Rüya yorumu

Simgesi "Tükenmez Kadehi" - anlamı, tarih, ne yardımcı olur, nasıl dua + fotoğraf

Pin
Send
Share
Send
Send


Korkunç hastalıklardan biri - alkolizm, gerçekten büyük bir felaket. Onunla savaşmak için umutsuzluk farklı kurtuluş yollarına başvuruyor. Tükenmeyen kadeh bu konuda yardımcı olabilir ve normal hayata dönmek isteyenler için manevi destek sağlar. Bu imgeye hitap eden, inananların ifade ettiği gibi, bir insan için ölümcül olan bir alışkanlıktan kurtulabilen özel bir dua vardır.

Simge Açıklaması

Tükenmez Kase, Meryem Ana'yı kucağında bir bebek olmadan (Oranta) resmetmektedir. Kurtarıcı, elleri günahkarlar için dualar göndererek cennete kaldırıldı. Masanın önünde bir kase, içinde ise küçük İsa.

Bu, yaşayan bir bahar olarak, ruha ve teselliye neşesiz bir şekilde neşe getiren Komünyon Kadehidir. En Kutsal Theotokos, insanlara tüm ibadetçilerin cennetten yardım alacağını ve merhametle dolu Tükenmez Kadeh tarafından bekleneceğini duyurur.

Beline battılan bebek çocuk da dua ederek ellerini uzattı. Tanrı'nın Annesinin temizliği basit ve katıdır.

Kutlama günleri

19. yüzyılda anma günü tabelaya düştü (11/27/10/12). Bir yüzyıl sonra, Moskova Patrikliği onu 05.05 / 18.05'e getirdi. (Serpukhov'lu Rev. Varlaam'ın ölümü günü). Bugün, kış kutlamalarının geleneği restore edildi.

Ne yardımcı olur?

Sadece dayanılmaz yüklerden yeşil yılana acı çekenler değil, aynı zamanda diğer zararlı ve çirkin alışkanlıkların sahipleri de bu simgeye yardım etmeye çalışıyor. Tükenmez Kadeh imajının ne işe yaradığını bilerek, uyuşturucu bağımlıları ve akrabaları dualarını ona çevirir. Bu bağımlılıklardan gerçekten kurtulmak isteyen herkes bu simgeden önce Tanrı'nın Annesine sorabilir. Bu

 • tütün içmek
 • sarhoşluk,
 • madde bağımlılığı,
 • herhangi bir ilaç için özlem
 • manevi hastalıklar,
 • Zina tutkusu
 • kumar.

Nasıl dua edilir

İlk olarak, 40 gün boyunca akathist okuma zorunluluğu alındı. Metin, bu durumda Tanrı'ya sormanız gereken her şeye sahiptir. Kural olarak, hiçbir şey icat edilmemelidir, ama gerçekten istiyorsan. Kendinizden birkaç cümle ekleyebilirsiniz.

Kutsal babaların tavsiyesi üzerine, her şeyden önce, bir kişi vicdanının açık olup olmadığını kendi içine bakmak zorundadır. Tövbe etmek ve katılmak güzel olurdu. Sadece ruhunu barışıma getirerek, temizlenmiş olarak başkası için dua edebilirsin. Kınama olmamalı, başkalarına karşı öfke olmamalıdır.

Sarhoşluktan kurtuluş için bir duaya hitap etmek için en iyi seçenek, Tükenmez Kadehi ikonunun bugün bulunduğu Vysotsky Manastırı'na bir yolculuktur. Birkaç gün kalma şansı verilir. Ziyaret etmek mümkün değilse, genellikle telefon veya posta yoluyla bir dua sipariş ederler.

Evde, tercihen ardışık bir şekilde dua edebilirsiniz. Tek başına ya da birlikte bir duayı okuyun. İzin verilen modern dil veya Kilise Slav dili. Mumlar yanıyor. Kişi şarabı unutmuş olsa bile zaman zaman tekrarlamanız önerilir.

Hangi durumlarda tedavi edilir?

Ebeveynleri çocuklarını yetişkinliğe bırakarak, Tükenmez Kaseden ona yardım etmesini isteyebilir. Bir akraba veya arkadaş, özellikle ahlaki önceliklerini yitirmiş biri için, özellikle de kendini kaybettiği için çok endişeleniyorsa. Konut alımı veya değişimi durumunda.

İkonu evde nereye yerleştirmelisiniz?

Tükenmez (Ebedi) Kasenin görüntüsü için doğudan bir açı veya duvar seçmek tercih edilir. Yanında yeterince yer olmalı, böylece birçok ibadetçi birbirine baskı yapmadan sığabilecek.

Bazen simgesi odanın girişinin karşısında bulunur. Çocuk odasına koyabilirsiniz, ancak öyle ki çocuk onu gördü, hatta yatakta yatıyordu.

Tarihçesi

Rusya'nın birçok kilisesinde mucizevi görüntüde dualar yapılır. Yaşam gücüne olan inancının güçlendirildiği pek çok mucize onunla bağlantılı.

