Rüya yorumu

Nicholas Wonderworker İkonu - günlük sıkıntılara yardım

Pin
Send
Share
Send
Send


Yeni Yıl tatillerinden önce, bütün Hıristiyan dünyası 19 Aralık - St. Nicholas Günü'nü kutlar. Nikolai Uhodnik kilisede en çok saygı görenlerden biridir, hem Ortodoks hem de Katolik dünyasında sevilen bir azizdir. Nicholas Wonderworker'ın simgesi mucizevi olarak kabul edilir. Bu, her Hıristiyanın bildiği azizdir. Tanrı'nın azizinin ve azizinin popülaritesi nedir, simgesi nasıl yardımcı olur? Ayrıntılı olarak düşünün.

Aziz'in Hayatı

Gelecekteki Myrali'li Saint Nicholas, modern Türkiye topraklarında varlıklı bir vatandaşın ailesinde doğdu (o zaman bir Yunan eyaletiydi). Nicholas, küçük yaşlardan itibaren manevi yazılar aradı ve özenle Tanrı Sözü'nü inceledi. Tanrısal çocuk gece bile dua etti, tanrı ile birlikte vakit geçirdi. Nikolai bir eğitim aldı ve kamu hizmetinde çalışmaya başladı. Mezun olduktan sonra aziz, yaşamını Rab’ye adamaya adaması için son kararını verdiği yer olan Kudüs’e hacca gitti.

O günlerde, Hristiyanların zulmü yaygındı, ancak Nicholas her zaman aşağılanmış ve ezilmiş savunmak için ayağa kalktı. Hayatı boyunca Hristiyanların savunucusu statüsünü aldı. Herhangi biri tavsiye, istek ya da sorun için aziz ilan edebilir. Ebeveynlerinden alınan tüm miras, yoksullar, yoksulluk içinde yaşayan ve dua edenlerin lehine Nikolay tarafından verildi.

Nicholas saygın bir 94 yaşında öldü ve hafızasını mucize bir işçi olarak bıraktı. Aziz kanonlaştırıldı, kanonlaştırıldı. Onun kalıntıları, adının onuruna bağlı olarak, İtalyan Bari kentinde tapınaktadır. Kalıntıların ikinci kısmı Venedik'te Lido adasında tutuluyor. Lido ve Bari'deki kutsal eserlere ibadet etmek için yılda on binlerce hacı gelir.

yardım

Ortaçağ'da İkonografi, insan üzerinde muazzam bir ruhsal etki yarattı, bir dönüşüm örneği verdi. O günlerde fotoğraf yoktu ve yalnızca zengin insanlar fotoğraf satın alabilirdi. Bir Ortodoks Hıristiyan için simgelerin önemini abartmak çok zordu. Bir inanan kutsal yüzü düşündüğünde, içinde ahlaki değişim ve dönüşüm meydana geldi.

Yakın geçmişte, Nicholas ismi yenidoğan çocuklar arasında en yaygın olanıydı.

Nicholas simgesi, Ortodoks Hıristiyanların her evindeydi. Zarardan korundu, evi korudu. Hristiyanlar Wonderworker'dan iş, seyahat ve tarımda uğraşmalarını istedi. Nicholas Wonderworker imajının popülaritesi o kadar büyüktü ki, onuruna kiliseler ve küçük kiliseler inşa edildi.

Saint Nicholas aşağıdaki ihtiyaçlara yardımcı olur:

 • deniz ve kara seyahati;
 • itaat ve çocuk çalışmaları için dualar;
 • ticari ilişkilerde başarı;
 • evde refah ve refah; savaşın uzlaştırılması;
 • askerlerin himayesi;
 • düşmanlara ve baskıcılara karşı korumalı;
 • ikinci yarıyı ara;
 • masum mahkumların serbest bırakılması;
 • esaret ve esaretten kurtuluş;
 • doğru yolda öğüt;
 • Gebeliğin korunması.

Her Hıristiyan, Aziz Nikolaos'un ikonunun tehlikeden korunduğunu bilir. Kurtuluş anında gelir gibi, iman kısa bir dua okumak için değer. Hiç şüphe yok ki St. Nicholas meraklı ismini almıştır - bu zaman içinde haklı ve kanıtlanmıştır.

