Rüya yorumu

Başmeleklere dualar haftanın her günü için

Pin
Send
Share
Send
Send


Bazen her gün tavsiye, rehberlik, yardım ve desteğe ihtiyacımız vardır. Zor yaşam koşullarında inananlar, her biri haftanın belirli bir gününü himaye eden Başmeleklere dua eder.

Tanrı'nın Elçileri: Ne Korudukları ve Hangi Günde Dua Edecekleri

Başmelekler Hıristiyan dininde en yüksek seviyelerden birini işgal eder. Dilekçenin meleğe yükselişi, Ortodoks geleneklerine uyulduğu ve Mesih himayesinin yapıldığı gün saygı gördüğü takdirde daha hızlı bir şekilde duyulacaktır. Yunanlı melek, melek haberci anlamına gelir. O meleklerin yüksek safları arasında en büyüğü ve şefidir. Kilisenin klasik kanonlarına göre, yalnızca sekiz başmelek olduğu düşünülmektedir. Ancak pek çok İncil kitabında en ünlü ve en güçlü azizlerden bahsedilir - bunlar Başmelekler Michael ve Gabriel'dir.

Sekiz elçinin her biri, insanlığa iletmesi gereken belirli bir görev ve amaç ile donatılmıştır. Onlar meleğin sorumlu olduğu hayati alanlardan birinde aydınlanma, eğitim ve rehberlik çalışmalarıdır.

Haftanın gününe göre dilekçe için Molebens

Tüm Başmelekler insanlara yardım etmek için acele ediyorlar. Yüce'nin gücüne, bir kişinin ruhsal gücüne ve derinliğine samimi bir inanç görürlerse himaye ederler. Kutsal bir dua kitabı kanonik olabilir, ancak özgür bir ifadeyi dışlamaz. Melekler ile zihinsel ya da yüksek sesle anlaşılabilir ve anlaşılması kolay bir dua kitabı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

İsteğinizin amacını açıkça bilmelisiniz, bir insanın düşünceleri saf ve bencil olmamalıdır. Ne de olsa, baş meleklere bilinçli olarak girme, güçlü bir şekilde desteklediklerinin tehlikesine karşı uyarı ve uyarı alma yeteneği verilir.

  • Pazartesi sabahı dua, baş melek Michael'a hitap eder. O, Tanrı'nın en önemli elçisi ve İncil'in saygın karakterlerinden biridir. O sık sık "Rabb ordusunun lideri" denir. Michael, talihsizliklerden ve talihsizliklerden korunabilir, düşmanların planlarını engelleyebilir, düşmanları pasifleştirebilir, savaşçı partileri yaratıcı ana akımlara gönderebilir;
  • Salı günü, Gabriel’e yapılan duadan söz ederek kurtuluş kazanın. Tanrı'nın gücü olarak kabul edilir ve geleceğini ona emanet eder. Çünkü o neşeli ve iyi haberlerin taşıyıcısıdır. Ona hasta yakınlarının sağlığı, yeni doğan bebeklerin gücü ve sağlığını sağlama konusunda dua ederler;
  • Çarşamba günü, Raphael'e ibadet et ve Tanrı'nın şifasını al. Ruhsal ve fiziksel ıstıraplardan kurtulabilir, kalbi aşk yaralarından ve vücudu fiziksel yaralanmalardan iyileştirebilir;
  • Perşembe namaz kitabını Uriel'e adamak. O olayların mutlu bir sonuç için umut veren, Tanrı'nın ışığı olarak anılır. Kafası karışan ve dürüst olanın yolundan gidenleri aydınlanmaya yönlendirebilen bu baş melek budur. Sadece inananlara değil, aynı zamanda “Tanrının Ateşi” ndeki karanlıklarından kurtulabilen cahillere de düş görüyor;

  • Cuma günü Selafiel'e dua etmek gelenekseldir. Melek, kariyerlerinde, kişisel yaşamında ve bir bütün olarak toplumunda başarı için çabalayan hırslı ve aktif insanlara olan gücüne ve güvenine ihanet edecektir. Işlemcisinden Tanrı'nın önünde ister ve bir erkekten En Yüksek'e inancını güçlendirmesini ister;

  • Cumartesi, Başmelek Yehudiil'i anma ve kutlama günüdür. Adı "Tanrı'nın övgüsü" anlamına geliyor. Bir kişiyi aktif olmaya teşvik eder, günahkâr tembellikten kurtulur ve inananın yüksek performansını ortaya çıkarır. Bu Aziz'e dualar, kendi potansiyellerini geliştirmelerine ve fiziksel ve ruhsal gelişim için yeni fırsatlar bulmalarına yardımcı olur. Buna itiraz etmek tapanın refah ve canlılığına da katkıda bulunur;

