Rüya yorumu

İlahi Mavi: Bu güzel renk ne anlama geliyor?

Pin
Send
Share
Send
Send


Uzak atalarımız, çiçeklerin kutsal anlamı hakkında düşünmeye başladı. İlk çağlardan beri, mistik öğretilerin, efsanelerin, halk hikayelerinin ve efsanelerin çoğunda iyi bir şekilde göz ardı edilebilecek farklı tonlara özel bir anlamsal özellik kazandırmışlardır.

Asil mavinin psikolojisinin hangi özelliği vardır? Bu konuda bu malzemeden öğrenebilirsiniz.

Antik çağda mavi rengin anlamı ne?

İnsanlar, uzun zaman önce mavi renk tonunun sembolik ismini düşünmeye başladılar. Eski Mısırlılar maviye özel bir anlam vermişlerdir: bu yüzden tanrılara yapılan tüm fedakarlıklar ve teklifler her zaman mavi tonlarda tasvir edilmiştir. Mavi, ilahi kökenlerini vurgulamak için tanrılar, firavunlar ve kraliçeler tarafından giyilen perukları süslemek için de kullanıldı. Törende mavi tonlarda süslenmiş peruklar da yapıldı.

Eski Mayalar da mavi kurban ile ilişkili. Tahta ve seramik nesnelerde, duvar resimlerinde, aromatik reçinelerde ve ritüel fedakarlıklarla ilgili her şeyde bulunabilir. Maya kabilesine mahkumlara bir teklif teklif edildiğinden, cinayetten önce mavi bir boyayla süslendiler.

Hristiyan öğretimi, maviyi sonsuz ilahi güç ve evrenin en önemli sırlarıyla ilişkilendirir.

Antik Slavlara gelince, onlar için mavi renk üzüntü, üzüntü, şeytanların krallığını işaret ediyordu. Antik efsaneler mavi ve siyah şeytani yaratıkları anlatır.

Birçok ulus, maviyi gök, sonsuzluk, istikrar ve sadakat ile ilişkilendirir. Bu gölgenin pasif hale geldiğine ve aynı zamanda derin felsefi yansımalara neden olduğuna inanılmaktadır.

Hanedanlık armaları yardım iffetini, dürüstlüğünü, olumlu ününü ve sadakatini belirtmek için mavi bir renk tonu olarak düşünür.

Doğu halkı mavinin yardımıyla kendini kötü güçten ve aynı zamanda yıkıcı dış etkenlerden (hasar, kötü gözler) koruyabileceğine inanıyor.

Karakteristik mavi

Mavi ton iyi şanslar demektir. Kararlılık, nezaket ve iyi bir itibar ile ilgilidir. Ayrıca dağınık dikkatden iyileşmeye yardımcı olur, ishali giderir, gerginliği azaltır, kan basıncını düşürür.

Avrupa'da, Doğu dünyası nedeniyle maviyi öğrendik (büyük olasılıkla Hindistan). Görünüşe göre oradan ünlü kelime "indigo" geliyor. Indigo uzak devletlerden Portekizli tüccarlar tarafından getirildi ve kısa süre sonra ülkemizin farklı bölgelerinde yetişen bitkileri kullanarak nasıl yapıldığını öğrendiler.

Ultramarin, en nadir ve en çekici renkti, lapis tozu kullanılarak (bir mineral bazlı) çıkarıldı.

Psikolojide mavi renk tonu ne yapar

Psikolojide mavi renk tonu aşağıdakilerden bahsedecektir:

 • kendi gücüne inanç, kararlılık, özveri, çatışma durumlarına diplomatik yaklaşım hakkında;
 • esneklik, çubuk varlığı;
 • mükemmeliyetçilik, her şeyi idealleştirme arzusu;
 • güçlü ruh, liderin istekli yetenekleri;
 • organizasyon ve sorumluluk - bilinçaltı düzeyindeki mavinin tonları, bir kişinin kendisi için önemli hedeflere odaklanmasına, alınan bilgiyi yapılandırmasına yardımcı olacaktır;
 • Psikolojik olarak, mavi renk tonu size altıncı hissinizi kullanarak karar verme eğiliminin yanı sıra sakinlik ve akıllı uzlaşma çözümleri bulma yeteneği hakkında bilgi verecektir.

Mavinin farklı tonlarının özellikleri

Birçok yönden, mavinin bir insan üzerindeki değeri ve etkisi onun gölgesinin türüne bağlı olacaktır:

 • İndigo (koyu mavi) hayallerin gölgesidir. İnsanları üzüntüye sokan, depresif durumları tetikleyebilen çok ciddi bir renktir. Bu renk size kesinlikle antipatik ise, rahatlamayı hayal ettiğiniz ve her şeyden dinlendiğiniz anlamına gelir;
 • mavi - dikkatsizliği sembolize eder. Sakinleşebilir, kişiye umut verebilir ve daha fazlasını yapabilir - vizyonu geliştirebilir. Ancak mavi ve tek bir olumsuz yan var - renk dikkatin dağılmasına katkıda bulunuyor ve konsantrasyonu ihlal ediyor ve ek olarak - büyüme ve gelişmeyi yavaşlatıyor. Ayrıca, mavi renk rüyalar ve rüyalar ile ilişkilendirilir;
 • Mavi, siyaha çok benzer olduğu için, arkadaşının bazı anlamları ile doluydu. Bu nedenle, hikayelerde şeytanların siyah ve mavi olması şaşırtıcı değildir. Ve birçok millet mavinin yas tutmaya başladığına inanıyordu. Fransızlar için mavi, “mavi korku” (“Mavi sakal” ile ilgili bir hikaye) ile bir ilişki uyandırır.