Aziz Nikolaos ikonunun arzuların yerine getirilmesindeki değerini abartmak zor. Yardım gününe inancınızla, bayram günlerinden birinde azize gitmeniz yeterli.

Resimlerdeki Wonderworker Nicholas'ın ikonları, Tanrı'ya inanmayan otomobillerin şoförlerinde görülebilir. Bunun nedeni, azizin harikalarının yüzyıldan yüzyıla efsaneler olmasıdır. Her Hıristiyan, Nikolai Udodnik'e neyin yardımcı olduğunu bilir. Ve eğer hala bilmiyorsanız, insanlar söyleyecektir.

Nikolay, Wonderworker'a insanlara yardım eder mi? Her biri farklı, çünkü insanların istekleri birbirinden farklı. Aziz'in Tanrıya inanmayanlara bile yardım ettiği düşünülmektedir. Bunun için çok fazla kanıt var. Simgeyi odaya koysanız bile, hareket eder. Fakat eğer duaları okursanız, zaman zaman azizin yardımı artar.

Hastalıkların İyileşmesi

Wonderworker Aziz Nicholas'ın simgesi korkunç hastalıklardan kurtulur. Bir akafist okuduktan sonra inanılmaz mucizelerin meydana geldiğine dair çok fazla kanıt var. Acı veren insanlar boğaz lekelerini kilise yağıyla (çapraz) yağlar ve duaları okurlar. İnfertil kadınlar Wonderworker'ın duaları ile gebe kalmayı ve güçlü bebekleri doğurmayı başardılar.

Dikkat! Wonderworker'ın görüntüsü, Bakire imajına etkisi ve önemi bakımından yetersiz değildir.

Şifa Namazı:

Yol için dua:

Müteşekkir dua:

İkonu evin içine nereye koyayım?

Pek çok Ortodoks, Wonderworker Nicholas simgesinin evde nerede durması gerektiğini ve bunun ne olduğunu tam olarak bilmiyor. Gelenekler gereği, her evin bir ikonostasisin yeri olan Kızıl Köşe olmalıdır. Bu yer güzelce dekore edilmiş, simgeler sürekli tozdan silinmiş ve yıkanmıştır.

Şu anda, simge güvenle dua edebileceğiniz bir yere kurulabilir. Yakınlarda müstehcen resimler ve görüntüler, TV veya bilgisayar olmamalıdır. Bir insan onun önünde, yaşamının her dakikasını Rab'be hizmet etmeye adayan, derinden inanan bir Hıristiyan imajının olduğunu anlamalıdır. Bu nedenle, simgeye saygılı olmak gerekir: bu yerde yeminli sözler söylemenize ve onurlu davranmanıza izin vermeyin.

Akrabaların fotoğrafını Acaba St. Nicholas ikonuna yakınlaştırabilir miyim? Bu oldukça kabul edilebilir, katı yasaklar yok. Wonderworker'ın yanında, koruyucu meleğin ve Tanrı'nın Annesinin simgelerini koymanız önerilir. Modern ebeveynler, hastalığa ve hastalıklara karşı iyi bir koruma olduğu için simgeyi bebeğin odasına koydu. Asıl şey, tüm kalbinize yardım etmeye inanmak.

Simge için bir yer seçerken güneş ışınlarının yönünü düşünün. Boyanın solması nedeniyle simgenin ultraviyole radyasyona maruz kalmaması tavsiye edilir. Simgeyi mutfağa koyabilir miyim? Buna izin verilir, görüntüyü mutfak çocuğundan korumanız yeterlidir. Bu nedenle, simgeyi kabinin cam kapılarının arkasına takmak en iyisidir.

İbadet günleri

Ortodoks Kilisesi, 9 Mayıs ve 19 Aralık tarihlerinde azizin özel günlerini kurdu. Ve 11 Ağustos’ta St. Nicholas’ın Noel’ini kutlayın.

Pin
Send
Share
Send
Send