Rüya yorumu

Ramazan: isim ne anlama geliyor ve iyi şans veriyor mu

Pin
Send
Share
Send
Send


Yeni doğmuş bir oğlun adını vereceklerse, bazı çiftler bebeği, çocuğu ve hayatı koruyacak en kutsal, cennetsel ismi seçmeyi hayal ederler. Ramazan adı bu mu?

Bu ismin anlamı ve kökeni

Eğer Hıristiyanlar çocuklarına Mutlu Noeller veya Paskalya demeye alışkın değilse, Müslümanlar oğullarını eski bayram şerefine, Ramazan'ın (veya Ramazan'ın kutsal ayına) memnuniyetle adlandırırlar. Bu ayın adı eski Arapça kökenli. Eğer sözlü çeviri yaparsanız, "yazma", "sıcak" veya "çok sıcak" olur. Bahse! Bu ayın tarihleri ​​değişmekle birlikte, genellikle yaz aylarında kutlanır.

Eski bir oryantal masalda, aptal bir eş hakkında, eşinin bir Ramazan kutlaması için bir kenara aynı adı taşıyan bir yabancıya ayırdığı tüm iyiliği veren aptal bir karının sözleri üzerine bir oyun (ay erkek adıdır) kullanılmıştır. Tabii ki, bu kutsal ayı bilmeyen bir Müslüman ülkede bir eşle tanışmak çok garip olsa da, folklor çoğu zaman gerçek durumlara dayanarak yaratılıyor, böylelikle böyle bir yanlış anlaşılma bir kez olmuş olabilir!

Bir göbek adı verir: Ramazanoviç (veya şaka yapıyorsa: Ramazaniç), Ramazanoviç.

Arkadaşları ve akrabaları için: Ramzan, Rama, Ramik, Ramzik, Ramaz.

Diğer kültürlerde gibi geliyor: Roma (Rusça), Ramay (Tatar ve Yahudi).

Bu ismi hangi karakter veriyor?

haysiyet: Bu akrabaları ve yabancıları (kabadayılar ve suçluları bile), hayvanları ve kuşları seven kesinlikle kibar bir insan. Çok girişken, neredeyse herkesle ortak çıkarlar bulabiliyor. Ramik, muhalifini ustaca hissediyor ve birisine saldırdığını fark ederse, hemen konuşma konusunu değiştirecek.

Ek olarak, bu adın taşıyıcılarının çoğu kararlı ve cesurdur. Sakinlik, sağduyu, sabır, özveri, dikkat - bunlar yetişkin bir Ramazan'ın ana karakter özellikleridir.

eksiklikler: Bazen bu adam zalimce ve öngörülemeyen eylemlere eğilimlidir. Daha nadiren, suyun akmadığı bir taşa şahit olmak kararsızlaşır, yani aşırı pasif hale gelir. Diğer günlerde, bunun tersi yoldur, "aşırı hareketlilik", "kendine güvenin", rahatsız edici, basitçe çocukça hatalar nedeniyle.

Ramazan'ın kaderi zaman içinde böyle değişiyor.

 • Çocukluk. Bu bebek hiçbir şeyden korkmaz ve bir dakikalığına gözlerini bir dakika boyunca ondan çekemezsin, çünkü sadece garajın üzerine tırmandı ve zaten yabancı bir buldozerin pastasıyla besleniyor. Sık sık aktif bir avlu oyununu düzenleyen meslektaşları arasında bir "kaptan" olarak hareket eder. Güçlü bir adalet duygusu var: böyle bir çocuğa asla hakaret etmeyecek ve dürüst olmayan şakalar veya kavgalar gördüğünde, hakarete dayanmakta tereddüt etmiyor.
 • Okulu. Eğer ürün Ramzik'le ilgileniyorsa, sadece en iyi notları alacaktır. Ancak, neredeyse her zaman sağlam bir horosisttir. Ancak ders dışı zamanlarda (örneğin, güreş, futbol, ​​yüzme) en iyilerden biri olacak.
 • Gençlik. Bu adam artık maceraya atılmak için acele etmiyor, ilk önce her şeyi tartıyor (elbette, itici bir şeyin hala “yabancılaştırılması” riski var olsa da). Açıklanan karizma, erkeğe sadece yüz arkadaşı değil aynı zamanda akranlarının saygısını da garanti ediyor.
 • Olgun yıllar Bu adam başarılı, şöhret ve para üstüne düşmedi, her şeyi kendi elleriyle başardı. O cömerttir, başkalarına yardım edebilir - ama kimseye değil, sadece gerçekten hedefi için çabalayanlara. Zayıf niteliklerini değerlendirebilir ve onlarla çalışabilir - çok nadir ve faydalı bir özellik!

