Rüya yorumu

Tanrı'nın Annesi "Üç Sevinç": değeri, neye yardım ettiği ve ne için dua ettikleri

Pin
Send
Share
Send
Send


Meryem Ana'da insanların sevinç için dua ettiği birçok simge var. “Hüzünlü Kimsenin Sevinci” imgesi var, inananlar ona düşüyor, sıkıntı çekiyor ve sorunlardan kurtulmak istiyorlar. "Beklenmeyen Sevinç" simgesine günahkârlar, Rab'bin onları affedeceğini umarak duaları okurlar. Ayrıca "Tükenmez Kadeh", "Solmaz Renk", "Üç Kat", "Neşe ve Teselli" ikonları da var ... Ancak bugünkü yazımızda yalnızca belirli bir görüntüden bahsedeceğiz. Kim ve ne zaman yarattılar, ne için dua ettiler, Tanrı'nın Annesi'nin bu yüzüne çömeltiler?

Simgenin tarihi

18. yüzyılın başlarında (Büyük Peter zamanında) o zamanki tarzında genç bir Rus ressam İtalya'da çalışmaya gönderildi. Orada ünlü sanatçıların eserleri hakkında bilgi edindi ve onu o kadar etkiledi ki, “Kutsal Aile” olarak adlandırılan popüler Raphael imgesinin bir kopyasını bile yarattı.

Sanatçı, kilisenin başındaki bir akrabaya (yani, şu anda "altın bir köşe" olarak kabul edilen bir köy olan Çamurlarda bulunan Kutsal Üçlü Kilisesi), ancak o zaman eski bir küçük yerleşim yeri olan sanatçıya çalışmalarını anavatanına getirdi. Sanatçı öldüğünde, baş düşman görüntüyü verandaya koymaya karar verdi.

Ancak bu simge, mutlu bir mucize yaratmaya yardımcı olmasaydı (bu arada, o zamanın sadıkları tarafından çok sevilen) güzel bir kopyası olarak kalırdı. Hemen gerçekleşmedi, ancak 40 yıl sonra.

Kayda değer bir kadın bir dizi talihsizlik yaşadı: oğlu (zamanda savaşan tek kişi) yakalandı, kocası düşmanın iftirası nedeniyle sürgüne gönderildi ve mülk götürüldü. Mutsuz sadece Meryem Ana'ya dua etmek için kalır. Yakında, bir rüyasında, tapınağa gitmesi ve Bakire Meryem'in imgesine gitmesi, ondan şefa geçmesi istendiği söylendi. Kadın bu ikonu uzun süre Kutsal Üçlü Kilisesi'ne girinceye kadar aradı ... Sonra kocası ve oğlu eve döndüler ve mülkü aileye geri verdiler. Bunlar, şerefine simgeyi verdikleri üç sevinç.

Resim yapan yerel sanatçılar, Rus resimsel geleneklerini çoktan uygulamışlardır, bu nedenle şimdi “Üç Sevinç” klasik “Kutsal Aile” ile aynı değildir.

Tarihçiler diyor ki: Rus İmparatorluğu'nda simge çok popülerdi. Ancak Kuban ve Don Kazakları, uzun süredir savaştıkları ve evlerinden kaybolan oğulları ve kocaları için sık sık dua eden anneleri ve eşleri arasında özel bir onur duydu. Ayrıca, bu yüz kraliyet ailesi arasında özel bir saygı gördü.

Hac: Rusya'da böyle bir simgeye nerede tapılabilir?

Tabii ki, ikonun tarihini öğrenmiş olmakla birlikte, birçok inanan neşeyle düşmüş olacaktı ... Fakat Sovyet döneminde "Üç Sevinç" in orijinal görüntüsü kayboldu. Neyse ki, listeler dokunulmadan kaldı (yani, kopyalar ve sonraki sürümler) ve bazılarının mucizevi güçleri de var.

Onları görebilirsiniz:

 • Hayat Veren Üçlü Kilise (Gryazi köyü, Moskova Bölgesi - burada, bu arada, bu görüntü onuruna bir akathist ile dua hizmeti her Çarşamba gerçekleşir ve ikon ciddiyetle sunaktan çıkarılır);
 • Bakire Dürüst Reese'in Temini Tapınağı'nda (Moskova)
 • Bornoz Biriktirme Tapınağı (Leonov);
 • İçişleri Bakanlığı'ndaki ev kilisesinde.

