Rüya yorumu

Kilise takvimine göre Nisan ayında ad günleri

Pin
Send
Share
Send
Send


Hıristiyan dininde, Nisan ayının her günü, ortak kilise takvimini oluşturan şehitlerin isimleriyle anılmaktadır. Bu günlerde adlandırılanlar, doğumda veya vaftiz töreni sırasında azizlerden birinin onuruna adı verilen Hıristiyanları kutlamaktadır.

Genel bilgi

Bir inanan için, aynı isimde bir patronu olduğunu bilmek çok önemlidir. Zor zamanlarda, Ortodoks manevi kurtarıcısına döner ve böyle bir azizin anı günü Melek Günü olarak kabul edilir.

Bazen dünyevi isim vaftiz ismiyle örtüşmez, çünkü aziz takvimi takvimi, yalnızca Hristiyan inancının büyük şehitlerinin anılarını tutar. Bu isimler Eski Yunanistan'dan, Roma İmparatorluğu'ndan, Yahuda Krallığı'ndan ve Eski Rusya'dan geliyor.

Nisan ayının ilk yarısının takvimi takvimi

Nisan, isim bakımından zengin bir aydır. Bu yüzden, 2018 yılının ilk sekizinci yılına kadar, Maria, Sofya, Daria, Claudia, Julia, Svetlana, Uliana, Taisiya, Aglaya, Anastasia, Feona, Lydia, Varvara, Akulina, Larissa adındaki kadınlar doğum gününü kutluyor.

Melek Günü, bu dönemde Hilarion, Abraham, Efim, Masum, Nikita, Vasili, Rodion, Sergey, Herman, Miron, Vladimir, Thomas, Kirill, Veniamin, Gregory, Ilya, Mark, Alexey, Andrey, Peter adlı erkekler tarafından kutlanır. Egor, Albert, Kondrat.

Kadın ismiyle büyük şehitler arasında, Anastasia, Modeler özellikle saygı duyulur. O, bebek emziren kadınların patronudur. Aynı aziz, hapsedilen mahkumlar tarafından kurtarılmak üzere dua edildi. Eski Yunanlılardan bu isim kurtuluş ve kurtuluş olarak tercüme edilir.

En popüler isimlerden biri Maria. Adı, İsa Mesih'in annesi tarafından yapıldı. Ve İncil'de bu, Yahudilerin ve Musa'nın kız kardeşinin peygamberliğinin adıydı. Angel Day Mary, Nisan ayının ilk, beşinci ve dokuzuncu günü kutlanır. Katolik ve Ortodoks inancında, isim huzur demektir.

Elçi Peter ile azizlerin arasında ünlü olan elçi Peter ünlüdür ve birçok denizcilik mesleği ile bağlantısı olan işçilerin yanı sıra birçok megalopolisin koruyucu azizi olarak kabul edilir. Eski Yunanlılar bu ismi kaya ve taşla kişileştirdi ve adı verilen kişinin mahkumiyetlerinde çok güvenilir, sadık ve güçlü olduğu kabul edildi.

Vladimir - Slav adı, dünyaya sahip olma anlamında başlangıçta putperestti. Rusya'da Hristiyanlık tarihini başlatan Prens Vladimir'di. Büyük ailelerin koruyucusu olarak saygı görüyor ve bazı Katolik ülkelerde, büyük bir günahtan tövbe edenlere dua etmeye alışkın.

Ilya doğum gününü nisan ayında kutladı. Bu İbranice adı, bir yangın arabasıyla cennete yükselen peygamber Elijah tarafından yüceltildi. Aziz, pilotları, sürücüleri ve mesleğini sürekli olarak yaşam riskiyle ilişkilendiren herkesi patronize eder. Tarihler ad günüdür - Nisan ayının beşinci ve on yedisi.

Dokuzuncudan Nisan ayının on yedinci yılına kadar aşağıdaki isimler kutlanır: Vadim, Maria, Ilya, Nikolai, Marina, Illarion, Egor, Stanislav, İvan, Leonard, Kirill, Afanasy, Safron, Mina, Vlas, Arthur, Efim, Makar, Sergey, Anastasia, Galina, Joseph, Prokhor, Stepan, Rodion, Kondrat, Aristarkh, Apollo.

