Rüya yorumu

Dövme kültüründe parlak kiraz çiçeği dövmesinin değeri

Pin
Send
Share
Send
Send


Sakura ile dövmenin anlamı Japonya'nın kültürüne ve geleneklerine dayanır. Ne de olsa, Sakura bu eyaletin en çekici, en eski ve en ünlü sembolü. Uzun yıllar boyunca sakura çiçekleri, yükselen güneşin diyarında yaşayan insanlar arasında hayranlık ve sevgiye neden oldu. Bu malzemede Sakura dövmesinin özelliklerini ele alacağız.

Japon kültüründe Sakura sembolizmi

Hanami sakura'nın tadını çıkarmanız gereken bir kutlamadır. Resmi olarak kabul görmüş bir kutlama, dünya çapında tanındı. Sakura, hava koşullarına göre en az iki saat ve en fazla - en az birkaç saat, en fazla iki saat çiçek açar.

Bu şaşırtıcı bitkinin çiçekleri o kadar kırılgandır ki, pek çok yaprağı içine yayabilir ve hafif bir esinti rüzgarının etkisiyle bile yok olabilirler. Bu nedenle Japon kirazının her zaman geçici bir yaşamla ve var olma azlığıyla ilişkilendirildiği söylenebilir.

Yükselen güneş durumunda bile, sakura çiçeği üzücü sembolizmle doludur. Bu eski efsane nedeniyle, adı Sakura olan bir Japon yerleşiminin korkusuz ve cesur nüfusu hakkında. Efendisi, onu ciddi bir şekilde dövdü ve onu her yönden küçük düşürdü ve böyle bir durumla karşılaşmak istemeyen Sakura, suçlu için cezalandırılması için dua ederek güçlü ve adil bir Shogun'a yardım istedi.

Dövmeyi kanıtlamak için, Sakura, prensini kırbaç sırtında sürekli yürüdüğü çocuklarını getirdi. Ancak anlaşmanın sahibi, Sakura'dan tüm zulümle intikam aldı: çocuklarını Sakura'ya çiçek açıp onları ölümüne dövdü ...

Bundan sonra, çiçeklenme sakura masumiyet ve saflığı sembolize eder ve aynı zamanda acı ve kederle de ilişkilendirilir.

Japon prensleri ve imparatorları, devletlerine ne kadar sadık olduklarını göstermek için sırtlarında sakura olan bir dövme yaptılar. Ve bir kaplanın başka bir sembolü sakura sembolüne eklenmişse - bu durumda, dövmeli güç adaletle sembolize ediyordu.

Budistler, Sakura'yı yaşamın zayıflığı ve dengesizliği ile kişileştiriyorlar. Şiirlerde sık sık geçmiş gençlik ve aşktan bahseder.

Sakura çiçeklenme mevsimi ile gençliği çekiciliği ile sembolize eder. Ve soluk pembe çiçekleri, böyle bir dövme yapmaya karar veren güzel bir insanın sonsuz hassasiyetiyle ve uyumuyla ilişkilere neden olur.

Çiçek açması sakura çiçekleri olan bir dal, yaşam yolunu canlandırır. Bazı durumlarda, Sakura sürdürülebilirliği sembolize edebilir, çünkü bu ağaçta çiçekler yapraklardan çok daha erken ortaya çıkar. Sakura, Japonya felsefesinin bütününün özüdür.

Solmuş olan Sakura - kayıp umut ve sevgi ile ilişkilidir.

Genellikle sakura çiçeklenme dönemi insan hayatı ile kişileştirilir. Sakura, her insanın doğduğunu, çiçeklendiğini, çiçeklendiğini, sevgiyi, hayal kırıklığını yaşadığını ve nihayetinde soğuk rüzgârın etkisiyle öldüğünü hatırlıyor ...

Yukarıdakilerin hepsine ek olarak, bitki doğurganlık ve iyilik hali ile ilişkilidir. Hiçbir şey için değil, eski zamanlardan beri, Japonlar sakura çiçeklenmesinin başlangıcını ara sıra ısınma ve baharın başlangıcıyla karşılaştırdılar. Japon kirazının çiçeklenmesi sırasında, toprak zaten içine pirinç ekecek kadar ısıtılmıştır - bu eyalet sakinleri için temel yem.

