Rüya yorumu

Sulu ve parlak turuncu renk: bize ne söylüyor

Pin
Send
Share
Send
Send


Renk terapisi, her bir renge sembolik anlamını ve bir kişinin hayatını bir dereceye kadar etkileyebilme yeteneğini belirtir. Parlak ve zengin turuncu - farketmemek imkansızdır, çünkü başkalarının dikkatini her zaman çeker. Hangi değer turuncu renge sahip: bu malzeme size bundan bahsedecek.

Turuncu bir gölgenin sembolizmi

Parlak ve yoğun bir turuncu renk tonu kutsallık ve sağlıkla kişiselleştirilir. Canlılığın, olumlu duyguların, sıcaklığın, cesaretin bir simgesi ve aynı zamanda kuru, sıcak ve karakteristik özelliklerine sahip ajitedir.

Büyücüler, turuncu tonunun mistik bir güce sahip olduğuna inanıyor. Tıp alanıyla bir bağlantısı olan, sadece canlılığın akışının güçlenmesi ve aktivasyonunun yenilenmesine katkıda bulunmakla kalmaz, aynı zamanda bireyin iradesini de arttırır.

Tanımlanan renk uyumlu siyah ile birleştirilir. Bu kombinasyon kahramanlık ve cesaret hakkında bilgi verecektir. Aynı zamanda, hiçbir koşulda turuncu ve mavi tonların kombinasyonuna izin verilmemesi gerektiğini unutmayın.

Astrolojik olarak turuncu, tabiki cennetin ana cismi kişileştirir - Güneş. Ayrıca ısı ile yakın bir ilişkisi vardır.

Budist ve diğer Doğu öğretilerini inceleyerek, onlardan vazgeçme ve mütevazi bir kabiliyet sembolü olarak konuşan din adamlarının veya keşişlerin safran turuncu elbiselerinden bahsettik.

Tantra, örneğin, turuncu enerji merkezinde en saf sanata yükselme eğilimi bulur. Hemen şu günahları ortadan kaldırma olasılığı vardır: tutku, şehvet, açgözlülük, kıskançlık ve diğerleri.

Kabala'da turuncu renk parıltısı parıltı ve parıltı ile sembolize eder.

Genel olarak, olgun bir portakalın rengi genellikle zevk, lüks yaşam, olumlu duygular ve alevi canlandırır.

Portakal bir kişiyi fiziksel olarak nasıl etkiler?

  • Etkisi ile turuncu, bir kişiyi heyecanlandırabilir. Kırmızı kadar güçlü değil ve bu yüzden daha hoş.
  • İyi ve eğlenceli bir his yaratmanıza yardımcı olur. Bununla birlikte, uzun süreli portakal algısı durumunda, fiziksel yorgunluk ve baş dönmesi meydana gelir.
  • Kan dolaşımı biraz hızlanır, ancak bu genellikle kan basıncını gerçekten etkilemez.
  • Ayrıca nabız ve solunumda önemsiz bir artış da mümkündür.
  • Başka bir turuncu gölge sindirim süreci üzerinde en olumlu etki. İştahın artmasına katkıda bulunur.

Turuncu gölgenin psikolojideki değeri

Renk terapisi uzmanları, bir kişinin en sevdiği renk kırmızı-turuncu ise, deneyimlemeyi sevdiği anlamına gelir. Ve sürekli bir macera eksikliği olduğu için etkinliğini arttırma eğilimindedir.

Başka bir portakal çiçeği, bir kişinin diğer insanlarla iletişim kurmasına ve bağlantı kurmasına yardımcı olur. Doğal aksiyonların çekiciliğinden sorumlu (bilinçdışı şehvetli ve hoş gösterimler).

Renk skalasında turuncu, kırmızı ve sarı renklerin ortasında bulunur. Çocukların ilgisizliğini ve anemisini iyileştirmenin gerekli olduğu durumlarda kullanılması gösterilmiştir. Eritrosit sayısını ve hemoglobini normalleştirir.

Turuncu renk tonuna oldukça ilginç bir psikolojik tepki de fazla kilolu ve orgazm eksikliği çeken kız ve kadınlarda fark edildi. Turuncu, sarı ve kırmızı renkli kıyafetlerden hoşlanmadılar ve aynı zamanda mavi-yeşil paleti tercih ettiler. Tedavi amaçlı hastaların gardırobunda daha sıcak bir renk gamı ​​kullanmaları önerildiğinde - yakında sorunlarından kurtulabilmişlerdi.

Bulunan portakal ve sindirim sürecine etkisi. Gölge de iştahı arttırsa da, üç veya dört hafta sonra, renk terapisi uygulayan hastaların aşırı ağırlığı solmaya başladı.