Nicholas Wonder (Wonderworker) özellikle bu isimler arasında bilinir. Dünyada Nikolay Mirlikiysky başpiskopos oldu. Yoksul büyük ailelere, evin altına hediye çuvalları ya da altın para atarak yardım etti. Böylece Noel için hediye verme geleneğini başlattı. Katolikler onu Noel Baba'nın atası olarak kabul eder. Rusya'da, Aziz Nicholas kurtuluş denizciler, tüccarlar ve balıkçılar için dua eder.

İvan - Yahudi Yahya'dan türetilmiş, daha sonra Tanrı tarafından kutsanmış veya affedilmiştir. 1, 2, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 19, 21, 25, 27, 30.

Makar, taşıyıcıları çoğunlukla kilise sözleşmelerine saygı duyulan bir Yunan ismidir. Kilisenin birçok bakanı tarafından çağrıldılar. Adının antik Yunanca formu, mutlu ya da mutluydu. Ünlü azizler arasında, insanları ruhsal gelişim yoluna yönlendiren birçok doğru yazı yazan hermit Macarius vardır.

Galina, on altıncı ve nisan yirmi dokuzuncu adını kutluyor. Yunanlılar kızlara Galina'yı çağırdı; umarım sessiz, sessiz ve dengeli olurlardı. İsmin anlamı sessiz bir deniz yüzeyidir.

Nisan takviminde üç defa Stepan'dan bahsediyor: altıncı, sekizinci ve onuncu. Stephen'ın kilise şekli, Yunanca'dan taçlandırılmış veya taçlandırılmış olarak tercüme edilmiştir. Avrupalılar sıklıkla, çok zeki, zeki ve dindar bir adam olarak büyüyeceğini umarak, çocukları Stefan adıyla adlandırırlar.

Yunanlı Cyril efendisi demektir. Farsça'dan güneş olarak çevrilir. Angel Day Cyril, Nisan ayının üçüncü ve onbiri. Bu isimde pek çok ünlü aziz: İki bin dokuzuncu sırada Tüm Rusya'nın Patriği olan Patrik Kirill, Sergey Radonezh'in babası Radonezh'in Kirill'i.

Takvim nisan ayının ikinci yarısında aziz

On sekizinci ile yirmi altı nisan arasında, Meleklerin Günü Ortodoks ile başlar: Semyon, Emelyan, Alexey, Platon, İvan, Egor, Sevastyan, Daniel, Arkady, Denis, Leonty, Maxim, Martin, Peter, İskender, David, Artem, Anfisa, Jacob, Alina, Evdokia, Elizabeth.

Sevastyan - ismi büyük ölçüde Katolik ve kutsal, son derece saygın, saygıdeğer olarak çevrilmiş. En ünlü azizlerden Milanlı şehit Sebastian özellikle ibadet ediyor. İmparator Diocletian (çok acımasız ve güçlü bir yönetici) döneminde yaşayan bir lejyonerdi.

Yakup - Hristiyan versiyonunda Yakup İncil'in ana karakterlerinden biri olan Esau'nun ikizidir. Bu isim Yahudiler, Katolikler ve İslamcılar arasında çok popüler. Kutsal şehitler arasında özellikle Hakimler James ve Yaşlılar James havarileri onurlandırılır.

Yakup'un karakterinde daima bağımsızlık, enerji, hırs izlenir. Görkemli planları yapar, daima aktif ve neşelidir, mükemmel bir mizah anlayışı vardır. Çocuklarının huzursuzluğu, bağlılık ve yaşamda çok şey başarma isteği ile birleştirilir. Genellikle zor ve nadir bulunan bir meslek seçer.

Çünkü Mesih'e olan inancı canlı olarak taşlanmıştı. Aziz'in ikonlarından askerlikle ilgili insanlar tarafından destek isteniyor. Ayrıca öğretmenlerin ve sporcuların patronu olarak kabul edilir. Adı Gün Sevastyana ikinci, on dokuzuncu ve yirmi sekiz Nisan.

