Rüya yorumu

Bir insan nasıl hipnotize edilir

Pin
Send
Share
Send
Send


İnsanları hipnotize etmeyi öğrenmeyi hep hayal etmiştim: çatışma durumlarında anlayış bulmayı kolaylaştırıyor ve büyülü bir şeye benziyor. Doğru hipnotize etmeyi öğrenmek için bana falcılarla ve hipnotistlerle yapılan toplantılar ve saatler süren çalışma geldi. Ama doğru hipnozu çok daha hızlı öğrenebilirsin!

Bir kişiyi hipnoz haline getirme teknolojisi

Birinin rızasını alarak hipnotize etmek oldukça basittir. Nitekim, aslında, hipnoz hipnotistin talimatları aklı doğrudan etkilediğinde, ancak kişi kendi gücüne inanıyorsa, psikolojik bir olgudur. Bu nedenle, buradaki tüm talimatları uyguladıktan sonra sonuç almak için, bu işte deneyiminiz olmasa bile ortaya çıkacaktır.

eğitim

Yeteneği uygulamak için gönüllü olarak hipnoz kabul eden bir kişi bulmanız gerekir. Aksi takdirde, başarısız olma riskiniz vardır. Eşiniz tüm talimatları takip etmeye istekli olmalı ve herhangi bir zihinsel rahatsızlığı olmamalıdır. Aksi takdirde, hipnozun etkileri başkaları ve sizin ve asistanınız için tehlikeli olabilir.

Sade bir atmosfere sahip sessiz ve rahat bir oda bulun. Oda sessize alınmalıdır, mekanı doğal ışık ve ışık mumlarından tamamen izole etmek en iyisidir. Odayı yabancılardan kurtarın, pencereleri ve kapıları kapatın, evinizi uyarın, böylece izninizi verene kadar sizi rahatsız etmeyeceklerdir.

Öyleyse, eşinize hipnozun nasıl çalıştığı ve neye yol açabileceği hakkında bilgi vermelisiniz. Üzerinde her zamanki gevşeme tekniğini çalıştıracağınızı açıklayın (acemi hipnotist gerçekten daha fazlasını yapamaz). Hipnoz seansı sırasında kişinin bilinçsiz olmayacağını açıklayın.

Eşinizin neden hipnoz yapmayı kabul ettiğini öğrenmelisiniz. Ona prosedürün faydalarını hatırlatın: akut stresli durumları hafifletir, takıntılı ve rahatsız edici düşünceleri hafifletir ve bazı çalışmalara göre bağışıklık sistemini güçlendirir. Son olarak bir kişiyle temasa geçildiğinde, bir transa giriş yapabilirsiniz.

Bir transa bilincin tanıtılması

Düzgünce yavaş konuşmalısın. Aşağıdaki ifadeler en uygun olacaktır: “Mümkün olduğu kadar rahatlamana izin ver, çünkü güvende ve rahatsın,” “Göz kapakların ağırlaşıyor ve kapanıyor, kasların yumuşak rahatlıyor ve sakinleşiyorsun” yol tarifi. "

Ortağın tamamen rahat olduğu belli olduğunda, ondan nefes ritmine odaklanmasını istemeniz gerekir. Olabildiğince yumuşak olmalıdır. Doğru ve kesin tavsiyeler verin: "Derin bir nefes alın ve sonra yavaş bir nefesle ciğerlerinizi boşaltın." Doğru nefes alma, bilincin gereksiz ve rahatsız edici düşüncelerden kurtarılmasını kolaylaştırır.

Daha sonra, kişinin vizyonunu belirli bir nesneye odaklamanız gerekir. Ona (bu durumda hareket etmeyin) veya saatin sarkaçına (bu teknik genellikle sinemada gösterilir), duvardaki bir posterde veya statik veya eşit şekilde sallanan herhangi bir şey için bakmasını isteyin.

Vücudun rahatlamasını tamamladıktan sonra. Sakin ve eşit bir tonda, ruhta bir şeyler söyleyin: "Bacaklarınızı gevşetin, kasları gevşemiş ve hafif, onları tutmak için güç harcamanıza gerek yok." Pürüzsüz, cesaret verici ifadelerle kişinin adım adım rahatlamasını sağlayın. Değilse, nefes almaya ve rahatlamaya konsantre olun.

Konunun durumunu doğru bir şekilde değerlendirmek için beden dilini izleyin. Hareketli gözler, parmakla dokunma, yatıştırıcı yatıştırma ve nefes alma ritmi heyecandan ya da hipnozun yanlış etkisinden bahsedecektir. Nefes almak ve nefes vermek, uzun süre ölçülmelidir. Kişinin tamamen gevşemesi veya durmasını isteyinceye kadar durmayın.

Partnerinize, merdivenlerin tepesinde kendini hayal etmesini ve yavaşça inmeyi teklif etmesini söyleyin. Merdivenlerin altında tam bir rahatlama ve bilinçaltı var. İnerken, kişiyle konuşun: “Her adım bilinçaltına doğru bir adımdır, her adımda daha sakin olursunuz ve vücudunuz mutlulukla dolacak”.

Hipnozdan çık

Sonra kişi trans halinden çıkarılmalıdır. Eşinize yavaşça gerçeğe döndüğünü ve skoru beş ila sıfıra tamamladığınızda aklının kontrolünü ele geçireceğini söyleyin: "Şimdi beş ila sıfırı sayacağım ve tam enerji ve güçle geri döneceksiniz."

Daha sonra oturumu bir ortakla görüşmeli ve hipnozun tüm avantajlarını ve dezavantajlarını analiz etmelisiniz. Kişiye, bilincin içine daldırılmasından duyduğu izlenimler ve duygular hakkında ayrıntılı bilgi verin. Ancak bir kişi konuşmaya hazır değilse, ısrar etmeyin. Muhtemelen, sessiz olmak ve zihinsel dengeyi sağlamak için biraz zamana ihtiyacı var.

İpuçları ve Uyarılar

  • Unutmayın, başarılı hipnozun ana anahtarının konunun gevşemesi olduğunu;
  • Bilinen efsaneye, transın insan bilinci üzerinde tam kontrol sahibi olmanıza izin vereceğine inanmamalısınız;
  • Hipnotize yardımcı olmak için gelebilir. En uygun olanı doğanın sesleri;
  • Hipnotize sakin bir durumda ve iyi bir ruh hali içinde olmalıdır;
  • Sesinizin sesini kontrol edin. Düzgün ve sakin bir tonda konuşmak gerekir;
  • Eşinizi transdan çıkarmak için parmaklarınızı sıkıştırmaya, çığlık atmaya, ayaklarınızı durdurmaya veya ellerini çırpmaya gerek yok;
  • Transın bir kişiyi zihinsel rahatsızlıklardan iyileştirmeye izin vereceğine güvenin, gerekli değildir;
  • İnsanları hatıralara geri döndürmeye çalışmayın. Bu sadece profesyonel bir psikolog tarafından yapılabilir;
  • Bir kişinin genellikle trans halindeyken başına gelen tüm olayları hatırladığını unutmayın;
  • Aynı partneri çok sık hipnotize etmek tehlikelidir. Bu olumsuz insan sağlığını etkiler.

Sonuç

Videoyu izle: Hipnoz Konuşarak İnsanları Bir Kaç SANİYEDE HİPNOTİZE EDİN (Ağustos 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send