Astroloji ve ezoterik

 • Zodyak'ın ideal işareti Terazi (24 Eylül - 23 Ekim arası doğum zamanı) ve Boğa (21 Nisan - 21 Mayıs) arasındadır.
 • Gezegen, kişisel himaye sağlama: Venüs.
 • Renk adı: mavi ve sarı.
 • Vücuda takılması gereken ya da en azından evin içine sokulması gereken taş maskotu: akuamarin.
 • Bitkiler adında: limon otu ve salyangozu.
 • Totem hayvanları: kedi ve boğa.

İsim gün: verilen isimdeki taşıyıcıları kutlamaz.

Ramik farklı durumlarda nasıl davrandığını şöyle:

 • Aşk. Erken gelebileceği bir gelin bulun. Bununla birlikte, bu ateşli erkeğin ateşli bir kıskançlığı bir kızı uzak tutabilir (şakalar için bile, başka bir erkeğe dokunmak kız arkadaşına çok kızabilir). Ancak, eş ona kıskançlık için bir neden vermezse, onu içten sevgi ve özenle, rahatlıkla ve para karşılığında alabileceği tüm faydalarla sarmalı.
 • Ailesi. "Evdeki her şey" onunla ilgili. O iyi bir sahibi, musluklar evine damlamıyor ve kabin kapısı hiç sarkmıyor. Bu adam misafirleri eşiğin üstüne çıktığında onu seviyor. Bununla birlikte, kendisi akraba veya arkadaşlarıyla bir yere oturmak konusunda isteksiz değildir.
 • Çocuklar. Baba, genellikle katıdır. Ancak, bu şeytandan değil, çok fazla şımartmak istemediği çocuklara olan sevgiden kaynaklanıyor. Bir oğlu varsa, ondan gerçek bir erkek yetiştirmeye çalışacaktır.
 • İşi. Bu adamdan iyi bir patron olsun. Mükemmelleşebileceği endüstriler: matematik, mekanik, kimya, spor.
 • Sağlık ve hastalık Emeklilik öncesi yaşta bile, her şey yolunda.

Kader ve bir taşıyıcıya kader değil

Olağanüstü uyumluluk: Anastasia, Galina, İnna, Kira, Claudia, Maya, Svetlana, Sofya, Raisa, Ulyana.

Ramazan'ın, aşk zaferlerini toplamayı değil, sadece nişanlı olanı bulup yaşlılığa kadar onunla yaşamayı tercih eden sağlam bir Monogamous olduğuna inanılıyor. Bu adam size tanışmayı teklif ederse ve hatta küçük bir yüzüğü bile alırsa, emin olun: her şey çok daha fazla!

normal uyumluluk (bazı "ama" ile ancak onlarla başa çıkabilirsiniz): Vladislav, Daria, Diana, Havva, Elena, Zhanna, Olga, Maria, Taisiya.

Kötü ilişki (Başka bir deyişle, eğer bu kadınla temas kurarsa, "donuk" hayat onun için sağlanmıştır): Helena, Dina, Catherine, Eugene, Oksana, Nina, Natalia, Tamara.

Ramazan adında ünlü adaş

 1. Ramazan Abdulatipov (1946) - Rus siyasetçi. Geçmişte - Dağıstan Cumhuriyeti'nin başı.
 2. Ramazan Bapov (1947) - Kazakistanlı koreograf.
 3. Ramazan Ramazanov (1967) - güreşçi, SSCB ve Rusya'nın şampiyonu.
 4. Ramazan Shumakhov (1969) - Sovyet (Rus) futbolcusu, daha sonra antrenör.
 5. Ramzan Kadirov (1976) - Çeçen Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı.
 6. Ramazan Irbayhanov veya Şahin (1983) - Türkiye'den bir güreşçi. Avrupa Şampiyonu ve 2008 Olimpiyatları.
 7. Ramazan Özcan (1984) - Avusturya'dan bir futbolcu. Sporcunun Türkçe kökleri.
 8. Ramazan Emeev (1987), aslen Dağıstanlı, Rus tarzı karışık bir savaşçı. İki kez spor ustası.
 9. Ramazan Muslimov - Ukraynalı boksör.

Kutsal Ramazan ayına pek çok Ramazan denir. Bu ona adanmış bir şarkı. Tüm Müslüman duaları gibi ilahi olarak güzeldir. Tadını çıkarın!

Videoyu izle: FACİA ÜÇLÜ KİMDİR? MERAK ETİĞİNİZ TÜM SORULARI YORUMA YAZIN (Ocak 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send