Rüya yorumu

Sevilen birisinin kıskançlığından nasıl kurtulurum - etkili bir yol

Pin
Send
Share
Send
Send


Yirmi yıldan fazla bir süredir aile psikolojisinde çalışıyorum. Yıllar boyunca binlerce evli çiftle çalıştım ve bir şey öğrendim - çoğu insanın sorunları çok benzer ve tamamen çözülebilir. Ve yeni bir ilişkide ve uzun bir aile hayatında en özel sorunlardan biri kıskançlıktır.

Bu duygu genellikle sevgiyi yok eder - sonuçta, kıskançlık insanların gözlerini gölgede bırakır, kontrolünü kaybetmelerine ve korkunç şeyler yapmalarına neden olur. Kıskançlık, bir çiftin arasındaki ilişkinin dikişlere böldüğü skandalların nedeni haline gelir. Bu nedenle, bu makalede kıskançlığın temel nedenlerini anlatmaya ve bununla nasıl başa çıkacağımı açıklamaya karar verdim.

Sebep neydi?

Kıskançlık hakkında çeşitli ifadeler duyabilirsiniz - ve sıfırdan kaynaklanmadığını ve sevginin kanıtı olduğunu. Ama aslında, bu duygu tamamen işe yaramaz ve sadece her ikisinin de sinirlerini bir çift halinde öldürür. Gerçek şu ki, eğer böyle duyguların bir sebebi varsa, o zaman problem çok daha geniş ve daha karmaşıktır, ve eğer bir sebep yoksa, o zaman sadece maviden muzdaripsiniz. Kıskançlık neden ortaya çıkar?

  • Kıskançlık, sevilen birisini kaybetme korkusudur. Genellikle, güvensizlik nedeniyle ortaya çıkar - sizden daha güzel veya daha ilginç olan eşiniz etrafında birçok rakip olduğunu düşünüyorsunuz.
  • Mülkiyet ve hiper kontrol anlayışı. Genellikle insanlar kıskançtır, çünkü bir partnerin yaşamı üzerinde tam kontrol sahibi olmak isterler. Bununla mücadele etmek ve bununla çalışmak gerekli, böyle bir istek normal değil.
  • Çok fazla boş zaman. Çoğu zaman insanlar basitçe kendi iş ve hobilerine sahip değillerdir ve bir ortak kendileri için bir şeyler yapmaya başladığında, sinirlenir ve kıskanırlar.
  • Olumsuz senaryolar. Hepimizin bir nevi kişisel ilişki tecrübesi var, ayrıca - kendi ebeveynlerimizin deneyimini görüyoruz. Ve vatana ihanet görenler genellikle sadık, dürüst ve genel olarak ideal ortakları kıskanıyorlar.

Bu duygudan nasıl kurtulurum?

  • Sebebini anlayın. Ayıkça düşünün - kıskançlığınızın kendiniz için gerçek bir güdüsü var mı, yoksa siz ortaya çıkardınız mı?
  • Bir sebep aramayın. Şüpheli bir şey bulmaya çalışmayın. Kıskançlıktan yakalanan insanlar genellikle eşlerinin telefonlarına tırmanmaya, sosyal ağlarda şüpheli şeyler aramaya veya bir şeyler aramaya başlarlar. Bu tür önlemler her zaman kötüdür. Kendinizi küçük düşürür, sevilen birinin saygınlığını küçük düşürür ve aynı zamanda bir şeyi yanlış anlayabilir ve sıfırdan bir skandal yaratabilirsiniz. Şüpheleniyorsanız, açık bir şekilde sosyal ağları veya telefonu göstermeyi istemeniz daha iyi olur.
  • Sizi gerçekten büyüleyen ilginç şeylere dikkat edin. Sizi gerçekten heyecanlandıracak bir hobi bulun, ancak bu hobi sadece sizin olmalıdır - dinlenip sizi özlemek için kendinize ve eşinize zaman verin.
  • Sevdiğine destek ver. Onu her konuda destekle, hiçbir zaman vaktini harcadığı şeyi değersizleştir. Destekleyin, motive edin - ve kişi size daha fazla bilgi vermek isteyecek ve siz daha sakin olacaksınız.
  • Arkadaşlarınla ​​arkadaş ol. Evet, evet! Yaygın hatalardan biri - bir erkek veya bir kadın sevilen birinin arkadaşlarının karakterleriyle birleşmez, tartışmaya başlar, skandalları kışkırtır, hatta iletişimi yasaklar. Başarılı olmanız muhtemel değildir - er ya da geç, kişi ya isteklerinizi yerine getirmeyi reddedecek ya da şirketle gizlice iletişim kurmaya başlayacaktır. Ve eğer arkadaşlar sizi seviyorsa - birlikte yürüyeceksiniz ve çirkin bir durum söz konusu olduğunda, hemen her şeyi öğreneceksiniz.
  • Dürüstçe, skandallar ve baskınlar olmadan deneyimlerinizi anlatın. Eğer kıskançlıktan dolayı kavgalar korkunç skandallara dönüşmediyse - o zaman konuşmaya çalış. Sakin bir şekilde sizi neyin heyecanlandıracağını söyleyin - belki de sevilen biri için bu sadece bir önemsemektir ve kolayca nahoş faktörü bırakacaktır. Bu andaki ana kural sakince konuşmak ve hiçbir şeyi suçlamamak. Aksine, her şeyi kendin suçla: "Affet beni, kıskançım / kıskançım, bunun aptalca olduğunu anlıyorum ama aklımı kaybediyorum, bu duygudan kurtulmama yardım et." Hafif bir formda, istekler genellikle mutlu bir şekilde gerçekleştirilir.

Ya bir sebep varsa?

Kıskançlığınızın bir nedeni varsa - yani, sizi değiştiriyorlar, yalan söylüyorlar, başkalarıyla flört ediyorlar ve kesin delilleriniz var, o zaman kıskançlıktan kurtulmak hakkında konuşamazsınız. Hemen, pişmanlık duymadan, böyle bir ilişkiyi koparmak - devam edebilmeleri için tek şansları olacak.

Hemen bir kişiyi kaybetmek çok korkabilir. Öneminiz çarpıcı bir şekilde artacak, ihaneti özlemeye ve pişman olmaya başlayacak. Ondan önce herhangi bir duyguları varsa - eşiniz sevginizi ve güveninizi iade etmek için her şeyi yapar.

Özetleyelim

Pin
Send
Share
Send
Send