Rüya yorumu

Taç - bu muhteşem sembolün dövme sanatındaki önemi nedir?

Pin
Send
Share
Send
Send


Daha yakın bir zamanda, dövme sıra dışı bir şeydi, sıra dışı bir şeydi, ancak bugüne kadar birçok insanın bedenleri dövmelerle süslendi. Dövme fikirleri en çeşitli olanları seçer, her sembol ve desenin kendine has bir anlamı vardır. Bir dövme tacının değeri nedir? Aşağıdaki makale size bu konuda anlatacağım.

Taç dövmesinin genel özellikleri

Çok sık bir taç gösteren bir dövme bulamazsınız, ancak özelliklerine daha fazla dikkat gösterilmesi gerekir.

Dünya uluslarının çoğu için taç, gücü, gücü, prestiji kişileştirir ve ayrıca yüksek bir klana karşı tutumların bir göstergesi olarak hizmet eder.

Bu nedenle, taç dövmesinin ana tanımı, bir insan toplumunda yüksek bir pozisyon veya onun güç elde etme arzusu olarak adlandırılabilir. Kural olarak, böyle bir dövme kendine güvenen ve motive olan kişiler tarafından seçilir. Ek olarak, tacı olan dövmelerin hala hapishane dövmeleri olarak kullanıldığını unutmayınız, bu durumda, önemli bir cezai güvenilirlikten bahsedeceklerdir.

Taç dövmesinin tarihi arka planı

Dünya kültürlerinin ve dinsel hareketlerin ana kısmı tacın sembolüdür. Uzak antik çağlardan beri, tacın ilahi prensibi anlatması gerekiyordu ve çeşitli ilahi varlıklar ile kişileştirilmişti.

Antik Yunanlıların mitlerinde, Apollon'a ait ilahi bir defne taç taç olarak kullanılmıştır.

Hıristiyan doktrininde taç, melek haleleriyle bir ilişkiye neden oldu ve aynı zamanda Kurtarıcı'nın dikenlerinin taçlarını da kişileştirdi.

Katolikler, Meryem Ana'yı cennet kraliçesi olarak gördü ve tacı göründüğü haliyle boyadı.

Ortaçağ'da taç tasarımları genellikle şövalye zırhlı arması üzerinde bulunabilirdi.

Bugün, birkaç eyaletteki taç, hükümdarın gücünü sembolize ediyor. Böylece, monarşik sistemin hala faaliyet gösterdiği hallerde tepenin sembolü korunmuştur. Örneğin, İspanya arması, başında taçla süslenmiş bir aslanı betimler. Taç kullanılmış ve halen güçlerini kişiyle kişiselleştiren birçok hükümdar tarafından kullanılıyor.

Dövme taç yorumunun farklı versiyonları

Dövmenin bir tacı belirlediği şey, her şeyden önce kalıbın özelliklerine ve dövmenin yerine bağlıdır.

Daha sonra, yorumların en popüler sürümlerine bakalım:

