Rüya yorumu

İsim değerinin adlandırma sürecinde rolü nedir?

Pin
Send
Share
Send
Send


Uzak antik çağlardan beri insanlar bir ismin karakter, davranış göstergeleri ve hatta sahibinin kaderi üzerinde ciddi bir etkisi olduğunu biliyorlardı. Bir kişinin adının anlamı astrologlar, numerologlar ve psikologlar tarafından çeşitli araştırma yöntemleri kullanılarak incelenmiştir.

Bir kişinin isminin anlamı, ismin hangi işlevi yerine getirdiğiyle ilgili birçok ilginç bilgi edinmek ilginizi çekiyorsa, yeni doğan bir bebeğin akrabalarından ve diğer pek çok yararlı bilgiden sonra isim vermesine izin verilir mi - aşağıdaki makaleyi mutlaka okuyun.

Bir kişinin adı ne

Bir kişinin adı, kişiliğinin temel bileşenlerinden biridir. Gerçekten de, hiçbir şeyin bir ismin öz-bilinç yapısının temel bir bileşeni olduğu değildir.

İsim, doğduğu bir kişinin kişisel tanımıdır ve fiziksel beden ölse bile, isim çok uzun bir süre devam edebilir.

Bir kişiyi geliştirmek, adıyla “birlikte büyür”, varlığının ayrılmaz bir parçası haline gelir. Bir isim, bir insanın kendisini bir insan olarak ayırmasına yardımcı olur. Bebeğin adından anne babasının kendisine hitap etmeye başlaması, bir ödül vermesi veya tam tersine yetkisiz davranışlar için azarlaması gerekir. Çocuğa, dış dünya ile iletişim sürecine, kendi arzularını ifade etmek ve kişiliğini ifade etmek için konuşmayı ustalaştırarak uygun bir isim başlar.

Adlandırma sürecinde, örneğin ulusal kültür, toplum ve aile gibi birçok durumu dikkate almanız gerekir.

Bir kişinin adı, çevresinde bilinçli bir kişiliğin oluşmasıyla ortaya çıkan ilk kişisel krize dönüşür. Bu durumda, isim, aynı zamanda kendini tanımlamak için ve ayrıca bilinçli bir benliğin ve çevresindeki gerçekliğin tezahürü için de kullanılan “Ben” ile birleştirilir.

Uyruğu olan kişi ismi

İsmin milliyetle önemli bir bağlantısı var. Ulusunun adını alan bebek otomatik olarak kendisini tarihine ve karakterine bağlamaya başlar.

Tabii ki, çocuğa ulusal özerklik konusunda daha fazla özgürlük tanıyan belli bir uluslararası isim listesi var. Bu tür isimler bir tür bağlantı tanımlamasına sahiptir - böyle bir ismi taşıyan bir kişi “dünya vatandaşı” gibi daha kolay hissediyor.

İsmin tarihsel bağlantısı

Her ismin kendi sosyal tarzı ve düzeni vardır. Bir bebek dünya tarihini ve devletinin tarihini incelerken, adaşlarına özel bir ilgi göstermeyecektir. Bu kişilikler neydi? Ülke ve kültürün gelişimine ne gibi katkılar sağladı? Torunları ve torunları neden onları hatırlıyor ve takdir ediyorlar?

Çocuk, kendisinin uğraştığı ve sahip olmak istediği karakter nitelikleri adına ulaşır ve bu sayede geçmiş zamanlardan bir çeşit destek alır. Atalar ona ilham veriyormuş gibi: "Öyle olabilirsin!" (örneğin, cesur, büyük, akıllı ve dürüst).