İbranice'den Daniel "Tanrı beni yargılayacak" veya "Tanrı benim yargıcım" anlamına geliyor. Kâhin Daniel, özellikle İncil'de kehanetleri ile tanınır. Adı, nisan ayının yirminci takviminde belirtiliyor. İsmin sahibi cesur eylemlere muktedir, gelişmiş bir sezgiye sahip ve duygularında çok kısıtlanmış durumda.

Artem, Yunancadan "kusursuz sağlıklı" veya "av tanrıçası Artemis'e tapınma" olarak yorumlanır. Artem, yirmi altı nisanın adını kutluyor. Bu çok cesur ve sorumlu bir insan, cesur ama çatışma değil. Zor bir anda ona güvenebilir ve başkalarının sırrı olacağını bilerek gizli bir sırrı emanet edebilirsiniz.

Alina - Latince den farklı, yabancı, başka bir inanç anlamına gelir. Hıristiyanlıkta, bu isim Angelina'ya karşılık gelir. Kutsal Şehit Angelina Anma Günü - yirmi altı nisan. Bu kız misafirperver, ayağa kalktı ve orta derecede dindar biri.

27 - 30 Nisan 2018 arasındaki günleri kutlayın

Yirmi yedinci sınıftan nisan ayının otuzuncu yılına kadar azizlerin isimleri kilise takviminde belirtilmiştir: Anton, Aristarkh, İskender, Andrei, Victor, Mstislav, Kondrat, Filimon, Potap, İğat, Mikhail, Anna, Irina, Susanna, Leonid, Tamara, İfaden, Semyon, Ariadna , Maxim, Victoria.

Victor - bu isim, erken Hıristiyanlığın kutsal şehitliği olan Victor Şam tarafından karşılanmıştı. Meleğin Victoru, ikinci ve yirmi sekizinci sayıların nisan ayında işaretlendi. İsmin güçlü bir başlangıcı var ve her şeyde zaferi işaret ediyor. Bu tür insanlar çoğu zaman maceralara çekilir, bilinmeyenleri arar, etrafındaki dünyayla kendi bilgisini ararlar.

Anna - Takvim takvimindeki tarihler, Kutsal Şehit Joachim'in karısı olarak kabul edildi, uzun süredir çocuksuzluktan sonra, İsa Mesih'in annesi olan müthiş kızı Mary'yi doğurdu. İbranice'den Anna, kutsal lütuf veya Tanrı'nın rahmeti olarak tercüme edilir.

Bu isimdeki kız her zaman kendi görüşünde olacak, kendini çok talepkar ve başkaları ile kaprisli. Akrabalarına karşı her zaman çok hassas ve şefkatli olacaktır, ancak bazen çok kısıtlanmış ve bağımsızdır.

Leonid, yirmi sekizinci ve yirmi dokuzuncu nisan adını kutluyor. Birçok yaratıcı birey, politikacı ve sanatçı adının sahipleri arasında. Olağanüstü ikonlar yazan yetenekli bir sanatçı olan Leonid Uspensky, Ortodoks Kilisesi'nin bakanları arasında yaygın olarak biliniyor. Teoloji ile uğraştı.

Leonid, bir aslan benzeri anlamına gelir. Etrafındakilere iyi ve bulaşıcı bir örnek göstererek her şeye hükmetti. Leo, yeteneğinden gurur duymayı, hayran kalmayı ve taklit etmeyi seviyor. Bu nedenle, yeni hedeflerden enerji alıyor ve ilham alıyor.

Semyon, on sekizinci ve nisan ayının 30'unda kilise takviminin doğum gününü not eder. Antik Judean'dan Simon veya Shimon gibi okur. Elçi Peter'ın dünyadaki ismi buydu. Kirienianin'li bir başka aziz olan Simon, İsa'nın haçını Calvary'ye giden yolun bir bölümüne taşıdığı için bilinir.

Semyon'un mükemmel bir enstantane hızı var, kendini organize edebiliyor ve ana işe mümkün olduğunca odaklanabiliyor. Çok makul, zeki ama bazılarına çok sıkıcı görünüyor. Yaşla birlikte Semen'de ortaya çıkan özgüven, yalnızca gerçekten onun için sevgili olanlara yakın olmasına yardımcı olacaktır.

Pin
Send
Share
Send
Send