İlginç bir nüans. Avcılar mavi tonlarda boyanmış olanları korkutuyor.

Eğer mavi için deliriyorsanız

Mavi renk tonuna ilgi duyanlar melankolik, mütevazı, kendinden şüphe duymak, dürüstlük ve barış onlar için hayati öneme sahip. Kendilerini feda etmeye muktedirler, okumayı severler ve aldıklarından daha fazlasını verirler.

Mavi, çatışmaları ve skandalları hiç sevmez. Bu tür insanlar, kendilerini toplumda olsa bile yalnız hissedebilirler.

Aksine, mavi renk antipati yaparsa, kişi sinir sistemini düzene sokmayı hayal eder. Her türlü rutin ve monotonluktan korkuyor. Böyle bir insan hayatını değiştirmek için sürekli çaba gösterecektir. Sorumluluğa kızabilir, hafif zenginlik ve şöhret kazanmak ister.

İnsanlar birileri tarafından hastalandıklarında veya rahatsız edildiklerinde maviye daha fazla ihtiyaç duymaya başlarlar.

Mavi, bir kişiyi iktidarla doldurabilir, ancak oldukça güçlü ve narsisist gölgedir. Çok yönlüdür: Gerekirse, hassasiyet gösterebilir ve yeniden yapabilirlik ve kararlılık gösterebilir.

Gardıropta karakteristik mavi

Dolabında birçok koyu mavi ürün var mı? Bu durumda, şu şekilde karakterize edilebilir: manevi sıcaklık, şefkat ve dikkat isteyen çok zeki ve bütünleşmiş bir insansınız.

Ayrıca etkileyici sabır, kısıtlama ve ılımlılık ile ayırt edilirsiniz. Kendinize dalma eğilimindesiniz, çünkü böyle bir durumda, olanlara daha iyi konsantre olursunuz, bu da farklı yaşam durumlarında doğru kararları almanıza yardımcı olur.

Mavi kıyafetler giymek, genellikle ruh hali değişimleri yaşayan herkes için çok görülür.

Eğer mavi gölgeler sizin için daha çekici ise, o zaman hayallerinizi ve hayaller dünyasını düşünmeden hayatınızı hayal edemezsiniz. Bu bireylere, en azından bir şekilde kendilerini birey olarak göstermeleri için her türlü fedakarlığa karar verilir. Başkaları tarafından fark edilmeleri son derece önemlidir.

Ayrıca siyahla aynı pratikliğin mavi renk tonunda olduğu not edilmelidir. Örneğin, aynı zamanda zayıflama özelliklerine sahiptir. Kendiniz için kontrol edebilirsiniz: Bir elbisenin içinde ya da mavi elbisenin içinde çok daha şık görüneceksiniz.

Gerçek sevgi ve duyguları hayal eden, çözülemez bir romantik misiniz? O zaman peygamber çiçeği-mavi tonlarını tercih etmeniz gerekiyor. Cephaneliğinizde etek ve elbiseler yoksa ve onların yerine kot varsa, onların asil ve kaliteyi birleştirdiklerinden emin olabilirsiniz.

Genelde sıcaktan muzdarip ve serinlik ister misiniz? O zaman dikkat çeken bir "mavi" içeriğe sahip olan odaya girmelisiniz ve hemen hoş bir serinliği hissedebilirsiniz. Bu nedenle mavi, sıcak, boğucu bir yaz mevsiminde çok faydalı bir renktir.

Bu ikili mavi

Mavinin hem iyi hem de olumsuz özellikleri vardır:

 • Olumlu anlamı: yüksek maneviyat, bilgelik, sabır, hakikat, sakinlik ve sükuneti anlatıyor. Renk tonu daha büyük başarılara ilham verecek, ruhu arındıracak, ve bu aynı zamanda altıncı his ve sır bilgisinin gölgesidir;
 • Mavinin olumsuz özellikleri: Zayıflık, duygusal soğukluk ve dengesiz bir sinir sistemi, rancor, uyuşukluktan söz eder. Başka bir mavi, uyuşturucu bağımlılığı ve depresyonun gelişimi ile dolu bir gerçeklik duygusu kaybına neden olabilir.

İşte burada - derin ve görkemli mavi. Aşağıdaki videoda bu renk tonu hakkında daha fazla bilgi verilmektedir:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send