Rüya yorumu

Mayıs ayında kilise takvimine göre isim günü

Pin
Send
Share
Send
Send


İnananlar, her birimizin bir Melek günü olduğunu iddia ediyor. Bu tür isimler, vaftiz töreni sırasında bir kişinin ismini alan bir azizin anısına ait gün sayılır. Doğum günü tarihini bilmiyorsanız, tespit etmek çok kolaydır. Kilise takvimine atıfta bulunmak ve doğum tarihinize en yakın azizin anı gününü aynı adla bulmak yeterlidir.

Genel yorum

Kilise takvimine göre isim günleri, bir Ortodoksun aynı adı taşıyan azizlerin himayesine inanması durumunda birkaç kez not edilebilir. Eğer seküler bir isim Ortodoks Hristiyanları listesinde değilse, Vaftiz'deki papaz başka bir isim koyar.

Rusya’daki 2018’li resmi kilise takvimi, Moskova Patrikliği tarafından yayınlandı ve resmi web sitesinde www.calendar.rop.ru adresinde bulunabilir. Burada azizlerin isimlerini, hafızalarının tarihlerini ve ismin karakteristik değerlerini görebilirsiniz.

Mayıs ayının ilk yarısının adı

Azizlerin takvimine göre, Mayıs ayının ilk yedinci yılına kadar, ad günü kutlandı: Efim, Anton, Felix, Ivan, Victor, Vasili, Tamara, Mikhail, Georgy, Dmitry, Afanasy, Gabriel, Maria, Gregory, Alexander, İshak, Yakov, Nikolai, Vsevolod, Fedor , Yuri, Valery, Masum, Leonty, Joseph.

George - Bu isim Yunanca'dan çiftçi olarak çevrilmiştir. Yuri isminin Rusça yorumu. George adında birçok aziz, cesaretleri, cesaretleri ve perspektifleri ile ünlendi. Bunların arasında en ünlüsü, mızrağıyla büyük bir yılanı vuran St George the Victorious. Bu simge inananların hayatın zorluklarını aşmak veya kaderin gönderdiği sınavları başarıyla geçmek için bir dua ile gelir.

George'un doğası gereği iletişimsel olmayabilir, ancak oldukça yardımsever ve açık olabilir. Bazen mütevazı ve utangaç görünüyor, ancak iradesini göstermesi ve değerlerini göstermesi gerekiyorsa, kesinlikle yapacak. Bu adamın espri anlayışı var, ama şakasına izin vermeyecek ve adresinde alay etmeye izin vermeyecek.

Nikolay - Bu isim özellikle bütün Hristiyan dünyasında saygı görüyor. Yunancadan, ulusal bir kazanan olarak tercüme eder. Nicholas Wonderworker - ebeveynleri olmayan çocukları koruyan, tehlike altındaki denizciler, masum bir şekilde mahkum edilmiş, seyahat eden çocuklar. Zengin bir Yunan ailesinde doğan Nikolai, muhtaçların yararı için mirasını verdi.

Nicholas karakteri sakin ve dengeli. İnsanlar bunu gizemli ve başkalarının görüşlerinden bağımsız buluyorlar. Çok arkadaş canlısı ve başkalarının acısını hissediyor. Bu ada sahip bir kişi her zaman başkalarına karşı duyarlı ve naziktir. Davranışları çoğu zaman açıklanamaz, ancak Nicholas'ın her zaman gurur duyacağı bir şey vardır.

Sekizinci günden Mayıs ayının onbeşine kadar Melekler Günü kutlanır: Mark, Sergey, Ida, Yaroslav, Nika, Peter, Vasili, Stepan, Glafira, Nikolai, Illarion, Anastasia, Georgy, Semyon, Pavel, Kirill, Anna, Bogdan, Sanat, Arsenik, Vitaly , Ignatius (Ignat), Gleb, Boris, David, Tamara, Zoya, Athanasius, Gerasim, Yefim, Makar.

Bogdan - Ortodoks isminin “Tanrı'nın armağanı” veya “Tanrı'nın verdiği” en güzel anlamı vardır. Bu insanın hepsinde lider olmak istiyor. Çok iddialı ve kategorik, entelektüel olarak gelişmeyi ve olayların merkezinde olmayı hedefliyor.

