Rüya yorumu

Alexandra'nın Kilise Takvimindeki İsim Günü - Aşk, Doğa ve Sağlık

Pin
Send
Share
Send
Send


İskender'in güzel ve görkemli kadın adı ilk olarak Yunanistan'da “koruyucu” kelimesinden ortaya çıktı. Bu güçlü isme sadece erkekler, gelecekteki savaşçılar denirdi ve bir süre sonra kızları çağırmaya başladılar. Bu isim hala Rusya'da ve dünyada çok popüler. Bu ismin sahipleri arasında birçok ünlü kişilik var.

Dünyanın farklı ülkelerinde İskender'in telaffuzu: İngiltere - İskenderiye, Almanya - İskenderiye, Fransa - İskenderiye, İspanya - Alejandra, Portekiz - Alexandre, İtalya - Alessandra, Korsika - Lysandrin, Romanya - İskenderiye, Macaristan - Sandra, Ukrayna - Oleksandra, Belarus - Aliaksandr, Polonya - Oleksandra.

İsmin küçücük şekli: Sandra, Sasha, Shura, Shurochka, Sasha. Alex, Aleksandrochka, Sandrochka, Sashulya, Sashka.

Melek günü

Alexandra yılda 14 kez doğum gününü kutlar:

 • 18 Şubat
 • 14 Mart 22
 • 2 Nisan.
 • 6 Mayıs 31
 • 26 Haziran.
 • 17 Temmuz
 • 30 Eylül
 • 13, 15, 18 Ekim.
 • 19 Kasım
 • 23 Aralık.

Alexandra'nın patron azizleri

Alexander adında ünlü azizler:

 • Alexandra Pontiyskaya. 2 Nisan'a saygı gösterildi. 310 yılında Hristiyanların zulmü başladığında, Mesih adına diğer Hristiyanlarla birlikte öldü.
 • Romalı Alexandra. 6 Mayıs'ta onurlandırıldı. Roma imparatoru Diocletian'ın karısıydı. George'un işkencesine ve mucizevi kurtuluşuna tanık oldu, daha sonra 303'te kocası tarafından ölüm cezasına çarptırıldığı Mesih'e inandı. Rusya'da, İskender'in ismini taşıyan imparatorların himayesiydi.
 • Alexandra Ankirskaya. 31 Mayıs ve 19 Kasım'da onurlandırıldı. Küçük yaşlardan itibaren, 303 yılında Hıristiyanların zulmü sırasında tanrısal bir yaşam sürdü, bir gölde boğuldu.
 • Alexandra Romanova. 17 Temmuz'da onurlandırıldı. II. Nicholas’ın karısı olan Rusya’nın izleyicisiydi. Bolşevikler, Romanovların kraliyet ailesinin tamamını 17 Temmuz 1918'de vurdular.

karakter

Doğum yılından itibaren Alexandra karakterine bağlıdır:

Kış - Romantik, rüya gibi, diplomatik, titiz.

Bahar - Kalıcı, kararlı, girişken, neşeli.

Yaz - Güçlü, zorlu, aktif, enerjik.

Sonbahar - Dost, duyarlı, duygusal, pozitif.

kader

Alexandra, erken çocukluktan itibaren her şeyde en iyisi olmak için çaba gösterir, yürümeye başlar, konuşur ve kendisine erken hizmet eder. Huzursuz ve meraklı bir kız büyüyen, uzun süre tek bir yerde oturmak mümkün değildir. Ebeveynler faaliyetlerini sınırlandırmamalı, biriken enerjiyi atmalıdır ve bu sadece kendileri için değil, başkaları için de problem yaratacaktır. Çocukluğundan beri, Alexander herkesin sevmediği her şeyi yönetmeyi amaçlamaktadır. Erken okumayı ve yazmayı öğrenir, asıl şey onu bundan uzaklaştırmak değildir, aksi takdirde çabucak ilgisini kaybedecek ve okula gitmek kötü olacaktır.

