Rüya yorumu

2019’da ay takvimi maniküründe uygun günler

Pin
Send
Share
Send
Send


Güzel tırnaklar, bakımlı ve zarif bir kadının önemli bir unsurudur. Bu arada, önyargıları reddeden, ellerini düzene sokan daha güçlü seks temsilcileri de var. Bununla birlikte, kendi sağlıklarına ve çeşitli kozmetiklerine ek olarak, ayın konumu da tırnakların durumunu etkiler.

Konumundan, kadife çiçeği manipülasyonunun etkinliğine bağlıdır. Sağlığınıza zarar vermemek için her zaman ay takvimini izlerim. Makalede 2019’da ne zaman manikür yaptırmanın en iyisi olduğunu ve prosedürlerden kaçınmanın daha iyi olacağını söylemek istiyorum.

Ay tırnak sağlığını nasıl etkiler?

Muhteşem ve kadınsı bir görünüme sahip olmak için, her kadının çok çaba sarf etmesi gerekir. Ay takvimi önerilerini izlerseniz, görev çok daha basittir.

Çivilerin uzunluğunun kesilmesinin aksiliklerden, negatif karmadan kurtulabileceği ve mutluluğu çekebileceği uzun zamandır bilinmektedir. Tabii ki, bu etkiler sadece işlemler uygun bir zamanda gerçekleştirilirse elde edilir.

Ayın evresi, ay günü ve Gece Kraliçesinin bulunduğu burç takımyıldızı, çivi ile yapılan manipülasyonların etkinliği üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir. Uygun günlerde, bir manikür sadece uzun bir süre dayanmakla kalmayacak, aynı zamanda sahibinin karmasını da iyileştirecektir. Kötü günlerde yapılmış, kötü şans getirebilir. Ek olarak, tırnak plağına zarar verilmesi de olasıdır.

Biraz tarih

Bir kadının elleri, kadın çekiciliğinin en önemli özelliklerinden biridir. Bu eski zamanlardan beri bilinmektedir. 5 binden fazla yıl önce, en yüksek asalet temsilcisi, tırnak bakımı için altın aletler kullandı. Ve bu zaten çok şey ifade ediyor.

Tırnak tabağında, farklı çağlardaki bütün milletlerden dekor kadınlar uygulanır. Bu yüzden, Çin'de balmumu, yumurta akı, hayvan kemiklerinden elde edilen özler, çiçek yaprakları ve çok daha fazlası kullanılır.

Bildiğimiz gibi oje, önce Amerika'da 20. yüzyılın başında raflarda ortaya çıktı. O sadece bir gün dizilip sürdü, ama tırnak sanatında bir atılımdı.

Teknoloji geliştikçe vernik kalitesi gelişti. Çok daha uzun süre hizmet vermeye başladı. Ek olarak, yeni renkler ortaya çıktı, dekoratif kaplamaları çıkarmak için bir araç ortaya çıktı. İkincisi çok memnun fashionistas, çünkü artık tırnak tasarımını istedikleri sıklıkta değiştirebiliyorlardı.

Bugün kadınlar evde tırnaklarına bakabilir veya uzmanların hizmetlerini kullanabilirler. Ancak, her durumda, manikürün en başarılı şekilde ne zaman yapılacağını söyleyen ay takvimi tavsiyelerine dikkat etmelisiniz.

Hafta boyunca tırnak bakımı

Ay döngüsüne ek olarak, manikürün yapıldığı haftanın günü de işlemin etkinliğini etkiler. Her gün kendi enerjisine sahiptir. Örneğin, Pazartesi bir sağlık günü olarak kabul edilir ve bu nedenle vücutla yapılan tüm manipülasyonlar onu en iyi şekilde etkiler. Perşembe ayrıca, güncelleme günü olarak kabul edildiği gibi iyi bir gün. Ancak, her kişi tırnak zenginleştirme prosedürlerini uygulamak için hangi günü seçer:

 1. Pazartesi. Yukarıda belirtildiği gibi, bu sağlık veya ayın günüdür. Manikür bir dereceye kadar sağlık prosedürü olarak kabul edilir ve bu nedenle Pazartesi günü bunu yapmak iyi bir çözümdür. Çiviler için haftanın ilk günü bakım küçük pelvis hastalıklarının önlenmesine yardımcı olur.
 2. Salı. Bu gün Mars tarafından himaye ediliyor. Salı günü tırnaklarınızı keserseniz, onlarla sorun yaşamayacaksınız. Ayrıca Salı günü yapılan manikür, kardiyovasküler sistemin baş ağrıları ve hastalıklarla mücadelede elverişli.
 3. Çarşamba. Emirden sorumlu olan Merkür Günü. Bu gün bir saç kesimi yaptıktan sonra, düşüncelerinizden ve yaşamınızdan kaynaklanan karışıklığı gidereceksiniz. Ayrıca bu gün manikür, çalışma kapasitesinin artmasına, özgüven ve sakinlik artışına katkıda bulunur.
 4. Perşembe Jüpiter'in etkisi altında. Bu dönemde yapılan manikür çok zevk alacak. Bu bir yenilenme zamanı olduğu için, eski sorunlardan kurtulacak ve her şeyle birlikte şüpheleriniz olacak, ancak pozitif enerjinin bir kısmını alacaksınız. Ayrıca Perşembe günü yapılan bir manikür, sembolik olan karaciğerin iyileşmesini teşvik ediyor, çünkü kendi kendini iyileştirebilen tek organ.
 5. Cuma Venüs'ü harekete geçirir. Venüs'ün aşk ve güzellik tanrıçası olmasına rağmen, bu gün salon ziyareti yapılmasına değmez. Bu gün, vücut daha yavaş bir metabolizmaya sahiptir ve herhangi bir prosedür bozulmaya neden olabilir. Doğru, bunun yerine insanlığın güçlü bir yarısını ifade eder. Ancak bayanlar daha çekici ve "ilahi" olabilir.
 6. Cumartesi, Satürn'den etkilenir. Bu günde, çiviler dahil tüm fazlalıklardan kurtulmanız tavsiye edilir. Doğru, akşam Satürn'ün etkisinin azalması nedeniyle bunun için en uygun zaman değil. Bu nedenle, tüm prosedürler 18 saate kadar zaman geçirmek için daha iyidir.
 7. Pazar, güneşin günüdür. Bu gün, genel olarak görünüşünüzle ilgili manipülasyonlar yapmanız ve daha da fazlası - bir şeyi kesmek için önerilmez. Bu, refahı ve finansal refahı olumsuz yönde etkileyecektir. Bu yüzden geziyi pazartesi veya perşembe günleri salona taşıyın.

Zodyak işaretleri

Sadece haftanın günü değil, tırnak manipülasyonlarının etkinliğini de etkilemez. Prosedürlerin yararları üzerindeki etkisi, Burç takımyıldızına bağlıdır. Bir güzellik salonuna kaydolmaya veya tırnak makası almaya değip değmeyeceğini öğrenmek için gece ışığının bulunduğu işarete bakın.

Koç ve Boğa burcu

Manikür için boş zaman. Bu günde bir manikür yaptırmanız veya bir güzellik salonu oturumuna kaydolmanız gerekip gerekmediğini öğrenmek için haftanın gününe dikkat edin.

İkizler burcu

Tırnak bakımı ve dekoratif manikür bakımı için son derece elverişli bir süre. Bu çok aktif ve girişken bir işarettir ve bu nedenle tüm prosedürlere tırnak plağına zarar vermiş olan acele eşlik edecektir. Planlanan prosedürü farklı bir güne aktarmak gerekir.

kanser

Ayrıca manikür için son derece elverişsiz zaman. Bu dönemde kesilen tırnaklar kopacak, pul pul dökülecektir. Belki mantar ve diğer hastalıkların ortaya çıkması.

Aslan burcu

Bu işaret mükemmelliğin kendisini temsil ediyor. İçinde bulunan ay, tüm girişimlerin gelişmesine katkıda bulunur. Bu nedenle, bu dönemde yapılan marigoldlarla yapılan manipülasyonlar çok başarılı olacaktır. Leo, yaratıcı potansiyelin gerçekleşmesine katkıda bulunur ve kendi orijinal tırnak tasarımınızı geliştirir.

Başak ve Terazi

Bu süre zarfında, sadece manikür yapılması değil, aynı zamanda terapötik prosedürlerin de yapılması önerilir: sıcak yumuşatma banyoları, masaj, mısırları kesmek ve daha fazlası.

Akrep ve Yay

Güzellik salonunu ve tedavi prosedürlerini ziyaret etmek için uygun zaman. Ancak, sıcak banyolarda bu yaralanmalarla dolu olduğu için dikkatli olunmalıdır.

Oğlak burcu

Bu işaret cildi ve tırnakları korur. Ay bu takımyıldıza girdiğinde, çivilerle herhangi bir manipülasyon yapabilirsiniz - kes, inşa et, boya. Tüm prosedürler ağrısız olacak ve sadece zevk getirecek.

Kova

Bu süre zarfında, cilde herhangi bir hasarı tedavi edebilir ve çivi ile herhangi bir manipülasyon yapabilirsiniz:

 • kesim;
 • biriktirmek;
 • boyamak;
 • iyileşmek için.

balık

Manikür için nötr dönem. Tırnaklarınıza iyi bakabilirsiniz, ancak hasar görmemeye çalışmalısınız. Herhangi bir çizik iltihap ile doludur. Ek olarak, alerjilerin tezahürü mümkün olduğu için yeni kozmetik ürünleri yaşamamalısınız.

Sonuç

Yukarıdakilere dayanarak sonuç çıkartarak şunu söyleyebiliriz:

Pin
Send
Share
Send
Send