabuk tasarladığı mücevherleri gerçekleştirmeye başlamak istiyordu ki onlar için patenti bile almadı. Bu nedenle, bazı durumlarda, ısıya duyarlı mücevherlerin yaratıcısına Joshua Reynolds denir.

Bukalemun halkasının hızla ün kazandığı not edilmelidir. Sadece ilk yıl boyunca, sahibine 15 milyon dolar getiren alımlar yapıldı. Ancak şöhretleri göründüğü kadar çabuk geçti ve şirketler iflas etti.

Ancak bugün ısıya duyarlı mücevherlerin modası geri döndü.

Bukalemun halkaların özellikleri

Sıra dışı olmalarına ek olarak, bukalemun taşlı halkaların da bazı özellikleri vardır. Onları daha ayrıntılı olarak inceliyoruz.

Üretim malzemesi

Bu şaşırtıcı ürünlerin üretimi için temel malzeme sıcaklığa duyarlı bir element içerir - sıvı kristaller. Otuz iki ila otuz sekiz santigrat derece arasındaki sıcaklık göstergelerinde meydana gelen değişikliklere tepki vermeye başlarlar.

Takı üretim yöntemi

Böyle bir ürünü elde etmek için, sıvı kristalli bir maddenin bir cam veya kuvars formuna dökülmesi gerekir. Bu kapsül, bukalemun halkasının ana dekoratif elemanı olacaktır.

Halka prensibi

Aslında, bukalemun halkasının hareketi, bir insanın fiziksel bedenini etkileyen bir tür tıbbi tekniktir. Vücuttaki çeşitli hastalıkların etkisi altında, metabolizma ve homeostaz rahatsız olur. Bazı faktörler hareket halindeki sıvı kristalleri hareket ettirirken, halkaya ve gölgesini değiştirdiğinden dolayı farklı bir ışık kırılması vardır.

Doktorlar, sıvı kristallerin tonuna göre, sıcaklık ve kan basıncını belirler. Böyle bir dekorasyonun gölgelerinin bir kısmı iltihaplanma ve hatta eğitimi gösterir.

Ek olarak, deneyimli duygulara dayanarak görünüşünün özelliklerini değiştiren bir halka, ruh halinizin en basit ve en kolay göstergesi haline gelecektir. Duygusal deneyimleriyle ilgili olarak, bir insanın vücudunun sıcaklığına tepki verebilecek kadar yüksek bir duyarlılığa sahiptir.
Bu nedenle bu tür süs eşyalarına “ruh halinin halkaları” adı verilmiştir. Termo-duyarlı elemanlar ile birlikte gelenler, ürünün veya bu gölgenin ne söylediğini bulmanızı sağlayan ekte verilen talimatlardır.

Çoğu durumda, bukalemun halkası evrensel bir tasarım seçeneğine sahiptir. Bu, çevresi özel bir malzemeden yapılmış bir ek ile süslenmiş sıradan bir üründür.

Bu modeli kullanın hem güçlü hem de zayıf cinsiyet temsilcileri için mümkün olacak. Ek olarak, böyle bir aksesuar günlük kullanımda ve akşam görünümü için lüks bir dekorasyon olarak oldukça uygun olacaktır.

Isıya duyarlı parçacıkların çiçekler, hayvanlar veya diğer elementlerle süslendiği daha karmaşık bir tasarıma sahip halka çeşitleri vardır.

Ruh halinin olumlu taraflarına hala oldukça demokratik bir maliyet ve satın alma kolaylığı ekleyebilirsiniz.

Bukalemun halkasının renklerinin anlamı

Ruh halinin halkasının gölgesine bağlı olarak, şu anda giyen kişinin hangi psiko-duygusal durumda olduğunu tahmin etmek aslında yaklaşık olarak mümkün.