Eski bir askerin rüyası

Tula eyaletinde sıradan bir insanın yaşadığı kesin olarak bilinmektedir. Son zamanlarda askerlik hizmetinden döndü. Efremov ilçesindeki köyde yaşam ona neşe getirmedi, ağır içmeye başladı. Sonuç olarak sağlığını ve tüm geçim kaynaklarını kaybetti.

Bu durum durmadan süren özgürlükleri durdurmadı. Yetersiz besleninceye kadar sınırsız sarhoşluğuna devam etti. Adam artık yürüyemiyordu ama durmayacaktı.

Her nasılsa, gri saçlı yaşlı bir adamın hayalini kuruyor ve Vladychny manastırına (Serpukhov) gitmeyi gösteriyor. Tükenmez Kadeh simgesine yaklaşmanızı ve içmeniz için dua etmenizi emreder.

Emekli vizyonu görmezden geldi ve hiçbir yere gitmedi. Ancak, rüya iki kez daha tekrarlandı. Ardından asker kendini kucakladı ve yol boyunca tökezledi. Dört ayak üzerinde ve hatta sürünerek ilerlemek zorunda kaldık. Bacaklar acıyı hiç tutmuyordu.

Yol uzundu. Geceyi yakaladı ve geceyi yaşlı bir kadın ile tanıdık olmayan bir köyde geçirmek zorunda kaldı. Hastalığını görünce bacaklarını bir şeyle ovuşturdu. Sabaha, gezgin rahatladı ve kendisini çoktan gitmişti.

Yere ulaştığında, keşişlere ikon hakkında soru sormaya başladı, neredeyse bulunamıyordu, çünkü görünür bir yerde değil, dar bir geçitte. Bir adam onun önünde hararetle dua etti ve o St. Varlaam, onun içindeki yaşlı adamı bir rüyadan tanıdı.

O zamandan beri, simge ülke genelinde tanındı, tapınağa asıldı. Birçoğu manastıra katılmaya başladı. Onlardan kurtulmak ya da sevdiklerinize yeşil yılanla ayrılmalarını sağlamak.

Hediye olarak Reese

Teşekkürler, farklı sınıflardan insanların imajına hitap ve yardım almak, teşekkür etti. Böylelikle alkolizmden kurtulmuş olan Stefan Fedorov, ikon için en güzel ikonostasisin üretimini ödedi ve şahsen değerli bir cübbeyi ortaya koydu. Ve bir zamanlar bir tüccar-sarhoş, Moskova asiliydi.

Türbeler için maaş

Bir zamanlar, ikon boyama atölyesinin verandasında garip bir kaydırma bulundu. Açılmış olan rahibeler, içinde mükemmel durumda eski bir oyulmuş simge kılıfı bulmuşlardır. İlginçtir, Saving Cup'ın simgesine gitti.
Sadece yıllar sonra, bu şekilde kurutulmuş alkolik annesinin kiliseye teşekkür ettiği anlaşıldı.

İlerleyen yıllarda simge

Vladychnev manastırı (1919) kapatıldığı sürece, simge orada tutuldu. Daha sonra Nikola Beyaz Katedrali'ne (1929'da kapandı) transfer edildi, kapandıktan sonra görüntülerin çoğu tahrip edildi.

Tükenmez Kasenin senaryosunun yakıldığı bir sürüm var. Kalan tek şey, insanların belleğindeki orijinal görünüşü koruyan bir fotoğraf. Bu bir versiyondur, çünkü artık kimse kendisini simgenin kendisini görmedi. Fotoğraf, 1993'te tam bir kopya çıkarmanın kaynağı oldu.

Yazar A. Sokolov, Kutlama (Mayıs 1993), bugüne kadar kaldığı Vysotsky Manastırı'nda gerçekleşti.

Tükenmez Kase Listesi

Tanrı'nın Annesinin bu ikonu sadece birkaç yüzyıl önce bulundu. Bugün, yaratılışın kesin tarihi bilinmemektedir.
2 faydalı liste var. İkisi de Serpukhov manastırlarında (Vysotsky ve Vladychny). Sadece Ortodoks kalabalıkları burada değil, aynı zamanda kötü alışkanlıkların üstesinden gelmek isteyen farklı inançlı insanlar da burada akın ediyor.

Ana listeler 1995 yılında yapıldı. Orijinal eserin üslup ve orantıları oluşturulurken göz önünde bulunduruldu. Başkaları da var, dünyaya dağılmışlar.

Yeni Harikalar

Orijinalin korunmamasına rağmen, liste aynı zamanda insanların korkutucu alışkanlıklarından kurtulmalarına yardımcı oluyor.
Zaten bilinen harikalar:

 • Myrrh akışı (Ağustos 2000'den itibaren).
 • İkonun üzerindeki Tanrı'nın Annesinin gözünü ört (fotoğraf var).
 • Kötü niyetli bağımlıların iyileşmesi.
 • Kötü yaşamın bir dindarla değişmesi, sefaletin reddedilmesi.
 • Konut ile ilgili sorunlarda yardımcı olun.

İçtenlikle duygularını ele alanların yaşam tarzlarını bile değiştirdikleri fark edilir. Özellikle etkili olan, sarhoş veya uyuşturucu bağımlısı namazının kendisidir, akrabalardan daha çok tercih edilir.

Pin
Send
Share
Send
Send