Rüya yorumu

Görkemli Phoenix dövmesi ne anlama geliyor?

Pin
Send
Share
Send
Send


Phoenix, benzeri görülmemiş güzelliğe sahip mitolojik bir kuştur. Ölü ve ebedi hayattan dirilişi kişileştirdiği için çoğu kültürde kutsal bir semboldür. Efsaneler anka dövmesine sahibine derin bir anlam kazandırır.

Kutsal varlık, ateş elementinden doğar ve mükemmelliğin ve yenilenmenin yolunu açar. Bu nedenle, anka kuşu olan bir dövmenin farklı cinsiyet ve yaştaki insanlar için eşit derecede alakalı olduğu, ancak hayatlarını daha iyi hale getirmek için çabalayanlar.

Anka kuşu ile karakteristik dövmeler

Anka kuşu kılıfının basit değil, çok geniş bir sembolizmi vardır. Bu kuşun özelliklerinin ana kapsamı sonsuz yaşam ve yeniden doğuş gibi kategorilerle temsil edilir.

Ek olarak, mistik yaratık, yenilenme sürecini ve yaşamın döngüsel doğasını sembolize eder. Onun elemanı - bu ateş, güneş gezegen ile ilişkili.

Sonsuz yaşamın bir sembolü olarak konuşan anka kuşu uzun süre korur. Ayrıca, anka kuşu olan bir dövme genellikle güneşi veren ve dünyadaki insan varlığının azami genişlemesine katkıda bulunan bir tılsım olan güçlü bir muska olarak kullanılır.

Bu şaşırtıcı ve büyülü kuş hakkındaki ilk efsane Heliopolis'te (Mısırlı güneş tapanların merkezi), bir heronun başına sahip olan Tanrı'ya sürekli fedakarlıklarda bulundu. "Anka kuşu" kelimesi bir palmiye ağacının Yunanca ismine benzerdir - "güneş ağacı".

Efsaneye göre, şaşırtıcı kuş Anka kuşu çok uzun yaşar - 500 yıl ve daha fazlası. Ve ölümün yaklaştığını hissettiğinde, kokulu bitkileri kullanarak kendisi için bir yuva yapmaya başlar ve üç gün sonra yeniden doğup yeniden dirilmek için kendini ateşe verir. Ardından yeniden doğmuş anka kuşu yuvasını, geçmiş yaşamdan Heliopolis'e, Güneş Tapınağı'nın sunağına götürdü.

Bir anka midilli size, bir insanın dünyadaki her şeyin geri döneceği, gelişimin sarsacağı ve zaman zaman tüm olayların birbirini tekrar ettiği, aralarındaki farkların sadece sözleşmelerde ve ölçekte olduğu konusunda derin bir farkındalıktan bahsedecektir. Bir kişi, başka birinin ya da kendi vücut bulması için ölümdeki yerini bırakmaya zorlanacağı anın geleceğini anlamalıdır.

Roma sikkelerinde tasvir edilen anka kuşu, Büyük Roma İmparatorluğu'nun ölümsüz olacağı gerçeğini sembolize ediyordu.

Ayrıca, bu yaratığın görüntüsü, anka kuşunun insan ruhunun sonsuz yaşamını ve ölümün yenileceğini umduğunu sembolize ettiği erken Hıristiyanların mezarlarında bulunabilir.

Bir Yahudi efsanesi, Anka kuşunun Cennet Bahçesi'ndeki yasak meyveye dokunmayı reddettiği zaman ölümsüzlüğü sağlayabildiğini söylüyor. Çoğunlukla anka kuşunun görüntüsünü cenaze emperyal ateşinden çıkan kartal şeklinde bulabilirsiniz.

Anka kuşu ile dövme gücü, inanılmaz sabır ve gücü anlatacağım. Kuş, yaşamın karmaşıklığı ve engellerle sonsuz bir mücadele içinde olan insan ruhunu sembolize etmeye başladı.

Simyacı alegoriler, şaşırtıcı anka kuşu hakkında sık sık bahsedilir, ateşin arındırılması, arınması ve dönüştürülmesi sembolü olarak işlev görür. Kimyasal elemente karşılık gelir - gri ve kırmızı.

Anka kuşu ile fantastik kuşların diğer benzer varyantları arasındaki benzetme sıklıkla izlenir: kuş Simurg (Persia), Fenghuar (Çin), Firebird (Slav).