Değer Özellikleri

Her ismin kendi anlamı vardır. Daha rahat hale getirmek için, insanlar benzersiz adlar kullanmayı bıraktılar; örneğin, "Morning Dawn" veya "Sharp Eye". Ancak tüm isimler, farklı isimleri olan kelimelerden gelir. Bazıları orijinal özle olan bağlantılarını kaybetti. Örneğin, "Alexey" adının "savunucu" ve "Peter" "taş" anlamına geldiği belirtilen dizini açmazsanız, önemsiz bir olasılıkla tahmin edersiniz. İsimlerin diğer kısmının tarihi bir önemi olmamasına rağmen - örneğin, Victoria, Faith, Light.

İnsan adının temel işlevleri

Bir kişinin adının temel işlevlerinin neler olduğunu göz önünde bulundurun:

  • belirli bir insan grubuna yönelik tutumları belirtir;
  • kendini tanımlama işlevini yerine getirir;
  • toplumdaki kişiyi yasallaştırır;
  • efsane yapımı için gerekli.

İsimlerin her birinin, hem adı taşıyan kişiyi hem de etrafındakileri etkileyen, uzayda kendine özgü titreşim hareketleri vardır. Özünde, isim mükemmel bir titreşim dalgasıdır, doğum anından itibaren kişiye verilen ses kodudur. Astroloji uzmanları, ismin sadece bireyin doğası ve davranışının göstergeleri üzerinde olduğu kadar bağımlılığı üzerinde de güçlü bir etkisi olduğuna inanıyor, aynı zamanda büyük ölçüde karşı cinsle olan ilişkiyi de belirliyor.

Birinden sonra bebek ismini verebilir mi?

Çoğu durumda, bebeğinizi bir başkasının adıyla arama isteği, artık hayatta değilse, bir akraba hakkında yeterince bilinen bilgi olduğunda ortaya çıkar.

Çocuk büyüdüğünde ve büyüdüğünde, kişiliğini oluşturma sürecinde, bilinçli ve bilinçli olarak bu bilgi akışını absorbe edebilecek ve zamanla ismini aldığı kişiye daha fazla benzemeye başlayacaktır.

Ve ebeveynlerin özel beklentilerinin varlığı ancak bu süreci güçlendirecektir. Ne de olsa, eğer ebeveynler çocuklarına belli bir ünlü kişinin adını vermeye karar verdiyse, bunun olumlu karakterlerinden bir kısmını kazanıp onunla aynı hale geleceğini hayal ettikleri anlamına gelir.

Sonuç olarak, büyümek, bir kişi daha önce onun için koyduğu yolda sanki selefine benzeyen gitme tehlikesiyle karşı karşıya.

Hangi durumlarda, bebeğe vefat ettiği yerin ismini vermek mümkün değildir.

Ancak, hemen hemen her klanda belli bir şanssız isim yüzdesi olduğu belirtilmelidir. Muhtemelen çocuğunuza böyle bir isim vermenin imkansız olduğunu açıklamak mümkün değildir, çünkü aksi takdirde bebeğin en başarılı kaderi tekrar etmemesi çok büyük riskler taşır.

Aynı zamanda, eğer isimler de çakışırsa riskler belirgin şekilde artar. Genellikle insanlar bunu sezgisel bir düzeyde algılarlar ve değerli bebeklerine ciddi bir hastalıktan muzdarip veya gençken trajik bir şekilde ölen yerli isimlerini vermeye karar vermeleri pek mümkün değildir.

Ayrıca, bariz nedenlerden dolayı, bebeğe kötü niyetli aile bireyinin adını vermek imkansızdır - kötü biriydi ve pozitif hafızasının kalmamış olduğu kimi kötü suçlar işledi.

Aksi takdirde, kendi ellerinizle, bebeğin o kişinin karakterinin olumsuz niteliklerinin üstesinden gelme olasılığını arttırırsınız ve onun kaderi de olumsuz olacaktır.

Çocuğa sağlıklı bir anne adını vermek izin verilebilir mi?

Bu konuda çok farklı görüşler var. Aynı isimlere sahip akrabalar arasında güçlü bir enerji bağlantısının kurulması özelliğidir. Bir yandan, bu bağlantı birinin hayatını tanımaya, başarıya ulaşmak için, diğer yandan ise olgunlaşan bir kişinin hayatındaki birçok zorlukla doludur.

