Rüya yorumu

Tatiana: meleğin kilise takvimine göre günü

Pin
Send
Share
Send
Send


  • - 13 Aralık - 23
  • 18 - 25 Ocak
  • 17 Temmuz
  • - 14 Eylül, 21
  • Ekim - 3, 11, 23

Azizler Anma Günü, dünyevi yaşamlarının sona ermesi tarihidir. Kilise, her gün, genellikle aynı isimde birkaç isim kutlar. Kaç kişinin - çok ruhun olduğuna inanılıyor. Kilise takvimi adını bir kişi kutlar ve diğer dünyayı terk ettikten sonra vaftizde verilen adla anılır.

Kilise form adı

İsim günleri, adının vaftiz edilme şerefine alındığı bir Hıristiyan azizinin anısına ibadet ve ibadet günüdür. Bir kimsenin hangi cennet gibi hamili olduğunu anlayabilmek için kilise takviminde doğum tarihini bulmanız ve o gün düşen aziz meleğinin gününü kutlamanız gerekir. Veya doğum gününü hemen takip eden tarihi takip eden numarada (en sık sekizinci gündür).

Kilisenin yorumunda, telaffuz etmek gelenekseldir - Tatiana.

Tatiana ismi eski Yunanca. "Organizatör, kurucu, protégé" anlamına gelir. Aynı zamanda Slav, Rusça bir isim.

Dünyada oldukça yaygındır ve her yerde Tatiana, Tetyana, Ta - tzu - yana isminin özgün şekli her zaman tahmin edilir.

Küçültme - Hristiyan bir ismin okşayan varyasyonları gerçekten çok çeşitli ve güzel: Tatyanka, Tanya, Tanya, Tatochka, Tata, Tatiana, Tanyuta, Tanya.

Uzun zamandır söyleniyor: "İsme ve hayata göre." Bu, çocuğa isim vermek istedikleri isim hakkındaki her şeyi bilmenin çok önemli olduğu anlamına gelir. Hristiyan azizlerin biyografilerini okumak ve ruhu seçmek gerekir. Ünlü Hıristiyan azizin adı, bir insanın dünyevi ve sonsuz yaşamda geçirmesi gereken yolu düzeltmeye yardımcı olacaktır.

Tatiana'nın laik özelliği

Tatyana, adının anlamını haklı gösterir. Bu sağlam, dakik, ilkeli bir kadın.

Çocukken, Tanya gerçek bir erkek fatma ve erkeklerin "dövüşen bir arkadaşı" dır. Katı karakter çocukluktan itibaren görülebilir. Bağımsız ve bağımsız - potansiyel bir lider ve daha sonra bir lider.

Çeşitli çevrelerde ve kesitlerde meşgul, iyi çalışıyor, can sıkıntısı ve monotonluğu tolere etmiyor. İnatçı ve uzlaşmazlık, itirazları tanımıyor, bencil olabilir.

Övgüyü, yüksek yönetimin onayını seviyor. İkili ile, azim verilen görevleri yerine getirmeye başlayacaktır. İlhama ihtiyacı var.

Sahnede performans konusunda utangaç olmayan oldukça kurtarılmış bir kadın son derece sanatsal ve eğitimlidir. Şirkette ve ekipte - açıkça farkedilir bir kişi, belli tutumlara sahip, ilkeleri feda etmiyor.

Amaçlanan hedefe doğru ilerleyerek, uzun ve üretken çalışmalar yapabilen birçok bilgi alanında yetkin.

Meslekte çoğu zaman başarılı olur, hem yetenekli bir terzi hem de bir bilim adamı - bir matematikçi olabilir.

Tanechka - aktrisler, koreograflar, sanatçılar, öğretmenler, kütüphaneciler. Bu fırsat gelirse kariyerinden vazgeçmeyecek.

Tatiana'nın gerçek mesleği ev ekonomisidir. Burada eşitliği yok: dairede yeniden düzenleme, temizlik, iyileştirme, konut dekorasyonu. Kadın önemli bir çiçekçi, bahçıvan. Gerçekten, etrafındaki her şeyi düzenler ve geliştirir.

