Rüya yorumu

Meleğin Ivan Günü kilise takvimi

Birçok millet arasında en yaygın erkek isimlerden biri olan İvan, meleğin günü listede belirtilen günlerden birinde kutlanabilir. Her ay bunlardan birkaçı var, bu yüzden isim seçmekte zorluk çekmiyor.

Ana günler aşağıdaki azizlerin günleridir:

 • 20.01., 11.09, 07.07.- Vaftizci Yahya (Hz., Vaftizci).
 • 09.02, 12.02, 27.09. - John Chrysostom.
 • 21.05, 03.07, 09.10. - İlahiyatçı John.

Bunlara ek olarak, kilisenin kanonize ettiği birçok Hıristiyan figürü vardır.

Tam kilise formu

İvan - İbranice bir kelime. kökleri ile, Iokanaan "Tanrı'nın lütfu" anlamına gelir. Bugün kaynak gibi gelmiyor. Yahya böyle bir kilise şeklidir, bu Rab'bin sevgili müritleri arasında bulunan habercilerden birinin adıydı. 12 havarinin merkezi yerlerden biridir. İsa'nın öncüsü, İsa'nın öncüsü olarak kabul edilir.

Pek çok modern eş anlamlı var:

 • Jean (Fransa).
 • Ivan (Rusya, Ukrayna, Belarus).
 • John (İngiltere).

İvan adında bir adamın özellikleri

Sahibi, geniş bir ruh ve neşeli doğaya sahiptir. Aptal değil, kibar ve arkadaş canlısı. Açıklık, aşırı yatkınlık ile karakterizedir. Kan çıkarları zarar görürse inatçı olabilir. İyi aile babası. Sevgi dolu, çok sevgili baba. Asla bağlama Hazineleri evlendirmek, ancak bazen tarafa çevirmek için ters değil.
Böyle bir erkeğin görülmesinin zor olduğuna inanılıyor. Tahmin edilebilir değil. Birkaç zıt nitelikle iyi geçinir. Her zaman arkadaşların yanında. Meşgulseniz, o zaman sadece bir değil. İş, istediği gibi olsaydı, hepsine uyar.
Kendisiyle ilgili şakaları affetmez, muhatapların başarısız zekâsıyla yıllarca iletişim kurarak geçebilir. Karısı dikkatlice alır. Kıskanç değildir, kendisini birçok yönden özgür görmesine rağmen karısına güvenir. Çocuklarda genellikle birden fazla var.

Azizlerin tarihi

John Chrysostom

Unutulmaz günler:
 • 09.02.
 • 27.09.
 • 26.11.

4. yüzyılda Antakya'da doğdu. Erken yetim, sadece genç bir anne yetiştirdi. Küçük yaştan itibaren Kutsal Yazılar okudu. Annenin ölümünden sonra manastır oldu. Yazmaya başladım. Birçok yazılı eseri var. Bir mağarada yaşadı, 2 yıl sessiz kaldı. Döndükten sonra, o deacon atandı. Teolojik kitaplar üzerinde çalışmaya devam etti. Presbiter olmak, o Chrysostom denilen parlak ouerical becerileri gösterdi.

Başkentte, bir patrik olarak papazlığı ruhsal olarak mükemmelleştirdi. Alınan para hacılar desteğiyle hastanelere verdi.

Suçluyu savunmak, baskının utancına düştü. Hakaret ettiği için hakaret ettiler, yürütmek istediler ama ülkeden ihraç ettiler. Şu anda, tahtın tek varisi ölüyor ve bir deprem kentte oluyor. John Chrysostom geri döndü. Birkaç ay sonra yine ülke dışına taşınıyorlar. Hakaret eden, küçük düşürücü olan hasta, 3 ay aldığı Abhazya'ya gönderilir. Comans 14.09'da. vefat etti. Ölümden önce, “Her şey için Tanrıya şükür!” Dedi. Oraya gömüldü.

31 yıl sonra, eserler başkente devredildi. Tören sırasında insanlar bağırdı: "Tahtını kabul et baba!" Mezardan alınamayan dudaklar cevap verdi: "Herkese barış!". 1204'te Roma'ya gönderildiler ve 2004'te İstanbul'a geri döndü, bugün hala Phanar'daki St. George Katedrali'nde kaldılar.

Teolog John

Unutulmaz günler:
 • 21.05.
 • 03.07.
 • 09.10.

İlahiyatçı Yahya - Aziz Joseph'in torunu Flipper, St. Jacob, İsa'nın yeğeni. Aziz John, yaşamdaki Rab'bin harikalarının tanıklarıdır. Son Akşam Yemeği'nde ihanet meselesi azize aittir. Çarmıha gerilmiş Mesih çarmıha gerilmeden uzaklaşmadı, Tanrı'nın Annesinin yanındaydı ve En Kutsal Varsayım'a kadar O'na baktı.
Deniz kenarındaki Küçük Asya gezisi sırasında bir gemi enkazı yaşadı, ancak mucizevi bir şekilde kaçtı. Girişte bölge halkı tarafından saldırıya uğradı, hepsi de Hristiyan oldukları gerçeğiyle sona erdi. Putperestleri inanç çekmek için, o bir deprem için Rab için dua etti. Vaftiz edildiler. Öfkeli imparator Domitian, ilahiyatçıyı ölümüne kınadı. Elçi zehir içti, ancak kendini zehirlemedi, kaynar yağda kaynamadı. Onun ölümsüz olduğunu düşünen cetvel, John'u Fr. Patmos.

 1. Yolda mucizeler açığa çıktı:
 2. Suya düşmüş kurtarıldı.
 3. Ciddi hasta iyileşmiş.
 4. Geminin mürettebatı taze tatlı su aldı.

Elçinin muhafızları, kutsal vaftiz aldı.

İlahiyatçı Yuhanna'nın çabalarıyla adada yaşayanların çoğu Hristiyan oldu, birçok mucizeyi gördükten sonra, tahtı yükselten Nerva'nın yeni hükümdarı, elçinin faaliyetlerine karşı hiçbir şey yapmadı ve onu serbest bıraktı. Hafızada, eski sürgün Prokhor asistanına dikte ettiği iki İncil'den birini terk etti. Vahiy hala en gizemli eserlere bağlanıyor.

Döndükten sonra Efes'te yaşadı, ama sık sık seyahat etti, Tanrı'nın sözünü taşıyordu. 95 yaşında, Rab yakında dünyayı terk edeceğini açıkladı. John ve öğrencileri, haç biçimli bir mezar hazırladıkları alana gittiler. Yaşlılar orada uzandı. Boyunda toprakla kaplıydı ve başı hafif bir örtü ile örtülmüştü. Kutsal Havari herkese gitmelerini söyledi. Ertesi gün, sakinler ölen kişilere veda etmeye geldi, ama o çukurda değildi. Uzun yıllar boyunca burası kokulu. Ziyaret edildi, fiziksel olarak ruhsal olarak iyileşti.
İlahiyatçı John, günlük ekmeğini yazarak kazananların koruyucu bir azizi olarak kabul edilir, bir kitapla ilgili her şeyi, bir kelimeyi.