Yani, sakura tasvir eden dövmelerin başka özellikleri de vardır:

  • yaşam döngüsünü kişileştirir: doğum, çiçeklenme ve çürüme aşamaları;
  • aşkın geçici olduğunu anlatır;
  • fedakarlığı kişileştirir - dış güzellik için ödeme;
  • Zaten ölen insanların keder ve hüznünü sembolize eder (bu durumda çiçekli ağacın dövmeleri seçilir);
  • Dövme sahibinin bütün dünyayı terk etme arzusu (o zaman sakura'nın sadece bir kısmı vücutta doludur).

Japon dövmesi ustaları sakura dövmesini maksimum güvenle yaparlar. Kesinlikle tüm detaylar göz önünde bulundurulur, en küçüğü bile:

  • dövmedeki çiçek sayısı;
  • renk paletinin özellikleri (parlak beyazdan soluk pembeye değişebilir). Aynı zamanda, Japonya'daki beyaz gölge, ölümü ve üzüntüyü, pembe ise yaşamın kendisini simgeliyor;
  • ağaç gövdesi ne kadar güçlü.

Diğer ülkelerde, sakura düzeni çok fazla dikkat çekmiyor. Çoğu durumda, taslağı tamamen algılanır ve küçük ayrıntılar önemsizdir. Ana prensip dış çekiciliğidir ve anlamı artık fazla bir anlam vermemektedir.

Erkek ve kız çocuklarında Sakura dövmesinin yorumlanmasındaki fark

Oryantal bir vişne betimleyen bir dövmenin genç kadınlar için uygun olmadığına dikkat edin. Sadece yetişkin bayanlar yapabilir.

Bu, genç kızlar için sakura dövmelerinin öneminden kaynaklanıyor - bu onlara olumlu bir şey vaat etmiyor. Aksine, Japon Sakura'yla yapılan dövme, ağacın hızlı çiçeklenmesine benzer şekilde, hızlı yaşlanma, gençliğin geçişi ile dolu olacak.

Ancak yetişkin ve olgun kadınlara gelince, onların durumunda dövme, aksine, gençliğin uzamasına katkıda bulunacak ve bayanları özel çekicilik ve çekicilik ile dolduracaktır.

Kök yeterince büyük ve güvenilir gösteriliyorsa, özel dikkat sakura fışkırtısıyla dövmeyi çekecektir. Böyle bir planın başlığı, dış dünyaya, kız doğal olarak kırılgan ve hassas bir yaratık olmasına rağmen, hedeflerine ulaşmakta ne kadar güçlü ve dirençli olduğunu göstereceğini gösterecektir.

Bu dövmenin daha romantik bir anlamı olsa da, her iki cinsiyette de aynı derecede bulunabilir. Sadece erkekler dövmeye birkaç anlam kazandırır - dövmenin yardımı ile daha esnek ve olgun olma eğilimindedirler.

Kural olarak, erkeklerde bütün bir ağaç yapmak için değil, sadece dalları yapmak popülerdir. Aynı zamanda, ana fikir diğer Japon motifleri ile uyumlu bir şekilde tamamlanır, ilginç detaylar, ölçek ve şov imajına katkıda bulunur.

Sakura dövmesi uygulamak için uygun yerler

Japon vişneli bir dövmenin tasvir edildiği en popüler yer arka kısımdır. Arkasında, fotoğraf hala toplumdaki yüksek konumlarını vurgulamaya çalışan Japon imparatorları tarafından doldurulmuştu.

Bugün, elbette, vücudun diğer bölgelerinde - en sık omuzlarda, kollarda, kaburgalarda (küçük skeçlerle) dövme yapılır.

Nadir durumlarda güçlü seks temsilcileri, göğsüne böyle bir dövme yaptılar.

Planlanan dövme oldukça minyatür ise - ayak bileği, önkol veya bilek bölgesi buna uygun olacaktır. Bazı durumlarda, sakura'nın çok küçük versiyonları kulakların arkasındaki veya köprücük kemiğinin altındaki alanlara doldurulur.

Bir Sakura dövmesinin özelliği, seçilen bölgeye veya dövmenin boyutuna bağlı değildir.

Sonuç olarak, Japon kültüründe Sakura'nın sembolü hakkındaki tematik videoyu izleyin:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send