  • Yeşil gölge - en nötrdür. Bu süre zarfındaki bireye herhangi bir ciddi duygu tarafından üstesinden gelinmediğini söyler. Ve halka aydınlanmaya başlarsa, salata tonlarına ulaşırsa, bu bireyin utanç hissettiği veya romantik duyguların üstesinden geldiği anlamına gelir.
  • Mavi gölge - sakin bir durumu, uyumu ve dengeyi gösterir.
  • Farklı sarı renk değişimleri kaygı durumunu simgelemektedir. Bir insan önemli ve rahatsız edici bir olay için hazırlanıyorsa, parmağındaki halkanın gölgesini turuncuya çevirmesi şaşırtıcı değildir.
  • Amber reflü görünümü - hayati kararlar vermede zorluklara işaret edecektir.
  • Kahverengi renk tonu - halka sahibinin düşünmesini sağlamak için tasarlanmıştır. Başkalarının desteğine ihtiyacı var.
  • Gri gölge - kaygıyı sembolize eder. Aynı zamanda, renk ne kadar zenginse, böyle bir bukalemun yüzüğünün sahibinin ruhunda o kadar “kedi çizik” olur.
  • Ciddi bir stres ve depresyon durumunda olmak, parlak bir kömürü siyah yapmak için tasarlanmıştır.
  • İkinci yarınıza benzer bir halka sunmaya karar verirseniz ve leylak rengi olacaktır - bu harika bir işaret olacaktır. Mor ton memnuniyeti veya hatta aşık durumunu anlatıyor.
  • Kırmızı renk gelince - oldukça tartışmalı. Bir yandan kırmızı renk, sınırsız öfke, saldırganlık, öte yandan aşk deneyimlerini ve cinsel çekiciliği sembolize ediyor. Yani, iki kesinlikle zıt devletler.

Bu nedenle, "kızardı" halkasının bilmecesini çözmek oldukça sorunlu olabilir. Kesin olarak kesin olan tek bir şey yoktur - kırmızı bukalemun yüzüğünün sahibi şiddetli duygusal durumlar yaşar.

Ayrıca, kişisel izlenimlere dayanan el kitabını gözlemlemek için kendi talimatlarınızı kendiniz de geliştirebilirsiniz. Ve bazen sıvı kristal elementlerin özelliklerinin, genel olarak oluşturulanlardan farklı olması oldukça muhtemeldir.

Ayrıca, sadece psikolojik olarak değil, vücudun fizyolojik faktörleri nedeniyle halkanın renkte değiştiğini de unutmayın.

Bukalemun halkası nasıl kullanılır

Bukalemun yüzüğü oldukça demokratiktir. Bu, hem kızlar hem de erkekler için ve tamamen farklı kıyafet türlerine giyilebileceği anlamına gelir.

Kural olarak, halka yuvarlak bir şekle ve gümüş jantlara sahiptir, ayrıca küçük bir bukalemun eki ile desteklenmiştir.

Kendiniz için böyle ilginç bir yüzük seçtiğinizde - sevdiğiniz gerçeğine bakmalısınız. Ve rengi kesinlikle farklı şekillerde yorumlanabilir.

Bukalemun halka "Kaydet ve kaydet"

"Kaydet ve Kaydet" halkası başka bir mücevher türüdür. Böyle bir planın halkaları sadece bireyin duygusal durumunun göstergesi değil, aynı zamanda talihsizlikler ve talihsizlikler de olabilir.

Aynı zamanda, bir kişiyi mutsuzluktan koruyan Tanrı'ya hitap eden geleneksel Ortodoks versiyonu böyle bir ürün üzerine yazılmıştır. Hem halkanın kenarına hem de ucunun etrafındaki alana uygulanır, bu da gölgesini de değiştirebilir.

Aynı zamanda, benzer bir dekorasyondaki çiçeklerin karakteristikleri sıradan halkalara benzer olacaktır. Ama onun içindeki en önemli şey bir gölge değil, içten bir şekilde ruhtan çıkan ve ışık ve arınma ile dolu bir duadır.

Halka bukalemun "Kaydet ve Kaydet" Ortodoks gençler için popüler bir seçenektir ve daha fazlası - sevdikleri için harika bir hediye fikri.

Bu son notta, bu konuyla ilgili büyüleyici bir video izlemenizi öneririz:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send