Rüya yorumu

Saat dövmesi sonsuzluğun ve kaçınılmazlığın sembolüdür, başka ne söyleyecektir

Pin
Send
Share
Send
Send


Dövme saatler her iki cinsiyet tarafından da eşit olarak kullanılır. Fotoğrafta hangi özel dövme türünün betimlendiği, stilize veya gerçekliğe mümkün olduğunca yakın olması önemli değildir, dövme saatinin felsefi önemi değişmez. Bu dövmeler için çeşitli stiller seçilir ve çoğu durumda kol, omuz, sırt veya göğüste uygulanır.

Değer dövme saatleri

Dövme saatinin temel anlamı hafızadır. Bir dövme, bir insanın başına gelen bazı olayları kendisi ile ilişkilendirir. Kadranın üzerindeki eller, mutlu andan sonra geçen dakikaların ve günlerin, bazı önemli olayların veya korkunç bir kaybın kaçınılmaz geri sayımına başlar.

Ancak dövme saati sadece geçmişi değil geleceği de gösterebilir. Böyle bir durumda, dövme, bir kişinin doğru yoldan çıkmasına izin vermeyecek bir dönüm noktasına dönüşecek şekilde tasarlanmıştır.

Bir kum saati dövmesi, “parmakların arasından kum gibi” ifadesiyle ilişkilendirilir. Bu cihaz eski Yunanlılar tarafından icat edildi. O zaman, kum saati kaçınılmazlığı ve kaçınılmazlığı gösterdi.

Zaman parmaklarının arasından geçme eğilimindedir. Aynı zamanda, eskilerin sakinleri her şey için ilahi varlıkları suçladılar. Kum saati, Yunan tanrılarının Zeus, Themis ve Helios'la (Güneş'in koruyucu azizi) birleşmesine neden oldu.

Diğer şeylerin yanı sıra, dövme saati kaçınılmaz ölümden bahsedecek, ancak yine de kişi ile kalan süreyi anlatacak. Hala önemli bir şey yapmak için yeterli dakikası var. Dövme, bir kişiyi bir araya gelmek ve zaman kaybetmeden yaşamdan maksimum seviyeye çıkarmak için her şeyi motive etmek için tasarlanmıştır.

Saat görüntülerinin mükemmel motive edici olduğu ortaya çıktı. Genellikle sakuraya adanmış dövmelerle ilişkilere neden olurlar. Sonuçta, bu Japon bitkisinin çiçekleri açtıktan birkaç gün sonra parçalanmaya başlar. Aynı kısa süreli ve zaman, ondan zevk almak için zamana sahip olmalısınız.

Ayrıca, dövme saatinin özellikleri farklı anlardan kuvvetle etkilenecektir:

 • örneğin, ellerin olmadığı kadran - boş bir yaşamı, değersiz bir varlığı sembolize ediyor;
 • saatte guguklu - atalarının saygısını, eskilik ve sürdürülebilirlik arzusunu anlatıyor;
 • Big Ben saatleri İngiltere’yi sembolize ediyor, bu da sertlik ve aristokrasi;
 • güneş saatleri - gökyüzü ve evren ile bağlantısı var;
 • kum saati - zamanın kısa olduğunu söyleyin, ancak önemsemeleri için değerli dakikalarını harcamayı bırakırsa bir kişi onu yenebilir;
 • Kırık saatlerin görüntüsü - yerine getirilmeyen umutları, boşuna kaybedilen günleri anlatacak;
 • Salvador Dali tarzında izliyor - zamanın geçiciliğini de anlatıyor;
 • Lewis Carroll "Harikalar Diyarında Alice" in ünlü masallarından izlemek de oldukça popüler. Masal tavşanın karakteri her zaman yanında bir cep saati tutuyordu ve sürekli acele ediyordu. Muhteşem bir kahramanı ve kadranı kendi kendine tasvir ediyorsan - sürekli acele ediyorsun, yeterli dakika, saat ve gün yok.

Tipik olarak, dövme salonlarının müşterileri, Romen rakamları ile bir dövme saatinin yapılmasını ister. Ayrıca, aksesuarın iç mekanizmasının dikkatlice çizilmesiyle saatlerin arkasındaki çizim talepleri de talep edilmektedir. Bu saatler, zamanın aynı zamanda anlamayı öğrenmeniz gereken belirli bir cihaz olduğu gerçeğini sembolize eder.

Genellikle bir saatle dövme yaptırmayı kolunuza almayı tercih edin. Ancak yine de oldukça popüler olan omuz bıçakları, kalbin yakınındaki alan veya köprücük kemiği köprüsü.

Bir saat ile dövmeler için olağandışı seçenekler

Saatli bir dövmenin oldukça ilginç versiyonları da var.