  • Pazar Barachil'e dikkat edin. Onun adı, her işte Tanrı'nın kutsamasıyla ilişkilidir. Herhangi bir girişim, bu Saint ile dua kitabındaki açık konuşmasından sonra kibar ve ümit verici olacaktır;
  • Adı "Tanrı'nın yüksekliği" anlamına gelen sekizinci Başmelek Jeremiel'den bahsedilir. Hikayesi, düşüşün sona erdiğini ve doğru yaşam krallığının başlangıcını gösteren bir işaretle ilişkilendirilir. Bir insanın Tanrıya yaklaşımını hissettiği haftanın herhangi bir gününde okuyabilirsiniz. Bu, diriltildiği ve ruhsal başlangıcında yükselmeye başladığı anlamına gelir.

Başmelekler için dua kitapları her gün: nasıl okunur ve ne söylenir

Başmeleklerin dualarının kanonik metinleri kısa ve bilgilendiricidir. Düşünceli ve ne söylendiğinin bir anlayışı ile telaffuz edilmelidir. Bir duaya inananın kişisel isteği ile eşlik edebilir ve keyfi bir temyiz olabilir.

Kutsal su ile yıkadıktan sonra, sabahları her gün baş melekler için duaları okumanız tavsiye edilir. Kutsal görüntülerin önündeki kilise mumunu yak. Böylece sözlerin Meleklere daha hızlı ulaşacak ve onlara daha açık olacak.

Saklı sorarken hakaret, acı, pişmanlık bırak. Kendinizi sessizliğe daldırın ve her bir Başmelek ile temas kurarak manevi güçlerle bağlantı kurmaya çalışın. Anma günlerinde Tanrı'nın kutsal elçilerine dualar da sunulabilir. Bu nedenle, sekizinci (yirmi birinci) Kasım, Göksel Kuvvetler Günü'nün genel bir anma ve kutlaması olarak kabul edilir.

İncil'de Azizler ve Meleklere Gündelik Dualar

Hıristiyan dini, net bir melek hiyerarşisi hakkındadır. Başmelek Mikail ve Gabriel, Tanrı'ya en yakın olarak kabul edilir. Komutan rütbesini şef ya da baş melek olarak giyerler. Bu meleklere hitap eden bir dua kitabı daima Tanrı'ya daha yakın olmaya yardımcı olur.

Michael

Michael, insanlığın en iyi bölümünü koruyor. Seçilmiş aileleri ve hatta bütün ulusları koruyabilir. Her pazartesi günü ilan edilen Başmelek Mikail'e dua, tüm hafta için bir ücret verebilir, cesaret, iyimserlik, rasyonel kibir ve kazanma isteği sunar:

İncil'deki haraç göre, ilk başta Tanrı bir sürü baş melek yarattı ve en zeki ve en güzel melek Lucifer'in başında. Dennitsa, gururu ve kibrini aştı, isyan etmeye başladı ve Tanrı'yı ​​devirmeye karar verdi. Ve o anda meleklerden biri diğerlerine "Mi ka el?" Diye sordu. İbranice'den anlamına gelir - kim Tanrı gibi?

Michael ya da Michael, Dennits'i ve diğer düşmüş ruhları devirdi. Dennitz şeytan olarak tanındı ve Michael yaklaşık bir Tanrı oldu ve melek ordusuna önderlik etti. O zamandan beri, Michael - şeytanı yenerek, bazen kendi içlerinde çürüyen bir insan kurtarıcı. İkonların üzerinde Lucifer'i ayaklarıyla eziyor, sağ elinde bir mızrak tutuyor, solda da yeşil bir tarih dalı. Michael'a yapılan dualar çok etkilidir ve bir Ortodoks insanın yaşamını büyük ölçüde değiştirebilir.

Başmelek Mikail'in simgelerinin önündeki kutsal sözler, yalnızca yaşamın sıkıntıları ve sorunları ile başa çıkma konusunda Tanrı'ya olan sadık kalmasına yardım eder. Hastaların iyileşmesi için kendisine dua ederler ve ayrıca ölülerin ruhlarını cennete eşlik etmelerini isterler.

Bilimsel çevrelerde açıklanamayan mucizevi güç ve enerjiye sahip olan tapınaklar, kiliseler, kaynaklar ve yerler St. Michael'a adanmıştır. Çoğu zaman, Michael insanlara göründü ve mucizeler gerçekleştirdi. Korkunç bir salgın sırasında Papa'ya gelen ve şehri vebadan kurtaran kişi olduğuna inanılıyor.