Örneğin, baba, oğul veya anne ve kız aynı adı taşıyorsa, zamanla, genç kişi destek ve destek yerine, ebeveyni için bir yarışmacıya dönüşebilir.

Öte yandan, çocuğun ebeveyninin yaşam yolunu tekrar etmesi daha muhtemeldir, ancak daha da ileri gidip akrabasının başarılarını iyileştirebilecektir.

Erkek ve kadın isimlerinin anlamı

Oğlunuz için doğru ismi nasıl seçersiniz?

Çocukları için bir isim seçerken, çoğu durumda insanlar kulağın en tatlısı olurlar. Ayrıca, isim, en melodik sesi elde etmek için genellikle patronimik olarak seçilmiştir. Böylece ebeveynler çocuklarına özen gösterir, böylece gelecekte ismin rahatsızlığı ile ilgili sorun yaşamayacaklardır.

Ayrıca, erkek isimlerinin her birinin kendi özel sesine eşlik etmesi gerektiğine dikkat edilmelidir. Bu, çocukların cesaret ve güç, militanlık ve liderliği kişiselleştiren isimlere en uygun olduğu anlamına gelir. Ne de olsa, bu nitelikler, bu ailenin doğasında var, ailesinin ekmekçisi, erkek kazananı.

Erkek isimleri söz konusu olduğunda, kadın isimlerinden çok daha önemlidir, böylece isim ailenin yaşam tarzına uyar. Ailenin dini ile uyumsuzluğa yol açmayan bu seçeneklerin yanı sıra yaşadığı alanın geleneklerini seçmek, aşiret gelenekleri.

Yabancı kökenli Rusça olmayan isimlerdeki varyasyonlara özel dikkat gösterilmelidir. Böyle bir adın patronim ile birleşiminin yanı sıra torunlarınız için nasıl bir patronim olarak davranacağını düşünmeye değer.

Ve tabii ki, asla tembel olmayın ve “bizim değil” adının anlamını dikkatlice bulun. Aksi takdirde, bebeğiniz adı nedeniyle çok saçma bir duruma girebilir.

Doğru kadın adını seçmek

Bir kız için seçim sürecinde, ebeveynler birbirleriyle anlaşmazlıklar yaşar ve kendileri için son versiyon seçemezler. Kural olarak, bu gibi durumlarda, adın öforik sesi ana kılavuzdur, ancak burada tartışmak mümkün olsa da, çünkü her insanın bu konuda kendi fikirleri vardır.

Geleneksel olarak, içimizdeki sempatiye, bizim için hoş olan kızlara, kadınlara ya da sizi şaşırtabilecek ya da şaşırtabilecek adil cinsiyete ait isimler neden olur.

Gerçekte bunlar bizim bilinçaltımızın oyunları olmasına rağmen, bize içsel uyum içinde neden olan ve çekici görünen bu tür isimlerdir.

Yabancı adın bir veya başka bir versiyonunu duyduğumuzda, bunun bizim için keyifli ve çekici olduğunu fark ederiz. O zaman ilk etapta adın sesinin nezaketliliği var, derin özü ise çoğu zaman bizim için anlaşılmaz kalıyor. Her durumda, bebeğinize güzel ve sıradışı bir isim vermek istiyorsanız, kendinizi kısıtlamamalısınız.

Tembel olmamak ve sevdiğiniz ismin anlamını dikkatlice bulmak önemlidir, böylece bebeğiniz gelecekte nahoş bir durumda olmaz, örneğin eğer isim ana dilinden şiirsel olmayan bir şeyi sembolize ederse.

Şimdi ismin sırlarını ve doğru seçimin püf noktalarını sizin için daha anlaşılabilir hale gelmesini umuyoruz.

Sonunda ilginç bir tematik video materyali izlemenizi öneririz:

Marissa

Pin
Send
Share
Send
Send