Simgenin kendi kilise tatili var: 26 Aralık, 8 Ocak, yeni stil. Bu nedenle, eğer Tanrı'nın Annesinin bu yüzü ile kiliseye hacca gitmek istiyorsanız, böyle bir tarih mükemmel bir şekilde uyuşacaktır.

Bu ne anlama geliyor?

Bakire Meryem ve Oğlu hariç, "Üç Sevinç" simgesine tasvir edilmiştir:

 • Vaftizci Yahya (Mesih'in yakın görünümünü tahmin eden ve daha sonra onu Ürdün Nehri'ne günahtan kurtuluşun bir işareti olarak gösteren bir münzevi olan Öncüdür). Herodias ve kızı Salome'nin cetvelden hediye olarak talep etmeleri onun kafasını oluşturdu ve maalesef bunu aldı. İkonda, İsa'dan biraz önce doğduğu için çocuk ya da genç bir adam olarak tasvir edilmiştir. Kutsal kitaplara göre O'nunla ilgiliydi.
 • Kutsal Hakem Yusuf Bandman (aynı marangoz, İsa'yı yetiştiren Meryem'in kocası). Ona nişanlı denir çünkü Joseph, kalbinin altında bir çocuk taşıdığını öğrendiğinde Maria ile nişanlandı (nişanlandı). Fakat onunla evlenmeyi reddetti ve Oğlu'nu yetiştirmedi, bu nedenle Celile'de birçoğu İsa'yı Yusuf'un oğlu olarak gördü.

Yani, Kutsal Aile'yi görüyoruz. Bu nedenle, çoğu zaman yakın veya uzaktaki akraba olan insanlar için bu ikona dualar sunulur.

Hangi yaşam koşullarında “Üç sevinçli tanrının anası” ikonu asistan olarak görev yapar?

 • Aile içinde birileri orduda görev yapar ve bu ordu savaşa veya tehlikeli bir göreve gönderilir (ancak unutmayın: yalnızca Rab’nin sevdiklerinizi ölümden veya yaralanmadan kurtarmak için değil, aynı zamanda onu merhametle kurtarması için En kötü günahlardan birinin başarısından - cinayet).
 • Bir hırsız evin içine ya da cüzdanına girdi ve değerli bir şey çaldı.
 • Bir kişi, kendisinden uzağa taşınan sevilen birisini iade etmek ister (kendi isteği ile veya şartlar altında).
 • Evlilikte mutluluk tehdidi altında (ciddi bir kavga başladı, boşanma tehdidi altında bir tiff).
 • Banka gayrimenkulü elinden almakla tehdit ediyor.
 • Bir akraba veya yakın arkadaş uzak / uzak bir yerde çalışıyor / geçici olarak yaşıyor.
 • Kişi veya akrabası karalandı ve ciddi bir şeyle suçlandı. Belki de bir duruşmayla karşı karşıyadır.
 • Adam, doğru yolu bulmak isteyen bir araya geldi.

Bu simge nasıl dua edilir?

Okuduğumuz ve koruduğumuz popüler bir dua var. Hem kilisede hem de evde bu sözlerle resme başvurabilirsiniz. Asıl şey, dünyayı ve boşu olan her şeyden mümkün olduğunca uzaklaşmak, ruhu arındırmaktır. Mümkünse, okumadan önce itiraf et, ama içtenlikle tövbe et.

Ancak, dua başka olabilir. Ne de olsa asıl mesele, belli kelimelerin otomatik okunması değil, duaların telaffuz edildiği samimi düşünceler ve gerçek inançtır. Ve sonra Tanrı'nın Annesi size yardım edecek, çünkü bir keresinde Gryazi köyündeki görüntüsünün önünde dizlerinin üstüne çökmüş zavallı kadına yardım etmişti.

Sonunda, sizi bu simgeye ithaf edilen ziyafet bayramının kilisede nasıl düzenlendiğini dinlemeye davet ediyoruz.

Pin
Send
Share
Send
Send