Renk terapisi yardımı ile yatakta zevksizlik sorunuyla baş etmek de mümkündü. Sonuçta, cinsel yaşam ideal olarak erkek ve kadın enerjisinin bir birleşimidir. Ve turuncu renk tonu aynı ve erkek ile kadın başlangıcı arasındaki birliğe katkıda bulunur.

Son zamanlarda tatmin edici bir öğle yemeği yiyen konuyu turuncu bir iç mekana sahip bir odaya koyarsanız, bu midenin çalışmasını büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Ancak, öte yandan, portakal rengi bazı durumlarda mide ağrısına neden olabilir.

"Turuncu" çocuklarla tanışmak oldukça nadirdir. Bunlar "kırmızı" ve "sarı" ile birlikte artan heyecanlanma ile ayırt edilir, ancak aynı zamanda heyecanları da bir çıkış yolu bulamaz. Bu tür çocuklar şakalar oynayabilir, şımartabilir, bağırabilir, çünkü onlara bir şey olduğu için değil, aynı şekilde, özel bir sebep olmadan.

Bu yüzden fazla miktarda portakal tehlikelidir: o zaman müdahaleci, nahoş, sinir bozucu ve yıkıcı hale gelir.

Diğer şeylerin yanı sıra, turuncu renk tonu bir tonik etkiye sahiptir ve fiziksel zihinsel işlevleri kolaylaştırmaya yardımcı olur. Depresyon ve fizyolojik inhibisyonla başa çıkmada yardımcı olacaktır. Kişiye anlayışı ve sabrı verir ve ayrıca - yaşam için savaşmak için gereken cesaret ve güçten sorumludur.

Turuncu terapi ile dalağı, böbrekleri, bronşit, astım, karaciğerdeki taşları, duygusal temeli olan felçleri de yok edebilirsin.

Giysilerde turuncu renk

Giysilerdeki turuncu renk tonu size ne söylüyor?

  1. Turuncu, bir insanın aktivitesini, neşeliliğini ve sıradışı düşünmesini anlatır. Herkes bu kadar parlak ve meydan okuyan kıyafetlerle giyinmeye karar vermez. Ancak turuncu kıyafetler giyiyorsanız, hafifçe ve kibarca temyiz etmek istediğiniz küçük bir güneş gibi görünüyorsunuz. Bu renkte tehlike yoktur.
  2. Turuncu renk tonu herkes için uygun değildir: “kırmızımsı” görünüm tonları tercih eder (çoğunlukla şeftali veya sarı tenli, açık kırmızı veya bakır bukleler için kullanılan sonbahar rengi).
  3. Turuncu gölgeye benzer bir ruj seçmek gereklidir, altına tam oturması gerekmez, çünkü aksi halde genel arka plan üzerinde kaybetme riski vardır.

Portakalın özelliklerinin genel tanımı

Turuncu renk, etkinlik ve iyi gelişmiş yaratıcı başlangıç ​​hakkında bilgi verecektir. Ayrıca, psikolojide, başkalarını affetmeyi öğretir ve özgüvenleri düşük olan kişilerin kendilerine inanmalarına yardımcı olur.

Portakal harika bir antidepresandır, tonlarının yardımı ile sinir şoklarından kurtarabileceğiniz hiçbir şey için değildir.

Bu rengi sevenler çok cana yakın, her zaman enerjisel olarak dolu, aktif ve yeni olan her şeye açık olduğunu fark etmiş olabilirsiniz.

Pozitif turuncu

Turuncu renk konusunda deli iseniz, o zaman, büyük olasılıkla, çok neşeli, şehvetli ve hala girişken ve açıksınız. Ayrıca yaratıcılıktan, coşkundan - yani, sanguine mizacından da ayırt edilirsiniz.

Kural olarak, psikologlar turuncu spor insanlarından ve çocuklarından yardım aramayı tavsiye ediyorlar çünkü sürekli olarak kendileri için farklı keşifler yapmak zorundalar.

Turuncu rengin negatif özellikleri

Olumlu yönlerine ek olarak, psikologların “turuncu bir tonun olumsuz değerlendirilmesi” gibi bir terimleri olduğu da belirtilmelidir. Bize ne anlatıyor?

Zaten anladığınız gibi, portakal sıcaklık ve aktivite ile ilişkilidir. Ancak bir kişi enerjisini bir amaç için harcadığında, iyileşmek ve form almak için biraz zamana ihtiyacı vardır. Tembel olmak ve hiçbir şey yapmamak istediğiniz dönem budur. Bununla başa çıkmak oldukça zor.

Ayrıca, portakaldan hoşlanan bireylerin olumsuz özellikleri arasında aşırı derecede şımartılmış olarak da adlandırılabilir.

Güneşli turuncu hakkında daha ilginç size aşağıdaki video söyleyecektir:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send