İskender'in geçiş çağında değişiyor, daha sağlam bir karakter haline gelmek zor, ödün vermeyebilir. İnsanlar karakterinin sertliği için ona saygı duyuyorlar, ancak buna rağmen, onunla arkadaş olmayı istemiyorlar. Alexandra'nın arkadaşlarından erkekler, kızlarla iletişim kurmaktan daha kolay olduğu hakimdir. Alexandra, adalet arzusu, ilkeler nedeniyle sık sık sınıf arkadaşlarıyla kavga eder. Alexandra ile çalışmak farklılaşıyor, bilimler ona beşeri bilimlerden daha kolay. Geçiş çağındaki birçok Alexandras, çok başarılı oldukları belli bir spora girmeye başlar. Evde, ebeveynlerine ev işlerinde yardım etmekten hoşlanmaz, genellikle annesi ile kavga eder.

Yetişkin Alexandra daha diplomatik hale gelir, ancak yine de insanı kontrol etmeyi ve sağlam karakterini göstermesini istiyor. Ona ihanet eden, ihanetini affedemeyen, sonsuza dek hayatından vazgeçti. Yakın arkadaşı yok, ama akrabalarıyla ilişkiler, özellikle annesi ile düzeliyor. Neredeyse bütün Alexandra okuldan sonra koleje gidiyor ve kimin çalışmak istediğini açıkça biliyor.

sağlık

Alexandra nadiren hastalanır, ancak fiziksel aktivitesi nedeniyle, sıklıkla uzuvlarının yaralanmalarına ve kırıklarına maruz kalır. Bir yetişkin olarak Alexandra, alkollü içecekler için can atıyor olabilir.

kariyer

Alexandra genellikle mükemmel bir eğitim alır ve ona mükemmel bir kariyer yolu sunar. Çocukken bile kim olmak istediğini biliyor ve güvenle hedefine gidiyor. Alexandra genellikle erkek meslekleri seçer ve onlarda çok başarılıdır. Alexandra finansla ilgili bir meslek seçerse, sadece vazgeçilmez bir işçi olamaz, aynı zamanda kariyer basamaklarına kolayca tırmanabilir. Alexandra için en iyi meslek dünyadaki iş gezileri ve gezilerle ilgili olacaktır.

aşk

Erkekler sertliği ve onları kontrol etme arzusundan dolayı İskender'den uzak durmaya çalışırlar. Sadece bir hasta, kibar ve seksi bir adam onu ​​engelleyebilir, çünkü Alexandra, eşine tamamen teslim olduğu seks yapmayı çok sever.

aile

Kariyerine önce gelen Alexandra, genellikle geç evlenir. İskender'in aile hayatındaki zorlu ve sert karakteri yumuşak, ekonomik ve sevgi dolu bir eşe dönüşür. Kocası, çok iyi bir arkadaş, harika bir eş olacak, kariyer basamaklarını yükseltmesine yardım edecek. Alexandra, genellikle tartışılmaz bir otorite olduğu en az iki çocuğu vardır. Alexander'ın çocukları, yetişkin olduklarında bile, bakılacaklar. Alexander, kocasını yumuşaklık, despotizm ve ihanet için affetmeyecek, pişmanlık duymadan boşanmaya ve bir sonraki kocayı aramaya başlamayacak. Bundan Alexandra'nın bir kereden fazla evlenebileceği anlaşılıyor.

Erkek Adı Uyumluluğu

Evlilikte:

 • Mükemmel: Alexander, Roma, Alexey, Timofey, Victor, Artem, Andrey, Ruslan, Sergey, Egor, İvan, Nikolay, Stepan, Vladislav.
 • Kötü olanlar: Vyacheslav, Kirill, Yaroslav, Vasili, Oleg, Vladimir, Anton, Vadim, Pavel, Konstantin, Evgeny, Aslan, Leonid, Fedor.

nişanlar

Gezegen - Mars.

İsmin rengi Gümüş.

Mevsim - Bahar.

Haftanın mutlu günü - Çarşamba.

Şanslı numara 1.

Metal - Altın.

Burç - Koç.

Öğe - Ateş.

Totem hayvanı - Hippo.

Bitki - Ortanca.

Ağaç - Kestane

Maden Tılsımı - Aventurin.

Alexander adında ünlü insanlar

Alexandra Goncharova bir Rus aktris.

Alexandra Grotto bir Rus flütçü.

Alexandra Pivovarova - Rus top model.

Alexandra Zakharova - Rus oyuncu.

Alexandra Dorokhina - Rus oyuncu.

Alexandra Exter bir Rus sanatçı.

Alexandra Yablochkina bir Rus tiyatro oyuncusu.

Pin
Send
Share
Send
Send