Glafira, Angel Day’i 9 Mayıs’ta kutlar. Yunanca'da “pürüzsüz”, “ince”, “zarif” anlamına gelir. Kendine güvenen ve son derece gelişmiş sezgilere güveniyor. Hisler ve duygular onun için sosyal kurallardan ve görevden daha önemlidir.

Glafira yaratıcı bir insandır ve her şeyden ilham almaktadır. Sevdiğini ve ilgilendiği şeyleri yaparsa çok başarılı olacak. Korkulması gereken mükemmellik arayışıdır.

Gleb - "kaya", "götürü" anlamına gelir ve Slav kökleri vardır. Bu, planlarını ve hedeflerini bilen çok inatçı ve eksiksiz bir adam. Azizler arasında, Vladimir şehrinin patronu Gleb Vladimirsky en meşhuru. Dünyevi sevinçler ona yabancıydı, alçakgönüllülük, alçakgönüllülük ve sıradan insanlar için sevgi ile ayırt edildi.

Bu ismin sahibi her zaman başkaları ile otoriteye sahip olacak, sorumlulukları, karmaşık görevleri çözme yetenekleri, nazik ve özenli olmaları için değerlidir. Bu adam çok çirkin, aile rahatını seviyor ve bir aile bulmak için erken arıyor.

Mayıs ayının ikinci yarısının Adı Günü

Mayıs ayının on yedinci ayından yirmi üçüne kadar kilise takviminde isimlerle azizlerden bahsedilir: Nikolay, Timofey, Pavel, Anton, Peter, Tatiana, Kirill, Leonty, Clement, Nikita, Pelageya, Maria, İvan, Vasili, Denis, Michael, Illarion, Faddey, Stepan, Arseny, Adrian, Gabriel, Heraclius, Renata, Taisiya, Semyon.

Eski Yunanlılardan gelen Cyril "efendi", "egemen" anlamına gelir. Basra Körfezi ülkelerinde ise "yükselen güneş" olarak yorumlanır. Başlıca özelliği meraktır. Bilim, diller üzerinde hızla ustalaştı. Tüm dünyayla bu dünyaya ilgi duyuyor ve onunla tanışmak için sabırsızlanıyor.

Dünyadaki Methodius'un kardeşi Saint Cyril, reformcu ve filozof olarak kabul gördü. Slav yazısının temellerini atan, alfabeyi yaratan kişi oydu. Kilisenin modern bakanları arasında Tüm Rusya'nın Kirill Patrikliği bilinmektedir.

Gabriel, "Tanrı'nın yardımcısı" anlamına geliyor. Başmelek Gabriel, Mary'ye bebeği olacağını bildirdi. Bu isim eski Yunan Gabriel'sinden geliyor. Sahibinin karakteri çok duygusal ve iticidir. Bu adam çok hassas ve sevgi dolu.

Güzel konuşmayı, çok ikna edici olmayı ve harika şeylere ilham vermeyi biliyor. Gabriel çok aktif, çalışkan ve kendi varış yerini erken bulabiliyor. Angela'nın günü Gabriel üç Mayıs'ı kutladı: üçüncü, beşinci ve yirmi altı.

Fesleğen, Hıristiyanlıkta çok saygın bir isimdir. Yunanca tercüme "kraliyet", "cetvel" anlamına gelir. Bu dengeli ve sağduyulu çocuğun hırslı planları var. Yabancı olsalar bile problemleri çözmeyi sever. Fesleğen için Zorluklar - Bu, başarıya götürecek olan başka bir deneyimdir.

Bu kişi sezgiye sahip, ancak kendi bilgisine daha fazla güveniyor. Bu kişi pratiktir, kendisi ve sevdiklerini sağlamak için küçük yaşlardan beri alışıktır. Kendine güvenme ve girişimcilik ruhu, çocukluğundan beri onun içinde hissedilir.

Mayıs ayında kilise takvimi Vasya tarafından dokuz kez isimlendirildi: birinci, dokuzuncu, onikinci, on üçüncü, on dokuzuncu, yirmi ikinci, yirmi üçüncü, yirmi altı ve otuz birinci. Bu isimle ünlü azizlerin Vasili Çıplak veya Aziz Basil.