 • Kuvars parçacıklarının kan ile değiştirildiği bir kum saati dövmesi. Böylece mecazi olarak zaman hayatın kendisiyle karşılaştırılır. Yorumun bir başka versiyonu da kanlı ve korkunç hayat.
 • Kadranın ortasında bulunan açık bir gözle desteklenmiş 24 saat dövme yapın. Zamanın fiziksel bir madde değil, belirli bir insan olduğu yanılsamasını yaratır. Muhtemelen bir insanın hayatını nasıl yaşadığını ve değerli zamanını neye harcadığını gözlemlemek, Tanrı'nın bir simgesidir.
 • Yarım saat ara ver. Mekanizmanın tam görüntüsüne benzer bir anahtar olarak tasvir edilmiştir. Anahtar yaşam kapısını açabilir veya kapatabilir. Anahtarın altın olarak gösterilmesi durumunda, insanlar için ne kadar değerli zaman olduğu ortaya çıkar.
 • Watch-gun - size zamanın değere göre değer verilmesi gerektiğini hatırlatmak için tasarlanmıştır, çünkü saniyede bir “tetiği çekme” riski vardır. Bu durumda, silah genellikle bölümde gösterilmektedir, çünkü dahili cihazla daha ayrıntılı şekilde tanışmak mümkündür.

Dövme her zaman vücutta tasvir edilir. Bununla birlikte, derinin dibinden dikizleyerek kesimlerin etkisini oluşturmak için tasarlanmış eskizler için seçenekler vardır. Böylece sanatçılar, sanki bir insanın iç organlarını gösteriyormuş gibi, yaraların kıvrımlarını, et kesimlerini çizmekle ilgileniyorlar.

 • Saat göğüsteki bir yaradan dışarı bakarsa, dramatik bir yaşam algısı olduğunu gösterir;
 • Mekanizmanın kalp şeklinde yerine getirilmesi, her bireyin temelinin kanı damarlarda dolaşmaya zorlama zamanı olduğunu sembolize eder.

Normal saatler ayrıca standart olmayabilir. Örneğin, eski Çinliler, saatler yerine düğüm attıkları kemerleri kullandılar. Birbirlerine aynı mesafede yerleştirilmiş olmalılardı. Daha sonra, halat ateşe verildi ve yanan düğüm sayısı sayıldı.

Zamanı ölçmenin yolu buydu. Tabii ki, o zamandan bu yana yıllar geçti, ancak bu gelenek sayesinde “an” kelimesinin bir ya da birkaç saniye anlamına gelebileceği sayesinde.

Dövme saati tarzı ve kompozisyonu

Zaten anladığınız gibi, saatli bir dövme birçok farklı versiyonda gösterilebilir. Kompozisyona yeni renkler eklemek, dövmeye yeni bir anlam katacaktır. Örneğin, saati olan bir kuzgun - kaderden başlangıçta önceden belirlenen inanç, kaderciliği anlatır, yaşamın uyumsuzluğu hakkındaki düşüncelere ilham verir.

Suluboya tarzında yapılan adil seks dövmesi için - mükemmel bir çözüm. Romantizm ve revire anlatıyor. Aynı zamanda suluboya eserleri parlak, fakat yumuşak ve doğal bir görünüme sahiptir. Renklerin yumuşak geçişi, net kontürlerin, belirsiz renklerin, su sıçramalarının ve damlamaların eksikliğinden dolayı, gerçekten özgün bir tasarım oluşturmak mümkün hale gelir.

Kum veya cep saati görüntülerinin gerçekçi versiyonları, paletten bağımsız olarak iyi görünecektir. Bu durumda her şey, işin iletmeyi amaçladığı duygulara bağlıdır.

Örneğin, kırmızı güller ve çırpınan kelebeklerle çevrili, saatli parlak bir dövme - zamanın sevenler ve mutlu insanlar için önemli olmadığını göstermek için tasarlanmıştır. Aynı zamanda, kafatasına sahip tek renkli bir kompozisyon, kıyamet hakkında düşüncelere ilham veriyor.

Dövmeler için ilginç bir seçenek - kule saatlerinin olduğu gerçekçi siyah beyaz kent manzaralarının görüntüsü.

Oldukça çekici olan da newschool tarzıdır. Parlak renklerin varlığı, geniş konturları temizle ve en inanılmaz renk kombinasyonu, kendine özgü duygusal ve semantik yüklerini vermek için her çizim özgünlüğüne katkıda bulunacak.

Bir seçenek olarak, bu tarzda yapılmış, bir saat ile bir baykuş görüntüsü, zamanını takdir eden, onu israf etmeye meyilli olmayan bir insanı karakterize edecektir.

Dövme için aynı yeri seçerek, resmin özelliklerine dikkat edin. Örneğin, bileşimin orta kısmında dikdörtgen bir şekle sahip oldukları için ayağa veya kol üzerine bir kum saati uygulamak daha doğrudur. Yuvarlak bir cep saati olan bir model, omuz, uyluk, skapula veya göğüste uygulanacak en mantıklı olanıdır.

Dövme saatini tamamladıktan sonra, yaşamınızdaki zamanın büyük önemini daima hatırlayacak ve onu boşa harcamayı bırakacaksınız.

Son olarak, tematik videoyu izlemenizi öneririz:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send