Firebird'ün Rus geleneğindeki özelliği, Phoenix'in sembolizmine benzer. Bu muhteşem kuş, şans, nadirlik ve zenginlik sembolize etti. Onu görmek istemek çok çalışacak, ama sonuçta onu bulacak olan - ateşböceği ilgiyle ödüllendirilecek. Firebird büyük bilgeliği, merhameti ve nezaketi sembolize etmeye başladı.

Kızlar için anka dövmesi değeri

Adil seks, yeniden doğma kabiliyeti nedeniyle kendileri için bir anka kuşu dövmesi seçer. Kadınlar için bir Phoenix dövmesi, kötü güçlerden korunan, sağlıklı yavruların doğmasını ve herhangi bir hastalığın başarılı bir şekilde ortadan kaldırılmasını sağlayan mükemmel bir tılsım haline gelecektir.

Oryantal güzellikler nezaket, güzellik ve güvenilirlik ile bir anka kuşu dövmesini ilişkilendirmiştir. Bu görsel olarak parlak kuş sırt, yan ve ön kollara kondu.

Erkekler için Phoenix Tattoo

Daha güçlü seks temsilcileri de sıklıkla yeniden doğmuş vücutlarına uygulanmaktadır. Kural olarak, bu dövmeler siyah ve beyaz renklerde yapılır. Bundan dolayı, genç bir adamın yorgunluğuna, erkekliğine, genç ruhuna, hedeflerine ulaşmadaki kararlılığına önem verilir.

Erkekler için efsanevi anka kuşu, farklı bir beladan kaçmaya yardım edecek bir tılsım görevi görür. Bu yüzden sık sık dublör, askeri, pilot - sürekli olarak risk ve tehlikeyle ilişkili mesleklerin temsilcileri - denenmeye çalışır.

Zondaki değer

Phoenix mahkumlar arasında popüler. Ne de olsa, anka kuşu dövmesi, zorluklarla başa çıkmayı başaran ve bu mücadeleyi sürdürmeye hazır, bedenlerini ve ruhlarını sürekli geliştiren güçlü ahlaki kişilikler için idealdir.

Hapishanenin gövdesi üzerinde böyle bir dövmenin varlığı, kendinize olan inancınızı ve daha parlak bir geleceğin başlangıcı umudunu anlatacaktır.

Phoenix'in pozisyonu ve renk dövmesi özellikleri

Anka kuşu kılıfı, tüm hikayeyi izleyenlere hayran bırakan ve gözler önüne seren, vücutta parlak bir resim gibi görünür. Bu nedenle, dövmeyi oldukça hacimli yapmak ve vücudun çoğu yerine uygulamak gelenekseldir:

  • sırtında;
  • uylukta;
  • kaburgaların altındaki alanda;
  • omuzlarında.

Görkemli kuş, çoğunlukla kırmızı-turuncu veya ateşli altınla boyanır. Ana odak noktası, kuş vücudunun en küçük kıvrımlarının altını çizen kırmızı renktir. Dövmenin tam olarak nerede uygulandığı temelinde, usta Phoenix'e alevler, ateş veya güneş ekleyebilir.

Hangi stiller dövmeli

Phoenix dövmesinin yapıldığı birçok farklı stil var. Kural olarak, böyle bir dövme tarzında yapılır:

  • oryantal;
  • surrealism;
  • Tribal;
  • siyah ve gri gri ve diğerleri.

Dövmeyi kişisel olarak tasvir etmek istediğiniz tarzlardan hangisinde - burada bulunan her şey yalnızca sizin istekleriniz doğrultusunda yönlendirilir. Efendiye fikirleriniz hakkında bilgi verin, profesyonel tecrübesiyle vücudunuzda eşsiz bir imaj yaratacaktır.

Sonunda

Son olarak, büyüleyici Phoenix görünümünün dövmesinin, çok sayıda insanın sıkça tercih edildiğine dikkat edilmelidir. Ve bu kesinlikle şaşırtıcı değil: mistik ısı kuşu sadece vücudunuzu daha çekici hale getirmeyecek, aynı zamanda bilincin derin iç dönüşümüne de katkıda bulunacaktır.

Ayrıca, bu konuyla ilgili ilginç bir video materyali izlemenizi öneririz:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send