Aziz Basil, peygamberlik armağanına sahip bir Moskova aptaldı. Bu mucizevi güç ona genç olarak geldi. Birkaç yıl boyunca bot sipariş etmek isteyen birinin ölümünü öngördü. Korkunç İvan bile kendisi, ölümünden önce hastalığı sırasında kendisini ziyaret eden Mübarek Fesleğen'i soydu.

Kim mayıs ayının son haftasında melek gününü kutlar?

Mayıs ayının yirmi dördüncü otuz-otuz birinci yılına kadar şu sözlerden söz edildi: Joseph, Alexander, Rostislav, Konstantin, Kirill, Peter, Denis, Fedor, Alman, İvan, Vasili, Makar, Georgy, Irina, Efim, Sergey, Marianna, İvan, Vasili, Makar, Georgy, Irina, Efim, Sergey, Marianna, Tikhon, Maxim, Dmitry , Anastasia, Mütevazı, Stepan, Evdokia, Andrei, Aslan, Isabella, Pavel, Julia, Julian, Christina, Faina, Athanasius, Nikolai, David.

İbranice'de David "favori" anlamına gelir. Kral Davut uzun süre İsrail'i yönetti, akıllı ve dürüsttü. Bu adın sahibi her zaman kısıtlanmış, kendine yeterli, esnek ve algısaldır. Asla yoksulluk içinde yaşayamayacak, çünkü para kazanmanın yolunu ve yolunu nasıl çabucak bulacağını biliyor.

David kadınlarla konuşmayı seviyor, ama bu adam çok seçici ve seçici. Babasının içgüdüsü çok geliştiğinden, çocuklar bir eşten daha çok sevebilirler. Davut'un Adı Günü, üç Mayıs'ta: onbeşinci, yirminci, otuz birinci.

Constantine, istikrar ve dayanıklılık anlamına gelir. Roma imparatoru Büyük Konstantin, ölümünden hemen önce Hıristiyan inancına dönüşmüştür. İsim günü, yirmi dördüncü Mayıs ayının sahibini belirtir. Doğası gereği, bu adam cesur, cesur ve zeki. Hâkim olmayı seviyor ve ustaca yapıyor.

Herman - Latinceden "doğru" veya "otantik" anlamına gelir. Hızlı temperli, huzursuz, yaratıcı potansiyele sahip, yetenekli ve becerikli. Adı gün Mayıs ayının yirmi beşi işaretler.

Bu kişinin depresyon ve anksiyete eğilimli kendi başarısızlıklarını deneyimlemesi zor olabilir. Çok ilginç teklifler varsa, ana noktaya odaklanması zor. Herman ailesini daha olgun bir yaşta bulur, çünkü gençliğinde eşe ve çocuğa ihtiyaç duymadığını hisseder.

İskender "vasi" veya "koruyucusu" anlamına gelir. Altı Mayıs'ta İskender'den sonra adlandı: üçüncü, dördüncü, yirmi dördüncü, yirmi altıncı, yirmi yedinci ve yirmi dokuzuncu Mayıs.

İsmin sahibi harika özelliklere sahip ve çoğu zaman büyüklüğü ile şaşırtıyor. Başkalarına örnek olur. Yaşamın temel değerlerine odaklanması, büyük zaferlerin kazanılmasına yardımcı olur. Açıklığına ve iyi niyetine rağmen, bu adam kişisel alanını istila etmesine asla izin vermeyecek.

Fedor - Yunanca "ilahi hediye." Takvim takviminde Mayıs ayında işaretlendi: üçüncü, dördüncü, beşinci, yirmi beşinci, yirmi dokuzuncu, otuz birinci. Azizlerin, Fedor Stratelates ve Fedor Tyrone bilinmektedir. Bu isim şairlere, sanatçılara ve yazarlara verilir.

Fedor çok alıcı, insanları sever, hoşgörülü, sağduyulu. Genellikle yaşamın maddi tarafıyla ilgilenmez ve mütevazı bir varlığı tercih eder. Her zaman olumlu, aktif ve kaderden şikayet edemedik.

Pin
Send
Share
Send
Send