 • Dini açıdan taç, ilahiyatı, Tanrı'ya yakınlığı ve gerçek inancı sembolize eder.
 • Böyle bir dövmeyi yaparken, özel bir dişi, özellikle belirgin bir yere takarsa, kendini diğerlerinden ayırarak ve benzersizliğine odaklanarak gri kütleden uzak durmaya çalışır. Ve diğer kızlar için, taç, antik çağlardan beri evrensel ibadete neden olan yöneticiler tarafından giyildiği için saygıyı canlandırabilir.
 • Taç görüntüsünün varyantında, örneğin, kalbin simgesiyle birlikte, bunun üzerine, şans ve mutluluğu kişileştirdiğini söyleyebiliriz.
 • İki elinde bir taç olan bir kalp şeklinde dövmeleri resmederken, bu durumda taç, sadakat ve sevginin kalbi sembolü olarak işlev görür. Eller gerçek dostluğu sembolize eder.
 • Ayrıca dövmelerdeki taç gücü, gücü ve liderliği kişiselleştirebilir. Bir kişi böyle bir dövme yapmaya karar verirse, başkalarına kendi iradesine bağlı kalmak isteyen gerçek bir lider olduğunu göstermeye çalışır.
 • Omuzlardaki taç görüntüsünün uygulamasında, dövmeli bir kişi diğer insanlara gücün her zaman onun elinde olduğunu gösterir.
 • Ek olarak, taç kendi üzerindeki gücü, duygusal ve duygusal alanın kontrolünü anlatır. Sebep, rahatlama, kendini kontrol etme, bilinçli olarak çözüm bulma ve her şeyi dikkatlice karşılaştırma yeteneğinin zorluğunu anlatır.
 • Diğer dövmelerle birlikte taç dövmesi bulmak, ikinci dövmenin önemini anlatacağım.
 • Suç toplumunda taç, otoritenin bir sembolüdür. Örneğin, bu tür dövmeler, özellikle ciddi suçlar işleyen mahkumlara yapılır. Yılanın üzerinde tasvir eden tacın dövmesi, sahibinin ayırt edici işaretidir (hukukta hırsız).
 • Kore'de tacı olan bir kaplumbağanın dövmesi ve bir dizi başka devlet barış, uzun ömür ve bilgeliği sembolize eder.
 • Kafatasını pençeleriyle tutan tacı olan bir kaplanın görüntüsü, şiddet arayan ve ahlaki ilkeleri gözetmeyen marjinallerin sembolüdür, toplum tarafından belirlenen kurallar onlar için önemli değildir.
 • Taç başlığı, eğer kırmızı renkli kartlarla tasvir edilmişse, pasif eşcinsel gibi bir kalıbın sahibini karakterize edebilir. Bu tür pedler genellikle zorla yapılır, aşağılanmayı sembolize eder (bugün pek yaygın değildir).
 • Keskin köşeleri ile taç, - güneş ışığının kişileştirilmesi. Kişinin sadece olumlu niyetleri olduğunu ve güneş tarafından işaretlendiğini söyler.
 • Üçlü taç (Papa tarafından giyilene benzer) - daha yüksek bir güçle ilişkilidir veya güç arzusunu anlatır.
 • Işınların farklı yönlere saptığı bir başlık ve altın bir parıltı, böyle bir dövmenin sahibinin seçilmesine, onun aydınlanmasına tanıklık eder. Ayrıca, böyle bir resim, bazı yetenekler, özel bir zihniyet ve benzerleri gibi, taşıyıcının özel özelliklerini anlatır.
 • Taçlı bir kafatasının görüntüsü, güç, başarı, üstünlük sembolüdür. Böyle bir modelin menşe yeri Meksika'dır. Orada, resim bir kişinin mutlaka iyi şanslarla karşı karşıya kalacağını, ancak yeniden doğuşundan sonra (reenkarnasyon sürecinde) olduğunu söylüyor.
 • Bir haçla desteklenmiş olan tacın güzel bir versiyonu, ilahi olana olan inancından ve tüm dini dogmaların gözleminden bahseder. Ek olarak, bu resim kişisel gücünüze ve seçilmiş yaşam biçiminize olan inancınızdan bahsedecek. Avrupalılar için böyle bir taç zaferi simgelemektedir.
 • Eğer taç taçla aynıysa, sahibini şeytani kuvvetlerden ve nazardan kurtaracaktır.
 • Taç ve para - finansal refahın sembolü.
 • Ayrıca tacın türevlerini de yazı ile karşılayabilirsiniz. Bir insan için ne kadar önemli ve anlamlı olduğunu yazıyorlar.
 • Herhangi bir kral veya kraliçe sadece güçlü değil, aynı zamanda adil olmalı, bu yüzden taç aynı zamanda adaletin kişileşmesi, doğru düşüncenin olabilir.
 • Üç sivri dişi olan taç, bir insan için inanç, umut ve sevginin önemini anlatır.
 • Değerli minerallerle süslenmiş taç, yeni bir yaşam anlamını sembolize ediyor.
 • Tacın üstüne bir ad yazılırsa, bu kişi bir kişi için özel öneme sahip demektir.

Kızlar için değer

Taç dövmesinin adil cinsiyetin bedeninde gösterilmesi, dövmenin gösterildiği alana ve türüne bağlı olarak değişir.

Örneğin, parlak bir karikatür taç çizimi, kızın prenses olma arzusunu anlatır.

Üç tane açık ve hatta dişi olan taç, İman, Umut ve Sevgi için büyük bir rol oynar.

Bilek bölgesinde bulunan dövmenin küçük bir versiyonu - bireyselliklerine odaklanma isteği.

Güzel kişilerin konumlarından bağımsız olarak, bir dövme tacı + haçı, böyle bir kızın güçlü dindarlığından bahsedecektir.

Değerin erkekleri var

Sadece kızlar değil, birçok erkek de vücutlarına bir taç görüntüsü koyar. Bu durumda, bu durumda dövmenin değeri değişecektir.

Çoğu durumda, erkekler bu görüntüyü eller (özellikle de eller ve bilekler) ile doldurmayı sever.

Ve dövmenin, güçlü yarının temsilcileri için tacı olan öneminden bahsederken, koydukları her yere, bu şekilde başkalarına güçlerini, güçlerini ve oldukça karmaşık bir karakteri göstermek istediklerini belirtmek gerekir.

İşte dövme sanatının tacı içerisinde yer alan sembolik bir değer. İlginç bir tematik video ile okumayı bitirin:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send