Aile genellikle kocasını boyun eğdirerek üstünlük arar. Kıskanç, baskın, bu nedenle, eşi ile zor bir ilişki. Çocukları sever, ancak bağımsızlık vermez, tüm süreçleri kontrol etmeyi sever.

Tata gezileri, yürüyüş yapmayı, yer değiştirmeyi sever.

Ünlü Kutsal Şehitler

  1. Tatiana asil bir ailede doğdu. Kilisenin hayatını adadı, inançlı bir şekilde Tanrı'ya hizmet etti, hasta ve fakirlere yardım etti. Hristiyan inancının zulmü sırasında birçok insan idam edildi. Tatiana yakalanıp bir idolden önce diz çökmek zorunda kaldığında, kendini geçti ve dua etti. O anda yıkıcı bir deprem meydana geldi, bir idolü yıktı, birçok zulüm tapınağın yıkılan duvarlarını ezdi. Tatiana gözlerini oydu, acımasızca dövdü ve işkencecileri için dua etti. Sonra dört melek durdu, darbelerden korudu. Aniden Tanrı'nın sesini duymuş olan canavarlar, idam edildikleri Hristiyan inancına döndü. Birkaç gün daha, işkenceciler, hayatı sürdürmek ve onu Mesih'ten feragat etmeye zorlamak için kesinlikle uğraştı. Aslan tarafından yutulmak, vücudunu usturarak kesmek, ateşe ihanet etmek için onu attılar. Ancak kararlı ve kararlı bir haklı savunmasız kaldı. Üçüncü günün sonunda bir kılıcıyla kafasına vuruldu, babası da idam edildi, çünkü kızına Mesih'in inancını öğretti.
  2. Şehit Tatiana (Gribkova) 20. yüzyılın başında yaşadı. Yaklaşık 30 yıl boyunca Kazan Golovinsky Manastırı'nda yaşadı, daha sonra kutsal cemaat Bolşevikler tarafından tahrip edildi. Tatiana eve döndü, manastırdaki olağan yaşam tarzını yorulmadan çalışarak sürdürdü. Sahte bir ihbarda, "Sovyet karşıtı ajitasyon için" tutuklandı, inancından vazgeçmedi ve 1937'de vuruldu. İsa'nın elinden şehitlik bir taç aldı. Yeni Şehit

Öğrenci günü

1755 yılında, Rus İmparatoriçe Elizaveta Petrovna, Moskova'da bir üniversite kurulmasını emretti. Bu, kutsal şehit Tatiana'nın gününde gerçekleşti.

Daha sonra üniversitede bir tapınak inşa edildi, ardından yangın çıktı, ancak yeniden inşa edildi ve tekrar kutsandı. Şenlikli ilahi hizmette - şehit Tatiana'nın adı günü, hizmet Patrik'in kendisi tarafından yapılır.

25 Ocak, öğrencinin günüdür ve St. Tatiana, her zaman tüm öğrencilerin cennetsel hamileliği ve işleyicisi olarak kabul edilir.

Doğum günü nasıl geçirilir

Melek Günü manevi anlamla doludur. Bu günde, cennetteki patronunuzu hatırlamanız gerekiyor, böylece gündelik endişelerinize yardımcı olabilir. Doğum günü ve isim günü yaşamda ana olmalıdır.

Doğum gününde, tapınağa itiraf etmek için önceden hazırlanmaları tavsiye edilir. Kutlama ılımlı, zarif bir kutlama olmalıdır. Günün zayıf zaman düşerse, o zaman masa uygun olmalıdır.

Günlük namazı, kutsal Tatiana'ya, bekçi ve şefaat için söylenmelidir:

"Benim için Tanrıya dua et, Tanrı Tatiano'nun kutsal azizi, sana koşmaya gelmek için çok istekliyim, ambulans ve ruhum için dua kitabı."

Saint Tatiana sınavların başarılı geçmesi, öğrenim yardımı, hastalık ve aldatma için dua ediyor. Rahat bir yaşlılık isteyin.

Pin
Send
Share
Send
Send