Rüya yorumu

2019’da Perşembe günleri temiz - kutlama tarihi

Pin
Send
Share
Send
Send


Aynı zamanda harika denilen Saf Perşembe önemli bir Ortodoks tatilidir. Tarihi her yıl değişen Kutsal Hafta olarak bilinen Paskalya haftasına düşer. Clear Perşembe’nin 2019’da Ortodoks’tan ne zaman çıkacağını bulmak için önce Ay ve Kutsal Mesih'in Pazar gününü hesaplamanız gerekir. Paskalya baharının dolunayından sonra gelen Pazar günü kutlandığından, 2019 takvimine göre 28 Nisan’a denk geliyor ve Bu yıl perşembe 25 nisan..

Tatil nasıl geçti?

İyi Perşembe, 12 havarisi ile birlikte, özellikle çarmıha gerilme ve diriliş hakkında gelecek etkinliklerden bahseden İsa Mesih'in Son Akşam Yemeği'nin hatırlatmasıdır. Bu günde, cemaatten tövbe etmek ve ruhu arındırmak için Komünyon ayini ilk kez yapıldı. Bu gelenek peygamberin hatırası ve halkın yararı için katlandığı davaları sürdürdü.

Her yıl, Saf Perşembe gününden başlayarak 3 gün boyunca, kiliseleri ve kiliseleri ziyaret etmek, Mesih'e dua etmek, cemaat almak, affedilmek için istemek ve yaptığı büyük işler için teşekkür etmek gelenekseldir. Böylece insanlar günahkar günah, kötü düşünceler ve bencillikten kurtulurlar, ruhu sevdiklerinize sevgi, nezaket ve saygıyla doldururlar.

Toplantıdan önce, 48 gün süren ve Paskalya Pazarında sona erecek olan Lent'e katlanmak gerekiyor. Saf Perşembe günü, örneğin sebzeler, meyveler, ekmek, fındık gibi sadece çiğ sebze yemek yiyebileceği not edilmelidir. Alkol bu gün yasaktır.

Gelenekler ve gelenekler

Eski zamanlarda ortaya çıkmış olan Büyük Perşembe gününü kutlayan Ortodoks geleneklerinin çoğu bu güne kadar gözlendi. Örneğin, sabahın erken saatlerinde, güneş doğmadan önce yüzmeniz gerekir, ancak bundan sonra kahvaltı yapabilir ve günlük görevinize başlayabilirsiniz. Bu tören, günahlardan, kötülükten, yaygaradan ve diğer olumsuz şeylerden arınmayı sembolize ediyor.

Saf Perşembe günü kuaföre gitmeniz önerilir. Bu günkü saç kesiminin bir insanın enerjisi ve kaderi üzerinde olumlu bir etkisi olduğuna inanılıyor. Kesilen saçlarla birlikte, bozulma ve nazar gözü kaybolur ve yaşamda yeni bir aşama başlar.

Ev genel temizlik yapılmalı, gereksiz şeyleri atmalı, yatak çarşaflarını değiştirmelidir. Böylece, konut yeni pozitif enerji ile doldurulur. Ayrıca, olumlu bir tavırla, hostesler Mesih'in Diriliş günü için Paskalya kekleri pişirmeye ve yumurtaları boyamaya başlar.

Gün boyunca sakin ve kısıtlı olmalısınız - dans edemez, şarkı söyleyemez, eğlenemez, sinirlenemez ve olumsuz düşünemezsiniz. Ayrıca, tahmin etmek, bir şeyler veya para borç vermek yasaktır. Evde kirli çamaşırlar varsa, yıkanmalı ve bulaşıkları yıkamamaları ve hiç bırakılmaması gerekir.

Pin
Send
Share
Send
Send