Novgorod'da Han Batu'nun işgali sırasında baş baş melek Tatar yöneticisine göründü ve şehre saldırmayı yasakladı. Han, baş melekçinin cezai gücüne inanmak suretiyle geri çekildi. Novgorod'un kurtuluşu mucizesi tüm Ortodoks dünyasına yayıldı.

Başmelek'e dua etmek Michael, 21 Kasım'daki anma gününde mümkündür. Ayrı ayrı anılan melek ve 19 Eylül. Bu gün Honek kasabasındaki tapınağı su baskınlarından kurtardı. Katolikler, 29 Eylül ve 8 Mayıs tarihlerinde Michael gününü kutlar.

Cebrail

Başmelek Gabriel'e yapılan dualar, Michael'a yapılan temyizden daha az mucizevi güce sahip değildir. Ona sonraki dua için dua kitapları yapılabilir. Aynı zamanda, tüm başmeleklere hitap eden dua yaygın olabilir.

Hayallerde ve gerçekte iyi haber veren Gabriel. Cenneti ve melekleri korumak için Tanrı tarafından çağrıldı. Ayrıca Başmelek - Başmelek onursal unvanına sahiptir. Geleceğin sırlarını açığa çıkaran melek, dürüst olanın yolundan uzaklaşmama, amacını takip etme ve kurtuluş için Yüce'ye dua etme çağrısı yapar.

Müjde'de, Gabriel'in hamileliği ve İsa Mesih'in doğuşu ile birlikte Bakire Meryem'e gönderildiği yazılmıştır. Bu gün (25 Mart) En Kutsal Theotokos'un Duyurusu olarak kutlanır. Bu andan itibaren, Başmelek Gabriel'in imajı, anneliği hayal eden ve evliliğin mutluluğunu bilmek isteyen kadınların kısaltmasıdır.

Gabriel için dua, salı günü okuyun: Kutsal Başmelek Gabriel! Kötülüklerden tövbe edip inancımızı doğrulamak, beni günaha karşı güçlendirmek ve günahlarımdan kaçınmak için yaratıcıya yalvarmak için, Tanrı'nın hizmetkârını atama beni Bizi küçümsemeyin, günahkarlar ve yine de bize yardımcı olun. Yaş, çağda Baba, Oğul ve Kutsal Ruh'u övün.

Raphael

Tanrı'nın Şifacı - Sözde Raphael. Duanın gelmesi için çağırdığı yere gidecektir, ancak ruhsal iyileşmeyi reddedenleri tedavi edemez. Onun gücü, ıstırabın insan ve manevi içgörüsünün inancındadır.

Gerçek Hristiyanlar, Raphael'in varlığının rahatlık verdiğine inanırlar. Rahatlamaya yardımcı olur, kaygıyı giderir, stresi azaltır. Melek, bir kişinin zihinsel durumundan sorumludur, bu nedenle karşılıksız sevgiden muzdarip, sevdiklerinin kaybına yas tutan insanlar, genellikle Kutsal Olan'ın yüzünden yardım ister. Ona sabah ve akşam, evde ve tapınakta dua edebilirsiniz. Ancak her dilekçeden sonra kurtarıcıya teşekkür etmeyi unutmayın.

İyileşmek, çok seyahat etmek, sıkıntılarına ve sorunlarına insanlara yardım etmek için Rafaila'ya hitap edin. Her türlü sadaka katılan doktorların, şifacıların, insanların koruyucusu olarak kabul edilir.

İkonlar üzerinde Raphael sol elinde büyük bir balıkla tasvir edilmiştir. Vererek, baş meleklerin körlüğü iyileştirmeye ve şeytanı uzaklaştırmaya yardımcı olması, balıkların yardımıyla olur. Bazı kutsal kitaplar, Başmeleklerin Michael ve Raphaël’in insanlara, biri koruyarak ve koruyarak, diğeri de inananları iyileştirerek birlikte yardım ettiğini açıklar.

Başmelek'e dua eden Raphael, Çarşamba günü okunur. ve aşağıdaki metni içerir: Büyük Başmelekçilik Raphael! Sizler rehber, doktor ve şifacısınız, beni kurtuluşa yönlendirir, zihinsel ve fiziksel hastalıklarımdan kurtarıp beni Tanrı tahtına getirirsiniz. Günahkar ruhum için ona dua et, Rab beni affet ve şimdi ve çağda, tüm düşmanlarımdan ve kötü insanlardan kurtarsın. Amin.

Pin
Send
Share
Send
Send